Hasta kabulde calisma

Hayatbazen

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2015
302
66
39
Kızlar ben artık çalışmak istiyorum hastanede falan hasta kabulde çalışmak istiyorum.. bunun için sertifika gerekliymis en az ilk okul mezunu olmak gerekiomus bu sertifikayı almak için. Ben açıktan lise okuyorum. Bu sertifika ise yararmi sizce hemen iş bulabilirmiyim

Evet insanlarin universite diplomasini aldigi bolumlere uyduruk bi sertifikayla ise girebiliyorsunuz. Imkan varsa bulursunuz neden olmasın.

Valla eğer bulabilceksem sertifika alım diyorum sonuçta 1 ay eğitim almak lazimmis... Eğer işime yaramicaksa ugrasmim :KK43: bilgisi olanlar yardımcı olursanız :KK43:

Evet insanlarin universite diplomasini aldigi bolumlere uyduruk bi sertifikayla ise girebiliyorsunuz. Imkan varsa bulursunuz neden olmasın.
O uyduruk dediğiniz sertifikayı alabilmek için eğitim alınıyor yalnız. Babalarının hayrına vermiyorlar. Ve zaten iş başvurularında öncelik olarak bunun üniversitesini okumuş olanları ön sıraya alıyorlar, sertifika eğitimli olanlar bi sonraki seçenek oluyorlar. Ortada bi adaletsizlik olduğunu düşünmüyorum.
Bir de hasta kabul de çalışmanın okulu mu var bilmiyordum.

İnsanlar bunun için üniversite okuyolar cidden sertifikayla yapılıyo mu bu iş :eek::110:

Aslında burda ne sertifika almak isteyende suç nede üniversite bölümü okuyanlarda suç tamamen bu karmaşayı yaratanda madem öyle ya sadece sertifikayla al işe yada sertifika tamamen kalksın üniversite mezunlarını bu iş için 2 yıl okuyan insanları al

Sertifikayla ise girme şansı sunarsan tabiki değerlendirir insanlar bunu

Son düzenleme:
Valla eğer bulabilceksem sertifika alım diyorum sonuçta 1 ay eğitim almak lazimmis... Eğer işime yaramicaksa ugrasmim :KK43: bilgisi olanlar yardımcı olursanız :KK43:
Var var olmasinada isine yarar mi orasi var
Cunku genelde o tarz isler arka gerektiriyo tabi bu devlet icin oyle ama buyuk bir yerdeysen ozel hastanelerin cok oldugu bi memleketse isine yarayabilir

Benimde var sertifikam ama daha ise yaradigini gormedim insallah ise yaradigi gunleride görürüm

O uyduruk dediğiniz sertifikayı alabilmek için eğitim alınıyor yalnız. Babalarının hayrına vermiyorlar. Ve zaten iş başvurularında öncelik olarak bunun üniversitesini okumuş olanları ön sıraya alıyorlar, sertifika eğitimli olanlar bi sonraki seçenek oluyorlar. Ortada bi adaletsizlik olduğunu düşünmüyorum.
Egitimde ilk yardım veriliyor mu mesela? Iletisim bilgisi, tıbbi terimler, ingilizce? Bunları da ogrenip aldıysanız o sertifikayi tebrikler.

Biz nerden bilelim is bulabilecekmisiniz benim gittigim hastanelerde 100 hasta kabul vardir sizin yasadiginiz yerde 100 personel bile yoktur.
Sizin diksiyonunuz kisisel bakiminiz yasadiginiz cevredeki is olanaklari nedir biz bilmiyoruz.

istanbulda mı oturuyorsun
istanbuldaysan, evet girebilirsin
kariyer.net ve diğer tüm iş arama sitelerinde HASTA DANIŞMANI ve HASTA KABUL GÖREVLİSİ ilanı çok var.
Fakat baştan söyliyim bu görevi yapmış biri olarak; gece nöbetleri de olabiliyor.
Ben çalıştığım hastanede 8-10 çalışmıştım fakat hastaneden hastaneye değişiyor.
Burda isim verebiliyor muyum bilmiyorum ama verebiliyorsam; Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi cumartesi öğlene kadar ve vardiyalı çalışıyor
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hek Fakültesinde işe başladığın zaman tüm diş tedavileri çalışana ücretsiz
estetikler ;&50 indirimli
üstelik birinci derece akraba ve tanıdıklara özel indirimler
ay dur reklam yapmış gibi oldum, neyse hakkında hayırlısı
bikaç bilgim var bu konuda yardımcı olabilirim merak ettiğin varsa.

ne yazık ki ülkemizde sertifikayla, açıktan okumayla daha rahat iş buluyor insanlar.
aynı liseden mezun olduğum üniversite sınavını kazanamayan bazı arkadaşlarımın kadro aldığını görüp, biz çok yüksek bir puanla fakülteyi kazandığımızda üniversiteyi neden okudum, yaz tatilleri dil kursuna gidip, haftasonlarımı staja ayırıp sabahlara kadar neyin derdini yaşadım da daha 20 yaşındayken saçlarıma ak düşürüp, sıkıntıdan neden zayıfladım diye bazen hayıflansam da...çok şükür diyorum halimize!

istanbulda mı oturuyorsun
istanbuldaysan, evet girebilirsin
kariyer.net ve diğer tüm iş arama sitelerinde HASTA DANIŞMANI ve HASTA KABUL GÖREVLİSİ ilanı çok var.
Fakat baştan söyliyim bu görevi yapmış biri olarak; gece nöbetleri de olabiliyor.
Ben çalıştığım hastanede 8-10 çalışmıştım fakat hastaneden hastaneye değişiyor.
Burda isim verebiliyor muyum bilmiyorum ama verebiliyorsam; Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi cumartesi öğlene kadar ve vardiyalı çalışıyor
İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hek Fakültesinde işe başladığın zaman tüm diş tedavileri çalışana ücretsiz
estetikler ;&50 indirimli
üstelik birinci derece akraba ve tanıdıklara özel indirimler
ay dur reklam yapmış gibi oldum, neyse hakkında hayırlısı
bikaç bilgim var bu konuda yardımcı olabilirim merak ettiğin varsa.
Peki maaş nedir

Tıbbi sekreterlik ve dokümentasyon bölümleri var. Ve evet sağlık alanında çalışmak için eğitim alıyorlar.

Kızlar ben artık çalışmak istiyorum hastanede falan hasta kabulde çalışmak istiyorum.. bunun için sertifika gerekliymis en az ilk okul mezunu olmak gerekiomus bu sertifikayı almak için. Ben açıktan lise okuyorum. Bu sertifika ise yararmi sizce hemen iş bulabilirmiyim
halk eğitim merk. veriyor bildigim kadarı ile. iş bulma konusunu da kursa sorun .cunku bölge ve hastaneye göre cok değişken.

Yaaaa ben bazı arkadaşları anlamıyorum yok üniversitesi mezunları bulamiomusta banana yaaa onlarida benmi dusunim sanki banka müdür olucam dedim altı üstü hasta kabul ve o kadar zor bir iski anlamıyorum yani

X