Hatalı olan ben miyim o mu?

Üniversitede bende de vardı senin gibi bir çocuk. Gülerken allah iyiliğini versin deyip bacağına dokundum diye, tabu oynarken eş olduk diye, birkaç kez grup halinde yemeğe çıktık, birkaç kez de beni eve bırakma teklifini kabul ettim diye ona aşık olduğumu düşünüyordu. Sekiz milyon kez anlattım, anlamadı. Ki sevgilim vardı o zaman. Aynı sınıfta, aynı ortamdaydık iletişim kesmek de mümkün değildi. Ne çektiğimi ben bilirim. O yüzden hiç sevmem böyle yüzüne yüzüne söylendiği halde en ufak hareketten bir anlam çıkaran insanları. Hoş değil. Senin durumunda da çocuğun bir suçu yok. Bildiğin takıntı yapmışsın, hastalıklı bir davranış biçimi bu.
Sizin durumunuz da kötü olmuş ben kabullenmiştim aslında beni sevmiyor diye kabullenmiştim sonunda ama cinsellik isteyince ben şok oldum bide düzeltelim falan dedi üstüne kendimi çok değersiz hissettim kabul de etmedim zaten, bugünkü salakça mesajım içinde kendime kızıyorum keşke mesaj atmasaydım çok pişmanım, kendi yoluma bakacam ben

Acilen bir psikolog desteği al. Duygu durumun mantıktan çok uzak... Böyle devam edersen yalnız mutsuz ve takıntılarla dolu bir hayat yaşarsın

Ve dünyanın en güzel kadını bile olsan kimse akli meleklerini yönetemeyen birini hayatında istemez. Lütfen destek al

Sizin durumunuz da kötü olmuş ben kabullenmiştim aslında beni sevmiyor diye kabullenmiştim sonunda ama cinsellik isteyince ben şok oldum bide düzeltelim falan dedi üstüne kendimi çok değersiz hissettim kabul de etmedim zaten, bugünkü salakça mesajım içinde kendime kızıyorum keşke mesaj atmasaydım çok pişmanım, kendi yoluma bakacam ben
Kendini değersiz hisset de uzaklaş diye yapmış muhtemelen o çıkışı. O bile işe yaramamış ki tekrar yazdın adama. Gerçekten artık bi dur de kendine.

Üniversitede bende de vardı senin gibi bir çocuk. Gülerken allah iyiliğini versin deyip bacağına dokundum diye, tabu oynarken eş olduk diye, birkaç kez grup halinde yemeğe çıktık, birkaç kez de beni eve bırakma teklifini kabul ettim diye ona aşık olduğumu düşünüyordu. Sekiz milyon kez anlattım, anlamadı. Ki sevgilim vardı o zaman. Aynı sınıfta, aynı ortamdaydık iletişim kesmek de mümkün değildi. Ne çektiğimi ben bilirim. O yüzden hiç sevmem böyle yüzüne yüzüne söylendiği halde en ufak hareketten bir anlam çıkaran insanları. Hoş değil. Senin durumunda da çocuğun bir suçu yok. Bildiğin takıntı yapmışsın, hastalıklı bir davranış biçimi bu.
Tütlerim ürperdi birden 🥶

Bugün korona olduğumu öğrendim ve moralim bozuk, aylardır konuşmadığım eski sevdiğim kişiye mesaj attım korona olduğumu söyledim bana dua eder misin hakkını helal et bana bişey olursa dedim ama cevap bile vermedi geçmiş olsun bile demedi. Amacım sadece helallik almaktı ona karşı duygum yok artık bir duygumun hala olması da imkansız.
Ben ona ilk 3 ay yüz yüzeyken çok soğuk davrandım ama telefonda hep konuştum, ve antidepresanın etkisini gördükçe kendimi mutlu gibi hissedip kız erkek herkesle konuştum fotoğraf çekindim bazılarıyla ve instagramda paylaşıyordum o da bunları görüyordu ama bazen fotoğraflarımı beğeniyordu ve durumlarımda ne paylaşsam bakıyordu. Benim ona karşı yaptığım tek hata bunlar oldu. Antidepresan etkisi gidince herkesten uzaklaşıp yeniden içime kapandım bunu da gördü, zaten antidepresan kullandığımı bilen biriydi. Bende anksiyete yani sosyal fobi var bunu en başından biliyordu. Sevdiğimi söyleyince reddediyordu başkalarıyla sevgili oluyordu ve bende böyle yaptığı zaman sana karşı duygum yok bende seni arkadaş olarak görüyorum diyordum ama ayrılıp bana geri dönünce yine aklım bulanıyordu yine sevdiğimi söylüyordum. Benim gibi sessiz bir erkekle sınıfta oturup gezip dolaşıyordum okul bitene kadar bunu biliyordu. Bunları yaptım diye helallik istedim en azından bir cevap verebilirdi bu kadar büyük kötülük mü yapmışım sizce, benim onunla konuşmamın 2.5 yıl uzamasının nedeni lisede de kötü birini sevip aşk olaylarından uzaklaşmamdı, bu kişi de bana ilgi gösterince korkup uzak durdum sonra da pişman oldum, ve yüz yüze çok soğuk davranıp telefonda da ilgili konuştuğum için onunla dalga geçtiğimi mi sandı diye vicdan azabı çektim. Ama o da 2.5 yıl (son 1 yıl araya konuşmayalı aylar girse de) bir şekilde benle konuşmayı sürdürdü. Sizce bu kadar nefret edilecek bir insan mıyım hatalı olan ben miyim, o mu? 2.5 yıl boşuna mı üzülmüşüm? Okuduğunuz için ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Ben onun da bana karşı yaptıklarını eski hesabımda detaylı anlatmıştım ama buraya da ekleyeyim;

"Merhabalar, onunla tanışalı 2.5 yıl oldu ama size olayı en baştan anlatmak istedim, düşünceleriniz çok önemli benim için; Ben buna üniversite zamanı hep whatsappta yazıyordum ben onu görmüştüm ama o beni yüzyüze görmemişti. Aynı sınıfa düştük her gün whatsapptan konuşuyorduk 2.dönem aynı sınıfa düştük, ilk gün beni yemeğe götürmek istedi hayır dedim, onunla yüz yüze çok nadir konuşuyordum hep whatsapptan konuşuyordum genelde. 4 kez o ve arkadaş grubuyla yemek yedim bahçede oturdum Sınıfta hep bir şekilde benimle konuşuyordu ama ben soğuk davranıyordum Bende sosyal anksiyete ve ağır depresyon vardı antidepresan kullanıyordum bunu biliyordu. Ben, benim gibi sınıfta yalnız oturan çok sessiz bir erkekle sınıfta oturuyordum ders dinlerken falan çünkü kızlarla bir yakınlık kuramamıştım. Benle hep buluşmak istedi gezmek istedi ama ben psikolojik sorunumdan dolayı kabul edemedim istememe rağmen ve ona ondan hoşlandığımı da söyleyemedim, ilaç benim duygularımı bastırdığı için buz gibi davrandım hep. Sonraki zamanlarda derslere gelmemeye başladı onu ikna ettim geri geldi ama başka bir kızla görüştüğünü öğrendim ve sevgili oldu 1 hafta, ayrıldıktan sonra yine benle gezmek istedi konuşmaya çalıştı ortak arkadaşlarla beraber oturduk dışarıda, sonra okuldan ayrıldı ve ben arkadaşlarının yanında bırakma dedim, ve akşam ona onu sevdiğimi söyledim ama bana karşı duygusu olmadığını söyledi ve beni üzmek istemediğini söyledi ama her zaman yanımda olduğunu söyledi, baya üzüldüm ama kabullendim ve normal konuşmaya devam ettik başkalarıyla sevgili oldu ama benle de ilgili konuştuğu için arada bana umutta oluyordu yine onu sevdiğimi söyledim yine istemediğini söyledi, okuldan ayrıldıktan 1 sene sonra cafede buluştum onunla karlı bir günde sabah erkenden hiç bilmediğim bir semte gittim aynı şehirde olmamıza rağmen, erken uyanabilirim ama belli olmaz sen geç gel dedi ama ben erken uyanır belki diye erkenden gittim 4 saat cafede bekledim, konuştuk fotoğraf cekindik ama sonra bana beni istemediğini arkadaş olarak gördüğünü söyledi fotoğrafı da paylaşma dedi, kimseyle sevgili olmak istemiyorum dedi ama 1 hafta sonra başkasıyla sevgili oldu ve beni engelledi hiç bişey demeden, 8 ay konuşmadık sonra yine normal konuştuk birkaç ay sonra hattımı değiştirince bağlantımız koptu bende başka birine şans vereyim dedim 9 ay önce onunda yalancı biri olduğunu anlayınca vazgeçtim hemen, 7 ay sonra yani 2 ay önce tekrar konuşmaya başladık benle aylardır konuşmamamıza rağmen buluşmak istedi bende koronadan dolayı kabul etmedim, normal konuştuk yine, 1 ay sonra da cinsellik teklif etti, bakire misin diye sordu bakireliği sorun ediyorsan düzelttiririz hastanede dedi ve ben kabul etmedim, bana konuşmaları sil ve ekran görüntüsünü at dedi bir daha da bu konuyu açmadı, ve başkasıyla sevgili oldu ve benle arkadaş kalmak istedi bende tamam dedim ama sonradan olmayacağını fark edip sildim onu, hayatımın şokunu yaşadım ve geçmişi sorgulamaya başladım bana karşı en başından düşüncesi bu muydu eğer öyleyse neden bu teklifi 2 yıldan sonra etti bana karşı düşüncesi neydi, ben nerde hata yaptım diye düşünüyorum, ben lisede de aynı bu tip birini sevmiştim yıllarca ve çok üzülmüştüm o yüzden kabullenmek zor oldu, 4 tane arkadaşı benim arkamdan konuştuğunu söylemişti adımı duymak istemediğini söylemiş, beni görmek istemediği için okul çıkışına gelmemiş, bana yapıştı demiş benim için, öyle dediler ama ben bilemedim gerçekten dedi mi diye, adımı duymak istemediğini sordum söyledim dedi ama diğerlerini sormadım ona, Okuduğunuz için teşekkür ederim, sizin düşünceleriniz önemli benim için, artık o kişiyle olabileceğimi sanmıyorum vazgeçtim ama onun niyetini de öğrenmek istedim yine de, görüşleriniz için teşekkür ederim şimdiden."
Canım öncelikle geçmiş olsun. Kimseyi takma sağlığını düşün. Zaten seninle en başından beri ciddi düşünmemiş Bi kere seven insan böyle şeyler yapmaz. Niyetinide başta belli etmiş ama sen onu sevdiğin için görmezden gelmişsin. Boşver tatlım sağlığınla ilgilen bu hastalıkta moral çok önemli. Tekrar geçmiş olsun

Kendini değersiz hisset de uzaklaş diye yapmış muhtemelen o çıkışı. O bile işe yaramamış ki tekrar yazdın adama. Gerçekten artık bi dur de kendine.
Bunu istedikten sonra sevgili edindi ve bana da konuşalım sorun yok dedi, ama konuşmadık bidaha ben bugün mesaj atmasaydım konuşmazdımda, bugün hata yaptım mesaj atarak pişmanım

Canım öncelikle geçmiş olsun. Kimseyi takma sağlığını düşün. Zaten seninle en başından beri ciddi düşünmemiş Bi kere seven insan böyle şeyler yapmaz. Niyetinide başta belli etmiş ama sen onu sevdiğin için görmezden gelmişsin. Boşver tatlım sağlığınla ilgilen bu hastalıkta moral çok önemli. Tekrar geçmiş olsun
Çok teşekkür ederim

Keske bana yazmasaydı, sevmiyorum dediği zaman direk engelleseydi ben zaten unutup yoluma bakardım ruh hastası değilim, ama bana da yazmaya devam etti bana da böyle umut oldu, ama bu olaydan sonra da yazacak kadar ruh hastası değilim kendi hayatıma bakmam lazım
Sevgili olmayi kabul etmeyince hemen engellemek gerekmiyor ki bu yaptığını erkek yapsa böyle konussa ben taciz gibi görürüm.
Gönlü vardi engellemedi diye bahane mi olur. Kendini kandirma arkadaşım bak 24 yaşındasın baska adam mi yok

Bunu istedikten sonra sevgili edindi ve bana da konuşalım sorun yok dedi, ama konuşmadık bidaha ben bugün mesaj atmasaydım konuşmazdımda, bugün hata yaptım mesaj atarak pişmanım
Sen gitmedigin icin her an seks olabilir diye bakıyor çünkü kafasinda sekse baglamis isi buyuk ihtimal. Neden kapiyi kapatayım diyor.

Bugün korona olduğumu öğrendim ve moralim bozuk, aylardır konuşmadığım eski sevdiğim kişiye mesaj attım korona olduğumu söyledim bana dua eder misin hakkını helal et bana bişey olursa dedim
Sizce de çok arabesk değil mi? Ben de olsam cevap vermezdim ne alaka yani

Duygunuz olmadığını söylediğiniz bir adama ne diye hastayim diyorsunuz ki, bir de gecmis olsun dememis diye kırılıp üzülmüşsün. Duygunuz yoksa niye üzülüyorsunuz. Lisedeyken hasta olunca ayrildigim sevgilime mesaj atıyordum. Ay şimdi düşününce buyuk bir ergenlik, cahillik. Size gecmis olsun dese, sadece sagol demekle kalmayip nasil kaptigini ne zaman test yaptirdigini falan fistan herseyi de anlatip konusmaya başlardın gibi geliyor. Yapma guzel arkadasim, bu hareketler gercekten ileride düşününce cok sacma cocukca gelecek.

Ayrica benimde covidim bu hafta bitti, suan evde esim covid. Ama ilacta icmedim. Olucem diye dusunup kimseden helallikte almadım.

X