Hatlarım belli oluyor diye incecik olmak zorunda mıyım?

Bir dönem kilo alma korkusundan blumia yaşadım biraz fazla kaçırsam zorla istifra ediyordum sonra bir keresinde ağzımdan kan damlacıkları geldiğini görünce bıraktım. Ve bunu tekrarladığım dönemde ailem zerre anlamadı, farketmedi, psikolojim iyi durumda değildi hiçbiri yanımda olmadı bir keresinde gecenin 3ünde istifra etmeye çalışırken hepsi uyuyordu v
Bir dakika ya... iki sayfa yorum okudum burayı kimse görmemiş mi. Sizin durumunuz hiç normal değil, zorla kusmak nedir 😳 psikologdan randevu almanız gerektiğini düşünüyorum.

Bana ideal kilonuzun altinizdasiniz gibi geldi, diyetisyen de söylemis zaten. Aileninizin derdini anlamadim. Bizimkiler genelde kilolu da olsak yedirmeye ugrasiyor. Böylesini ilk defa duyuyorum. Bu arada cok guzel vegan kahvaltilik soslar var, pinterestte ya da instagramda tariflerini bulabilirsiniz. Evde yiyecek bulamadiginiz zaman, zamaniniz darsa yardiminiza kosuyor.

Ben kadın veya erkek cinsiyetinde olmaları farketmez eğitimini tamamlayan insanların aileden ayrı bir evde ayrı düzen kurmalarının faydalı olduğunu..insanın problem çözme ,zorluklar karşısında dirayetli olma ,çözemediği sorunlar olduğunda yardım isteme , yeri geldiğinde de "amaan ya boşver" diyebilme becerisini geliştirdiğini düşünüyorum.

Konu sahibi psikolojik destek almalisin..yemek yedikten sonra kusma eğilimin olmuş bunlar hiç normal seyler degil ve sen gayet zayıfsın.bana şu çok garip geldi anneniz sizin vegan olduğunuzu bilip pilav ve diğer yemeği neden et suyu ile yapıyor? Sizin yememenizi mi istediği için ki bu çok hastalıklı davranıştır.yada sizin vegan olmanıza mi alisamadilar acaba? Yaş kaç ve kaç yıldır vegansınız?
24 yaşındayım 5 yıldır vejetaryenim gayette alıştılar yalnız ben vejetaryen olduğum için kendi damak zevklerinden mahrum olamazlarmış et susuz pilav mı olurmuş umursamıyorum kendi yemeğimi yapıp geçiyorum bazende çorbayla geçiştiriyorum ama yine yaranamıyorum malesef
Anne anne degil baba baba değil, yemeyecegini bildikleri halde et suyu koyuyolar normal suyla yapsalar onlarin bi taraflari mi eksiliomus acaba hakkaten. Baba sacmalayinca anne niye sus demiyor. Baba zaten tam sopalik ensest egilimleri mi var nedir zayif diil diye inceleyip duruo ve bu pasif agresiflik niye sana bakip bakip. Ikisi de midemi bulandirdi. Sen kendi evini düzenini kurmaya bak bunlar anca insanin ömründen çalar.
et susuz pilav yiyince ne tarafları eksiliyor ah onu ben de anlayamadım daha :)
Bir dakika ya... iki sayfa yorum okudum burayı kimse görmemiş mi. Sizin durumunuz hiç normal değil, zorla kusmak nedir 😳 psikologdan randevu almanız gerektiğini düşünüyorum.
yakın arkadaşım psikolog iyi bir üniversiteden mezun olup atandığı halde sorunlarıma yüzeysel cevaplar verebildi. Ne yazıkki çevremde alanında uzman bir psikolog yok
Ben kadın veya erkek cinsiyetinde olmaları farketmez eğitimini tamamlayan insanların aileden ayrı bir evde ayrı düzen kurmalarının faydalı olduğunu..insanın problem çözme ,zorluklar karşısında dirayetli olma ,çözemediği sorunlar olduğunda yardım isteme , yeri geldiğinde de "amaan ya boşver" diyebilme becerisini geliştirdiğini düşünüyorum.
üniversite zamanı ayrıydım ve çok rahattım şimdi arıyorum o günleri. İşim burada olduğu için mecburen aynı yerdeyiz ileride başka bir şehire yerleşmeyi planlıyorum

İnsanlar hep konusurlar. Zayıflasanız da kılolu olsanız da.
1.68 51 kıloydum çubuk gibisin dediler.
1.68 e 58 kılo oldum çok mu kılo aldın dedıler aynaya bakıyorum gayet guzel kum saatı gıbı olmusum.
Bırılerını memnun etmek manasız yani.
Takılmayın evet evet deyın gecın bu konuda annenız babanız bıle olsa o kısıler.
Ne kusması ne ağlaması kılo yahu bu alınır verılır kıme ne?

şu hayat çok garip cidden. bana göre kilonuz ideal. doktora göre endeksiniz düşük. başkasına göre şişmansınız. önemli olan kendinizi nasıl mutlu hissettiğiniz. ben de kendimi severim ama insanlar bi rahat bırakmıyor ki bedenimi sevmeye devam edeyim. hayatımın gündeminde hep kilo alma diyetleri oluyor. bunu insan olarak hepimiz aşmalıyız

Zaten insana zararı en yakınları verir. Bir şekilde zihninizi ailenizin söylediklerine karşı kapatın yoksa bu hayatta ağzınızla kuş tutsanız kimseye kendinizi beğendiremezsiniz. Sadece fiziksel değil okulunuzu işiniz eşiniz çocuğunuz eviniz arabanız herşeyiniz eleştirilir. Siz nasıl olmak istiyorsanız öyle yaşayın.

Yemek konusunda o kadar çok yorum duyuyorum ki... 'az yiyosun, çok yiyosun, yavaş yiyosun, hızlı yiyosun, bundan çok yeme, bundan hiç yemedin'. o kadar sıkıldım ki insanların yorumlarını duymaktan artık hep tek başıma yemek istiyorum. Sana bir önerim olmayacak, ama seninle aynı sıkıntıya sahip başkalarının da oldugunu bilmek belki seni rahatlatır.

Aynı insanlar çok zayıf olduğunuzda da zayıflığınıza laf edecek. O yüzden kendi içinize dönüp, yersiz eleştirilere sağır olmak en iyisidir. Zira bu insanlar, kilonuza laf edemeseler yorum yapacak başka bir şey bulurlar.
Kendinizi sevin. Sağlıklı olmak her şeyden önemli. Kendinizi kusturmak gibi ataklar yaşadığınızda mutlaka destek alın.

Cok ılgıncmıs ama sızınkılerde valla 166/67 gıbı boyum kılom 60 gayet normalım 52 olsam cok zayıf gozukurum sızı nasıl kılolu görüyorlar sasırdım
Bızımkılerde tam tersı senden 10 kılo nerdeyse fazlam oldugu halde kus kadarsın ye dıye tutunurlar:))kuzguna yavrusu masalı:))

Lise üniversite dönemimde 150 boy 45 kiloydum. Takıntk yapmıştım ne kadar zayıf ta olsam kilom ne kadar düşükte olsa yuvarlak hatlar malesef zayıf durmuyor. Hatta lise sonda arkadaşlarım üstümden iddiaya girmişti 60 çıkar falan diye çom içerlemiş çok kırılmıştım. Sırf inansınlar diye gözleri önünde tartıldım ve benden daha zayıf duran arkadaşım 50 kiloydu. Ama yuvarlak hatlar malesef tombik duruyor. En son hastanede gözlerimi açınca kimseyi umursamadan hayatımı yaşamaya karar verdim. Benim annem babam da neden yemiyorum diye kızıyordu. Şimdi 31 yaşındayım evlşyim ve bir kızım var Allah bağışlasın. 70 kiloydum en son pandemide ne oldu bilmem 🙈 ama kafama inanın takmıyorum. Eşim zaten zayıf sevmediğini söylüyor. lise üniversite dönemlerimdeki halim hiç güzel değilmiş çok zayıfmışım öyle diyor. Tabi vücut kitle endeksine göre kiloluyum şuan inşallah veririm biraz ama o da sağlık için. Yoksa kendimle barıştığım zaten. Sizin aileniz de zayıflamak için yemek yemediğinizi düşünüyor bence. Uslüp yanlış, ilgisizlik hat safada ama ailene karşı sessiz kalırsan çok üzülürsün. Eminim ki çok güzelsindir kilon ideal. Bende öyleyim belim ince popom geniş kilo da alsam aynı şekilde değişmiyor. Ama zayıflamak için kendimi hırpalamıyorum. Fazla düşme bu konunun üstüne sağlık herşeyden önemli.

Öncelikle geçer inşallah bulimia atakların. Şimdi hem anneyim hem evladım. Muhtemelen anacığın babacığın vejateryanlık/ veganlık nedir felsefesi nedir bilmiyorlardır belki seni köyü bir akıma kapıldın zannediyorlardır ve bilmemenin çaresizliğiyle nasıl davanacaklarını da bilmiyorlardır kötü bir şey yaptığını zannedip korkuyorlardır. Korktukları için de çaresizlikleri ile sana hırçınlaşıyorlardır. Ben hasta olunca babam bana kızardı çünkü ne yapacağını bilmezdi beni kaybetmekten korkardı. Anne babalık başka bir şey klasik bir lâf anne olunca anladım. Sakın onları suçlama güzellikle anlat iyi olduğunu görsünler. Bu arada bir sağlıkçı olarak sözlerimi kulak arkası etme lütfen : HAYVANSAL BESİNLER TÜKETMİYORSUN ONLARDAN ALMAN GEREKEN ELZEM BESİN ÖĞELERİNİ LÜTFEN YERİNE KOYACAK TAKVİYELER AL. BİTKİSEL PROTEİN SOYA SÜTÜ BADEM SÜTÜ DEME LÜTFEN 2 DÖNÜM TARLANIN MERCİMEĞİNİ TÜKETSEN 1 KG KIRMIZI ETTEN GELEN PROTEİN ETMEZ. EĞER B VİTAMİNİ GRUBU EKSİK BİR BESLENME TARZIN VARSA BU SENİN PSİKOLOJİNİ DE ETKİLER. BULİMİA +DEPRESYON BELİRTİLERİ VAR ANLATTIKLARINDA BESLENMENİ DÜZENE KOY LÜTFEN. ÖNCE BİR DAHİLİYE VEYA İMKANIN VARSA ENDOKRONOLOJİYE GİT TÜM KAN VE HORMON BİYOKİMYA TETKİKLERİNİ YAPTIR VARSA EKSİKLİKLİKLERİN DR. KONTROLLERİNLE TAMAMLA VE AYNI ZAMANDA BİR PSİKİYATRA GÖRÜN. BELKİ İLAÇ VE PSİKOLOG DESTEĞİYLE BULİMİAN VE DEPRESYONUN GEÇER. BESLENME ÇOK ÖNEMLİDİR İNSANIN HEM FİZYOLOJİSİNİ HEM PSİKOLOJİSİNİ DİREK ETKİLER.

BDV kategorisini gereksiz meşgul etmemek için çok düşündüm konuyu açıp açmamakta ama içimin sıkıntısını atamıyorum bir türlü dertleşmeye ihtiyacım var kızlar.
İçimi darlayan, sıkan problem şu ki vejetaryenim ailem ise etobur. Bugüne kadar yaptıkları yemekten tutun sofrada yedikleri olsun asla karışmadım karışma hakkım da yok zaten ama mercimeği, pilavı et suyuyla yapıp yememi bekliyorlar yemeyince de bir sürü laf işiyorum. Bugün yine işten döndüğümde baktımki annem pilavı et suyuyla yapmış ben de sadece çorba içtim, çorbayla doyan biriyim zaten ellerine sağlık deyip kalktım. Odamda kitap okurken bir baktım babamın sesi geliyor

"aman yemesin yemediği halde zayıf değil zaten yese hepten şişman olacak başımıza bırak hiç yemesin daha iyi" birde öyle bir üslubu vardı ki içim cız etti duyunca. İçimin cız etme sebebi 165 boya 52 kilo biriyim çevremde herkes oldukça fit olduğumu söyler, kontrol amaçlı gittiğim diyetisyen vücut kitle indeksimin düşük olduğunu söylemişti yani anlayacağınız zaten zayıf sayılacak biriyim ki hayatım boyunca da böyleydim daha ne kadar incelmemi bekliyorlar benden anlamıyorum. Sadece yuvarlak hatlıyım yapı itibariyle. Ne kadar zayıf olsam da gögüs pp belirgin duruyor hep bu yüzden hiçbir zaman çıta gibi incecik durmuyorum ama bu arkamdan zaten zayıf değil yemesin deme hakkını verir mi, ince olmak zorunda mıyım, bir aile evladının formu için iştahı konusunda psikolojik baskı yapar mı? Ergenlik çağımda da babam hep sen az yediğin halde çok zayıf değilsin yesen çok kilolu olursun deyip duruyordu hala da ara ara tekrarlıyor akşam 22:00'de azıcık birşey yiyecek olsam annem saat kaç oldu deyip yeme imasında bulunur kilo alsan sana hiç yakışmaz der sürekli. Bir dönem kilo alma korkusundan blumia yaşadım biraz fazla kaçırsam zorla istifra ediyordum sonra bir keresinde ağzımdan kan damlacıkları geldiğini görünce bıraktım. Ve bunu tekrarladığım dönemde ailem zerre anlamadı, farketmedi, psikolojim iyi durumda değildi hiçbiri yanımda olmadı bir keresinde gecenin 3ünde istifra etmeye çalışırken hepsi uyuyordu ve uyandıklarında psikolojik baskılar devam etti. Gözlerim yaş dolu görürlerdi, parmağım mosmor görürlerdi hiç sormadılar. Evinde bir gün kaldığım arkadaşım o gün anlayıp beni vazgeçirmeye çalışmıştı. Neden yaptım şimdi neden tüm bunları kafaya takıyorum hiç bilmiyorum. Kime göre neye göre belirleniyor bu ölçüler hangi hakla ne yiyip yemeyeceğim hakkında söz sahibi olabiliyor bu insanlar?
Neyse uzatıp daha da darlamayayım sizleri herkese şimdiden teşekkürler.

Lise üniversite dönemimde 150 boy 45 kiloydum. Takıntk yapmıştım ne kadar zayıf ta olsam kilom ne kadar düşükte olsa yuvarlak hatlar malesef zayıf durmuyor. Hatta lise sonda arkadaşlarım üstümden iddiaya girmişti 60 çıkar falan diye çom içerlemiş çok kırılmıştım. Sırf inansınlar diye gözleri önünde tartıldım ve benden daha zayıf duran arkadaşım 50 kiloydu. Ama yuvarlak hatlar malesef tombik duruyor. En son hastanede gözlerimi açınca kimseyi umursamadan hayatımı yaşamaya karar verdim. Benim annem babam da neden yemiyorum diye kızıyordu. Şimdi 31 yaşındayım evlşyim ve bir kızım var Allah bağışlasın. 70 kiloydum en son pandemide ne oldu bilmem 🙈 ama kafama inanın takmıyorum. Eşim zaten zayıf sevmediğini söylüyor. lise üniversite dönemlerimdeki halim hiç güzel değilmiş çok zayıfmışım öyle diyor. Tabi vücut kitle endeksine göre kiloluyum şuan inşallah veririm biraz ama o da sağlık için. Yoksa kendimle barıştığım zaten. Sizin aileniz de zayıflamak için yemek yemediğinizi düşünüyor bence. Uslüp yanlış, ilgisizlik hat safada ama ailene karşı sessiz kalırsan çok üzülürsün. Eminim ki çok güzelsindir kilon ideal. Bende öyleyim belim ince popom geniş kilo da alsam aynı şekilde değişmiyor. Ama zayıflamak için kendimi hırpalamıyorum. Fazla düşme bu konunun üstüne sağlık herşeyden önemli.
Siz vejetaryen olmanızla zaten harika bir insansınız.Hayvan yemiyorsunuz sizi kutlarım.Çok sıradan olcak lakin kafanıza takmayın.Hassas ruhlu olmak bazen kaba cümlelere karşı kırılganlığa sebep oluyor.Hayatta herkes her şeyi söyleyebilir yapabilir...Ailelerimizde dahil :KK43: Tınlamamak en güzeli.Duymazlıktan geliyorum ben çoğu şeyi.Sizde öyle yapın.

X