HAVAS İLMİ VE GÜZELLİKLERİ, BİR BEBEK MESELESİ

Sugammadeks

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2020
714
3.127
Hayırlı geceler hanımlar, uzun süredir havas ilmiyle alakalı kitaplar ve YouTube dan farklı kanallar takip etmeye çalışıyorum, hem ilgimi çekiyor hem de hayatta yaşadığım sıkıntılara dair reçeteleri bazen uyguluyorum. Öğrendiğim zikir ve duaları, ve de hayatımda tecrübe ettiklerimi sizlerle paylaşmak isterim bu konuda desteklerinizi bekliyorum. Müsait oldukça paylaşım yapmaya, konu açmaya çalışacağım inşallah.
!!!!! Hatta hemen tecrübe ettiğim bir durumu paylaşmak isterim(tecrübe ettiğim bu durum havas ilmine girmiyor da olabilir:))). Birkaç aydır bebek için uğraşıyorduk, reglimin 2 ay kadar uzadığı bile oldu, her regl dönemi sonrası onlarca gebelik testi yapıyor hale gelmiştim. Ama sonuç hep negatifti, üstüne bir de eş ailesi baskısı beni tümden strese sokmuştu. Derken geçen miraç kandilinde durdum düşündüm "insanların baskıları da önemsiz benim stresim de emin olduğum bir şey var Allah nasip ederse olacak nasip etmezse olmayacak bu kadar basit, olmaması da dünyanın sonu değil hayırlısı olsun" dedim, daha sonra "Allah'ım sen Hz. Meryem annemize eş nasip etmeden bir mucizeyle ona Hz. İsa gibi bir evlat nasip ettin" diyip o kandil gecesi MERYEM SURESİnin bir kısmını okudum. Ama şurası çok önemli okumadan önce "Allah'ım en hayırlısını sen bilirsin evet evlat istiyorum ama sen versen de vermesen de razıyım" dedim. Bunu sadece dilimle söylemedim kalbimle de hissettim elhamdülillah. Sonraki ay reglim yine gecikti, ben rutin bir gecikme olarak düşündüm, hamileliği hiç aklıma getirmemeye çalıştım, onlarca test almadım sadece bekledim ve o geceden(Miraç Kandili) yaklaşık bir buçuk ay sonraki Berat kandilinde çok güçlü bir şekilde hamile olduğumu ve kızım olacağını hissettim ama hala test yapmamıştım sadece güçlü bir his... O günden(Berat Kandili) 3 4 gün sonra mide bulantılarım olunca test yaptım ve çift çizgi bayağı kıpkırmızıydı elhamdülillah. Şu anda da 12 haftalık hamileyim, Allah isteyen tüm kadınlara hayırlı evlat nasip etsin, ama lütfen Allah'a inanın ve güvenin, tevekkül edin, Sen versen de vermesen de razıyım diyin ve buna kalpten inanın, ayrıca da bu forumda çoğu konuda geçiyor zaten Meryem Suresini bolca okumaya çalışın!!!!!

Allah hayirlisi ile kucağınıza almak nasip etsin insallah, darısı bizlerin olsun 😍 Meryem suresini bende duydum hatta iki gün önce bunun için dua ettim, ama uzun bir sure o yüzden biraz zorlandım, siz surenin tamamını mı okudunuz

Amin çok teşekkür ederim, uzun olduğu için ben de tamamını okuyamamıştım. Önemli olan tevekkül etmek kalbinizi ferah tutun Allah'a güvenin ve stresten uzak durun, dualarım sizinle Y Yaz2021 🥰

Son düzenleme:
X