Hayalimdeki dügün olmadi

Dogru tespit yaptiniz bende sizinle ayni fikirdeydim maalesef konu maddiyat degil etrafimda gordugum durum su bir bayanin imkanlarida olsa erkekler benim dedigim olsun mantigiyla gidiyor gidiyor genelde.yada iki tarafin istedigi olmuyor aileler devreye giriyor cok gelismis aileler de genclere izin veriliyor mesela ben nikah istedim ama dugun yapiliyor sonra o paralar bizden cikicak amac ne aileye tanidiklara hava atmak kendi egosu erkegin

Arkadasim yanlis anlama nolur ama ben bu ailelerin diretmesi kisminda en buyuk sucu yine genclere buluyorum.
Bak gelismis aile felan degil (annem camasiri derede yikardi diyerek hala 2017 de evine camasir makinasi almayan istanbulun gobeginde oturan bir aileden soz ediyorum) ne esim ne de ben isteklerimizin disindaki durumlara ailelerimizin karismasina izin vermedik asla. Benim ailem birsey soylediginde esime duyurmadan hayir dedim olmayacak onun ailesi istediginde o bana duyurmadan hayir dedi biz boyle dusunmuyoruz.

Hayalimiz yemekli kir dugunuydu, ancak kendi imkanlarimiz buna yetmedigi icin sade bir nikah toreni yaptik ve ailelerimize sadece tarihi soyledik su gun surda nikahimiz var diye. Ne kina gecesi ne dugun, ne soz ne nisan. 3 ay icinde bir tanisma isteme oldu bir de nikah.

Wger biz ailelerin eline bakan insanlar olsaydik, ben eminim sacma sapan bir dugun sacma sapan bir kina gecesi organizasyonu icinde bulurdum kendimi cunku onlara karsi cikma hakkim olmazdi. Yani diyecegim o ki once kendi sayginligini koruyacaksin ailenin gozunde.

Ne kadar küstahca bir cevap ! Karsinizdaki insan bunu üzülmps bir durumda yazdi saece icini dökmek istedi neden bu negativ kirici yorumlar anlamiyorum bian ocimi dökmek istedim, rabbim basla der vermesin ama demekki icime cok oturmus. Kimse size dügün felan yapin demiyor. Ha bide evet biliniodu hepsi dügünden önce ama esimi birakamadim daha dogrusu oda beni birakmadi ben lac defa denedim birakmayi olmadi. Ama iyikide birakmamisim diyorum ama sadece icimde kalan birseyi paylastim
Kustah! Lafini iadeye geldim :)
Kib by.

İşte ben hep diyorum gençlere 1 yıl daha bekleyin en azından içinize sinen olsun para biriktirirsiniz diye. Olan olmuş biten bitmiş. Bundan sonrasına bakacaksınız eşinle. İlk önce bebiş düşünmeyin kendinizi toparlayın. Dişinizi sıkıp kendinize başka bir eve çıkmak gibi bir hedef koyun. Hayat devam ediyor 2. bir düğün şansı yok. Olanı kabullenip daha güzel bir hayat sürebilmek adına çabalayacaksın.

Cnm mecburen kabulleniyor insan ama iste akla geldigi an insan üzülpyo dayanamio.
Tek derdin bu olsun
Cami ya da salon ne farkeder , salon da olsa dualı olcakmiş sonuçta, salon dedığin de mahalle arası bir salondur sonuçta.
İşsiz adamla evlemeyi kabul etmişsin, ailen de tamam demiş, ev konusunda da ailen tepki vermemiş, sen direnmemişsin.Hayallerle hayatlar biraz tutarlı olmalı bence.. ikiniz de işgüç sahibi kendini geçindirebilen ozellikte olsaydınız bunlar böyle olmazdı. Üzülme , birbirinize olan sevginiz en önemli şey, ilerde oğlun olursa anlı şanlı sünnet düğünü yaparsın.

Cnm benim ailem istemedi bende heves iste neye güvenerek karsi cikip ailemi ikna ettiysem.
Canim gercekten seni cok iyi anliyorum.bende tam tersi dugun salonunda dugun istemedim hayellerim vardi olmassa nikah ve yurt disi istedim ama maalesef nisanlim elalem neder demekten beni dinlemedi bile ve inan koltuk takimini bile spor istedim soylemeden yaninda tanidiklarini getirmis bana uymayan takim begendiler daha sabrim kalmadi cok guzel alin dedim cunku benim istedigim seylerin zorla yapilmasi beni mutlu etmiycekti zaten benim hayalimdeki birliktw hevesle yapabilicegim kisi o degil zorlamayla olmuyor benim istediklerimi bildigi halde duymamazliktan geliyor.inan keske benimki camide olsaydi kuran okunsaydi daha mutlu olurdum.cunku benim dusuncemi onemsemeyen insanlara dugun yapicam banane bende gelinligimi giyip gidicem inan gorev gibi geliyor suan

Cnm çoook iyi anliyorum ama en çok kendi ailen gibi seni kimsenin düsünmedigini fark ettiginde ysncak icin. Benimde öle koltuk takimi felan bunlari istemedim ama yavas yavas degisiom. Kocan iyi olsun yetermis cnm o yaninda olsun yeter cidden. Benim esimle aram kötüydü nisanliyken hergün tartisma vardi. Bizde sorun adet farki aile yöre farkiydi... ama evlendikden sonra esim gördü ailelerimizin farklarini ve benden cok gitmek istio ailemin yanina. Tek diycegim nisanlina inanmalisin gerisi bosmus

Kırıcı yorumlara aldirma buraya yazdı isen tabi ki de söylerler torba değil ki buzesin o yüzden boşver sen esinle iyi isen sıkıntı yok bence burdakilere de salla gitsin ne güzel içini dokmussun bosverrr

Size karşı çok büyük ayıp edilmiş, keşke zamanında böyle bir şeyi kabul etmeyip karşı çıksaydınız.
İş işten geçmiş sanki biraz

Bence artık ağlamayin hamilesiniz olmuş bitmiş hem bence çoğu insanın düğünü istediği gibi olmamıştır :) diğer olayları da takmamaya çalışın bebeginize odaklanın hayirlisiyla kucağıniza alırsınız İnşAllah

X