HAYAT DERSİ DOLU İBRETLİK HİKAYEM

Oglunuz buyumustur isinize tekrar donmeye be esiniz olacak pisiriktan ayrilmaya bakin oglunuz buyuyunce anlar

Hatalar ders alnak icin var bize hep birsry katiyor uzse de. Bundan sonraki yasaminizda cok mutlu olmanizi dilerim. Sunu ekleyim ki ailenizle mesafenizi koymaniz gerekiyor. Tek basiniza kendi ayaklarinizin uzerinde durup kimseye eyvallahiniz olmadiginda uygun kisi karsiniza cikar. Ben de yasadiklarimdan sunu gordum hep: siz eger bir yol belirledinizse kendinize hayat size ihtitaciniz olan kisileri cikarir.
Sizin hikayede siz yol belirlememissiniz. Hayati akisina birakmissiniz gibi. Dusunmedrn herseye atlamissiniz. Hedefiniz oysa kariyermis. Gonlunuzdekiletin gerceklesmesini dilerim.

Canım önce anneni aşağılamışsın. Doğuluyum diye belirterek aileni aşağılamışsın. Yetmemiş elin adamını güneydoğulu bildiğin şivelilerden diyerek aşağılamışsın. Ülkenin dört bir yanında yöresel ağız kullanılır. Egede okudum ilk zamanlar asla anlamazdım konuşulanları. Trakyada çalıştım ben anlamaya başladım, annem ara sıra gelirdi asla anlamazdı. Ayrıca konu açan arkadaşların ben doğuluyum diye belirtmelerine sinir oluyorum. Yok ben doğuluyum boşanma yok, yok ben doğuluyum erkek çocuğu kıymetli bilmem ne. Arkadaşım ben de güneydoğuluyum. Boşandım. Tüm akrabalarım inanılmaz hassas davrandı süreçte. İki abim var ailem asla ayırmaz. Mal mülk paylaşırken eşit ölçülerde paylaşıldı vs. Yani siz kendinizi geliştirememişseniz o sizin kabahatiniz. Okumuş öğretmen olmuşsunuz, fakat bazı şeyleri aşamamışsınız.

Çocukluğunuz, okul hayatınız, iş hayatına atılabilmeniz çok zorluklarla geçmiş. Hayata çok kırgın, küskünsünüz diye hissettim. Anlaşılmaya ve şefkate ihtiyacınız var sanırım. Neden evlendiğinizi ve evliliğinizde yaşadığınız sorunlara nasıl üzüldüğünüzü tahmin edebiliyorum, öte yandan insanlara olan güveninizin azaldığından eşinizin ve ailesinin yaptıklarına/söylediklerine kendi açınızdan bakarak algıladığınızı düşündüm. Mesela kaynananız gelenekçi bir kadın biliyorsunuz, eşinizin ev işi yapmasını ondan istemeniz çok sonuca götürecek bir davranış değil. Eşinizle aranızda olan bir şey bu. Eşim konuşmuyor, ailesinin dediğini yapıyor diyecekseniz elbet konuşmuşsunuzdur. Elbet ona ulaşmanın bir yolu vardır. Sadece şu an uğraşacak gücünüz yoktur.
Güzel dersler çıkarmışsınız ama bence hayat devam ettikçe öğreneceğimiz daha çok hayat dersi olacağını da göreceğiz. Hem belki eşiniz sizin içinizdeki bu fırtınalardan habersizdir, belki onun da içinde başka çatışmalar, çözemediği travmaları vardır. Evliliği devam ettirmek ve bitirmek çözüm değil, önce birlikte bir çift terapisi alsanız faydalı olabilir.

Merhaba iki yazınızı da sonuna kadar okudum gerçekten hiç üşenmeden. Rabbim bundan sonra ki yaşamınızı iyi etsin inşalllaah. Sizin yazdıklarınıza üzüldüm ama sizi gram anlamayıp hem cinsimiz olan aptalları anlayamadım. Bu kadının kadına yaptığı nedir ya valla çok sinirleniyorum. Sizin ya kötü yola düşmenizi ya da ölmenizi falan beklemişler ki size saçma sapan yorum yapıyorlar. Anlamıyorum !!!! Yaşamayan bilmezmiş diye boşa dememişler onlar rahat tabi sizin yaşadığınız şeyleri hiç yaşamamışlar o yüzden çok kolay gibi lanse ediyorlar amaa boşverin onları siz nelwrin üstesinden gelmişsiniz bu kıt beyinlileri mi kale alacaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…