HAYAT DERSİ DOLU İBRETLİK HİKAYEM

bu güzel ve kibar yorumu nasıl kaçırmışım teşekkürler gerçekten az da olsa burada birileri tarafından anlaşılmak yazma amacımın anlaşılması mutluluk verici iyi günler

Bi insan bu kadar hatayı nasıl üst üste yapabilir? Tamam aile faktörü var da kafanız çalışıyormuş ki öğretmen olmuşsunuz okul okumuşsunuz bu yaptıklarınızı aklım alamadı.

Merhaba, ben okurken sizin çaresizliğinizi hissettim. Aslında bir yanlıştan kurtulurken başka bir yanlışa nasıl düştüğünüzü anladım.

Eşin ve ailen için söyleyecek yok, sen Pinokyo ile evlisin. Yani ruhsuz ve ailesi tarafından kontrol edilen bir adam ile.

Verdiğin kararın arkasında dur ve o adamdan ayrıl bence ve mesleğine dön. 36 yılını hep başkaları için yaşamışsın geri kalan ömrünü de kendin ve oğlun için yaşa.

Oğlunun babası için ağlaması üzücü evet ama onu şimdi kurtarmazsan eşinin küçük bir kopyasını büyütürsün ve yarın başka bir kadın senin durumuna düşer.

Not: İmla ve noktalama zor değil. Yazdıklarında nokta ve satır başı kullanırsan daha Kolay okunur yazdıkların.

Mutluluklar ve güç dilerim

hep söylerim ana baba ocagı ne kadar kötüde olsa el kapısından iyidir... Üzüldüm size yaşadıklarınıza gerçekten inşallah mutlu olursunuz

Bunu da özetlerdim de neyse..

Gerçekten çok güzel yazmışsınız.Ders şeklinde yazmak hoş bir fikir.Hayatınızda başarılar çok güçlüsünüz,evet her ailenin kötü bir özelliği vardır ama ailemizi değiştiremeyiz onları öyle kabullenmeniz ayrı bir başarıYolunuz açık olsun çocuğun ve sana hayatta başarılar

çok şükür evet zaten okumamış olsaydım hikayede hemen hemen aynı ve daha dramatik olurdu 36 yaşındayım

Okumuşsunuz ama bir işe yaramamış. Okumuş cahil sizin gibiler oluyor sanırım. Ayrıca yazma eğitimi almanızı tavsiye ederim zira berbat bir yazı diliniz var. İyi ki hayatımda sizin gibi öğretmenler görmedim. Öğretmenlikten de soğutursunuz insanı siz. Yaşadığınız her şey de ailenizden bağımsız olarak sizin kendi saflığınız. Kimseyi suçlamayın.

Evlendirme gore esi olmuştur yani de mi
[QUOTE PAZARTESİ

beni gerçekten çok güzel anlamışsınız ve tavsiyenizide çok güzel anlatmışsınız teşekkürler niyetiniz gibi hep iyi şeylerle karşılaşırsınız umarım

Dipnot: Herkes kendi deneyimleri kadar ders çıkarır.
Mesela siz daha önce hiç görmemiş miydiniz hata yapan birini? Görmüşsünüzdür elbet ama bakın başınıza gelmeyince ders olarak algılamamışsınız.
Ayrıca öğretmenseniz alan farketmeksizin yazım kurallarını vesaire bilmeniz gerekir, siz öğrenciler için rol modelsiniz.

Bu siteye üyeliğimi bilgisayardan oluşturdum, onun dışında hep telefondan yazdım. Telefonda yazmanın zor olduğuna katılmıyorum ama eğer böyle düşünüyorsanız daha anlaşılır ve kolay okunur olması için bilgisayardan yazsaydınız. Ben bu sitede öğretmen düşmanından çok biz öğretmenlere herkes düşman yazan öğretmenler gördüm. Üniversite mezunu bir insanın cümle sonuna nokta koymayı bilmemesini anlamadım, anlayamayacağım. Atanmak için girdiğiniz KPSS sınavında, üniversite kazanmak için girdiğiniz sınavda, lise sınavında ama en önemlisi ilkokulda öğrendiniz noktalama işaretinin varlığını. Yetenekle hiç ilgisi yok yani. Bildiğiniz zayıf yanlarınızdan biri de bu ve siz öğrenmek için çaba göstermemişsiniz. Yazdığınız destana gelince izin verin biz sizi övelim, biz size güçlüsün diyelim. Kendi kendinize yazıp kendi kendinizi övmüşsünüz bize yazacak bir şey bırakmamışsınız.

Öğretmenliginizi noktalamanizi falan eleştirmeyeceğim zor tecrübelerden geçmişsiniz, burda kimsenin sizi anlaması gibi bir beklentinizde yok. Icinizden gelmiş paylaşmışsınız ama keşke okuyarak ders alınabilse , bundan sonraki hayatinizda huzur dilerim.

Yorulursun tabi bizde yorulduk.. gözlerim kanadı yav.. ders 18 ;cümleler arası sosyal mesafe lutfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…