Hayat Kurtarmaya Ne Dersiniz?

Anuska

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
6.212
78
56
Bu gün kayınpederim bir operasyon geçirdi. Çok şükür, sağlığı yerinde.
Ancak dünden bu yana operasyon öncesi kan bulmakla uğraştık. İnsan nereye, kime gideceğini bilemiyor böyle zamanlarda...

Yakın bir arkadaşımın 8 yaşındaki oğlu da bir kan hastalığı ile boğuşuyor. Sık sık kan gerekiyor ve insancıklar İzmir'de kapı kapı dolaşarak kan arıyorlar...

Sizlerden ricam şu:

Bu bölüme kan guruplarımızı ve yaşadığımız yerleri yazalım. En azından, aramızdan birinin ihtiyacı olduğunda msn veya özel mesaj yoluyla birbirimize ulaşabiliriz.

Siz de bir hayat kurtarmaya ne dersiniz?

Ben başlatıyorum:

Kan gurubum : A rh +
Yaşadığım yer: Denizli

birşey daha eklemek istiyorum.
kan vermek sadece ihtiyaç halinde olmamalı.belirli aralıklarla kan bağışında bulunmak,sağlık açısından da faydalı.kan bankaları elerinde olsa dahi verilen kan grubunu diğer bankalarla değiştirebiliyor...
ihtiyaç halinde hasta yakınlarının bu konuda ne kadar zorlandıklarını biliyorum.hastanelere bir işimiz düştüğünde,eğer durumumuz kan vermeye uygunsa birkaç dakikamızı buna ayırmak çok zor olmaz.bir hayat kurtarmak,yada bir hasta yakınına umut olmak güzel bir duygu...
sevgiyle kalın...

0 rh pozitif İstanbullllllllllllll.................

İstanbul'da yaşayan arkadaşlar, "Avrupa Yakası" "Anadolu Yakası" şeklinde yer belirtirseniz sanırım büyük bir kolaylık sağlamış olursunuz.
Teşekkürler...

Bu gün kayınpederim bir operasyon geçirdi. Çok şükür, sağlığı yerinde.
Ancak dünden bu yana operasyon öncesi kan bulmakla uğraştık. İnsan nereye, kime gideceğini bilemiyor böyle zamanlarda...

Yakın bir arkadaşımın 8 yaşındaki oğlu da bir kan hastalığı ile boğuşuyor. Sık sık kan gerekiyor ve insancıklar İzmir'de kapı kapı dolaşarak kan arıyorlar...

Sizlerden ricam şu:

Bu bölüme kan guruplarımızı ve yaşadığımız yerleri yazalım. En azından, aramızdan birinin ihtiyacı olduğunda msn veya özel mesaj yoluyla birbirimize ulaşabiliriz.

Siz de bir hayat kurtarmaya ne dersiniz?

uzun süredir aklımda kan vermek ama bir türlü denk gelmedi ama mutlaka vericem 0 rh + ankara
:enbuyukkk:

kan grubum 0 rh +

arkadaşlar ben ara ara bi hastaya trombosit veriyorum..trombosit kanın içerisinde bulunan bi madde ve kan kanseri hastalığının tedavisinde kullanılıyor.işlem kan vermek kadar kısa sürmüyor yaklaşık 1-1,5 saat sürüyor bu nedenle gönüllü kişiler pek olmuyor.sizi kan vermenin yanı sıra trombosit bağışına da davet ediyorum..a.s.

Güzel bir paylaşım bu Anuşka
Bundan tam 5,5 yıl önce aranan kan bulunmamış olsaydı ben şimdi belki de engelli bir çocuğun annesi olacaktım.Biz o kanı bulduk ve ben yıllardır oğluma kanını veren kişinin kim olduğunu bilmeden o kişi için sürekli dua eder dururum[COLOR]
Kan gurubum:A Rh(-) Kocaeli

X