Hayata dair giden tutkularım

kosantembelhayvan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2022
907
1.520
29
Selamlar herkese,
Belki benim gibi benzer hikayeleri olan başka insanlar da buraya dertlerini ve bunlara dair buldukları çözümlerini yazar da içimi bir nebze rahatlatırım diye bu konuyu açmak istedim.

Travmatik çocukluk anılarımdan kurtulalı bir süre oluyor. Sanırım bu dertlerim varken eşimle beraber kurduğumuz hayatın sorunlarını düşünmeye çok fırsatım olmadı ya da artık sabrım taşıyor.

Eşimle iki yıldır evliyiz birbirimizi hala severiz, hala birbirimize sanki biraz sonra seks yapıcakmışız gibi sırnaşırız gün içinde flört ederiz ama ikimiz de anca haftada bir sevişiriz.(evlendiğimiz yıl çok daha yoğunken 2 haftada 1 yapıyoduk) en son uzun uzun ne zaman seviştiğimizi hatırlamıyorum zaten. İşimizi bitirip de günlük işlerimizi halledelim planı içindeyiz. İstekli olduğumuz birçok zamanda eşimin de benim de günlük kaygılardan dolayı yatakta yükselememe sorunu oldu. ikimiz de seksi seven insanlarken bazen sadece "yorucu bir haftaydı hadi stres atalım" niyetiyle yapıyor oluyoruz.

Hiçbir şeye yetişemiyoruz.
İşten eve geldiğimizde tepemize evin işleri kalıyor, günün sonunda bir filmi baştan sona bile bitiremeden ertesi gün erken kalkabilmek için yatağa giriyoruz su samurları gibi sırtımızı yatağa verip elele tutuşup gün içindeki konuları azcık konuşup uykuya dalıyoruz.

Parasal konuda çok kaygılıyız.
Piyasada iyi konumlarda çalışmamıza rağmen enflasyondan dolayı paramız cebimizde kalmıyor. Kirada kalıyoruz ev sahibi bazı dönemler evi satmaktan söz etti. arabamız yok, bazı dönemlerde ek işler yapıyoruz, sanırım bu hayattaki en büyük amacımız maddesel bişiye sahip olabilmek için para biriktirmek. hep birikimlerimizi nasıl arttırabiliriz konulu sohbetlerimiz oluyor. gün gelip kiradan kovulursak yeni bi kirada birikim yapamadan hayat sürmek beni çok korkutuyor. Tüm sülalem kendi evine sahip olduğu için de üzerimde görünmez büyük baskı var.

Tatillere çıkamıyoruz.
Balayımızdan sonra kaliteli bir tatil yapmamız mümkün olmadı. Bunun yerine cebimizden az paranın çıkacağı, yakın civarlara haftasonu gezilerinden başka bir yöntemimiz yok. bunun sebebi de yukarda belirttiğim gibi geleceğimizi görememe kaygısından dolayı paramızı köşeye koyma ihtiyacı.

Çevremde çocuk yapmamız için baskılar var.
Ama ben daha genç yaşımda(28) hiçbir yere gezip tozamamışken, eşimle birbirimize doyamamışken, ilerde çocuğumuza iyi bir hayat verecek birikime, mala mülke sahip olamamışken bunu nasıl yapayım? Eski konumda da çocuk yapmak istemiyorum yazmıştım bencillikle suçlanmıştım.
Niye fakirlik içinde büyüyen, annesi babası onu stresleriyle büyüten bir çocuk yapayım?

Ben dertsiz başıma dert mi arıyorum yoksa gerçekten bunlar kaygılanmadan hayatımı devam ettirebileceğim meseleler mi bilemiyorum. Sizin de hayatınızı dinlemeye yalnız olmadığımı düşünmeye ihtiyacım var.
……
Hanimlar duzgun okuyun hiçbir yerde gelirim yüksek dememişim saçma sapan yorumlar yazmayin. İki ayda bir otele kalmaya gidiyorum diye de çok şukur geçiniyorum diye şükredemem kusura bakmayın.
………
Güncelleme:
Yeni bir iş buldum. Çalıştığım yerden maaşım az diyerek çıktım patronum da isteseydin verirdik 10 bin lira üstünü versek şirket batıcak mıydı diye bana kızdı şaka gibi:) o günden bu yana araba aldık bireysel emeklilik hesabı açtım. Arabanın kazası belası derken bir türlü belimizi doğrultamadık ama sanırım insan bu saçmalıklarla yaşamaya alışıyor. İki yıllık evliyim yabancısı olduğum dertlerdi sanırım bunlar. Ay sonu eksilerde olsak da kaygılarım azaldı diyebilirim.

Son düzenleme:
Sorununuz gelecek kaygınız mi? Kocanızla az seks yaşamanız mi? Ilk yilinizda iki haftada bir seks yoğun mu gerçekten sizin için? Çocuk istemeniz mi istememeniz mi? Para kalmasi mi kalmaması mi?

Peki niye ikinizin geliri olmasına rağmen hayatı dert etmek yerine yaşamayı secmiyorsunuz? Bu çok mu zor bacım?

Şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Cinsel hayatında sıkıntı olabilir bir insanın ve bu konuda dertleşebilir. Ancak 2 kere yaptık, 4 kere caydık vs fazla değil mi? Mahrem konular bunlar. Bilmiyorum sadece bana mı garip geliyor.

İlk önce ana sorununuzu belirleyip teker teker çözme yoluna gidin. Tüm sıkıntıları birden ele alırsanız altından kalkamazsınız.

Sorununuz gelecek kaygınız mi? Kocanızla az seks yaşamanız mi? Ilk yilinizda iki haftada bir seks yoğun mu gerçekten sizin için? Çocuk istemeniz mi istememeniz mi? Para kalmasi mi kalmaması mi?

Peki niye ikinizin geliri olmasına rağmen hayatı dert etmek yerine yaşamayı secmiyorsunuz? Bu çok mu zor bacım?
tek bir sorunum yok gordugunuz gibi maddelemişim. Elimizdeki parayi yiyelim yarina oyle bakariz şeklinde yasamayi sorumsuzluk olarak goruyorum boyle yasamayi tercih etmiyorum

Sanıyorum ki karı koca bir kıtlık bilinciniz var. Evet hayat şartları her geçen gün zorlaşıyor ancak bu kadar kendinize dert edip, hayattan keyif alamadıktan sonra birikiminiz olsa ne olacak olmasa ne olucak? Siz yine keyifle yiyip içip gezemeyeceksiniz gibi geldi bana.
Tek maasla kalirsak gecinemiycez. Kitlik bilinci mi realistlik mi?

Kirada yaşayan bir siz değilsiniz ki. Hayat şartları artık herkes için zorlaştı. Sorunun tam olarak ne olduğunu anlayamadım ama 10 yıl sonra belki eviniz olacak bu sefer de genç değilim eskisi gibi mi Diyeceksiniz. Bulunduğunuz koşullarda mutlu olmaya çalışın. Tamam geleceği düşünerek para biriktirmek güzel bisey bi taraftan da anı da kacirmamak lazım. Tatile gitmek istiyorsan para biriktirme bir kaç ay olsun bitsin hayatını bu denli etkiliyorsa. Seks sıkıntısına bir yorumum yok

İyi işlere sahibiz gelirimiz iyi diyorsunuz
Ev nasıl alamıyorsunuz hem birikim yapıp hem tatil yapabiliyor olmanız lazım
Yada geliriniz pek iyi değil size öyle geliyor
Kiralar kac kira satilik evler kac lira bilginiz yok sanirim. Ev pesinatina paramiz var ama bankalar kredi vermiyor. Gelirimiz yuksek değil islerimiz guzel 30 bin falan kazanmiyoruz yani kişi başi

Bence tek sorun var ekonomik. Ülke şartlarında da doğal. Birinizin daha çok kazanacağı bir işe geçmesi gibi olanak varsa değerlendirin. Konumu iyi bile olsa yeni ev fiyatları ile 2 maaşlı çalışanin hiç toplu para almadan ev alması buyuksehirde çok zor.
herkes kazandiğini yiyor sanirim gecinebiliyosunuz mesele nedir gibi yorumlar geliyor. Sasirdim. Birimiz issiz kalsa istanbulda maasin yarisindan fazlasi kiraya gidecek herkes halinden memnun gibi

Şunu anlamakta zorluk çekiyorum. Cinsel hayatında sıkıntı olabilir bir insanın ve bu konuda dertleşebilir. Ancak 2 kere yaptık, 4 kere caydık vs fazla değil mi? Mahrem konular bunlar. Bilmiyorum sadece bana mı garip geliyor.

İlk önce ana sorununuzu belirleyip teker teker çözme yoluna gidin. Tüm sıkıntıları birden ele alırsanız altından kalkamazsınız.
seks dedim diye kocamla yaptiğim pozisyonlari hayal ettiniz sanirim. Zihniyetiniz bana uymuyor ayıp buluyosaniz yorum da yapmayın

herkes kazandiğini yiyor sanirim gecinebiliyosunuz mesele nedir gibi yorumlar geliyor. Sasirdim. Birimiz issiz kalsa istanbulda maasin yarisindan fazlasi kiraya gidecek herkes halinden memnun gibi
Eee memnun olmasa ne yapacak😔O yüzden herkes kv, görümce, gelin sarmış durumda. Ekonomi çok kotu. Bir de ufak ufak çevre illere gidiyoruz demişsiniz. Bunlar hem dinlendirmiyor hem de tahminden çok para gidiyor. Bunun yerine erken rezervasyonla gercekten zevk alacağınız bir yere gidin. Çocuk için de erken.

Ekonomik kaygılarınzı kısmen haklı buluyorum. Ama sizi fiziksel olarak bu kadar yoran hayat telaşesini pek çözemedim. İşleriniz çok mu yoğun? Günde kaç saat çalışıyorsunuz? Ne iş yapıyorsunuz özel değilse?
Yani çocuk, yaşlı bakımı vs gibi ekstra bir sorumluluk yokken bu kadar yoğun olduğunuzu düşünüyorsanız çocuk düşünmeyin kesinlikle.

Haklısın. Senin gibi düşünmeyip gelişine yaşayanlar nasi yasio asıl onu sorgulamak lazım. Mutsuz insanlar üretmekten baska elimizden bisey gelmio. 28 yas erken gene canını sıkma demeye geldim. Biriniz is degistirip bi atılım yaparsa belki 3 sene sonra falan gene yaparsiniz çocuk düşünüyorsaniz. Şahsen ben çocuk yapmadim. Yapsam hayatim bu kadar güzel gecmezdi. Benim 20li yaşlarimda dünya bu kadar dandik bi yer de değildi ustelik. Biriktirdiginizin bi kısmıni arada tatil yaparak yiyin gitsin. Ölüp gidicez nasilsa.

Ekonomik kaygılarınzı kısmen haklı buluyorum. Ama sizi fiziksel olarak bu kadar yoran hayat telaşesini pek çözemedim. İşleriniz çok mu yoğun? Günde kaç saat çalışıyorsunuz? Ne iş yapıyorsunuz özel değilse?
Yani çocuk, yaşlı bakımı vs gibi ekstra bir sorumluluk yokken bu kadar yoğun olduğunuzu düşünüyorsanız çocuk düşünmeyin kesinlikle.
Esim sehirdisinda calisiyo. Ben de cogu zaman ek iş yapiyorum. Pozisyonlarimiz ekonomik krizden once güzel kazandiriyodu. Simdi yüzde 80lik zamlari sadece mavi yakalilara yaptilar beyaz yakali olarak 25 zamlandim. Haftasonlari da esimin aikesine gitsek sonra benim ailemle arayi acmis oluyoruz benim ailemle gorusmek gerekiyo ortalama iki haftada bir(ek iş olmazsa) birbirimize ozel program yapabiliyoruz. Bazen de doktorluk tamirlik alışverişlik yalnizcs haftasonu yapabiliceğimiz işler basimiza çikiyor. Temizlik zaten mütemadiyen.

İyi işlere sahibiz gelirimiz iyi diyorsunuz
Ev nasıl alamıyorsunuz hem birikim yapıp hem tatil yapabiliyor olmanız lazım
Yada geliriniz pek iyi değil size öyle geliyor
Şuan hangi maaşlı çalışan insanlar, kenara köşeye milyonlar istifleyebilir?
Eve 150 bin para girsin, 100 bini biriksin, kaç senede birikir bu para doğru düzgün bir ev almak için?
Şaka mı yapıyorsunuz acaba?
Gelirim iyi demiş, umarım bahsettiğim rakamlardır ki şuan ülkede 28 yaşında birinin alacağı rakam değil, öyle olsa bileye örnektir.

Haklısın. Senin gibi düşünmeyip gelişine yaşayanlar nasi yasio asıl onu sorgulamak lazım. Mutsuz insanlar üretmekten baska elimizden bisey gelmio. 28 yas erken gene canını sıkma demeye geldim. Biriniz is degistirip bi atılım yaparsa belki 3 sene sonra falan gene yaparsiniz çocuk düşünüyorsaniz. Şahsen ben çocuk yapmadim. Yapsam hayatim bu kadar güzel gecmezdi. Benim 20li yaşlarimda dünya bu kadar dandik bi yer de değildi ustelik. Biriktirdiginizin bi kısmıni arada tatil yaparak yiyin gitsin. Ölüp gidicez nasilsa.
Katiliyorum. Gecen yil gittiğimiz dandik yer bile yüzde 300 zamlanmiş. Bi bungalovda kalmak istesek geceliği 3 bin lira. Harici yemek ve yol parasi Zaten bikac ayda bi gidiyoruz ama bu insana stres attırmaya yeticek bi sıklık değil maalesef

Şuan hangi maaşlı çalışan insanlar, kenara köşeye milyonlar istifleyebilir?
Eve 150 bin para girsin, 100 bini biriksin, kaç senede birilir bu pata doğru düzgün bir ev almak için?
Şaka mı yapıyorsunuz acaba?
Gelirim iyi demiş, umarım bahsettiğim rakamlardır ki şuan ülkede 28 yaşında birinin alacağı rakam değil, öyle olsa bileye örnektir.
Gelirim nerede iyi yazmişim düzgün okuyun şu yazilari ya? Kim demiş milyon lira biriktirme derdim olduğunu? Saçma sapan yazmayin okumadan

X