Hayata dair giden tutkularım

Yani cocuksuzken bukadar nasil yogun ve yorgun oluyorsunuz iki kisi hergun yarim saattr ev islerini bitirirsiniz haftasonu bile komple size kalir ek is vs yapabiliyosaniz birikim tabiki yapin ama az biraz birikim varsa cekebileceginiz en uzun vadede en yuksek krediyi cekip bir an once ev alin onun kredisini odeyin boylece birsey sahip olmus olursunuz baska turlu birikim yaparak hicbiseye sahip olamazsiniz cocuk icinde dusunceleriniz dogru yasiniz genc dert etmeyin

Evet yeni bir iş bakıyorum. Benim ailem uzakta biraz diğer tarafa gidince onlara da gitmemi bekliyorlar. Bir de kardeşlerim de uzakta çok arayı açmadan onlarla da gorusmemiz gerekiyor haftasonlari
Görüşmeniz falan gerekmiyor kimseyle.kendi kendinizi strese sokmayın.fırsat olursa git, fırsat olmazsa gitme.siz hayatı çok mu kasmışsınız sanki.eee yoğunduk, yorgunduk, canımız iatemedi demek çok mu zor? Bunlar sizin kardeşiniz değil mi ? Aklınızda ne varsa direkt söyleyebilmeniz gerek.ben çekirdek aileme bile çol az gidiyorum.hiç de arayı açmamam lazim falan filan diye stres yaşamak aklıma bile gelmedi.

Yilda bir sefer sadece 5 gun için tam teşekküllü bir tatil yapabildiğim için halime şükredemiycem. Bazi haftasonlari yakinlara gidiyoruz yazmişim okuyamiyosaniz saçma sapan uslupla da yazmayın.
Şurdan anladim ne kadar cimri olduğunuzu ben ama saçma sapan konuşan gene ben :KK53: gidin tatilde 2 sevişirsiniz hem tatlı kıss :KK66:

Görüşmeniz falan gerekmiyor kimseyle.kendi kendinizi strese sokmayın.fırsat olursa git, fırsat olmazsa gitme.siz hayatı çok mu kasmışsınız sanki.eee yoğunduk, yorgunduk, canımız iatemedi demek çok mu zor? Bunlar sizin kardeşiniz değil mi ? Aklınızda ne varsa direkt söyleyebilmeniz gerek.ben çekirdek aileme bile çol az gidiyorum.hiç de arayı açmamam lazim falan filan diye stres yaşamak aklıma bile gelmedi.
Evet kardeşim yapmıştı geçmişte o baskıları. Anne babalar da yaşlandılar artık, gelmeyince duygu somurusu yapıyor. Bunu ciddiye almamam gerek

Şurdan anladim ne kadar cimri olduğunuzu ben ama saçma sapan konuşan gene ben :KK53: gidin tatilde 2 sevişirsiniz hem tatlı kıss :KK66:
Sağol guzel dileğin için tatile gidelim de sevişelim umarım en kısa zamanda. Bu arada bu forumda herkese garip usluplar kullanıyosun umarım senin de hayatta buyuk dertlerin yoktur varsa da terapiste gidersin

Ben de sunu anlamiyorum arkadas almayiverin ev, hepi topu 60 70 yıllık eger o da sansliysak hayatlarımız var ne diye taş icin calisiyoruz ki, ikinizin de guzel meslekleri maaslari varmis iste yiyin icin gezin, cokta düşünmemek lazim. Ev alinca bitiyor mu ya da evimiz olunca her sey tamam mi ki?
Ama sizin genel olarak memnun olmama sorununuz var sanirim.
Cocuk fikrinde hemfikirim, mecburi değilsiniz ve herkes uremek zorunda asla değil, cevrenin ne dediğine bakmayin.

Maddiyatı çok kafanıza takmışsınız. Sanki aile içi sıkılmışlığınızın sebebi maddiyatmış da ev araba almış olsanız eski neşenizin geleceğine inanıyormuşsunuz gibi. Tükenmişlik sendromu olmuş ikinizde de. Yaşam şartları zor mu zor. O noktada çok haklısınız. Ama size şunu söyleyim bennde eşimde asgari ücretliyiz. Kiradayız birde bebek yolda. Ama neşemizden ödün vermeyiz. Bebek geyor diye çoğu pahalı etkinliğimizi kıstık başka şeylerle değiştirdik. Mesela paZar günleri hava iyiyse doğa yürüyüşündeyiz, devlet tiyatrosundan bilet yakalarsak ordayız, termosa çay koyup çekirdek alıp çoğu akşam parktayız, haftada iki gün ben online spordayım vs vs Evde oturup kiradayız paramız yok bebbek de geliyor odası bile yok diye karalar bağlamak da bir seçeneğimizdi. Kısacası her şey sizin bakış açısında elele verip toparlanın ♥️

Yilda bir sefer sadece 5 gun için tam teşekküllü bir tatil yapabildiğim için halime şükredemiycem. Bazi haftasonlari yakinlara gidiyoruz yazmişim okuyamiyosaniz saçma sapan uslupla da yazmayın.
Keske her yorum yapana bu sekilde saldirmasaniz. Sukretmek zorunda değilsiniz zaten ama olan bu, hayatiniz belli kazanciniz belli, ya ufak mutluluklardan keyif alacaksiniz ya da nefes alisiniza bile sinir olacaksınız🙋‍♀️

Ben de sunu anlamiyorum arkadas almayiverin ev, hepi topu 60 70 yıllık eger o da sansliysak hayatlarımız var ne diye taş icin calisiyoruz ki, ikinizin de guzel meslekleri maaslari varmis iste yiyin icin gezin, cokta düşünmemek lazim. Ev alinca bitiyor mu ya da evimiz olunca her sey tamam mi ki?
Ama sizin genel olarak memnun olmama sorununuz var sanirim.
Cocuk fikrinde hemfikirim, mecburi değilsiniz ve herkes uremek zorunda asla değil, cevrenin ne dediğine bakmayin.
Kiracım evi satıcam edicem muhabbeti yapınca sonra da habire zam isteyince bende bu kaygı oldu. Bu evi çok sevmiştim. Daha sonra kafamız rahst olsun diye yeni kiralara baktık. Birimiz issiz kalırsa çok zor olur dedik çıkmaktan vazgectik. Ben de evim olsun arabam olsun kafasında bi insan değildim. Millet bizi araba alin diye darlarken biz doğaya cikariz diye bisiklet aldik paramiz oldukca kaliteli modellerine yatirim yaptık kamp malzemelerine harcama yaptik mutluluğumuz için terapistlere para verdik yiik masaj paketi aldik. Elimizdekilerle gücümüzün yettiğini hep yapmaya calıştık zaten. Ama bazı şeylere gücüm yetmiyo gibi gelmeye başladı derdimi paylaşayım diye de yazdım birikeriyle dertleşiriz diye ama herkes halinden memnubmuş

Kiracım evi satıcam edicem muhabbeti yapınca sonra da habire zam isteyince bende bu kaygı oldu. Bu evi çok sevmiştim. Daha sonra kafamız rahst olsun diye yeni kiralara baktık. Birimiz issiz kalırsa çok zor olur dedik çıkmaktan vazgectik. Ben de evim olsun arabam olsun kafasında bi insan değildim. Millet bizi araba alin diye darlarken biz doğaya cikariz diye bisiklet aldik paramiz oldukca kaliteli modellerine yatirim yaptık kamp malzemelerine harcama yaptik mutluluğumuz için terapistlere para verdik yiik masaj paketi aldik. Elimizdekilerle gücümüzün yettiğini hep yapmaya calıştık zaten. Ama bazı şeylere gücüm yetmiyo gibi gelmeye başladı derdimi paylaşayım diye de yazdım birikeriyle dertleşiriz diye ama herkes halinden memnubmuş
Anliyorum kayginizi ama hepimiz gorduk ki her sey bos, bir depremle ne hayatlar söndü, onlarda boyle kaygiliydi belki, değmez vallahi, evet hayat zor gecim zor ama surekli şöyle olursa boyle olursa diye yasayamayiz, onu zamani gelince düşünürsünüz, anda kalin biraz..

Maddiyatı çok kafanıza takmışsınız. Sanki aile içi sıkılmışlığınızın sebebi maddiyatmış da ev araba almış olsanız eski neşenizin geleceğine inanıyormuşsunuz gibi. Tükenmişlik sendromu olmuş ikinizde de. Yaşam şartları zor mu zor. O noktada çok haklısınız. Ama size şunu söyleyim bennde eşimde asgari ücretliyiz. Kiradayız birde bebek yolda. Ama neşemizden ödün vermeyiz. Bebek geyor diye çoğu pahalı etkinliğimizi kıstık başka şeylerle değiştirdik. Mesela paZar günleri hava iyiyse doğa yürüyüşündeyiz, devlet tiyatrosundan bilet yakalarsak ordayız, termosa çay koyup çekirdek alıp çoğu akşam parktayız, haftada iki gün ben online spordayım vs vs Evde oturup kiradayız paramız yok bebbek de geliyor odası bile yok diye karalar bağlamak da bir seçeneğimizdi. Kısacası her şey sizin bakış açısında elele verip toparlanın ♥️
Biz de zaten sizin gibi ufak seylerle kendimizi mutlu etmeye çalışıyoruz. Ama yapmak istediğimiz biçok seyi para kazanmak için çokça emek verip biturlü yapamamak çok bunalttı. Boyle bi durumdayken çocugum olsa oturup ben bu çocuğa nası gudel bir hayat verebilicem diye ağlarim çünkü ona bakabilicek biri yok ve işi birakmam gerekicek

Biz de zaten sizin gibi ufak seylerle kendimizi mutlu etmeye çalışıyoruz. Ama yapmak istediğimiz biçok seyi para kazanmak için çokça emek verip biturlü yapamamak çok bunalttı. Boyle bi durumdayken çocugum olsa oturup ben bu çocuğa nası gudel bir hayat verebilicem diye ağlarim çünkü ona bakabilicek biri yok ve işi birakmam gerekicek
Zaten kendinizi iyi hissetmeden asla çocuk işine girmemelisiniz. Maddiyattan çok çok daha önemli sağlam bşr psikoloji.
Neye odaklanırsanız o çoğalır. Şu an yapabileceğiniz en güzel şey sahip olduklarınıza odaklanmak. Yokluğa odaklanırsanız o çoğalır. Ben bunu yaşayarak tecrübe ettim. Var dedikçe var oluyor yok dedikçe yok oluyor oara denen şey

Ben nerede gelirim iyi demişim ya düzgün okuyun ekonomiyi ovmediğim için kusura da bakmayin
Ekonomi iyi demiyorum ev almak aşırı zorlaştı haklısınız ama kişi başı 30 bin kazanıp hayattan keyif almayacak şekilde mutsuz olmak da normal değil
Hem güzelce birikim yapıp hem tatil yapabiliyor olmanız gerekir
Hemen ev alacaksınız diye bir kural yok ki bu ülkenin %45 i kira da oturuyor
Geliriniz fena değil ayda 20 bin kenara atsanız bir süre sonra biraz borçlanır ev alırsınız zaten bankalar şu an kredi vermiyor olabilir ama hep böyle kalacak değildir illaki fırsatlar çıkar karşınıza

Çocuk konusunda da ne aceleniz var ki kafaya takacak daha 28 yaşındasınız
Önce evlilik hayatınızı bi yoluna sokun seks hayatı düzelsin biraz doyun eşinizle birbirinize
Çocuk yapmak içim illa mülk edinmek da doğru değil bence depremde binlerce insan evsiz kaldı yarının ne getireceği belli değil
Çocuk yapmak için belli bir birikim yapmak ve iyi maaşlı iş yeterli illa önce ev alınsın sonra çocuk diye bir kural yok

Selamlar herkese,
Belki benim gibi benzer hikayeleri olan başka insanlar da buraya dertlerini ve bunlara dair buldukları çözümlerini yazar da içimi bir nebze rahatlatırım diye bu konuyu açmak istedim.

Travmatik çocukluk anılarımdan kurtulalı bir süre oluyor. Sanırım bu dertlerim varken eşimle beraber kurduğumuz hayatın sorunlarını düşünmeye çok fırsatım olmadı ya da artık sabrım taşıyor.

Eşimle iki yıldır evliyiz birbirimizi hala severiz, hala birbirimize sanki biraz sonra seks yapıcakmışız gibi sırnaşırız gün içinde flört ederiz ama ikimiz de anca haftada bir sevişiriz.(evlendiğimiz yıl çok daha yoğunken 2 haftada 1 yapıyoduk) en son uzun uzun ne zaman seviştiğimizi hatırlamıyorum zaten. İşimizi bitirip de günlük işlerimizi halledelim planı içindeyiz. İstekli olduğumuz birçok zamanda eşimin de benim de günlük kaygılardan dolayı yatakta yükselememe sorunu oldu. ikimiz de seksi seven insanlarken bazen sadece "yorucu bir haftaydı hadi stres atalım" niyetiyle yapıyor oluyoruz.

Hiçbir şeye yetişemiyoruz.
İşten eve geldiğimizde tepemize evin işleri kalıyor, günün sonunda bir filmi baştan sona bile bitiremeden ertesi gün erken kalkabilmek için yatağa giriyoruz su samurları gibi sırtımızı yatağa verip elele tutuşup gün içindeki konuları azcık konuşup uykuya dalıyoruz.

Parasal konuda çok kaygılıyız.
Piyasada iyi konumlarda çalışmamıza rağmen enflasyondan dolayı paramız cebimizde kalmıyor. Kirada kalıyoruz ev sahibi bazı dönemler evi satmaktan söz etti. arabamız yok, bazı dönemlerde ek işler yapıyoruz, sanırım bu hayattaki en büyük amacımız maddesel bişiye sahip olabilmek için para biriktirmek. hep birikimlerimizi nasıl arttırabiliriz konulu sohbetlerimiz oluyor. gün gelip kiradan kovulursak yeni bi kirada birikim yapamadan hayat sürmek beni çok korkutuyor. Tüm sülalem kendi evine sahip olduğu için de üzerimde görünmez büyük baskı var.

Tatillere çıkamıyoruz.
Balayımızdan sonra kaliteli bir tatil yapmamız mümkün olmadı. Bunun yerine cebimizden az paranın çıkacağı, yakın civarlara haftasonu gezilerinden başka bir yöntemimiz yok. bunun sebebi de yukarda belirttiğim gibi geleceğimizi görememe kaygısından dolayı paramızı köşeye koyma ihtiyacı.

Çevremde çocuk yapmamız için baskılar var.
Ama ben daha genç yaşımda(28) hiçbir yere gezip tozamamışken, eşimle birbirimize doyamamışken, ilerde çocuğumuza iyi bir hayat verecek birikime, mala mülke sahip olamamışken bunu nasıl yapayım? Eski konumda da çocuk yapmak istemiyorum yazmıştım bencillikle suçlanmıştım.
Niye fakirlik içinde büyüyen, annesi babası onu stresleriyle büyüten bir çocuk yapayım?

Ben dertsiz başıma dert mi arıyorum yoksa gerçekten bunlar kaygılanmadan hayatımı devam ettirebileceğim meseleler mi bilemiyorum. Sizin de hayatınızı dinlemeye yalnız olmadığımı düşünmeye ihtiyacım var.
……
Hanimlar duzgun okuyun hiçbir yerde gelirim yüksek dememişim saçma sapan yorumlar yazmayin. İki ayda bir otele kalmaya gidiyorum diye de çok şukur geçiniyorum diye şükredemem kusura bakmayın
Haftada en az 2 kere birlikte olun diyorlar.1 saat boş vaktiniz olmuyor hiç.

X