Hayatım alt üst oldu

Yam
Aratmadım salak ben itiraf edince öfkeden delirdim ve telefonu bıraktım. Çoğu kişi anlamayacak belki. Bende aslında anlamazdım burda okuduğum kadınları. Biliyorlar araştırmıyorlar gerçekleri görmezden geliyorlar, üstünü kapatmak için çabalıyorlar diye. O kadar zor ki. Her stresim evladıma yansıyor. Uyuduğu zaman hesap soruyorum yA da kavga ediyorum ama hissedip uyanıyor. Üç dört gün önce gece kavga ederken uyandı emzirip benim yatağıma yatırdım uyanmasın diye. Yanına da yastıklardan bariyer yaptım. Kavgaya devam etmek için tamamen dalmasını beklemedim. Çocuğum yataktan düştü benim yüzümden. Hırsım yüzünden. Ve o kadar akıllı bebek ki gün içinde sessiz sessiz ağlarken bile sarılıyor şaşkın şaşkın beni izliyor. Bu araştırma karıştırma işleri hırçınlığımı arttırıyor çocuğuma zarar veriyorum.
Yani yanlış anlamayin bi şey var diye demiyorum ya da illa kocanızı kurcalayın diye. Anlıyorum etkileniyorsunuz ama böyle yaparakta cidden bi şeyler var ise o şeylerin üstünü örtüyorsunuz. Kaçış yönteminiz bu olabilir bazı şeylerden. Ama bu eğer aldatma hata gibi bir durum varsa eşinizin bunu zamanla daha rahat yapmasına sebep olur. Ama şöyle de bi şey var tabi boşanmayı falan dusunmezseniz eğer aldatma durumunda görmemek bilmemek daha mantıklı. En azindan esiniz bu kadin ne yapsam affeder diye düşünmez. Ama şu anda da sizi kolayca kandırdığını sanmasın bence.

Ya ben nasıl bunu göremedim. Bebek bakımına daldım. Hayatım kaydı.
Eğer düşündüğümüz gibi bişey yapiyorsa hayatiniz kaymasin onunkini kaydırın. Siz evladinizla güçlü kuvvetli durun, o mahvolsun. Sürekli hayatim kaydı diyip kötü enerjiyle yüklemeyin kendinizi.

Ayrıca 1 buçuk sene cok aşırı uzun bir süre aynı evin içinde bu nasil olabilir? Aldatmasa bile hala iyi davransa bile sırf bu durum zaten basli basina problem. 1 hafta değil 2 hafta degil 1 ay değil 2 ay degil 1 bucuk sene ne demek. Yani hiç mi akşam eşinizle salonda otururken o bebek uyumadi yarim saat bile mi uyumadi? Ayni evin icindesiniz beraber yasiyorsunuz yani ne bileyim ya da diyelim ki emzirdiniz doyurdunuz o an ağlamıyor salondasiniz ana kucagina veya besige bıraktınız mutfağa gittiniz diyelim ki cay koyuyosunuz ya da yemek yapiyosunuz, eşiniz de o sırada mutfağa girdi hic mi arkanızdan gelip sarilmadi biseyler olmadi öpmedi vs. Cok tuhaf bi durum. Aldatmiyorsa bile bu durum yüzünden bi terapi sart.

Yam

Yani yanlış anlamayin bi şey var diye demiyorum ya da illa kocanızı kurcalayın diye. Anlıyorum etkileniyorsunuz ama böyle yaparakta cidden bi şeyler var ise o şeylerin üstünü örtüyorsunuz. Kaçış yönteminiz bu olabilir bazı şeylerden. Ama bu eğer aldatma hata gibi bir durum varsa eşinizin bunu zamanla daha rahat yapmasına sebep olur. Ama şöyle de bi şey var tabi boşanmayı falan dusunmezseniz eğer aldatma durumunda görmemek bilmemek daha mantıklı. En azindan esiniz bu kadin ne yapsam affeder diye düşünmez. Ama şu anda da sizi kolayca kandırdığını sanmasın bence.
Çok haklısınız. Serbest de bırakmamak lazım. Daha da önemlisi kendimi enayi yerine koydurmamam lazım. Bunu kendime yediremem. Ama sakin olabilmeyim En azından çocuğum zarar görmeyecek kadar sakin.

Eğer düşündüğümüz gibi bişey yapiyorsa hayatiniz kaymasin onunkini kaydırın. Siz evladinizla güçlü kuvvetli durun, o mahvolsun. Sürekli hayatim kaydı diyip kötü enerjiyle yüklemeyin kendinizi.

Ayrıca 1 buçuk sene cok aşırı uzun bir süre aynı evin içinde bu nasil olabilir? Aldatmasa bile hala iyi davransa bile sırf bu durum zaten basli basina problem. 1 hafta değil 2 hafta degil 1 ay değil 2 ay degil 1 bucuk sene ne demek. Yani hiç mi akşam eşinizle salonda otururken o bebek uyumadi yarim saat bile mi uyumadi? Ayni evin icindesiniz beraber yasiyorsunuz yani ne bileyim ya da diyelim ki emzirdiniz doyurdunuz o an ağlamıyor salondasiniz ana kucagina veya besige bıraktınız mutfağa gittiniz diyelim ki cay koyuyosunuz ya da yemek yapiyosunuz, eşiniz de o sırada mutfağa girdi hic mi arkanızdan gelip sarilmadi biseyler olmadi öpmedi vs. Cok tuhaf bi durum. Aldatmiyorsa bile bu durum yüzünden bi terapi sart.
İşte lohusa kanamam varken gün sayıyordu. Kanama bitti denedik iki üç kez erekte olamadı. Daha sonra ben bi süre üstelemek istemedim. Kendi de çekiniyor rencide oluyor dedim. Sonra sormaya başladım neden olmuyor diye. Öpüyordu sarılıyordu ama beni çocuk gibi avutma diye bi süre sonra öpülmek istemedim. Karşılık vermedim.

Allah’a sığındım zaten gizli ve açık her şeyi görmesi beni güçlendiriyor.
İşiniz zor Allah yardımcınız olsun. Aldatma gibi bir şüphe içinize düştüyse emin olmadan rahat edemeyeceksiniz. Burada diğer arkadaşlar aldatma ihtimali üzerinde duruyorlar haklı gerekçelerle ancak burada kesin aldatıyor denilen eşlerin aldatmadığı başka sebeplerle yanlış anlaşılmaların olduğu konuları okudum. Size ihtimali görmezden gelin demiyorum ama kesin aldatıyordur diye kendinizi de yıpratmayın demek istedim.

Öncelikle konunun başında kendinizi suçlayıp daha sonra bu duygu durumundan çıkmanıza çok mutlu oldum. Hiçbir şey sizin suçunuz değil ve hiçbir şekilde sizi suçlu hissettirip manipüle etmesine izin vermeyin lütfen.
Terapi isteği kesinlikle harika bir fikir. Kendiniz için ve bebeğiniz için; harika gelecek size.
Herkesin aksine ben bir aldatma durumu olmayabilir diye düşünüyorum. Zaten çok sık birliktelik yaşayan bir çift değilmişsiniz, iş stresi varmış, erkekler bu durumlarda cinsellikten tamamen uzaklaşabiliyorlar. Bana 1,5 yıl kendini nasıl tatmin etti sorusu çok makul bir soru gibi gelmedi. Aldatsa bile erekte olur karısına karşı diye düşünüyorum. O kadar tek gecelik ilişki yapacak kadar libidosu yüksekse. Genelde aldatan erkekler eşleriyle de birlikte oluyor ki...
Şuan duygu durumunuz karışık kafanız karışık yaptığınız hareketler karışık. Eşinize bir güvenmiyorum, bir her şeyi sildim güveniyorum mesajı verdiniz . Eldeki mevcut verilere odaklansak daha iyi belki. Aldattığını düşünmenizden yola çıkmak yerine, yalan söylemiş olduğunu yüzüne vurmaya devam edebilirdiniz. Şuan girdiğiniz yoldan dönmeyin asla. Fakat tekrar en ufak bir yalanını yakalarsanız, aldatmaktan tamamen bağımsız olarak yalan söyliyor olmasının güveninizi kırdığı ve sizi soğuttuğunu ifade edebilirsiniz. Aldatmama ihtimalini ben yüksek görüyorum ama varsa da Allah karşınıza çıkartır.
Bana kalırsa en ufak bir yalan daha yakalarsanız, aldattığından süphelenmiyorum fakat yalan söyleyebiliyor olman bana bu ilişkiden beni soğuttu diyebilirsiniz diye düşünüyorum. Bırakın o çabalasın o saatten sonra. Bariz ve net olarak suçlu olduğu tek konu bu çünkü. Kaçamayacağı çabalamak zorunda kalacağı tek konu bu görünüyor.

Öncelikle konunun başında kendinizi suçlayıp daha sonra bu duygu durumundan çıkmanıza çok mutlu oldum. Hiçbir şey sizin suçunuz değil ve hiçbir şekilde sizi suçlu hissettirip manipüle etmesine izin vermeyin lütfen.
Terapi isteği kesinlikle harika bir fikir. Kendiniz için ve bebeğiniz için; harika gelecek size.
Herkesin aksine ben bir aldatma durumu olmayabilir diye düşünüyorum. Zaten çok sık birliktelik yaşayan bir çift değilmişsiniz, iş stresi varmış, erkekler bu durumlarda cinsellikten tamamen uzaklaşabiliyorlar. Bana 1,5 yıl kendini nasıl tatmin etti sorusu çok makul bir soru gibi gelmedi. Aldatsa bile erekte olur karısına karşı diye düşünüyorum. O kadar tek gecelik ilişki yapacak kadar libidosu yüksekse. Genelde aldatan erkekler eşleriyle de birlikte oluyor ki...
Şuan duygu durumunuz karışık kafanız karışık yaptığınız hareketler karışık. Eşinize bir güvenmiyorum, bir her şeyi sildim güveniyorum mesajı verdiniz . Eldeki mevcut verilere odaklansak daha iyi belki. Aldattığını düşünmenizden yola çıkmak yerine, yalan söylemiş olduğunu yüzüne vurmaya devam edebilirdiniz. Şuan girdiğiniz yoldan dönmeyin asla. Fakat tekrar en ufak bir yalanını yakalarsanız, aldatmaktan tamamen bağımsız olarak yalan söyliyor olmasının güveninizi kırdığı ve sizi soğuttuğunu ifade edebilirsiniz. Aldatmama ihtimalini ben yüksek görüyorum ama varsa da Allah karşınıza çıkartır.
Bana kalırsa en ufak bir yalan daha yakalarsanız, aldattığından süphelenmiyorum fakat yalan söyleyebiliyor olman bana bu ilişkiden beni soğuttu diyebilirsiniz diye düşünüyorum. Bırakın o çabalasın o saatten sonra. Bariz ve net olarak suçlu olduğu tek konu bu çünkü. Kaçamayacağı çabalamak zorunda kalacağı tek konu bu görünüyor.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Sağlıklı düşünmeyi kaybettiğim için, hatta aslında dediğiniz olumlu şeyleri düşünmenin durumu kabullenmeye kılıf arıyormuş hissi yaratacağı için, aptallık etmemek için tamamen olumsuza odaklandım. Ama durumu akışına bırakmadım sadece rahat davranmasına olanak sağlamak istiyorum. Yürekten isterim aldatılmamış olmayı. Ama Bitecekse şerefli bir şekilde olsun. Ve gerçekten aldatılıyorsam Allah’a inancım sonsuz karşıma çıkaracaktır.

Yanlıs yoldaysa orda kalsın.
Gelsın ıtıraf etsın uzatmasın.
Senı paranoyak yapmıs.
Böyle daha kotu.
1,5 yılda cınsellık yok böyle evlılık olmaz.
Sırf bu bıle bosanma sebebı.
Ben olsam karsıma alıp konusurum derdın ne dıye boşanmak ısterım.
Bırseyler bıtmıs bellı .evet esın seni sevmıs zamanında ama artık duygusu yok.
Evlenmek kadar boşanmak ta Doğal aslında.
Önemli olan durust davranmak.
Sevgi saygı olmayan bır evlılıgıde surdurmek sacma.
Adam benı aldatacak dısarda ayrı hayatı olucak ben hala onun gomleklerını utulemeye devam edecem yemegını yapıcam.
Bana sacma gelıyor.

Anlattıklarınızdan yola çıkarak aldattığını düşünüyorum sessizce araştırıp kanıtlarla çıkarın ortaya.Adam söylediklerinizden sonra daha dikkatli davranacaktır

Yanlıs yoldaysa orda kalsın.
Gelsın ıtıraf etsın uzatmasın.
Senı paranoyak yapmıs.
Böyle daha kotu.
1,5 yılda cınsellık yok böyle evlılık olmaz.
Sırf bu bıle bosanma sebebı.
Ben olsam karsıma alıp konusurum derdın ne dıye boşanmak ısterım.
Bırseyler bıtmıs bellı .evet esın seni sevmıs zamanında ama artık duygusu yok.
Evlenmek kadar boşanmak ta Doğal aslında.
Önemli olan durust davranmak.
Sevgi saygı olmayan bır evlılıgıde surdurmek sacma.
Adam benı aldatacak dısarda ayrı hayatı olucak ben hala onun gomleklerını utulemeye devam edecem yemegını yapıcam.
Bana sacma gelıyor.
Bende her zaman bundan yanayım benimde sevgim tahammülüm ilgim bitebilir mertçe ayrılıp yolumuza bakabilecek kadar insan olmalıyız. Ama erkekler hem evde bebeme bakılsın yemeğim çamaşırım hallolsun adım evli olsun çevreye imajım bozulmasın hem heyecanlar içinde koşturuyorum istiyorlar galiba. Eşimin hala elle tutulur bir delili yok ama onun nezdinde tüm erkeklere lafım.

Sadece derdinizi anlattığınız kısmı okudum, yorumları okumadım. Güvensizlik problemi bende de var. Bu yüzden eşimin hesapları benim telefonumda açıktır. Whatsapp ne yazık ki 2 uygulama olarak kullanılamıyor bu yüzden whatsapp web kullanıyorum ona erişmek için. Eğer bir şeyler gerçekten var mı yok mu öğrenmek isterseniz. Google kullanabilirsiniz. Arabayla mı, yürüyerek mi, bisikletle mi gitmiş ondan tutun o konumda kaç dakika kalmış, o gün hangi fotoğraflar kaydedilmiş. Arama geçmişleri, kullanılan uygulamalar vs. bilgi verir. Elinizde kanıt yoksa siz ne kadar üstüne giderseniz gidin bunu kabul etmeyecektir. Elinizde somut delil olduğu vakit o zaman konuşacaktır ve sizin içinde rahatlayacaktır. Öbür türlü sadece "acaba" ile düşündüğünüz için kendiniz içinde zarar.

Eşini sizi aldattıysa siz de onu aldatın. Elimiz sizin cinsel hayatınızı düşünmüyorsa siz kendinizi düşüneceksiniz. Çocuk için çok iyi anne olun ama sizde mutlu olmayı hak ediyorsunuz. Eşiniz sizi takmıyorsa siz de onu takmayın. Kendi mutluluğunUza bakın. Bir evde yaşayan iki ayrı bişey ama çok iyi anne baba olursunuz. Benim yorumu eleştirecekler de olur muhakkak ama erkekler bize bunu yapıyorsa kadınlar da yapmalı…

Eşini sizi aldattıysa siz de onu aldatın. Elimiz sizin cinsel hayatınızı düşünmüyorsa siz kendinizi düşüneceksiniz. Çocuk için çok iyi anne olun ama sizde mutlu olmayı hak ediyorsunuz. Eşiniz sizi takmıyorsa siz de onu takmayın. Kendi mutluluğunUza bakın. Bir evde yaşayan iki ayrı bişey ama çok iyi anne baba olursunuz. Benim yorumu eleştirecekler de olur muhakkak ama erkekler bize bunu yapıyorsa kadınlar da yapmalı…
Bu fikre hırsla bende sarıldım. Aldatmak değil ama dikkat çekici olmak flörtöz takılmak şeklinde. Çünkü aldatan aldanır. O düşünmese de benim bi evladım var ona ahlakı öğretirken kendimce ahlaksız olmak istemem. İnsan olmak verilen sözlere sadık olmayı gerektirir. Canını yakmak için. yüzük takmıyorum. Giyimimde dikkat ettiğim şeylere artık önem vermiyorum açık kısa dar hiç önemsemiyorum. Aslında amaç görünür olduğumu göstermek. Yanındayken birilerinin bana baktığını görüp canı yansın istiyorum. Ama bunu normalleştirip tasvip etmediğim şeylere düşmek istemiyorum çok karışık 😬

Ben şöyle düşünürdüm 1,5 yil boyunca iliskiye girmediyse artik siz ev arkadasi olmussunuz. Aldatiyorsa bile tepki verecek aşamayi zaten gecmissiniz ki. Nasil sabrettiniz bu duruma o kadar zaman

Konu sahibi bir gelişme var mı?

Online işlemlerden aranan telefon numaralarını alıp rehberine bakıp rehberinde olmayanları google yazın bazen görsellerde bile bulunduğunuz bölgedeki escrt numaraları çıkabiliyor. Belki duygusal aldatma yapmıyordur.

Neredeyse bütün mesajları okudum ve sabrınız hayran kaldım her ne kadar kendinize aceleyim sucluyum vs dediyseniz de kim olsa süreci sizin gibi yürütürdü bence. Nasılsınız terapi nasıl gidiyor umarım yavas yavas yoluna girmeye başlamıştır her şey

X