HAZİRAN ~TEMMUZ AYI GEBELİK PLANLAYANLAR 🤰🏼🧿

Kız sen de burun gibi falan demişsin bütün umutlarım tükendi mi yani benim Ama benim parmağımı soktuğum gibi orada ve benim 7 gün var adetime yani bu kadar çabuk inmez ki yani girişte var o burun gibi bir engel direkt girişti sonrası boşluk neyse umudum hala var çünkü yine bir engel olup hamile olduğunu öğrenenler var herkes de bir değil sanırım aalesya aalesya
Canim 7 gunun varmis adet olacaksan bile yumusama olmaz burun ucu gibi sertce korkma bide gun ocinde kendini kontrol etme cok yaniltici oluyo em dogrusu sabah idrar yapmadan

Canım ben muayane yapaym dedm ama cok afedersin kontrole başladıgm gb bı engel vardı duvara dayanmış sanki hemen grıste yumusaktı. sonrasında ilerde parmak ucu bostu sanki ıcerde burun var gb direkt engel oldu ilk girişte ama hamur gb icersıı aalesya aalesya
Yamur gibi olan yer rahimin. iste bizim icin onemli olan yer rahim agzi olan o burun gibi

Ay ben de mi denesem bunu yaa🥲
Bana son haftalarda bununla ilgili birkaç konu denk geldi ama cesaret edemedim😄 Hatta yabancı kaynaklarda da var ama ilk yapışta insanın kafası karışır bence kendi vücudunu tanımak için birkaç ay denemek lazım. Onun yerine bazal vücut sıcaklığı takibi yapıyorum bu ay onu da ilk defa deniyorum:)

Bana son haftalarda bununla ilgili birkaç konu denk geldi ama cesaret edemedim😄 Hatta yabancı kaynaklarda da var ama ilk yapışta insanın kafası karışır bence kendi vücudunu tanımak için birkaç ay denemek lazım. Onun yerine bazal vücut sıcaklığı takibi yapıyorum bu ay onunda ilk defa deniyorum:)
Evet ısı dha garanti. Benim cok erken yukseldı baya ısı ınsallah düşmez. ben kocama sorayım bari bir kaç gün kala degen bsy varmı😏🤣🤣

Peki testimiz pik olduğunda çatlamış mı oluyor yani pik öncesi mi değerlendirilmeli
Canim ovulasyon kullanmadigim icin bilemiyorum malesef. Ama kendimden ornek vereyim ben eskiden akintim ile yumurtladigimi biliyordum yogun akintim oldugu zaman yumurtam catlardi. Kizimda o akintidan once iliski olmustu. Oglum da da o akinti zamani iliski oldu. Ama malesef 2 sene once kürtaj olmustum ondan sonra dengem şaştı. Simdi ise akintim bittikten 2 3 hatta 4 gun sonra catlama goruyorum bi turlu emin olamiyorum hangi gun catladig8na

Bana son haftalarda bununla ilgili birkaç konu denk geldi ama cesaret edemedim😄 Hatta yabancı kaynaklarda da var ama ilk yapışta insanın kafası karışır bence kendi vücudunu tanımak için birkaç ay denemek lazım. Onun yerine bazal vücut sıcaklığı takibi yapıyorum bu ay onunda ilk defa deniyorum:)
Ay ben vücut sıcaklığınızda bilmiyorum mesela kaç olması lazım ki hamileysem

Peki testimiz pik olduğunda çatlamış mı oluyor yani pik öncesi mi değerlendirilmeli
Canım ben kızıma hamile kaldığım ay 14 Kasım günü pikti ve değerlendirdik 15 Kasım yine pikti akşam çatladı yani silikleşti ama değerlendirmedik. 16 Kasım değerlendirdik. Kesin değil ama ihtimali artırıyor. Bu şekilde kız olma olasılığı daha yüksekmiş. Ama biz bile isteye yapmadık yani öyle denk geldi. Burada başka topiktw biri vardı geçen ay hamile kaldı çatlamadan 2 gün önce ilişkiyi bırakmıştı kız olsun diye. 2 oğlu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onun sonucunu merak ediyorum ben birkaç ay sonra unutmazsam soracağım 😄

Canim ovulasyon kullanmadigim icin bilemiyorum malesef. Ama kendimden ornek vereyim ben eskiden akintim ile yumurtladigimi biliyordum yogun akintim oldugu zaman yumurtam catlardi. Kizimda o akintidan once iliski olmustu. Oglum da da o akinti zamani iliski oldu. Ama malesef 2 sene once kürtaj olmustum ondan sonra dengem şaştı. Simdi ise akintim bittikten 2 3 hatta 4 gun sonra catlama goruyorum bi turlu emin olamiyorum hangi gun catladig8na
Canım bazal vücut ısısını adetin 1 gününden itibaren ölçersen yumurtanın kaçıncı gün çatladığını anlayabilirsin %99 bu

Canım lütfen denesene benim çok moralim bozuldu açıkçası yani direkt parmak soktuğum gibi orada bir parça var sonrası boş ucuna bir şey değmiyor ama arkadaşımız da burun gibi bir şey varsa adeta yakın yazmış
Ay şuan çok ağrım var canım yapmak istemiyorum hiç

Canım ben kızıma hamile kaldığım ay 14 Kasım günü pikti ve değerlendirdik 15 Kasım yine pikti akşam çatladı yani silikleşti ama değerlendirmedik. 16 Kasım değerlendirdik. Kesin değil ama ihtimali artırıyor. Bu şekilde kız olma olasılığı daha yüksekmiş. Ama biz bile isteye yapmadık yani öyle denk geldi. Burada başka topiktw biri vardı geçen ay hamile kaldı çatlamadan 2 gün önce ilişkiyi bırakmıştı kız olsun diye. 2 oğlu vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onun sonucunu merak ediyorum ben birkaç ay sonra unutmazsam soracağım 😄
Ay çok ilginç gerçekten ya belki de hamile olma şansını azalttı. Ama benim her telden var vallahi hem oncesı hem o gun hem sonrası 🤣🤣

Ya demekki teori tutarlı 😻 eşimin de benim de gönlüm kız bebekten yana 🫢😅 işin şakası sağlıklı olsun da cinsiyeti önemli değil 😻🙏🏻

Ay ben vücut sıcaklığınızda bilmiyorum mesela kaç olması lazım ki hamileysem
O senin vücuduna göre değişir benim bu ay 6.3 ile başladı yumurtlamadan sonra 36.7 36.8’e çıktı. Şimdi öyle gidiyor. Adete yakın yine eski haline dönermiş. Hamileysem yüksek seyredermiş onu biliyorum sadece. Sabah uyanır uyanmaz kalkmadan dil altından dijital termometreyle ölçmen gerekiyor.

X