Hazirana kadar uzatmaya devam :)

turuncu_vosvos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
706
836
29
Meraba kızlar. Bir saç uzatma serüvenine daha başladık tekrar. saçlarım çok kısa sayılmaz aslında ama belime kadar uzasın istiyorum. Uzun süredir bakım yapmıyordum. Üç hafta önce uçlarından aldırıp tekrar bakimlara başladım. Bayadir Maya nin methini duymuştum. Maya maskesine başladım şu an düzenli bı şekilde. Yaptığım bakimlar şunlar
* Her duştan önce maya maskesi yapıyorum. Haftada 3 defa falan yapıyorum bu maskeyi.
* Her gün bir su bardağı ılık sütün içine bir tatlu kaşığı maya katip içiyorum. Maya içmeye basladgimidan beri sadece saçım dwgil cildim de guzellesmeye başladı.
* Bazen unytsamda hatırladıkça saç diplerime bı kaç dk masaj yapıyorum.
* Saç uzatmak için yeni bir şampuan keşfettim. Manen tail isminde bir şampuan yabancilarin çektiği videolarda çok methini duydum internetten sipariş verdim. At kuyruğu şampuanı baya memnun kalan var. İki haftadır bu şampuanı kullanıyorum.
* İki haftada bir de Aloe Vera maskesi yapıyorum. Bunu da Gratis den Aloe Vera jel aldım. İçine biraz hindistan cevizi yağı katıp saç diplerime uyguluyorym. Pamuk gibi yumuşacık yapio. Uzun vadede saç uzamasinj da sağlıyor.
Maya maskesine gelince onu da bir csy bardağı sütu çok hafif ılıtiyorum. Çok sıcak olmaması gerekiyor. Daha sonra içine bir tatlı kaşığı maya ve elimdeki yaglardan birer kaşık koyuyorum. Bunlar zeytinyağı, Hint yağı, badem yağı, yılan yağı ve cam terebentin yağı. Siz başka yağlar da katabilirsiniz. Şimdilik bu bakımları yapıyorum. Bu mayaya Nisan ayına kadar devam etmeyi düşünüyorum. Hem maske yapıp hem içerek devam edicem. İlk bir ay bazı maskelee ise yaramiyomus gibi görünüp daha sonra uzamayi hızlandırıyor. O yüzden bu maskeyi uzun bı sure yapmayı düşünüyorum. Üç haftadır 1cn uzamis. Su an için biraz yavaş gibi. Saçımın şu an ki halini de aşağıya koyuyorum. Hedefim hazirana kadar dört ayda en az 8 cm uzatmak. Şu an saçlarım 48 cm.
Hedefime 6 parmak var
Başlangıç = 9 mart
bas aypare ackerman aypare ackerman
 

Eklentiler

  • IMG_20200220_025725.jpg
    IMG_20200220_025725.jpg
    85,4 KB · Görüntüleme: 357
Son düzenleme:

turuncu_vosvos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
706
836
29
Bugün ki bakimim maya maskesi yaptım. Bı çay bardağı ılık sütün içine bı tatlı kaşığı maya birer çay kaşığı zeytinyağı, Hint yağı, cam terebentin yağı, badem yağı, yılan yağı kattım. Saç diplerime sürdüm iki saat beklicem.
 

turuncu_vosvos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
706
836
29
Saçlarımı 1 Şubat'ta kestirmistim. Şu an baktım. 1 ayda 1.5 cm uzamış. Bu ay çok fazla bı uzama olmadı ama maskeye devam edicem. Zaten maskeyi yapmaya baslayali 2 hafta oluyor.
 

turuncu_vosvos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
706
836
29
Bu maya işe yarıyor galiba. Aslında bir aydır yapıyorum ama ilk ikk hafta çok düzensiz yaptım çoğu zaman üşendim yapmadım. Ama son iki haftadır iki güne bı maya maskesi yapıyorum ve sanki uzmasi hızlanıyor gibi. İki güne bı bakıyorum saçlarımın boyuna milim milim uzayıp gidio. inşallah hazirana kadar belime gelir.
 

turuncu_vosvos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2019
706
836
29
Bugünkü bakimim maya maskemi yaptım bekliyorum. Mayalı süt içmeyi bıraktım çünkü onla ilgili var mı bilmiyorum ama mayalı süt içmeye başladığımdan beri kilo aldım biraz. Sütü bıraktım sadece maske olarak kullanıyorum mayayi
 

IBED

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2019
292
346
28
slm🤗
Bende uzatıyorum saçlarımı benim de konum var 46cm 47cm arasi saçım bu ay bir uzama da durgunluk oldu ama geçicidır inş haziran ayına kadar göğüs altı na gelebilir saçlarınız ama bel işi hayal kırıklığı olabilir belinize doğru yaz ayini çıktıktan sonra gelebilir yani 8-9 aylık bir süre .