hedefeksielli

Mücadeleye başladığım günden bir görüntümü atıyorum. Amacım her ay aynı elbiseyle bir fotoğraf atmak. Böylece gerçekten ne kadar değiştiğimi anlamayı ve mutlu olmayı umuyorum. Üzerimdeki elbiseden nefret ediyorum bu yüzden onunla çektim fotoğrafı. İliklerin arası daima açılır ve oturmak mümkün değildir. O iliklerim sımsıkı olduğu dahası elbisenin üzerimden düştüğü günler gelecek. Ömrümün belki de en önemli fotoğrafları... Boy: 1.75 Kilo: 122.2 Tarih: 29.8.2017!

3. gün-31.8.2017 Pe:

*eksiellikilo*

Sabah: Yağsız tavada iki yumurta, Kaşar peyniri, Ceviz, Süt, Beş adet üzüm.

Ara: Dört adet erik.

Öğlen: Bir tabak salata. (Bir kaşık zeytinyağı, beş kaşık haşlanmış barbunya, roka, maydonoz, mısır, marul)

Ara: Bir bardak yeşil çay.

Akşam: Bir tabak yağsız kıymalı kabak, bolca yoğurt, öğlenki salatadan bir kase.

Ara: İki ceviz içi, bir bardak süt.

Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 3 milini yaptım! :) Gelişiyorum!!!!!! :)

Su: Bir buçuk litre (içinde bir iki idamla limon ve üç dört adet üzüm)

Özet: Gelişiyorum! Sporum artıyor, çok mutluyum çok! Bu sefer olacak! Bir de ödem atıyorum sanırım. Her gün bir-bir buçuk litre su içmeme rağmen daha sık lavabodayım. Salı gününü iple çekiyorum. Önce ayda bir tartılmayı düşündüm ama o kadar bekleyemeyeceğimi anlıyorum. Bir de haftada bir kilo ideal hedefi var tabi :) Yine de bu ilk haftada birden fazla kilo vermiş olabilirim. Çoğunluğu ödem olacaktır. Neticede bir kilonun ortalama 7000 kalori açığı ortaya çıkarmak olduğunu bildiğimden haftada bir iki kilodan fazla vermenin kas ve su kaybı demek olduğunu biliyorum. Yine de bir obez olarak günde bir buçuk litre su içtiğim sürece attığım suyun, kurtulduğum ödemin de önemli olduğunu düşünüyorum. Bugün gene hiç ekmek yemedim! 5 Eylül Salı günü bekle beni! :) :) :)

*Kalan 362!*

4. Gün-1.9.2017:

*eksiellikilo*

Bugün yeni yaşam tarzımın ilk büyük imtihanını verdim. Akrabalarla dışarıda kahvaltı etmek ve sonrasında da tatlı bir şeyler yemek üzere buluştuk. Herkes içinde birçok şarküteri ürününün, reçel çeşidinin bulunduğu kahvaltı tabaklarından sipariş etti. Benim en sevdiğim öğün olduğundan ve en sevdiğim kahvaltıcıda olduğumuzdan (var ol beşiktaş! :)) yaşadığım zorluk tahmin edilebilir. Ben diyet tost ve fincan çay söyleyip şekersiz içtim. İnsanların ‘gene mi diyettesin?’ bakışlarını umursamadan sakin sakin kalorileri gümletmelerini izledim. Açıkçası çok rahatladım. Ardından herkes tatlı yerken de filtre kahve sipariş ettim. Ayrılırken halen gözler üzerimdeydi. Akşama doğru arkadaşıma uğradım ki o da ayrı bir sınav. Uzun zamandır beni beklediğinden bayramın ilk gününe söz vermiştim zamanında. Sadece şekersiz Türk kahvesi içtim, tüm ısrarlarına rağmen… En sevdiğim tatlıdan ikram etmeye çalışmasına rağmen (ah şöbiyet! :)) İki saat oturup eve geçtim. Tertemiz bir kabak yemeği pişirip yoğurtla yedim. Açıkçası kendimle gurur duyuyorum! İlk sınavı başarıyla atlattım! Üstelik aklımda falanca gündeki ödülde bunu yerim, şu kadar kilo vereyim şunları gömerim gibi bir düşünce olmadan :) Elli kiloyu verene kadar böyle beslenirsem sonrasında bunları ne kadar canım ister bilemiyorum ama o zaman geldiğinde de bir daha asla abartmamaya kararlıyım. Derin derin nefes alıyorum, mutlulukla ve gururla! :)

Sabah: Bir diyet tost, bir fincan şekersiz çay, bir fincan yeşil çay.

Öğlen: Şekersiz filtre kahve

Ara: Şekersiz Türk kahvesi

Akşam: İki tabak kabak yemeği ve bolca yoğurt.

Ara: Dört adet zeytin, domates salatalık söğüş, beyaz peynir, şekersiz çay, iki dilim tam tahıllı ekmek (Gece çok acıktım)

*Kalan 361!*

5. Gün-2.9.2017 Ct:

*eksiellikilo*

Sabah: İki haşlanmış yumurta (çok açtım), Domates, Ceviz, Beyaz peynir, Süt (tarçınlı), Bir avuç üzüm, Bir dilim tam tahıllı ekmek.

Öğlen: Kıymalı kabak ve yoğurt.

Ara: Bir bardak tarçınlı süt.

Akşam: Kıymalı kabak ve yoğurt.

Ara: Bir bardak yeşil çay

Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 2 milini yaptım. Yarım saat spor.

Su: Bir litre.

Özet: Bugün midem çok fazla bulanıyor. Nedenini bilemiyorum ama pek bir şey yiyemedim. Böyle günlerde çeşitliliği azaltıyorum. Su ve spor da azaldı. Yarın toplamayı umuyorum. Bu arada 360 gün kaldı! :)

*Kalan 360!*

6. Gün-3.9.2017 Pa:

*eksiellikilo*

Sabah: Bir yumurtalı yağsız omlet, Domates, Ceviz, Beyaz peynir, Süt (tarçınlı), Bir avuç üzüm

Ara: Dört adet üzüm, bir adet erik.

Öğlen: Üç adet ızgara köfte, bir dilim tam tahıllı ekmek ve yoğurt.

Akşam: Üç adet ızgara köfte, bir dilim tam tahıllı ekmek ve yoğurt.

Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 3 milini yaptım.

Su: Bir buçuk litre.

Özet: Protein fazla oldu gibi. Spor az. Telefondan bir spor uygulaması buldum. Ona başlamayı düşünüyorum. Tabi beş mili bitirebildikten sonra :) Toparlanmam gerek!

*Kalan 359!*

Takipteyimm inanıyorum ki hiçkimsenin isteyip de yapamayacağı bir şey yok bu dünyada :) gaza geldim ben de senin bu kadar iradeli olduğunu görünce :KK66:)

Takipteyimm inanıyorum ki hiçkimsenin isteyip de yapamayacağı bir şey yok bu dünyada :) gaza geldim ben de senin bu kadar iradeli olduğunu görünce :KK66:)

Çok teşekkür ederim. 365 gün pardon 359 :) gün sonra yaşamımın bu engelini nihayet aşmış olacağıma inanıyorum. Ben başaracağım ve her şey daha da güzel olacak inşallah! Özellikle sporu düzenlediğim zaman daha hızlı ve sağlıklı ilerleyeceğimi düşünüyorum. Elli kilo verdikten sonra bir de sarkıklarla, zayıflamış kaslarla falan uğraşmak istemiyorum. Ayrıca benim gibi oldu olası şişman birinin metabolizmasının yaşamı boyunca spor yaparak düzelebileceğini düşünüyorum. Umuyorum ki kilo problemi olan herkes ama herkes bundan bir an önce kurtulur. Bebeklikten beri şişman biri olarak o kadar iyi biliyorum ki yaşadıklarımızı, ben de dahil herkes başarılı olsun istiyorum... Benim yolculuğumdan bir kişi bile faydalansa inanılmaz bir mutluluk olur bu benim için. Buraya hem faydalı olmayı umarak hem de kendimi disipline etmek konusunda faydalı olması umuduyla yazıyorum. Şimdilik işe yarıyor gerçekten :)

Çok teşekkür ederim. 365 gün pardon 359 :) gün sonra yaşamımın bu engelini nihayet aşmış olacağıma inanıyorum. Ben başaracağım ve her şey daha da güzel olacak inşallah! Özellikle sporu düzenlediğim zaman daha hızlı ve sağlıklı ilerleyeceğimi düşünüyorum. Elli kilo verdikten sonra bir de sarkıklarla, zayıflamış kaslarla falan uğraşmak istemiyorum. Ayrıca benim gibi oldu olası şişman birinin metabolizmasının yaşamı boyunca spor yaparak düzelebileceğini düşünüyorum. Umuyorum ki kilo problemi olan herkes ama herkes bundan bir an önce kurtulur. Bebeklikten beri şişman biri olarak o kadar iyi biliyorum ki yaşadıklarımızı, ben de dahil herkes başarılı olsun istiyorum... Benim yolculuğumdan bir kişi bile faydalansa inanılmaz bir mutluluk olur bu benim için. Buraya hem faydalı olmayı umarak hem de kendimi disipline etmek konusunda faydalı olması umuduyla yazıyorum. Şimdilik işe yarıyor gerçekten :)
Senin ilk zamanlarda daha hızlı kilo vereceğini düşünüyorum canım 9'lu rakamları gördükten sonra bence güzel bir şekilde spora başlayabilirsin sarkmaları önlemek adına ama ilk adım kilo vermeyi devam ettirebilmek umarım başarılı olursun bu yolda :)

Senin ilk zamanlarda daha hızlı kilo vereceğini düşünüyorum canım 9'lu rakamları gördükten sonra bence güzel bir şekilde spora başlayabilirsin sarkmaları önlemek adına ama ilk adım kilo vermeyi devam ettirebilmek umarım başarılı olursun bu yolda :)

Çok teşekkür ederim umarım öyle olur :) Hızlı hızlı gitsin kilolar! :))

Çok çok çok mutluyum! Az önce leslie 5 mil videosunun tamamını bitirdim. Eskiden bu saatlerde uyanıp saçma sapan şeyler atıştırınca mutlu olurdum. Gece bir türlü uyuyamayıp bir de spor yapmam için beni zorlayan o sesi işitmekten yorulunca kalktım bu sefer bitirebilirsin dedim kendime. Özellikle zaten alışık olduğum 2 mili ve son sınırım olan 3 mili bitirince videodan şöyle bir geçen zamana bakmadım değil. Ama ha gayret 4 mil bitiyor, 5 de bitsin derken video tamamlandı. Bir de eskiden hareketleri yaparken kendimi zorlamazdım mesela leslie karnınızı sıkın derken ben gayet bacağımı kaldırmakla uğraşıyor onu es geçiyordum. Artık en çok zorlandığım noktaya kadar yapıyorum hareketleri ve gerçekten terliyorum. Artık gecenin üçünde spor yapan biriyim ben! Üstüne yeşil çay içtim bir de. Uyuyabileceğim zaman azaldı ve hem miktar hem zaman dilimi olarak doğru uyumadan kilo verilemeyeceğini biliyorum. Gece uykusu çok önemli. Yani bir daha böyle bir şey yapmam muhtemelen ama leslie 5 mili ilk kez tamamladığım için olsa gerek çok mutluyum. Olacak bu iş bu sefer olacak! :)

Yüz yirmi kiloyum ve otuz beş yaşındayım. Pcos ve insulin direncim var. Oldum olası şişmanım. Normal kiloda yaşamak nedir hiçbir fikrim yok. Kilo uykumdan rutin yaşantıma kadar hayatımın her alanını etkiliyor. Bunu çözmek için çok mücadele verdim ama olmadı. Kendimce bir diyet ve spor programı uygulayarak kilo vermeye karar verdim. Her gün buraya bir şeyler yazıp menü paylaşarak biraz daha disipline olabilmeyi bir de olur da bu sefer başarılı olursam birilerine ümit kaynağı olabilmeyi istiyorum. Başka hiçbir amacım yok. Ne diyetisyenlere gidip hayal kırıklığı yaşamak ne spora başlayıp en fazla bir ay sonra bırakmak için isteğim yok. Oralarda diğer insanların bana bakıp kendi hallerine şükretmesine de... O yüzden her şeyi kendim yapacağım. Peşinen söyleyeyim programımda eksik/yanlış olacak, aksamalar zorlanmalar gerçekleşecektir. Hiçbir şey mükemmel değil ben hiç değilim. O yüzden dediğim gibi burası benim için yalnızca bir günlük. Önümüzdeki bir yılda kendime dair her şeyi değiştireceğim. Ne kadar ömrüm kaldı elbette bilmiyorum ama kalanın daha iyi geçmesi için elimden geleni yapacağım. Umarım en iyisi olur... Ha bu arada merhaba!
Öncelikle değişim için verdiğin bu karar için tebrik ederim. Yapmak için olmaya ihtiyaç vardır ya o kısmı harika bir şekilde halletmişsin şimdi de eksileri görme zamanı.. En güzel tartı rakamları senin olsun..

Öncelikle değişim için verdiğin bu karar için tebrik ederim. Yapmak için olmaya ihtiyaç vardır ya o kısmı harika bir şekilde halletmişsin şimdi de eksileri görme zamanı.. En güzel tartı rakamları senin olsun..

Çok çok teşekkür ederim. Değişim isteyen herkesle birlikte umarım ben de hedefime ulaşacağım :)

7. Gün-4.9.2017 Pt:

*eksiellikilo*

Sabah: İki yumurtalı yağsız omlet, Beyaz peynir, Süt (tarçınlı), Bir avuç üzüm.

Öğlen: Izgara tavuk (200 gram), Kaşar peyniri, bir dilim tam tahıllı ekmek ve yoğurt.

Akşam: Bir tabak zeytinyağlı barbunya, bir dilim tam tahıllı ekmek ve yoğurt.

***Spor: Leslie 5 mile fat burning’in 5 milini yaptım.*** :)

Su: Bir buçuk litre.

Özet: Spor 5 mil! :) Suyu da iki buçuk üç litreye çıkarsam oleyoooooo! :)

:) YARIN TARTI GÜNÜ! ÇOK ÇOK ÇOK HEYECANLIYIM! :)

*Kalan 358!*

X