Hediye alan/ almayan koca

ay evet böyle tipler var.bi arkadaşım kendi kendine çiceksepetinden kendine çiçek yollayıp paylaşıyodu en küçük dayımın eşi son doğum yaptığında asmış boynuna bi altın onunla dolaşıyodu kocam aldı doğurdum diye diyodu meğer babasına aldırmış

O konuda ben şanslıyım eşim sever hediye almayı. 2 sene önce 4 çift ayakkabı almış beğenmiş gittiği fuardan.

2 sene önce doğumum da istediğin kolyeyi almıştı. Şimdi ben takı yerine kondüsyon Bisikleti istedim doğumdan sonra kısmet artık.

Bizim gelin de evi kendi susleyip kocam supriz yapmiş diye instada paylasiyordu.

yahu hediye istemek ne kadar zor olabilir ya da ben mi bir tek sıkıntı yapmıyorum bu durumu... ay hayatım bu çanta çok hoş bana bunu hediye alır mısın demeniz yeterli ki ben öyle yapıyorum. ben ki arada yapıyorum adamlar biraz gereksiz harcama yapıyor cebinde para olunca. ona buna harcayacağına size çocuklara harcasın aa hayatım tesbih almışsın bize ne alıyorsun diyin yüzsüzlük iyidir

Bnde yaklaşık yrmi g u n once dogum yaptim.Esim sadece bir cicek aldi oda günler snra.Cnku dogumla brlikte oda bnmle yoruldu,kostrdu.Birsey demedim ne yapayim öyle seyleri akıl edemiyor.Karakteri boyle.Ama braz uzulmedmmi üzüldüm.Bir hediye cok guzel olurdu.

ilk evlediğimiz yıllarda ekmek alacak parmaız olmazdı adam kuyumcudan çıkmazdı ,
ne alacagını şaşırırdı , şimdi elhamdürillah durumumuz iyi ama adam hediye derdine düşmüyor ,
4 yada5 sene önce bir yüzük almıştı sevgililer günüde o gündür tık yok ,
2 gün sonra evlilik yıldönümümüz gene hediye gelmezse kk da ögrendiğim ve hanımlara tavsiye ettiğimiz
ufak çaplı bir cinnet geçirecem görecek , sabırla beklıyorum ,

hee buara laf söylemeye hakkım olsun diye bende ona hediyemi hazırladım ,

kız az şeytan değiliz vallahii

Hic almadi,almaz,aklina gelmez.Bu sekilde kabullendim.Ne dogum hediyesi vs ne bisey.Kredi karti,maas kartlari bende.Ne istiyorsam aiyoeum.Aliyorum diye soylemem bile.Cocuk bakimi konusumda da hakkini yiyemem.Tum pandemi donemi beraber baktik ikizlerimize.Su an 11ayliklar.Simdide yalniz bakiyoruz.Ben online dersteyken onlarla ilgileniyor,uyutuyor ikisinide .Evine,ailesine,bana ,cocuklarina duskun.Hediye konusunda kıt napalim.Boyle kabullendim.Hic te icerlemiyorum.Siz de kabullenmeye bakin.Yoksa cok mutsuz olursunuz

Oha
Zaten koca bir şey yapsa (çiçek hariç) paylaşılmaz, insan söylemeye de çekinir.
Karşıdakini incitebilirim vs diye.
Görgüsüz müyüz, her alınan edileni gösterecek miyiz?
Demek ki yapılmayınca gerçekten görgüsüz olunuyor.

Ya film neler var, uzaktan akraba kontenjanından tanımak zorunda kaldığım bi tip var ki öyle birini arkadaş olarak asla kendi hür irademle seçmem yani öyle biri, eşiyle bir kavga bir kavga milletin içinde adamı yırttı, sövülmedik yerini koymadı ama öyle böyle değil hani eş arası olur dersin de bu onu geçti taştı herkesin içinde...
Akşamına mı ertesi gününe mi romantik yemek paylaşımı yapmış face'te aşk tazelemiş kocişi aşkitopellasıyla "Hayatımın anlamı, şu dünyada beni en çok anlayan kalbimi okuyan kişi" filan...
Ülen bi gün önce adamı yırtıyordun, bu neyin cakası?

Çok acayip şeyler var ya böyle. Tiyatro gibi izliyorum bazen çevremde denk geliyor. :)

izleyin aklıma bu geldi

Baştan alıştırmalıydınız bence. Ben sevgili olduğumuzda hep işlemiştim, doğum gününe ve evlilik yıl dönümüne çok önem veririm diye diye hep söyledim. Benim için sevgililer günü, cart günü curt günü önemli değil. Doğduğum günü ve evlendiğimiz günü dde bir zahmet kutlasın kafasındayım. Siz de böyle söyleyin. Aklına geldiği zaman hediye alsa tadından yenmez ama maalesef hayat pembe dizilerdeki gibi değil, adamlar da o kadar romantik değil. Söyleyin, çekinmeyin. Açık açık hediye istediğinizi dile getirin, pat pat söyleyin, ima etmekle kalmayın. İma ettikçe anlamazlığa yatar, siz yine sinir olduğunuzla kalırsınız.

Beklentinizi dile getirirseniz alır belki. Ben de böyleydim, hediye almazdım, öper geçerdim. Öküzsün ruhsuzsun diye diye biraz inceldim. Ben özünde çok romantik bir kadınım diyorum ama inanmıyor.

Nurtopu gibi bir öküzle evlisiniz tebrik ederim

Bence alınmalı ara ara hediye. Hayatındaki insana kendini değerli hissettirmeyen herkese uyuz oluyorum. Çok zor bir şey sanki..

bu da ayri bir baslik, alsa dert almasa dert
simdilerde ben siparis usulune gectim,
minimalist yasamaya calisiyorum, eskiden esimin sacma hediyelerini kullanmasam da evde bulundururdum, simdi ona da tahammulum yok, direk diyorum sunu mu alsaK bana bu yil diyerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…