Hediye alan/ almayan koca

Ay var benim de öyle birkaç senin dediğin gibi eş takımından akraba.
Adama bizim yanımızda ‘o alınacak o kadar’ deyip itin g.tüne sokmadığı kalıyor.
Ve ne hikmetse o yapılıyor arkadaş, prenses gibi de yaşıyorlar.
Bir dedikleri iki olmaz, her türlü ilgi alaka gırla.
Tamam hediye konusunda ben de cırlağım, ama 14 senedir beraber olduğum adama 5 6kere yapmışımdır, çoğu da tatildir.
Onun da dahil olduğu bir olay sonuçta
Millet spor ayakkabısı konusunda bile yatak ayırıyor, sonra hop sosyal medyaya ‘kocişim bilmem nerden getirtmiş kıyamam’ vs.

Ben bir tek benim çevrede var sanıyordum böyle görgüsüz, bayağı şaşırdım

Ben direk söylüyorum valla. İlk başlarda bana hediye al bana sürpriz yap vs diyordum. O da ben anlamam bilmem ne diyordu be bu yüzden çok tartıştık. Bi de zevklerimiz Farklı. Ben alırım sen beğenmezsin falan diyordu Şimdi mesela geçenlerde doğum günümdü. 1 ay öncesinden isim yazılı altın kolye istemiştim. Kuyumcuya gitmiş. Onu değil de başka altın kolye almış.
Veya geçen sene ki evlilik yıl dönümü için beğendiğim bir yüzük vardı. Resmini attım bunu istiyorum diye. O yüzük kalmadığı için başka yüzük almış ona benzer. YANİ ŞİMDİ EVLİLİK YIL DÖNÜMÜNÜ HATIRLAMAYIP GÜZEL BİR HEDİYE ALMAZSA BEN ÜZÜLECEĞİM. BEN ÜZÜLÜRSEM O DA ÜZÜLECEK MECBUR BENİ GÖRÜP e böyle olacağına söylerim. Alır. O da mutlu olur ben de
Tartıştığımızda çiçek alır. Bi de 9 ay kadar önce düşük yapmıştım. O zaman da çeyrekli bileklik istiyordum mesela. Düşük yaptığım gün moralim çok çok bozuk olduğu için hadi o bilekliği alalım sana demişti direk.
Ben de isterdim kendisi düşünsün alsın ama napalım. İsteyeceksin. Söyleyeceksin

haklısın ama ben bu sitede en çok çalışan kadınların bazılarına kızıyorum kendi kazançlarını harcamaya korkuyorlar eşten izin alınacakmış yada haber verilecekmiş.tam saçmalık ev giderine katkıda bulunduktan sonra kalanını bir kadın ister biriktirir isterse taşa tuşa yatırır ister estetik yaptırır .ben evin geçiminin çoğunu erkek karşılamalıdır kafasındayım kadın sadece destek olmalıdır yok öyle ortak gibi yarı yarıya paylaşmak.hep bu düşünce de kadınlar eziliyor ve konu açıyorlar k.k ya .Atalar boşuna dememiş yemeyenin malını yerler diye kendine değer vermeyene de anne dışında kimse değer vermez.

Öncelikle arkadaşınızın eşine maşşallah benim eşimde öyle ama son dk sürpriz yapmaz zor beğenen bir insan olduğum için benim beğendiğim bir şeyi sorarak almak ister.Ben eşime baştan çiçek te sevmediğimi söylemiştim çiçeğe verilen para bana çöp gibi geliyor çünkü.Eşiniz kendine o kadar tesbih vs alıyorsa siz de sürekli söylenin derim ki kalın ruhuna ancak işler belki

kesinlikle katiliyorum şu söze yemeyenin malını yerler.
bir gr değer görmüyorum görmüyormuşum ama hala azicik darlansa hop aman ben oderim onu bende para var.
aman dogalgazi ben oderim bu sene sen sıkışma sonuç adam benden gizli para biriktiriyormuş iyimi.
bende safım elimde avucumda ne varsa veriyorum utanmasa benide yiyecekmiş herif

Bir tanıdığım eşine zorla araba aldırdı.
Sonra da ev.
Nasıl zorla, elbette silah dayanmıyor ama kadın eve katkıda az bulunup, güzelce yaşayınca aklına girip ‘ya senin de aracın olsun, kredi çekeriz, kendine ait malın olsun’ ya da ‘bu ev eskidi artık yenisi lazım, ev alalım, senin maaşınla kredi öderiz’ gibi.

ev araba var şuan ama diyorum ya ben enayiyim cidden bak enayiyim niye diyeceksin adam kredi oduyor diye yazik kredi odemesin diye annemin biriktirip abime ve bana pay ettigi parayi,takilarimi tikir tikir eline sayip kredisini kapatip daha iyi bir eve geciyordum nerdeyse.
allah dayanamadi enayiligime de gözume gozume soktu resmen adamin sandigim kadar masum olmadigini.
adama yillardir kulustur arabasini degistirtemiyorum bende seviyor saniyorum bu kafadaki adam bekarken aldiginin hesabinida yapmistir.

Enayi konusunda üstüme tanımıyorum bu arada
Benden alası cidden olmaz hem de çalışmadığım halde.
Bir de çalışsam ohoo, 1 lira cebime koymazdım, o kadar maddi konuda gerizekalıyımdır.

Bu arada bilmiyorum detayı ama masum değil demişsiniz, cevap vermeyebilirsiniz sıkıntılı mı şuan eşinizle durum?

erkeklerin çoğu öyle .İmkan tanımamak gerekiyor en baştan tavizkar olunmamalı.ben de ödeseydim doğalgazı elektiriği ödeme demezdi eşim basit market alışverişleri dışında hiç bir gidere karışmam ütü bile yapmam ütücüye gönderirim .varsın fazla birikim olmasın hiç sorun değil olduğu kadar der geçerim.burda eşten gizli para mı biriktirilir yazan kadınlar vardı pek tabiki biriktirilmeli ben 7 yaşındamıyım da bir köşede param olmayacak diye düşündüm heperkekleri sömürmeye de karşıyım sömürülmeye de kısaca.kadının da ya iş hayatı olmalı ya da ufak ta olsa bir geliri.ben utanırım şahsen harçlık adı altında para istemeye de

ben calismaya basladiktan sonra annemden dahi harclik istemedim esimden de 6 senedir hic istemedim calismadigim halde
ufak bir gelirim olan kira var (annemden kaynakli gelen) onun disinda kimseden 5 kuruş istemem isteyemem.
alışık değilim çunku.
kendisi maasinj alinca sehpaya harclik niyetine ne isterse birakir gider onuda kendime harclik etmem kizimin gunluk istedigi seyleri alirim cogu zaman.
neyim varsa ortadadir herkeside kendim gibi sanarim en buyuk hatam.

bende calismiyorken bukadar enayiyim iste
sıkıntı söyle ben kavga etmeyi patirti cikarmayi sevmem laf soylerim ama buyutup kavgaya tartismaya goturmem hic bir olayi
zaten icimde pek birsey kalmamışti benim icin 100 kisiden kotuyse 1000 kisiden iyiydi hep.
kotu sozu olmayan ickisi kumari olmayan kalbimi lafla sozle kirmayan bir insan olmasindan mutevellit boşanmaya deger sorunlarim olmadigini dusundugum bir evlilikti ama artik bu düşüncemde bitti
geriye sarip duruyorum bakiyorum ben aslinda evli degilmisim ya kendi kendime evcilik oynuyormuşum

Benim için doğum günü falan hikaye herkese göre değişir ama ben sevmem öyle şeyler hele çiçek almak hiç mesela konuna denk geldi diye söylüyorum eşim dün geldi arkasında sakladığı tarağı bana uzattı çok mutlu oldum tarağım vardı benim dedim rengi şekli hoşuma gitti beğenirsin diye aldım dedi yani demem o ki maddiyattan öte düşünülmesi mutlu eder insanı
Haklisiniz kendi açınızdan tabi

Geçmiş olsun diyeyim ki biran önce geçsin bitsin.
Bu kararı almak kolay değil, alındıktan sonra da ertele ertele, harekete geçmek hiç kolay değil.

Umarım bu girdiğiniz yeni yolda çok daha güzel hissettiren, size layık, her şeyinizle denginiz olabilecek biriyle karşılaşırsınız.

henuz harekete geçmedim bekledigim seyler var.
ama her şey bittiğinde tekrar evlenmeyi geçtim erkek sinek bile görmek istemiyorum ben etrafimda ya
zaten küçükte bir kizim var ne onu bir başka adamla ayni evde yaşatmak isterim nede bir daha elin herifinin kirli donlarini yikamak icin evlenirim

Beni çevremde aşka inandıran tek bir çift var.
Malum benim durum belli yani, delilik içinde bir hayattayım da neyse.
Sırf onlar gibi bir aşkı, bir evliliği yaşayamayacağım diye çok üzülüyorum.
Birbirleriyle gün içinde görüntülü konuşan, özleyen, fırsat buldukça birbirleri yanında soluk alan insanlar.
Görürüz ya sosyal medyada 70 80 yaşında el ele, diz dize çiftler; bunlar kesin öyle olacak.
Muhteşem bir bağları var.
Koca kişisinden ötürü değil, ben hayatımda kimseye böyle bir bağ hissedip teslim olmadım hayata, ona yanarım yani

Siz belki olursunuz, inşallah da olursunuz böyle bir şeyi yaşamayı kim dilemez ki...

yok ya ben gercekten hic aşk falan istemiyorum aklimin kenarindan bile gecmiyor.
ben sadece bekar odamda kitap okudugum sabah kalkip ise gittigim akşam eve gelip ayaklarimi tavana diktigim hayatimi geri istiyorum +1 farkla kızımla
hayallerim hep kızımın üzerine iyi bir eğitim eğitimden önce pisi pisi ayakkabilarini tutulerini giysin şöyle bir bale yapsın isterse tabi.
kizimi alip tatile gittigimde bile uyumayi tercih eden insanlar etrafimda olmadan onunla gezmeyi her yeri görmesini denizin tuzunu tatmasini bir ormanda yururken yapraklarla oynamasini izliyorum ben hep hayallerimde.
gercekten hayatimda birinin olmasini hic istemiyorum

Benim esim pırlantayla evlilik teklif etmişti birkaç gün sonra takside ani fren yapınca elim çarptı ve kırıldı yüzük zor bulduk parçasını ondan sonra dedim bana normal bisey al kaybolsa çok üzülürüm yazık yani. Hep altın aldı rdım ondan sonra. Onun aldıklarını pek beğenmiyorum kendim seçiyorum napalım bazı erkeklere söylemek gerekiyor bende ihtiyacım neyse söylüyorum şunu al diye hediye almadı triplerine gerek yok bence ya alın aldırın ashshsh

Katiliyorum konu sahibi aynen böyle yapcaksiniz.. ben de söylüyorum her seyi.
Söylemek istemiyosan kndiliginden olsun diyosan karta yüksek bi mebla borc yap o zaman ilgilenmeye baslar dogum günlerinle

Bu ınsanın yapısıyla alakalı bence almayan almıyor ben hedıye almayı cok severım aılemde oyledır esım eskıden alırdı 3 senedır gormedım ben nerde carsıya cıkabılıyorum zaten butun param sende gıt ne ıstıyorsan al dıyor (netten anlamaz) oncelerı aglardım sen benı sevmıyorsun artık dıye sımdı alıyorum valla hıc umrumda bıle degıl. 4 gun once evlılık yıl donumuydu aksam erken gel masa fılan hazırlıyım kutlayalım dedım kı hedıye alsın dıye geldı yemek yedı hanı bana masa hazırlıyordun dedı hedıye almamıssın o yuzden hazırlamoyorum bana hedıye almayan bırı ıcın ıckı ıcıp gunaha gıremem dedım cay verdım yattım. Adamın gonul alma seklı para verıyor al kendıne bısey al dıye umursasam kendını daha cok sımaetacak aldım elınden hemen sıparıs verdım bı kac parca bısey mutluyummm

Kuzenime eşi sevgili olduklarından beri ara ara çiçek gönderir hediyeler alırdı.

Ben de bir erkeğin bu kadar düşünceli olmasına şaşırırdım.

Sonradan öğrendim ki kız hepsini kendi aldırtıyormuş

Bana çiçek al bana hediye al diye

Zamanla eşinde alışkanlık olmuş ve kız söylemeden almaya devam etmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…