Hediye alan/ almayan koca

Ben başkalarına bakarak üzmezdim kendimi ya eşimin kuzeni beştaşını gözümüze gözümüze soktu sonra adam diyorki alana kadar başımın etini yedi ahaha
Almıyorsa dile getirin yapmasını söyleyin başka yolu yok maalesef

Baştan alıştırmak laxım benim eşim eski sevgilisine 5 yılda Bi kere hediye almamış doğumgününde bile, bana sevgililer gününde bile alır bilir ki almazsa kutlamazsa olay çıkar

benim esimde hediye konusunda iyi degil, ben artik önden uyariyorum önemli gunlerde bak almazsan küserim diye, oda yavas yavas almaya basladi

O almıyorsa sen aldır. İnceliği yok madem neden zorluyorsun üzülüyorsun. Benim kocam da asla hediye almaz. Suprızı yok. Bende zamanında çok heves ettim. Ama sımdı napıyorum. Doğum günüm geldi mesela aaaa saatte indirimde su modeli begendım bana bunu hediye al diyorum alıyor. Bosver suprızı ihtiyacın görülsün.

Canım seninde dediğin gibi her ilişkinin dinamiği farklı..Eşinin bir tesbihe o kadar para vermesi seni sinir etmiş aslında kendince haklısın bana göre de çok gereksiz saçma bir harcama ama herkes için özel birşeyler vardır mesela bende arada parfüme çok para verebiliyorum benim eşime de sorarsan çok gereksiz saçma bir harcama ama neyseki sürekli böyle bir harcama yapmıyorum zaten o kadar sık yapacak kadar muhteşem bir gelirimiz de yok. Anlattığına göre eşin de sürekli yapmıyor bunu.. Sana hediye almaması konusuna gelince adamın yapısı bu olabilir herkes farklı karaktere sahip.. Önemli olan sana karşı sevgisinde bir eksiklik hissediyor musun?? Ya da sen kendime şunu almak istiyorum dediğinde hayır alma falan diyor mu?? Eğer bu konuda bir eksikliği yoksa bence hiç kafana takıp üzülme.. Mesela de ki doğum günümde bana bunu alalım ya da birlikte alışverişe çıkalım yemeğe gidelim falan şeklinde birşey diyebilirsin.. Bak canım erkekler bazen akıl edemiyor bazı şeyleri ama gurur yapıp kenara çekilip beklersek çok bekleriz inan bana Zaten inat yapıp sinir krizine girmemize gerek yok bence çünkü bu adam senin kocan ne olacak o düşünemiyorsa sen deyiver.. Önemli olan adama isteğini belirttiğinde sana karşı tutumu?? Sana kızıp saçmalama gereksiz şeyler istiyorsun gereksiz şeyler alıyorsun şeklinde bir tutum içerisine girerse o zaman üzülürsünüz tabi ki.. Ama başkasının kocası onu yaptı benim ki neden yapmıyor diye asla düşünme senin kocanın da mutlaka onun kocasına göre artıları var emin ol... Onun düşünmediği yerde sen düşün boşver bunları.. Ayrıca bende eşimde evlilik yıldönümüzde sadece biraz özeniriz ama o da millet gibi değil yani birbirimize hediye falan işi yok bizde .. Diğer özel günlerde hiç kutlama yapmayız.. Sadece bir pasta alırız o da adet yerini bulsun diye hatta bazen amaaann bugün de doğum günün ama pasta almayalım kadayıf yiyelim deriz.. Bize de gereksiz gelir bu günler mesela.. Her ilişki farklı işte başkalarına bakma sen...

Valla doğum günüm yaklaşıyor kocama açık açık söyledim bak doğum günümde hediye al bana gebertirim seni.
ilk kez böyle yaptım ama napim illallah geldi kaç senedir. Öküz be
ahahaaa en iyisini yapmışsınız istiyorsak demek lazım işte adamlar düşünemiyor işte bazen...

Bende yapmam bunu normalde ama bir jest bekliyorum, kaç senedir yoldaş oldum ona. Hep dile getiriyorum zaten yani pahalı bişey beklemiyorum ki..bir evin tüm yükü üstümde aklımıza ne gelirse, o "sadece" ise gidiyor.

Evet ayrı ülkelerde iken bile paket yollarım, evli iken de doğum günü hediyesi pastası hatta sürpriz video arkadaşlarının tebrik mesajları ile
Bende hediye vermeyi, hazirlama asamasini cok severim insanin icinden gelen bisey :)

Banada eşim maddi olarak pahalı şeyler alır yani bana göre pahalı ama ben gerek yok derim ihtiyacım olan şeyleri al derim

Doğum günümde bana şunu bunu alir misin diye sipariş verin. Almazsa da çok uzuleceginizi belirtin. Kadinlar bu konuda sessiz kalınca kimi erkeklerin işine geliyor. İstemeyi ogrenin

Mesajları okuyunca kuzenim geldi aklıma, tüm araştırmasını,kredi işlemlerini kendi yaptığı arabayı, eşim doğum günümde hediye aldı diye anlatmıştı birkaç ortamda

Kimseyle kendi hayatınızı, eşinizi kıyaslamayın.

Herşeyi de üstlenmeyin derim, biz kendimizi paralayinca ekstra bir kıymet falan olmuyor.

Hediye konusuna takılmanizin asıl nedeni de eşinizden beklediğiniz ilgiliyi alakalı, desteği göremiyor oluşunuz muhtemelen. Sen yoruldun bende şunu yapayım, çocukları alıp bir parka götüreyim, kahve yaptım sana da gel beraber bir film izlemeleyim demesi bile kıymetli oluyor.
Bunlarda yoksa alınmayan hediye göze çarpar tâbi.

Ne kadar iyikalpli bir insansınız. Gıpta ettiğiniz arkadaşınızı anlatma şekliniz çok naifçe arkadaşınız sizin gibi bir arkadaşı olduğu için de şanslı bence önce onu belirteyim. Sonrasında da hakkısınız bence işte ama bazı insanların fıtratında yok bu tarz şeyler. Sevgi ölçütü değil bence hediye olayı ama olsa fena olmazmış. Bence buraya yazdıgınız şekliyle eşinizle de paylaşın derdinizi kızmadan güzellikle.

Benim eşimde pek birşey almaz ama düzenli olarak hep para verir.Heray maaşını aldığı gibi onunla ne istersen al der.Hatta son doğum günümde birşey alma düşüncesi varmış ben gereksiz çok pahalı demiştim önceden.Bugün başka birinden aynı şey hediye geldi bunu eşimin kalbinin güzelliğine bağlıyorum.Zor beğenen biriyim açıkçası herşeyi beğenmem.Size kıymama gibi bir düşüncesi yokmuş sonuçta bence istediklerinizi söyleyin.

önemli olan eve beştaşın tektaşın tamturun gelmesi kim alırsa alsın.Eşim 22 ayardan başka takıya para virmemmmm çöp onlara verilen para dedi.Ben de kendime 3 ünü birden hediyeee aldım.ha emrivaki 2 parça minimal elmas aldırmıştım yıllar önce.son 3 yıldır da hediye ne yokk.

ben normalde hediye olsun olmasin çok önemseyen bir insan degilim ama şu ara ayni düşünceler bende de var.
soyle bir geriye dogru bakiyorum alyansimi bile kayinbabam almış
doğum gunumde kayinbabam kaynanam gorumcem dusunmus yeri gelmis altin kolye yeri gelmis bir tepsi, kiyafet vs almislar
esime bakiyorum adam evlendikten sonraki ilk dogum gunumde al hediyen diyip elime fatura tutuşturmuş sozde espiri yapmiş.
gecen anneler gununde gorumcemin baskilarina dayanamayip bir hediye alasi tutmus ondada gitmis bodur limon ağaci almiş kışın limonumuzu organik yermişiz.
soyle bakiyorumda evli bir insanin ya buda esimden hatira diyebilecegi ufacikta olsa bir hediyesi olmaz mi yok.
dogum yaptim elini kolunu sallaya sallaya geldi annem abim teyzelerim kuzenlerim hepsi birer cicek gonderdiler gozunun onunde geldi o cicekler adam fam edip bir cicek getirmedi.
annem dogum hediyesi aldi abim bile aldi adam birakin takiyi tokayi insan bir cicek alip gelmezmi velhasıl kelam biz enayiyiz maalesef arkadasim.
anca saçimızı supurge ediyoruz dişimizi sıkıyoruz kendimizi yiyoruz ama yinede adam olmuyoruz sanirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…