Hediye alan/ almayan koca

Oncelikle iyi ki dogmussun.patronun tam bir dangalak yaptigi terbiyesizlik.seneye hicbirine soyleme sen bence.

ben de simdiye kadar hic cicek falan görmedim, pasta da almaz ben alırım hep, simdiye kadar yuz kere soylemisimdir hicbirinde almadı sag olsun ama sevgililer günü yıldönumü dogum günleri vs hep tatil ayarlar birkac gunlugune, mesela bu sene dogum gunumde bir ayakkabı begenmistim on bin liradan fazlaydı fiyatı, onu aldı. dogum gunlerimiz de yakın diye ikimizinkinin ortasında bir tarihte gittik tatile, bu sene corona sag olsun. bir arkadasıma da esi her hafta cicek alır hatta eve gondertir surpriz olur ona cok ozenirim ben de, ama ne biliyim onemli olan sevmek sevilmek hislerden emin olmak sanırım, cok da gozum yok boyle seylerde. herkesin tarzı farklı. bana da sag olsun kayınvalidem hep cicek alır pasta alır o düsünür boyle seyleri, ben de ona alırım cok da severim..

Esin dusuncesiz ve bencil bir adam aynen benim esim gibi. Evliligimizin ilk 3 yili hediye vs alirdi ama sonrasi tam bir hayal kirikligi. Iki dogum yaptim hic bir hediye gormedim. Kendi basina birseye ihtiyacin varmi diye sormaz. Hosuma giden birsey olursa kendi teklif edip al demez. Evin icindede pek faydası yok. 7 yillik evliyim bende. Onceleri cok uzulurdum cok zoruma giderdi simdi hic umrumda degil. Zorla aldirtiyorum istediklerimi. Bu erkek milleti cok deger vermeye incelik gostermeye ve beklemeye gelmiyor. Kapasitlerine gore davranmak lazim.

Yani hediye meselesine cok takilmam sevgi sadece hediye ile belli edilmez eger sizi sevdigini dile getiriyor sa sadece ozel gunlerde degil. Ama her zaman bence hediye ye cok gerek yok ama ozel günleri onemsediginizi soyleyin en azindan birlikte kutlayabilirsiniz

esiniz Size değer veriyor saygı duyuyorsa hediye almayı bir kriter olarak görmeyin
Değer verdiğini gösteren başka şeylerde vardır bunlari düşünün

Eşim hediye konusunda çok sıkıntıya düşüyor, seçip bi şey alamaz. Bende kendim beğenip alıyorum. Zaten kutlama hediye kültürü pek yok veya ben çok takılmadığım için saldı bilemiyorum.

Ama beni çözmüş arada bi dal çiçek koparır bikaç senede bir de olsa sevdiğim çikolatayı alır, sevdiğim balığı denk getirirse taze kasasıyla alır gelir sevdiğim bi şeyi küçük de olsa alıp gelmesi beni çok mutlu ediyor, yıl dönümü doğum günü tabi ki iki güzel söz söyleyip kutlasın ama enstantane yaptığı şeyler benim için daha kıymetli. Değer gördüğümü hissediyorum.

6 yıllık evliyim bnm esimde ayni oyle ben artık söylüyorum istediğim seyleri yada alıyorum nabza göre şerbet cnm oturup akmasını bekleme daha cok beklersin kalk kendin hallet hic gerilme ben bi gün acik acik sordum niye böyle yapıyorsun özel günlere değer vermiyorsun diye sen seviyorsun diye herşeyin 10liraligini alıyorum halbuki 5ede var 3ede demişti sonra hak verdim kendim aldim beğendiğim seyleri he hakkını yemiyim çiçek alır bi

Cok mu iyi kazaniyor da hobisine kir parasi kadar odeme yapmis? Hani cok kazaniyordur tamam derim de. Hediye almasini gectim,bu tamamen sorumsuzluk bence

Bizde durum ozel gunler yaklastiginda, iste dogumgunudur evlilik yildonumudur vs, istedigin hosuna giden arzu ettigin bisey var mi alalim der. Bir dogumgunumde guzel bir parfum, digerinde kaliteli bir canta almistik mesela. Zaten ben dogumgunume dogru dusunmeye baslarim almak istedigim seyi. Pastami vs kendim alirim ya da esime soylerim gelirken almayi unutma diye. Surpriz beklemem, acikcasi kendim secerek ve severek almak beni daha cok mutlu ediyor. Ha sevgiliyken surprizleri oluyodu ama evlenince bizim hediye anlayisimiz bu sekle evrildi. Son derece memnunum

Hediye bekleme
Al kartını şuna ihtiyavım var de git al
Eşin düşünemiyor demek ki
Gerek duymuyor kendinde
600 Euro ya teşbih ne ya
Avrupa’da yaşıyorsunuz heralde ama orası içinde bu iyi para

Sürekli olur aslında hakkını yiyemem sevgililikten bu yana özel günler ve normal günlerde de hediye de olur çiçekte olur kapı çalar çiçek gelir vs mesela onu öyle bir abartırım ki ya hemde mor çiçek en sevdiğim falan diye dolanırım çok mutlu olmuş gibi bu yüzden bidahaki ay yine yapar ve gururlanır aslında hiç romantik biri değilimdir bu arada mutlu olsun diye bende böyle yaparım.

Kardesim senin yazdiklarinla diger arkadaslarin yazdiklarini okudum cogu kisi ayni seyi yazmis neredeyse. Yani agzinla iste, bir sekilde aldir.
Sonra kendime baktim
Bende evde senin gibi ugrasmaca falan gunleri geciriyorum. Mesela esimde eve birgün cicekle gelmis degildir. Centilmendir ama hediyeyle geldigini bende gormedim. Zaten yapisinda ve gorgusunde dogum gunu kutlamasi falan yok. Ama bunu ben ona alisirdim. Her dogum gunlerinde mutlaka toplanan bi pasta kesip hediyelesme yapan bi ailem var. Buna esimide kattim.
Imali konusarak mesela dogum yaptim hediye si aldirdittim. Iste nebilim butur seyler ben kabullendim. Ozunde iyi bir adam iyi bir es. Bazi seyleride gormezdeb gelmeye bakiyorum yapacak bise yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…