Hediye alan/ almayan koca

Ya film neler var, uzaktan akraba kontenjanından tanımak zorunda kaldığım bi tip var ki öyle birini arkadaş olarak asla kendi hür irademle seçmem yani öyle biri, eşiyle bir kavga bir kavga milletin içinde adamı yırttı, sövülmedik yerini koymadı ama öyle böyle değil hani eş arası olur dersin de bu onu geçti taştı herkesin içinde...
Akşamına mı ertesi gününe mi romantik yemek paylaşımı yapmış face'te aşk tazelemiş kocişi aşkitopellasıyla "Hayatımın anlamı, şu dünyada beni en çok anlayan kalbimi okuyan kişi" filan...
Ülen bi gün önce adamı yırtıyordun, bu neyin cakası?

Çok acayip şeyler var ya böyle. Tiyatro gibi izliyorum bazen çevremde denk geliyor. :)
Ay var benim de öyle birkaç senin dediğin gibi eş takımından akraba.
Adama bizim yanımızda ‘o alınacak o kadar’ deyip itin g.tüne sokmadığı kalıyor.
Ve ne hikmetse o yapılıyor arkadaş, prenses gibi de yaşıyorlar.
Bir dedikleri iki olmaz, her türlü ilgi alaka gırla.
Tamam hediye konusunda ben de cırlağım, ama 14 senedir beraber olduğum adama 5 6kere yapmışımdır, çoğu da tatildir.
Onun da dahil olduğu bir olay sonuçta😂
Millet spor ayakkabısı konusunda bile yatak ayırıyor, sonra hop sosyal medyaya ‘kocişim bilmem nerden getirtmiş kıyamam’ vs.

Ben bir tek benim çevrede var sanıyordum böyle görgüsüz, bayağı şaşırdım🤣

Merhaba hanımlar. Öncelikle şunu belirteyim ben maddiyatci ve başkasında birşey görünce ona hased eden bir insan değilim, maddi şeylerle mutlu olmanın yolunu arayan hele hiç değilim. Bir fincan kahve, güzel bir kitap, biraz yürüyüş benim modunu yükselten şeyler.
Her halimize şüküler olsun ki maddi sıkıntimiz yok, kiradayiz ve kendimize yetiyoruz. Biraz birikim yapmaya çalışıyoruz ama bunun için kendimizi sıkbogaz etmiyoruz. Bu arada biz evlenebilmek için senelerce bekledik ve mücadele ettik, dahada önem vermemiz gerektini düşünüyorum..

Gelelim asıl meselemize. Eşimle zor günlerden geçtik, su anda iyiyiz bana saygılı davraniyor. Her evlilikte kendine has olan sorunlar bizdede olmuyor degil, her ilişkinin dinamiği farklı.

Fakat şunu 6 senelik evliliğimde fark ettim ki eşim bana hediye almıyor. En son balayında uygun fiyata takı almıştı (20€luk bişey). Belki dünya mesgalesi bilemem ama bıkmadan usanmadan Facebookta tesbih satıcılarının canlı yayınlarını takip eder, geçen 600€luk tesbih sipariş edince cinnet geçirdim. İnanın üstüne başına bişey alsa misal ayakabi, sevinirdim. Cünkü kendini baya salmış. Kira parası kadar tesbih almış koleksiyonu için. Normal maaşı ile ödememiş, patronu elden vermiş bonus gibi öyle tarif edeyim. Ama benim için cabalamiyor. İki evladım var hani klasiktir doğum hediyesi filan, ben görmedim doğum hediyesini. Çiçek sağolsun aldı. Ve o ara telefonum çok kötü durumda olduğu için lohusa iken taksit ile telefon aldık bana. Bugün ama ilk defa bir arkadasima gıpta ettim diyebilirim. Her doğumunda hediye(takı) doğum gününde sürpriz (büyük bir organizasyon olmasada pasta alması), doğum günü hediyeleri, şimdi arkadaşıma sürpriz olsun iki çocuk ve bir bebekle zor olur diye kocası temizlik için bir hanım bulmuş, arkadaşımda anlatıyor "iki çocuklu iken temizliği yapardimda inan yetişmiyor herşey birikiyo sağolsun ayarlamış banada son dk haber etti kadın görüşmeye eve gelecek diye bende çok sevindim, bir iki ay idare edeyim toparlanana kadar" diyor. Zenginde degiller ayrica, tahminimce maddi durumumuz mesleklerden dolayı ayni.Arkadaşım kayınvalidesi ile altlı üstlü oturuyor çokta maşallah iyi anlaşıyor onlarla, arkadaşıma müthiş destek oluyorlar. Kız diyor böyle olmasa çocuk zor düşünürdüm.Arkadaşım bu arada çok mütevazi bunları yeri gelince anlatıyor öyle hava atarak değil. Kafanizda canlandirabilin diye detaylar veriyorum.
Sonra durdum şöyle kendimi düşündüm, onun kocası evde çocuklarla ona o kadar yardım ederken bide maddi anlamda hediyeleri unutmuyor, ben eşim akşama kadar çalışıyor yoruluyor diye evin tüm yükünü gayri ihtiyari üzerime alıyorum,her işe koşturuyorum akşam olunca yorgunluktan devriliyorum oturduğum yere, ama zamanında iyiki doğdun hayatım vs bile duymuyorum. Özellikle tesbih mevzusunda daha iyi fark ettim ki istese önemserdi. Ya böyle maddi şeyleri gerçekten takmazdim kafama ama sizce biraz garip degil mi? Sizlerde nasi olur bu doğum hediyesi, doğum gününde küçük bir jest olayları? Ben ima edince banka kartı elinde ya istediğini al diyor delleniyorum
Ben direk söylüyorum valla. İlk başlarda bana hediye al bana sürpriz yap vs diyordum. O da ben anlamam bilmem ne diyordu be bu yüzden çok tartıştık. Bi de zevklerimiz Farklı. Ben alırım sen beğenmezsin falan diyordu Şimdi mesela geçenlerde doğum günümdü. 1 ay öncesinden isim yazılı altın kolye istemiştim. Kuyumcuya gitmiş. Onu değil de başka altın kolye almış.
Veya geçen sene ki evlilik yıl dönümü için beğendiğim bir yüzük vardı. Resmini attım bunu istiyorum diye. O yüzük kalmadığı için başka yüzük almış ona benzer. YANİ ŞİMDİ EVLİLİK YIL DÖNÜMÜNÜ HATIRLAMAYIP GÜZEL BİR HEDİYE ALMAZSA BEN ÜZÜLECEĞİM. BEN ÜZÜLÜRSEM O DA ÜZÜLECEK MECBUR BENİ GÖRÜP 😂 e böyle olacağına söylerim. Alır. O da mutlu olur ben de 😂
Tartıştığımızda çiçek alır. Bi de 9 ay kadar önce düşük yapmıştım. O zaman da çeyrekli bileklik istiyordum mesela. Düşük yaptığım gün moralim çok çok bozuk olduğu için hadi o bilekliği alalım sana demişti direk.
Ben de isterdim kendisi düşünsün alsın ama napalım. İsteyeceksin. Söyleyeceksin

ben normalde hediye olsun olmasin çok önemseyen bir insan degilim ama şu ara ayni düşünceler bende de var.
soyle bir geriye dogru bakiyorum alyansimi bile kayinbabam almış
doğum gunumde kayinbabam kaynanam gorumcem dusunmus yeri gelmis altin kolye yeri gelmis bir tepsi, kiyafet vs almislar
esime bakiyorum adam evlendikten sonraki ilk dogum gunumde al hediyen diyip elime fatura tutuşturmuş sozde espiri yapmiş.
gecen anneler gununde gorumcemin baskilarina dayanamayip bir hediye alasi tutmus ondada gitmis bodur limon ağaci almiş kışın limonumuzu organik yermişiz.
soyle bakiyorumda evli bir insanin ya buda esimden hatira diyebilecegi ufacikta olsa bir hediyesi olmaz mi yok.
dogum yaptim elini kolunu sallaya sallaya geldi annem abim teyzelerim kuzenlerim hepsi birer cicek gonderdiler gozunun onunde geldi o cicekler adam fam edip bir cicek getirmedi.
annem dogum hediyesi aldi abim bile aldi adam birakin takiyi tokayi insan bir cicek alip gelmezmi velhasıl kelam biz enayiyiz maalesef arkadasim.
anca saçimızı supurge ediyoruz dişimizi sıkıyoruz kendimizi yiyoruz ama yinede adam olmuyoruz sanirim.
haklısın ama ben bu sitede en çok çalışan kadınların bazılarına kızıyorum kendi kazançlarını harcamaya korkuyorlar eşten izin alınacakmış yada haber verilecekmiş.tam saçmalık ev giderine katkıda bulunduktan sonra kalanını bir kadın ister biriktirir isterse taşa tuşa yatırır ister estetik yaptırır .ben evin geçiminin çoğunu erkek karşılamalıdır kafasındayım kadın sadece destek olmalıdır yok öyle ortak gibi yarı yarıya paylaşmak.hep bu düşünce de kadınlar eziliyor ve konu açıyorlar k.k ya .Atalar boşuna dememiş yemeyenin malını yerler diye kendine değer vermeyene de anne dışında kimse değer vermez.

Merhaba hanımlar. Öncelikle şunu belirteyim ben maddiyatci ve başkasında birşey görünce ona hased eden bir insan değilim, maddi şeylerle mutlu olmanın yolunu arayan hele hiç değilim. Bir fincan kahve, güzel bir kitap, biraz yürüyüş benim modunu yükselten şeyler.
Her halimize şüküler olsun ki maddi sıkıntimiz yok, kiradayiz ve kendimize yetiyoruz. Biraz birikim yapmaya çalışıyoruz ama bunun için kendimizi sıkbogaz etmiyoruz. Bu arada biz evlenebilmek için senelerce bekledik ve mücadele ettik, dahada önem vermemiz gerektini düşünüyorum..

Gelelim asıl meselemize. Eşimle zor günlerden geçtik, su anda iyiyiz bana saygılı davraniyor. Her evlilikte kendine has olan sorunlar bizdede olmuyor degil, her ilişkinin dinamiği farklı.

Fakat şunu 6 senelik evliliğimde fark ettim ki eşim bana hediye almıyor. En son balayında uygun fiyata takı almıştı (20€luk bişey). Belki dünya mesgalesi bilemem ama bıkmadan usanmadan Facebookta tesbih satıcılarının canlı yayınlarını takip eder, geçen 600€luk tesbih sipariş edince cinnet geçirdim. İnanın üstüne başına bişey alsa misal ayakabi, sevinirdim. Cünkü kendini baya salmış. Kira parası kadar tesbih almış koleksiyonu için. Normal maaşı ile ödememiş, patronu elden vermiş bonus gibi öyle tarif edeyim. Ama benim için cabalamiyor. İki evladım var hani klasiktir doğum hediyesi filan, ben görmedim doğum hediyesini. Çiçek sağolsun aldı. Ve o ara telefonum çok kötü durumda olduğu için lohusa iken taksit ile telefon aldık bana. Bugün ama ilk defa bir arkadasima gıpta ettim diyebilirim. Her doğumunda hediye(takı) doğum gününde sürpriz (büyük bir organizasyon olmasada pasta alması), doğum günü hediyeleri, şimdi arkadaşıma sürpriz olsun iki çocuk ve bir bebekle zor olur diye kocası temizlik için bir hanım bulmuş, arkadaşımda anlatıyor "iki çocuklu iken temizliği yapardimda inan yetişmiyor herşey birikiyo sağolsun ayarlamış banada son dk haber etti kadın görüşmeye eve gelecek diye bende çok sevindim, bir iki ay idare edeyim toparlanana kadar" diyor. Zenginde degiller ayrica, tahminimce maddi durumumuz mesleklerden dolayı ayni.Arkadaşım kayınvalidesi ile altlı üstlü oturuyor çokta maşallah iyi anlaşıyor onlarla, arkadaşıma müthiş destek oluyorlar. Kız diyor böyle olmasa çocuk zor düşünürdüm.Arkadaşım bu arada çok mütevazi bunları yeri gelince anlatıyor öyle hava atarak değil. Kafanizda canlandirabilin diye detaylar veriyorum.
Sonra durdum şöyle kendimi düşündüm, onun kocası evde çocuklarla ona o kadar yardım ederken bide maddi anlamda hediyeleri unutmuyor, ben eşim akşama kadar çalışıyor yoruluyor diye evin tüm yükünü gayri ihtiyari üzerime alıyorum,her işe koşturuyorum akşam olunca yorgunluktan devriliyorum oturduğum yere, ama zamanında iyiki doğdun hayatım vs bile duymuyorum. Özellikle tesbih mevzusunda daha iyi fark ettim ki istese önemserdi. Ya böyle maddi şeyleri gerçekten takmazdim kafama ama sizce biraz garip degil mi? Sizlerde nasi olur bu doğum hediyesi, doğum gününde küçük bir jest olayları? Ben ima edince banka kartı elinde ya istediğini al diyor delleniyorum
Öncelikle arkadaşınızın eşine maşşallah benim eşimde öyle ama son dk sürpriz yapmaz zor beğenen bir insan olduğum için benim beğendiğim bir şeyi sorarak almak ister.Ben eşime baştan çiçek te sevmediğimi söylemiştim çiçeğe verilen para bana çöp gibi geliyor çünkü.Eşiniz kendine o kadar tesbih vs alıyorsa siz de sürekli söylenin derim ki kalın ruhuna ancak işler belki

haklısın ama ben bu sitede en çok çalışan kadınların bazılarına kızıyorum kendi kazançlarını harcamaya korkuyorlar eşten izin alınacakmış yada haber verilecekmiş.tam saçmalık ev giderine katkıda bulunduktan sonra kalanını bir kadın ister biriktirir isterse taşa tuşa yatırır ister estetik yaptırır .ben evin geçiminin çoğunu erkek karşılamalıdır kafasındayım kadın sadece destek olmalıdır yok öyle ortak gibi yarı yarıya paylaşmak.hep bu düşünce de kadınlar eziliyor ve konu açıyorlar k.k ya .Atalar boşuna dememiş yemeyenin malını yerler diye kendine değer vermeyene de anne dışında kimse değer vermez.
kesinlikle katiliyorum şu söze yemeyenin malını yerler.
bir gr değer görmüyorum görmüyormuşum ama hala azicik darlansa hop aman ben oderim onu bende para var.
aman dogalgazi ben oderim bu sene sen sıkışma sonuç adam benden gizli para biriktiriyormuş iyimi.
bende safım elimde avucumda ne varsa veriyorum utanmasa benide yiyecekmiş herif

bir gr değer görmüyorum görmüyormuşum ama hala azicik darlansa hop aman ben oderim onu bende para var.
aman dogalgazi ben oderim bu sene sen sıkışma sonuç adam benden gizli para biriktiriyormuş iyimi.
Bir tanıdığım eşine zorla araba aldırdı.
Sonra da ev.
Nasıl zorla, elbette silah dayanmıyor ama kadın eve katkıda az bulunup, güzelce yaşayınca aklına girip ‘ya senin de aracın olsun, kredi çekeriz, kendine ait malın olsun’ ya da ‘bu ev eskidi artık yenisi lazım, ev alalım, senin maaşınla kredi öderiz’ gibi.

Bir tanıdığım eşine zorla araba aldırdı.
Sonra da ev.
Nasıl zorla, elbette silah dayanmıyor ama kadın eve katkıda az bulunan, güzelce yaşayanın aklına girip ‘ya senin de aracın olsun, kredi çekeriz, kendine ait malın olsun’ ya da ‘bu ev eskidi artık yenisi lazım, ev alalım, senin maaşınla kredi öderiz’ gibi.
ev araba var şuan ama diyorum ya ben enayiyim cidden bak enayiyim niye diyeceksin adam kredi oduyor diye yazik kredi odemesin diye annemin biriktirip abime ve bana pay ettigi parayi,takilarimi tikir tikir eline sayip kredisini kapatip daha iyi bir eve geciyordum nerdeyse.
allah dayanamadi enayiligime de gözume gozume soktu resmen adamin sandigim kadar masum olmadigini.
adama yillardir kulustur arabasini degistirtemiyorum bende seviyor saniyorum bu kafadaki adam bekarken aldiginin hesabinida yapmistir.

ev araba var şuan ama diyorum ya ben enayiyim cidden bak enayiyim niye diyeceksin adam kredi oduyor diye yazik kredi odemesin diye annemin biriktirip abime ve bana pay ettigi parayi,takilarimi tikir tikir eline sayip kredisini kapatip daha iyi bir eve geciyordum nerdeyse.
allah dayanamadi enayiligime de gözume gozume soktu resmen adamin sandigim kadar masum olmadigini.
adama yillardir kulustur arabasini degistirtemiyorum bende seviyor saniyorum bu kafadaki adam bekarken aldiginin hesabinida yapmistir.
Enayi konusunda üstüme tanımıyorum bu arada😂
Benden alası cidden olmaz hem de çalışmadığım halde.
Bir de çalışsam ohoo, 1 lira cebime koymazdım, o kadar maddi konuda gerizekalıyımdır.

Bu arada bilmiyorum detayı ama masum değil demişsiniz, cevap vermeyebilirsiniz sıkıntılı mı şuan eşinizle durum?

erkeklerin çoğu öyle .İmkan tanımamak gerekiyor en baştan tavizkar olunmamalı.ben de ödeseydim doğalgazı elektiriği ödeme demezdi eşim :olamaz: basit market alışverişleri dışında hiç bir gidere karışmam ütü bile yapmam ütücüye gönderirim .varsın fazla birikim olmasın hiç sorun değil olduğu kadar der geçerim.burda eşten gizli para mı biriktirilir yazan kadınlar vardı pek tabiki biriktirilmeli ben 7 yaşındamıyım da bir köşede param olmayacak diye düşündüm hep:KK9:erkekleri sömürmeye de karşıyım sömürülmeye de kısaca.kadının da ya iş hayatı olmalı ya da ufak ta olsa bir geliri.ben utanırım şahsen harçlık adı altında para istemeye de:kızgın:

erkeklerin çoğu öyle .İmkan tanımamak gerekiyor en baştan tavizkar olunmamalı.ben de ödeseydim doğalgazı elektiriği ödeme demezdi eşim :olamaz: basit market alışverişleri dışında hiç bir gidere karışmam ütü bile yapmam ütücüye gönderirim .varsın fazla birikim olmasın hiç sorun değil olduğu kadar der geçerim.burda eşten gizli para mı biriktirilir yazan kadınlar vardı pek tabiki biriktirilmeli ben 7 yaşındamıyım da bir köşede param olmayacak diye düşündüm hep:KK9:erkekleri sömürmeye de karşıyım sömürülmeye de kısaca.kadının da ya iş hayatı olmalı ya da ufak ta olsa bir geliri.ben utanırım şahsen harçlık adı altında para istemeye de:kızgın:
ben calismaya basladiktan sonra annemden dahi harclik istemedim esimden de 6 senedir hic istemedim calismadigim halde
ufak bir gelirim olan kira var (annemden kaynakli gelen) onun disinda kimseden 5 kuruş istemem isteyemem.
alışık değilim çunku.
kendisi maasinj alinca sehpaya harclik niyetine ne isterse birakir gider onuda kendime harclik etmem kizimin gunluk istedigi seyleri alirim cogu zaman.
neyim varsa ortadadir herkeside kendim gibi sanarim en buyuk hatam.

Enayi konusunda üstüme tanımıyorum bu arada😂
Benden alası cidden olmaz hem de çalışmadığım halde.
Bir de çalışsam ohoo, 1 lira cebime koymazdım, o kadar maddi konuda gerizekalıyımdır.

Bu arada bilmiyorum detayı ama masum değil demişsiniz, cevap vermeyebilirsiniz sıkıntılı mı şuan eşinizle durum?
bende calismiyorken bukadar enayiyim iste ☺️☺️
sıkıntı söyle ben kavga etmeyi patirti cikarmayi sevmem laf soylerim ama buyutup kavgaya tartismaya goturmem hic bir olayi
zaten icimde pek birsey kalmamışti benim icin 100 kisiden kotuyse 1000 kisiden iyiydi hep.
kotu sozu olmayan ickisi kumari olmayan kalbimi lafla sozle kirmayan bir insan olmasindan mutevellit boşanmaya deger sorunlarim olmadigini dusundugum bir evlilikti ama artik bu düşüncemde bitti
geriye sarip duruyorum bakiyorum ben aslinda evli degilmisim ya kendi kendime evcilik oynuyormuşum

Benim için doğum günü falan hikaye herkese göre değişir ama ben sevmem öyle şeyler hele çiçek almak hiç mesela konuna denk geldi diye söylüyorum eşim dün geldi arkasında sakladığı tarağı bana uzattı çok mutlu oldum tarağım vardı benim dedim rengi şekli hoşuma gitti beğenirsin diye aldım dedi yani demem o ki maddiyattan öte düşünülmesi mutlu eder insanı
Haklisiniz kendi açınızdan tabi

bende calismiyorken bukadar enayiyim iste ☺☺
sıkıntı söyle ben kavga etmeyi patirti cikarmayi sevmem laf soylerim ama buyutup kavgaya tartismaya goturmem hic bir olayi
zaten icimde pek birsey kalmamışti benim icin 100 kisiden kotuyse 1000 kisiden iyiydi hep.
kotu sozu olmayan ickisi kumari olmayan kalbimi lafla sozle kirmayan bir insan olmasindan mutevellit boşanmaya deger sorunlarim olmadigini dusundugum bir evlilikti ama artik bu düşüncemde bitti
geriye sarip duruyorum bakiyorum ben aslinda evli degilmisim ya kendi kendime evcilik oynuyormuşum
Geçmiş olsun diyeyim ki biran önce geçsin bitsin.
Bu kararı almak kolay değil, alındıktan sonra da ertele ertele, harekete geçmek hiç kolay değil.

Umarım bu girdiğiniz yeni yolda çok daha güzel hissettiren, size layık, her şeyinizle denginiz olabilecek biriyle karşılaşırsınız.

Geçmiş olsun diyeyim ki biran önce geçsin bitsin.
Bu kararı almak kolay değil, alındıktan sonra da ertele ertele, harekete geçmek hiç kolay değil.

Umarım bu girdiğiniz yeni yolda çok daha güzel hissettiren, size layık, her şeyinizle denginiz olabilecek biriyle karşılaşırsınız.
henuz harekete geçmedim bekledigim seyler var.
ama her şey bittiğinde tekrar evlenmeyi geçtim erkek sinek bile görmek istemiyorum ben etrafimda ya ☺️
zaten küçükte bir kizim var ne onu bir başka adamla ayni evde yaşatmak isterim nede bir daha elin herifinin kirli donlarini yikamak icin evlenirim ☺️

henuz harekete geçmedim bekledigim seyler var.
ama her şey bittiğinde tekrar evlenmeyi geçtim erkek sinek bile görmek istemiyorum ben etrafimda ya ☺
zaten küçükte bir kizim var ne onu bir başka adamla ayni evde yaşatmak isterim nede bir daha elin herifinin kirli donlarini yikamak icin evlenirim ☺
Beni çevremde aşka inandıran tek bir çift var.
Malum benim durum belli yani, delilik içinde bir hayattayım da neyse.
Sırf onlar gibi bir aşkı, bir evliliği yaşayamayacağım diye çok üzülüyorum.
Birbirleriyle gün içinde görüntülü konuşan, özleyen, fırsat buldukça birbirleri yanında soluk alan insanlar.
Görürüz ya sosyal medyada 70 80 yaşında el ele, diz dize çiftler; bunlar kesin öyle olacak.
Muhteşem bir bağları var.
Koca kişisinden ötürü değil, ben hayatımda kimseye böyle bir bağ hissedip teslim olmadım hayata, ona yanarım yani😂😂

Siz belki olursunuz, inşallah da olursunuz böyle bir şeyi yaşamayı kim dilemez ki...

Beni çevremde aşka inandıran tek bir çift var.
Malum benim durum belli yani, delilik içinde bir hayattayım da neyse.
Sırf onlar gibi bir aşkı, bir evliliği yaşayamayacağım diye çok üzülüyorum.
Birbirleriyle gün içinde görüntülü konuşan, özleyen, fırsat buldukça birbirleri yanında soluk alan insanlar.
Görürüz ya sosyal medyada 70 80 yaşında el ele, diz dize çiftler; bunlar kesin öyle olacak.
Muhteşem bir bağları var.
Koca kişisinden ötürü değil, ben hayatımda kimseye böyle bir bağ hissedip teslim olmadım hayata, ona yanarım yani😂😂

Siz belki olursunuz, inşallah da olursunuz böyle bir şeyi yaşamayı kim dilemez ki...
yok ya ben gercekten hic aşk falan istemiyorum aklimin kenarindan bile gecmiyor.
ben sadece bekar odamda kitap okudugum sabah kalkip ise gittigim akşam eve gelip ayaklarimi tavana diktigim hayatimi geri istiyorum +1 farkla kızımla
hayallerim hep kızımın üzerine iyi bir eğitim eğitimden önce pisi pisi ayakkabilarini tutulerini giysin şöyle bir bale yapsın isterse tabi.
kizimi alip tatile gittigimde bile uyumayi tercih eden insanlar etrafimda olmadan onunla gezmeyi her yeri görmesini denizin tuzunu tatmasini bir ormanda yururken yapraklarla oynamasini izliyorum ben hep hayallerimde.
gercekten hayatimda birinin olmasini hic istemiyorum

önemli olan eve beştaşın tektaşın tamturun gelmesi kim alırsa alsın.Eşim 22 ayardan başka takıya para virmemmmm çöp onlara verilen para dedi.Ben de kendime 3 ünü birden hediyeee aldım:KK9:.ha emrivaki 2 parça minimal elmas aldırmıştım yıllar önce.son 3 yıldır da hediye ne yokk. :KK12:
Benim esim pırlantayla evlilik teklif etmişti birkaç gün sonra takside ani fren yapınca elim çarptı ve kırıldı yüzük zor bulduk parçasını ondan sonra dedim bana normal bisey al kaybolsa çok üzülürüm yazık yani. Hep altın aldı rdım ondan sonra. Onun aldıklarını pek beğenmiyorum kendim seçiyorum napalım bazı erkeklere söylemek gerekiyor bende ihtiyacım neyse söylüyorum şunu al diye 😂 hediye almadı triplerine gerek yok bence ya alın aldırın ashshsh

Ben söke söke alırım hediyemi.
Çünkü ağzımla söylemezsem sizinki gibi ince düşünceli olmayan ya da kendi çapında hareket edemeyecek bir eşe sahibim.
Bu sebeple ağlamayana meme yok bu hayatta deyip, ağzımla söylüyorum her şeyi.
Katiliyorum konu sahibi aynen böyle yapcaksiniz.. ben de söylüyorum her seyi.
Söylemek istemiyosan kndiliginden olsun diyosan karta yüksek bi mebla borc yap o zaman ilgilenmeye baslar dogum günlerinle😂😂

Bu ınsanın yapısıyla alakalı bence almayan almıyor ben hedıye almayı cok severım aılemde oyledır esım eskıden alırdı 3 senedır gormedım ben nerde carsıya cıkabılıyorum zaten butun param sende gıt ne ıstıyorsan al dıyor (netten anlamaz) oncelerı aglardım sen benı sevmıyorsun artık dıye sımdı alıyorum valla hıc umrumda bıle degıl. 4 gun once evlılık yıl donumuydu aksam erken gel masa fılan hazırlıyım kutlayalım dedım kı hedıye alsın dıye geldı yemek yedı hanı bana masa hazırlıyordun dedı hedıye almamıssın o yuzden hazırlamoyorum bana hedıye almayan bırı ıcın ıckı ıcıp gunaha gıremem dedım cay verdım yattım. Adamın gonul alma seklı para verıyor al kendıne bısey al dıye umursasam kendını daha cok sımaetacak aldım elınden hemen sıparıs verdım bı kac parca bısey mutluyummm😁

Kuzenime eşi sevgili olduklarından beri ara ara çiçek gönderir hediyeler alırdı.

Ben de bir erkeğin bu kadar düşünceli olmasına şaşırırdım.

Sonradan öğrendim ki kız hepsini kendi aldırtıyormuş :KK70:

Bana çiçek al bana hediye al diye :KK70:

Zamanla eşinde alışkanlık olmuş ve kız söylemeden almaya devam etmiş

X