Hemşerimin yüksek mevkide olmasıyla ilgili, espri yapan patavatsız

sanat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
589
3
slm kızlar . ben bi devlet kurumunda çalışıyorum.ve genel müdürümüzü tanıyorum hanımını da. benim hemşerim oluyo kendisi.
iş yerinde çalıştığım yerde kötü şeylere maruz kaldığım için ondan rica ettim yerimi değiştirdi. bunu bilen arkadaşlardan biri bana bununla ilgili abuk subuk konuşuyo. genel müdürümüz emekli oldu geçenlerde bu arkadaş diyo ki artık sizin devriniz bittii haha filan şimdi napacaksın. ki genel müdürün benim için yaptığı tek şey yerimi değiştirmek başka torpil falan hiç bişey yok. adam emekli olunca dalga geçmeye çalıştı biz hem dua ettik ailece onun için bize yaptığı iyiliklerin mükafatını görsün diye. ve şimdi müsteşar olucak
benim bu arkadaş bugün diyo ki arkadaşların arasında benden korkmaları lazımmış hemşerim müsteşar oluyomuş artık onu vana filan sürdürürmüşüm.
zaten geçenlerde odamın önünden geeçrken ben kpds çalışıyodum koridorda dedi ki ösym başkanı da belki hemşerindir ona git falan dedi. ses çıkarmadım
bugün yaptıklarından sonra dedim ki senin bu konuyla ilgili espri yapman hoş değil herkes benim torpilli olduğumu falan sanacak. o da dedi ben yabancıların yanında söylemiyorum senin kötülüğün için de söylenmiyorum. ben de dedim biliyorum. bundan sonra bana senle bişey konuşcam falan diye gelme senle konuşmıycam artık o zaman dedi. beni fırçalıyosun dedi. ben de senden saadece bişey istiyorum dedim.ben de hoşlanmıyorum o esprilerden dedim yanlış anlaşılmasına ek olarak.
bana verdiği tepkiye bakarmısınız benle arkadaş olmıycakmış benim onda demem lazım asıl bu repliği değil mi

anam karşında pişkin ve yüzsüz biri var hemde okadar pişkinki sonunda kendi haklıymış mazlummuş gibi olmuş...koskoca insan ne anlarlar ki çocuk gibisaçma sapan şeyleri espri yerine söylemeye dediğide komik olsa kendini komik sanan bi salak böyleleri gerçekten çok sinirime dokunuyor. hiç muhattap olma cnm sinirlerini belli etme belliki seni kızdırmaya çalışıyo yüzüne bile bakma boşver ya hayata geldik birkere böyle mendaburlar için aklını yorma

güzelce kalbiniş kırmadan konuşuyum dedim öyle bi kırarım ki onu kendine gelemez ama bu kibar konuşmadan bile ben haksız çıktım. dedim ki o benim amcam değil dayım değil ayrı bi insan neden beni onunla bağdaştırıyosun. kendisi de hanımı da iyi insan allah iyi insanları başımızdan eksik etmesin. ama beni onunla bağdaştırmaktan vazgeç o iş oldu bitti artık dedim. demezsem devam edecek müsteşardı bilemem neydi sen artık şöyle yaparsın böyle yaparsın diye. incitmeden açıkça konuşmaya çalışıyorum ama anlatamoyorum sanırım

güzelce kalbiniş kırmadan konuşuyum dedim öyle bi kırarım ki onu kendine gelemez ama bu kibar konuşmadan bile ben haksız çıktım. dedim ki o benim amcam değil dayım değil ayrı bi insan neden beni onunla bağdaştırıyosun. kendisi de hanımı da iyi insan allah iyi insanları başımızdan eksik etmesin. ama beni onunla bağdaştırmaktan vazgeç o iş oldu bitti artık dedim. demezsem devam edecek müsteşardı bilemem neydi sen artık şöyle yaparsın böyle yaparsın diye. incitmeden açıkça konuşmaya çalışıyorum ama anlatamoyorum sanırım

böylelerine anlatamazsın işte anlatılmıyo ki kıt beyinli insanlar sadece gıcıklık için yaratılmışlar başka bir iş değil diyelim kendi dediği gibi oldu sanane yani onane çokmu vazife üstüne azarla birdahakine hiç çekinme olmadı çak yumruğu ben biraz kabayımdasırnaşık şey

her yerde böyle dengesiz insanlar var ama bu ne pişkinlik bu ne rahatlık yaa
senin söylemen gerekirken o sana söylemiş
boşver hiç muhattap olma bile

İş hayatında böyle bir hemşeriniz varsa ve siz ona şikayetinizi dile getirip yerinizi değiştirtmişseniz malesef bu tür laflara hazırlıklı olmalısınız. Sizinde çok iyi bildiğiniz gibi malesef özellikle devlet sektöründe hemşericilik olayları çok olmaktadır. Diğer çalışma arkadaşlarınızın da aynı konuyu konuşup aynı şeyleri düşündüğünden eminim. Çünkü bu bizdede çok oluyor. O kişinin size ne kadar yardımı dokunduğu kimsenin umurunda değildir. Sorun şurdadır, eğer aynı kişiye bir başkası gidip "ben kötü şeylere maruz kaldım yerimi değiştirin" dendiğinde size yapılan kolaylıkla hemen yeri değiştirilmez. Muhtemelen değiştirilse bile bu biraz zaman alır. Ama hemşeriniz olduğu için sizin lafınıza güvenip yerinizi değiştirmiş başkada bir faydası dokunmamış olabilir, ancak bu diğer çalışma arkadaşlarınızın doğal olarak gözüne batmıştır.
İnsanları patavatsızlıkla suçlamak böyle bir konuda adaletsiz olur. Tamam siz sadece sorunlu olduğunuz bir yerden ayrılmak için yardım istemişsiniz ama bu bile etrafta daha kötü algılanır.

slm kızlar . ben bi devlet kurumunda çalışıyorum.ve genel müdürümüzü tanıyorum hanımını da. benim hemşerim oluyo kendisi.
iş yerinde çalıştığım yerde kötü şeylere maruz kaldığım için ondan rica ettim yerimi değiştirdi. bunu bilen arkadaşlardan biri bana bununla ilgili abuk subuk konuşuyo. genel müdürümüz emekli oldu geçenlerde bu arkadaş diyo ki artık sizin devriniz bittii haha filan şimdi napacaksın. ki genel müdürün benim için yaptığı tek şey yerimi değiştirmek başka torpil falan hiç bişey yok. adam emekli olunca dalga geçmeye çalıştı biz hem dua ettik ailece onun için bize yaptığı iyiliklerin mükafatını görsün diye. ve şimdi müsteşar olucak
benim bu arkadaş bugün diyo ki arkadaşların arasında benden korkmaları lazımmış hemşerim müsteşar oluyomuş artık onu vana filan sürdürürmüşüm.
zaten geçenlerde odamın önünden geeçrken ben kpds çalışıyodum koridorda dedi ki ösym başkanı da belki hemşerindir ona git falan dedi. ses çıkarmadım
bugün yaptıklarından sonra dedim ki senin bu konuyla ilgili espri yapman hoş değil herkes benim torpilli olduğumu falan sanacak. o da dedi ben yabancıların yanında söylemiyorum senin kötülüğün için de söylenmiyorum. ben de dedim biliyorum. bundan sonra bana senle bişey konuşcam falan diye gelme senle konuşmıycam artık o zaman dedi. beni fırçalıyosun dedi. ben de senden saadece bişey istiyorum dedim.ben de hoşlanmıyorum o esprilerden dedim yanlış anlaşılmasına ek olarak.
bana verdiği tepkiye bakarmısınız benle arkadaş olmıycakmış benim onda demem lazım asıl bu repliği değil mi
bir kere çok terbiyesizce davranmış sana.,ne demek Van'a sürdürmek. sen böyle bir şey yaptırdın mı da sana iftira atabiliyor.:nazar:
o kadar kalpsiz misin sen.
iyi yapmışsın uyarmakla
. herkes haddini bilecek. espri adı altında,resmen sana laf sokup ,duruyormuş.
kıskançlık işte bu. müdürü tanıyorsun diye seni çekemiyor.
senle arkadaş olmayacakmış.
çokta tın. olmasın zaten. böyle art niyetli insanla arkadaşlık mı olur.
en güzeli hiç görüşmemek. senden uzak ,Allaha yakın olsun, bu tarz insanlar.

espri konusu olacak ne var onu anlamıyorum saçmalık resmen komik bişey değil ki. arık onu doğuya filan sürdürürmüşüm bu kadar çocukluk olabilir mi ya

adam emekli olunca artık senin devrin bitti napcan bakalım diyo sevinmiş gibi.
müşteşar olunca artık herkes benden korksunmuş. ben kötü biriymişim gibi.ben bu konuşmayı yapmazsam her dakka aynı şeyleri söyliycek ve artık o kişinin zaten kredisi yoktu bende iyice bitmiştir

Haddini bilmeyene bildireceksin...cok güzel yaptin bence...:nazar:

Ayrica kedi uzanamadigi cigere mundar dermis...bakma fesatliktan catliyorda.. diline vurmus adamin...

Sirf onu bu tür espri yapmamasi icin uyardin diye konusmicaksa konusmasin...hicte umrumda olmaz ben olsam....:1closedeyes:

Memnun olmadigin bir yeri degistirme imkanin varsa ve bunu kullandiysan ne var bunda??? onunda olsaydi oda yapardi...:kahve:

Ah Ah keske insanlar böyle fesat olmasa...dünya daha cekilir bir yer olurdu:kahve:

Boyle sahıslara karsı aslında yapılacak en dogru hareket daha ılk soyledıgınde tavrını net bır sekılde
koymak. Karsındakı senıın tavız vermeyecegını bılecek ona gore davrranacak alttan aldıkca daha
guclenıyor bellı yerden sonra sen sert cıkınca kotu sen oluyorsun haklıyken haksız konuma dusuyorsun
cunku ıcındekı bırıkımı bosaltınca fazla gorunuyor. En dogrusu en basta hızaya gelmesını saglamak.Tabı ben gıbıler aman kalbını kırarım yok ıste terbıyelı olayım deyıp daha bastan haddını bıldırmez sonra da kendını harap edıp bıtırır degmez ınsanların lafları ıcın.

insanoğlu işte aynı şeyi kendi yapsa sorun yok ama başkası yapınca kötü ne diyimmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmir

arkadasin davranislari gercekten cok gereksiz ve sizin bu konuda kendinizi üzdügünüze degmez...

konuyu baska yere cektigim icin belki kizcaksiniz bana ama ben mesai saati icinde odanizda kpds calisma olayiniza takildim .... devlet dairelerinde isiniz varsa o kadar cok bekliyorsunuz ki iciniz daraliyor... hal böyle olunca da bu tür davranislar rahatsiz ediyor .... keske herkes özel isini evinde yapsa da millet bir is icin aylarca beklemese mirmirmirmir

kendini ona karşı savunacak tarzda değildeona haddini bildirecek şekiilde bir konuşma yapman grektiği ortaya çıkıyor bu anlatımdan..kimileri güzellikten anlamaz..bildir haddini gitsin edepsize..işin içinde kıskançlıkta var ben sana diyeyim..seni normal anlamlardada çekemiyor sanırsam.hemşehrinin üst makamlarda oluşunuda..fesat bi tip bu adım gibi eminim.:mymeka:

Son düzenleyen: Moderatör:
valla ben olsam ben de sinir olurdum sana yapilan kayırmaya :nazar:
ortamdan rahatsızsın diye yerinin değiştirilmesi düpedüz torpildir
göze de batar can da sıkar :nazar:

bunu yaptırdıysan herkesin sineye çekmesini bekleyememeliydin
gelecek tepkilere hazır olmalıydın :nazar:

[/QUOTE

haklısın kurbaa ..neden birisi haksızca imtiyaz sahibi olsunki?

biz enayimiyiz?yahut öle hissetmezmiyiz?

niye yani niye?

ee kimse enayiliği kabul etmez tabi,tepki verincede haksız duruma getirlemez..belliki kızmış arkadaş haksızlığa..

birde kpds yi iş yerinde çalışmak neyin nesi ise..oooh maşallah valla siz kpds çalışın,rahatınızı bozmayın,oralarda yapılacak yığınla işi yokmuş gibi sayın..buyrun buyrun,önemli olan sizin yüksek makamlara çıkabilmeniz,herşey bunun için,sağlanan iş ortamı,masanız,kariyeriniz.. hepsi bunun için..hatta birileri keyfiniz bozulmasın diye yerinizide değiştirsin,birde rahatsız edilmeyin sözlerle..elbetteki siz imtiyazlısınız..herşey hakkınız..

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadasin davranislari gercekten cok gereksiz ve sizin bu konuda kendinizi üzdügünüze degmez...

konuyu baska yere cektigim icin belki kizcaksiniz bana ama ben mesai saati icinde odanizda kpds calisma olayiniza takildim .... devlet dairelerinde isiniz varsa o kadar cok bekliyorsunuz ki iciniz daraliyor... hal böyle olunca da bu tür davranislar rahatsiz ediyor .... keske herkes özel isini evinde yapsa da millet bir is icin aylarca beklemese mirmirmirmir

ingilizce benim işim için de gerekli. yabancıların verdiği eğitimleri gelen döküman ları anlamam için ingilizcemi geliştirmem gerekiyo zaten

ben orda eziliyodum canım mobing diyolar şu an duymuşsundur. mobing yapılıyo ya kişiliğimden taviz verecektim ya da psikopat olacaktım. bu torpil değil iş kendi hakkımla girdim maaşımda veya pozisyonumda bi yükselme olması olsaydı bu torpil olurdu

X