Hepsi buluşup beni çağırmadılar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen onlarla mekanın gerektirdiği için bir arada olmak zorundaydın, onlar da aynı şekilde seninle, şimdi düşündükçe canını sıkabilir kendinde hata arıyorsundur ama böyle düşünme. Onlarla arkadaş olmak zorunda olduğun için oldun. Ayrıca böyle düşüncesiz davranan, nezaketten uzak, bencil insanların senin gübü fedakar ve verici bir insanın hayatında olmayı hakettiklerini düşünmüyorum. O yüzden senin onların yaptıklarını düşünmeden yoluna devam etmem gerektiğini söylüyorum, onlara ihtiyacın yok

3'lü yada 4'lü gruba dahil olma olayınızı ortadan kaldırın önce.. Arkadaş çevrenizi 2-3 kişiyle sınırlamayın Algılarınızı başka arkadaşlarınıza çevirin.Kendi tecrübelerimden edindiklerime göre kimseye bağlı hatta bağımlı olmayın çocuklarımada herzaman bunu öğütledim kesinlikle 1 kişiye 2 kişiye aşırı bağlı kalmalarına izin vermedim ekstra bir bağlılık sezdiğim anda hemen algısını diğer arkadaşlarına yönelttim şuanda ikisininde o kadar güzel bir arkadaş çevresi varki hep çok aranılan çok danışılan oldular Hiç yanlız kalmadılar hafta sonları kimseyi kimseden üstün kılmadan hepsiyle iletişim halindeler ben yapamadım zamanında az olsun gerçek dost olsun kafasında hep en çok verici ,en düşünceli olmaya çalıştım ama olmuyor öyle 25 yaşından sonra anladım bunu..Kendimi değersiz hissettiğim an hepsini silkeledim gitti.O saatten sonra da kimseye hakettiğinden fazla değer vermedim.Eşimde dahil kimseyi hayatımın merkezine oturtmadım benim için müthiş bir aydınlanma oldu kapılarımı benimle iletişim kuran herkese açtım.Çevremi sadece 2-3,kişiyle sınırlı tutmadım Bana sizin arkadaşlarınız gibi davrananlar teker teker geri döndüler Şimdi gayet mutluyum kafam rahat Yanlız kalmazsınız korkmayın.Yanlız kalsanızda korkmayın dışarı çıkmak için proğram yapmak için hayatın tadını çıkartmak için birilerine ihtiyacınız yok kendi kendinize de yetersiniz bunun bilincine varın

Normal olanın bu olduğunu düşünüyordum aslında hep. İnsanları mutlu edeyim, bir şeyler alayım, güzel davranayım, iyi şeyler söyleyeyim, arayıp sorayım, iyi bir insan olayım kafasındaydım ama kesinlikle hesap yaparak değil tamamen akışın içerisinde yani. Demek ki farkında olmadan kendimi sevdirmek için yaptım bunları. Anneannem de mesela benim gibi. Şimdi düşününce fark ediyorum. O da insanlara karşı hep vericidir. Kendini düşünmez herkesin her şeyine koşar sonra da değerinin bilinmediğini söyler. Bizden önceki kuşakların düşüncelerini devam ettirirmişiz ya bana da anneannemden miras kalmış olabilir bu düşünceler ve davranışlar, bilemiyorum.

Aslında ben de grupla hareket etmeyi seven biri değilim ama öyle gelişmişti ve grup halinde takılıyorduk. Kendi kendime de gezmeyi, eğlenmeyi biliyorum ve severim de. Tek başıma sinemaya giderim, tiyatroya giderim, alışverişe giderim her şeyi de yaparım yanıma kimseyi aramam. Sadece neden değer görmüyorum, sevilmiyorum, aranmıyorum diye zaman zaman üzülüyorum. Demek ki benim de hatam var ki insanlar beni istemiyorlar diyorum. Bu yüzden dışarıdan gözlerin yorum yapmasını istedim. Teşekkür ederim yorumunuz için.

üniversite arkadaşlarımın hiçbiriyle görüşmüyorum şu an. bir iki tanesiyle takipleşiyorum belki. yani üniversite arkadaşlıkları çevremden de gördüğüm kadarıyla genelde gelip geçicidir. yalnız insanlar genellikle çok verici, fazla önemseyen, aman beni yanlış anlamasınlar diye çırpınan insanları ekstra ezip geçiyorlar bunu böyle bilin. arkadaşlık kurmak için elinizden gelen her şeyi yapmanıza inanın gerek yok. benim genelde çok sevdiğim ayrı ayrı hep görüştüğüm bir çok dostum vardır. herkesle paylaşımım da farklıdır. sadece bir gruba bağlı kalmayın. size iyi gelen insanlar olsun siz de olduğunuz gibi olun, rahat davranın. ve bence "onlar görüşmüş beni davet etmediler, şuraya gitmişler ben yokum" tarzı düşünceleri geride bırakın. onlar lisede kalsın artık. siz de kendinize çevre edinin. belli ki o kişilerle arkadaşlık miadınız dolmuş. umarım bundan sonra daha güçlü arkadaşlıklar edinirsiniz

Bazen frekanslar tutmuyor. Başta tutsa sonradan da bozulabiliyor. Bunlar çok doğal şeyler bence. İnsan ilişkileri dinamik. Neden böyle oldu, nerede hatam vardı diye objektif bir şekilde oturup düşünebilirsiniz ama görünürde bir şey bulamadıysanız farklı arkadaş grupları edinmeye bakmalısınız. Kendinizi bu kadar yıpratmayın.
İlla bir probleme gerek yok. Özellikle yaşlar küçükken grup dağılmaları sık sık olur. Özgüveninizi zedelemesin

Canim dost edinmek istiyorsan dua ediyor mu sana seni degersiz hisettirene sende umursama bak ilerde onlar pisman olacaklar senin gibi birini kaybettigi icin ama sen daha iyi bi dist edinebilirsin uzulme herkes hakketigi kadardir oyle davran daha iyi arkadas edinebilirisn

ya bana biraz şey gibi geldi arkadaş degilde anne gibisiniz
evde pişen aşureden poacadan falan goturmek bana arkadaşlik iliskilerinde cok gereksiz geliyor.
yani birisi ozel olarak asureyi seviyordur ona ozel gotururum sen seversin diye ama bunu vericilik olarak dusunmem,getirenide verici olarak dusunup ekstra bir şey hissetmem o anlik mutlu olurum sadece.
siz sanki ben bunlari bunlari yaptim umursamadilar halbuki bana minnet duymaliydilar tarzi dusunuyorsunuz gibi bir his biraktiniz bende.
gonulsuz gonulsuz yiyor olmalarida karsinizdaki insanlarin bu tarz seylerden hoslanmadigini acikliyor zaten.
siz yinede aşureydi misirdi devam etmissiniz olaya.
birbirlerinin evine hic gitmemisler mesela neden sizce ?

Sadece fazla iyisin. Bu onlara fazla. Sen hiç değişme seni hakedecek kişilerle arkadaş olmaya bak. Mesela benim hiç arkadaşım yok neden? Çünkü sahteler. Gerek yok. Sağlam birini bulursam arkadaş olurum tabi ki.

yazdığım yoruma aynı bu şekilde "arkadaş değil de anne gibisiniz" yazacaktım unutmuşum. siz benden sonra eklemişsiniz

Universiteye giden insanlara evden kek poaca, asure goturmek nedir? Bu tavirlariniz bile insanlari uzaklastirmis olabilir
Ders aralarında kantinde oturur hazır poğaça çay bisküvi vs. alıp yerdik. Böyle de güzel olur diye düşünmüştüm aslında.

Seviyorlar diye götürmüştüm. Vericilik dediğim şey aslında onları düşünüp sevinmeleri için, güzel vakit geçirmemiz için bir şeyler yapmak ya da bir şeyler yapmayı düşünmek, planlamaktı aslında. Minnet duymalarını istemedim ama bilmiyorum birisi bana böyle düşünceli yaklaşsa hoşuma giderdi herhalde sevinirdim. Çok da bir şey beklemedim bir güler yüz bile yeter. Ki zaten gayet de güzel karşıladılar teşekkür ettiler, mutluyduk kısacası. Sorun benim kendimi değer görmüyor olarak hissetmem. Mısır vs. de arada konusu geçiyordu yurtta kalan arkadaşların ev yemeklerine ya da evde pişen çeşitli şeylere karşı özlemleri oluyor. Ben de elimden geldiğince sevdikleri şeyler olunca onlara da götürüp kendimce jest yapıyordum onları sevindirmek istiyordum. Gönülsüz yemeleri de sonradan aklıma geldi, belki de huylanmış olabilirler. Yiyeceklerin nasıl piştiğinden hijyeninden vs. Buna da hak verdim bir daha götürmedim. Birbirlerinin evine neden gitmediler bilmiyorum. Ben samimi gördüğüm kişileri evime davet ederim ama onlarla farklı düşünüyoruz sanırım.

İnsan bu tür şeyleri sizlerin yaşındayken fazla onemsiyor sanırım.zamanla farklı insanlarla da benzer olaylar yaşayacak takmayacak kırılmayacaksiniz.bu kadar hassas olmayınhatalı olmanıza gerek yok.kendinizde hata da aramayın .sizin verdiginiz kıymeti size vermeyenlerle arkadas olmayın.

Hayat ilk önce kendini harcayanları yok eder aman bu söz böyle miydi pek yazamadım şimdi
Neyse
Fazla fedakarlık yapmıssınız ama iyi olmamış bu kadar fedakarlık iyi değil
Emin olun bu hayatta iyiler değil kötüler seviliyor acı gerçek..
bu dört arkadaş illa birgün küsüp kapınıza gelirler ona eminim
Ama bu insan müsveddeleri için değmez orda fotoğraf çekilirken sizi dışlamaları çok ayıp düşmanıma yapmam böyle Birseyi
Daha görüşmeyin başka arkadaş grubu bulun hayatta insan mı yok
Bu yaşa kadar o saçma arkadaşlarla birlikte gelmediniz onlar sayesinde doğup büyümediniz boşverin kendi kendine gülüp eğlensinler
Ayyy öf çok uzun yazdım

Ders aralarında kantinde oturur hazır poğaça çay bisküvi vs. alıp yerdik. Böyle de güzel olur diye düşünmüştüm aslında.

Bence gayet güzel. Keşke bana da getiren bi arkadaşım olsaydı
Ama bu fazla iyi ve karsi tarafi mahcup ve borclu hissettirip huzursuz edebilir. Herhangi bir iyiligi yaparken bunun karsimizdakine ne hissettirecegini de dusunmeliyiz. Konu sahibinin bu yaptiklari biraz “bakin ben cok iyi, cok dusunceli bir insanim, cok da iyi arkadasim. Benim bu iyiligime karsilik, bana guzel arkadaslik edebilirsiniz.” İzlenimi uyandirmis ve insanlari uzaklastirnis olabilir. En azindan bu dile getirilmese bile, diger kizlar kendilerini bir seylere mecbur hissedip uzaklasmis olabilirler

Dediğiniz mantıklı. Konu sahibi sadece arkadaşlık istemiş onu da vermek istememişler.

Ses çıkarmadan bekle bence, çok kişiden oluşan arkadaş grupları genelde patlar ve böyle bir durumda araları bozulduğunda ilk koşacağı kişi siz olacaksınız, ben olsam salağa yatar beklerdim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…