Gebeliğe Hazırlık Her iki tüpü tıkalı olup daha sonra hamile kalan var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Deryadenizcicek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2016
10
-1
Merhaba. 3 yıldır evliyim. Son 1 yıldır bebek yapmaya çalışıyorduk ama olmuyordu. Bunun üzerine dr a gittik. Dr HGS (rahim filmi) görmek istedi. Hgs çekildi. Sonuçlar için dr ile görüştüğümüzde her iki tüpümün tıkalı olduğunu söyledi. Bu durumda tüplerin alınmasının gerekiyormuş. Alınınca tüp bebek tedavisine başlayalım dedi. Ben çok şaşırmıştım çünkü adet dönemlerim hep çok sağlıklı ilerliyordu hiç aksamadan olurdum hiçbir belirti vermemişti. Hgs sayesinde ortaya çıkmıştı. Tüpler alınmadan tıkanıklığı açılmasının bir yolu var mı diye sorduğumda nadirde olsa tüpler kendiliğinden açılıyor dedi. Tüplerim alınırsa normal yoldan hamile kalamayacağım ve geri dönüşü de olmayacağı için sizlerin de fikirlerini almak istedim. Tecrübe eden veya başka bir yol deneyip hamile kalan var mı ?

Merhaba. 3 yıldır evliyim. Son 1 yıldır bebek yapmaya çalışıyorduk ama olmuyordu. Bunun üzerine dr a gittik. Dr HGS (rahim filmi) görmek istedi. Hgs çekildi. Sonuçlar için dr ile görüştüğümüzde her iki tüpümün tıkalı olduğunu söyledi. Bu durumda tüplerin alınmasının gerekiyormuş. Alınınca tüp bebek tedavisine başlayalım dedi. Ben çok şaşırmıştım çünkü adet dönemlerim hep çok sağlıklı ilerliyordu hiç aksamadan olurdum hiçbir belirti vermemişti. Hgs sayesinde ortaya çıkmıştı. Tüpler alınmadan tıkanıklığı açılmasının bir yolu var mı diye sorduğumda nadirde olsa tüpler kendiliğinden açılıyor dedi. Tüplerim alınırsa normal yoldan hamile kalamayacağım ve geri dönüşü de olmayacağı için sizlerin de fikirlerini almak istedim. Tecrübe eden veya başka bir yol deneyip hamile kalan var mı ?
Bence 1 Doktora daha gidin

Tüp bağlattım ve dr tüp bebek dışında hamile kalman imkansıza yakın dedi nadiren açılıyormuş dediğimde kendiliğinden tıkalı olanlar bile nadiren açılır dedi maddi imkanınız varsa ve çok çocuk istiyorsanız tüp bebek yaptırın yinede kesin karar için bir kaç dr daha gürünün

Merhaba gecen sene Mart ayında bende rahim filmi çektirdim iki tüp tıkalı dediler ama bir tanesi hgs esnasında açıldı dediler polipler miyomlar da vardı neyse akabinde doktora gittim aşılama yada tüp bebek deneriz histeroskopi ile polipleri miyonları ve tüpün birini alalım dediler ok dedim fakat operasyon esnasında diğer açılan tüpün de çürümüş olduğunu gördüler ve o esnada her iki tüpü de almış oldular ben bu durumdan ruhsal olarak hiç etkilenmedim çünkü normal yolla denesem dış gebelik ihtimalim vardı tüp bebek denesem kalan hasarlı tüpten ötürü embriyonun tutmama durumu olacaktı iş bu sebeple rahimdeki tüpler polipler miyomlar alınmış ve ben kurtulmuş oldum tüp bebek tedavisi gördüm şuan pozitif sonuç aldım şuan 1.5 aylık henüz kalp atışı duymadık

Gözlerim dolarak okudum yazdıklarınızı. Allah sağlıkla sıhatle zamanında kucağınıza almanızı nasip etsin. Hgs çekerken zorlamışlar açmak için ama olmamış. Eksik ve yetersiz hissetmeme sebep oldu bu durum. Eşim sağolsun böyle hissetmemem için çok çabalıyor. Herşey den önce hayırlısını diledim. Böylesi hayırlı demek ki... Bazen zorlamamak lazım galiba.

Merhabalar, benim de hsg sonucu her iki tüpüm tıkalı çıktı doktor laparoskopi yapalım neden tıkalı hem o anlaşılır hemde açılıyor mu bakacağız dedi olmazsa tüp bebek yoluyla gebelik olur demişti, bana da bazen tüpleri almak daha sağlıklı oluyor dedi salı gunu laparoskopi olacağım endişe, korku, umut farklk farklı duygular içerisindeyim. Kimseyle konuşmak paylaşmak bile içimden gelmedi sizler neler hissediyorsunuz tüp bebekle anne olmak zor mu ?

Merhabalar, benim de hsg sonucu her iki tüpüm tıkalı çıktı doktor laparoskopi yapalım neden tıkalı hem o anlaşılır hemde açılıyor mu bakacağız dedi olmazsa tüp bebek yoluyla gebelik olur demişti, bana da bazen tüpleri almak daha sağlıklı oluyor dedi salı gunu laparoskopi olacağım endişe, korku, umut farklk farklı duygular içerisindeyim. Kimseyle konuşmak paylaşmak bile içimden gelmedi sizler neler hissediyorsunuz tüp bebekle anne olmak zor mu ?
Bizim gibi tüpleri kapalı olanlar için tüpler alındıktan sonra tüp bebeğin daha garanti olduğunu söylüyorlar. Bahsettiğin duyguları bende çok yoğun yaşıyorum. Tüp bebek tecrübesini yaşamadım o yüzden ne desem bilemedim. Herşey gönlünüze göre, en hayırlı şekilde olsun.

Merhaba laparoskopi oldunuz mu nasıl geçti umarım ikisi de açılmıştır

Merhaba laparoskopi oldunuz mu nasıl geçti umarım ikisi de açılmıştır
Evet dün oldum ve laparoskopi de tüplerim açık çıktı şükürler olsun sanırım hsg de doktor birkaç defa sıvı gönderince açılmış öyle dedi doktor ben laparoskopi oluacagim güne kadar da süt maydanoz kürünü yaptım. Bilemiyorum onunla da açılmış olabilir. Cok da dua etmiştim Rabbim kabul etti gerçekten de.

Evet dün oldum ve laparoskopi de tüplerim açık çıktı şükürler olsun sanırım hsg de doktor birkaç defa sıvı gönderince açılmış öyle dedi doktor ben laparoskopi oluacagim güne kadar da süt maydanoz kürünü yaptım. Bilemiyorum onunla da açılmış olabilir. Cok da dua etmiştim Rabbim kabul etti gerçekten de.
Yaa çok şükür çok sevindim zor muydu ne kadar sürdü ve nerde yaptırdınız?peki ve süt maydanoz kürünü nasıl yaptınız ne kadar kullandınız ?

Yaa çok şükür çok sevindim zor muydu ne kadar sürdü ve nerde yaptırdınız?peki ve süt maydanoz kürünü nasıl yaptınız ne kadar kullandınız ?
Yani çok zor değil genel anastezi yaptılar bir buçuk saat filan sürdü iki tane ufak kesik açmışlar, şuan biraz gaz ağrısı oluyor. Ben Muş'ta özel hastanede yaptırdım Kadir Şahin diye iyi bir doktorumuz var. Geçen hafta hsg yaptirmistim hsg den iki gün sonra beş gün boyunca akşamları süt maydanoz kaynatıp dikkatli bir şekilde üzerine çömeldim durabildigim kadar durdum beş dk filan hergun durdum sonra uyudum benim hsg sonrası pek kanamam olmadı o yüzden yaparken de zorlanmmamistim. Bu ara usutmemeye de dikkat etmiştim

Yani çok zor değil genel anastezi yaptılar bir buçuk saat filan sürdü iki tane ufak kesik açmışlar, şuan biraz gaz ağrısı oluyor. Ben Muş'ta özel hastanede yaptırdım Kadir Şahin diye iyi bir doktorumuz var. Geçen hafta hsg yaptirmistim hsg den iki gün sonra beş gün boyunca akşamları süt maydanoz kaynatıp dikkatli bir şekilde üzerine çömeldim durabildigim kadar durdum beş dk filan hergun durdum sonra uyudum benim hsg sonrası pek kanamam olmadı o yüzden yaparken de zorlanmmamistim. Bu ara usutmemeye de dikkat etmiştim
Anladım çok geçmiş olsun tez zamanda toparlanın inşaallah son olarak ne kadara yaptılar ameliyatınızı

Merhaba bende size olayımı anlatayım.37 yaşında evlendim eşimde 52 yaşında ve biz bebek sahibi olmayı çok istiyorduk çok Dr gezdik çok şükür bi sıkıntımız yoktu aylar geçiyor ama sıkıntı olamdığı halde hamile kalamoyordum bizde aşılamaya karar verdik.dr aşılama yapmak için tüplerin açık mı kapalı mı olduğuna bakdı hsg film çektirdi ama her iki tüplerimde tıkalı çıktı🥺sadece tüp bebek yaptıra bilirsiniz dedi.
Bizde tüp bebek Dr gittik tüp bebek için bi sıkıntı yoktu ama ücreti bizi çok aşıyoryordu
Dr tüpleri açmayı deniyelim dedi ameliyatsız bende böyle bir şey varmı dedim
Dr evet dedi açılmazsa ameliyat dedi😔
Bende çok korkalarak içeri girdim sizin tercihinize göre anestezili veya aneztesiz açılabilir .aneztesiz olarak kabul ettim .
Ve ordaki bayan sakın korkma benim elim çok hafif kimimkini açmışsam 3 ay içerisinde hamile kalmış dedi🤲çok şükür 5 10 dk içerisinde açtı tabi hafif kanamam ve adet sancıcı gibi sancı vardı Dr baktı her iki tüplerimde açılmıştı🤲ikinci ayda hamile kaldım çok şükür.
Şimdi 28 haftalık hamileyim bebeğimde kız🎊bi faydam olmuşsa ne mutlu bana
Bana bol bol dua edersiniz
Allah'ım istiyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

X