Her kavgada beğenmiyorsan git boşan diyen eş

Geçinmeye gönlü olan geçinir, anlaşmak isteyen orta yolu bulur, telafi etmek isteyeneder, önemseyen gösterir. Kısacası ben böyleyim diye bir şey yok,ben sana karşı böyleyim diye bir şey var.Dikenine katlanamadığın gülü incitme, zorluğuna göğüs geremediğin yari sevme.

demiş Neşat Ertaş.....

Sen de birsey yapmasan mesela yemek yapmadiginda sikayet ettiginde begenmiyorsan baska kapoya desen... anlar mi? Sanmam. Adamin gecinmeye gonlu olmadigi bastan belli. Sanki kafasina zorla silah dayatilmis da evlenmis. Sevmiyorsa ya da evlilik istemiyorsa neden evlenmis?
Boyle adami opmezdim ben. Pesinden de kosmazdim. Hatta kılımı kipirdatmazdim. Belli ki deger kiymet bilmeyen biri. Begenmiyorsa begenmeyen gider. Hadi baska kapiya de gonder.

O gün ne güzel maaşımı almıştım hadi bugün yemekler benden dedim yemek ısmarladım yemeği bekliyorduk evde sonra sarıldım otururken karnım aç yaklaşma falan dedi bende öf sende ne nazlısın dedim gülerek ne var şimdi bunda sonrasında da o lafı etti işte artık yetti
Mutlu bir günün içine nasıl edilir'in güzel bir örneği. Eşiniz tam bir heves kaçıran, şaka da yapamayacaksanız hep ciddi olacaksanız paşa hazretlerine laf da söyleyemeyecekseniz eehhh kendisi def olsun gitsin. Ben de ilk 2 sene sık sık "işine geliyorsa... " ile başlayan cümlelere maruz kaldım, en son bağırarak işime gelmiyor dedim. Kabalığın, kırıcı olman işime gelmiyor gerçekten ayrılalım dedim o oldu. İlk dönemlerde erkekler sabır sınar, sınırlarımızı yoklar. Siz de alttan almayın. Her lafımın altında mana aramanı beğenmiyorum, gecemizin içine etmeni beğenmiyorum, şakalarıma tahammül etmeni beğenmiyorum diyin.

Sen de birsey yapmasan mesela yemek yapmadiginda sikayet ettiginde begenmiyorsan baska kapoya desen... anlar mi? Sanmam. Adamin gecinmeye gonlu olmadigi bastan belli. Sanki kafasina zorla silah dayatilmis da evlenmis. Sevmiyorsa ya da evlilik istemiyorsa neden evlenmis?
Boyle adami opmezdim ben. Pesinden de kosmazdim. Hatta kılımı kipirdatmazdim. Belli ki deger kiymet bilmeyen biri. Begenmiyorsa begenmeyen gider. Hadi baska kapiya de gonder.
Benimle evlenmek için ne diller döktü neler yaptı bi bilseniz hepsi rol gibi geliyor artık

Mutlu bir günün içine nasıl edilir'in güzel bir örneği. Eşiniz tam bir heves kaçıran, şaka da yapamayacaksanız hep ciddi olacaksanız paşa hazretlerine laf da söyleyemeyecekseniz eehhh kendisi def olsun gitsin. Ben de ilk 2 sene sık sık "işine geliyorsa... " ile başlayan cümlelere maruz kaldım, en son bağırarak işime gelmiyor dedim. Kabalığın, kırıcı olman işime gelmiyor gerçekten ayrılalım dedim o oldu. İlk dönemlerde erkekler sabır sınar, sınırlarımızı yoklar. Siz de alttan almayın. Her lafımın altında mana aramanı beğenmiyorum, gecemizin içine etmeni beğenmiyorum, şakalarıma tahammül etmeni beğenmiyorum diyin.
kendisi çok eleştirel bir insandır illa bir kusur bulması gerekiyorsa bulur. ben bu zamana kadar onda kötü gördüğüm bir şey olsa bile kötü bir şekilde söylemedim onu beni fazla yumuşak başlı gördü demek ki söylemem lazımmış.

Bir insan sevdiğine nasıl, “ben böyleyim işine geliyorsa, beğenmiyorsan git” diyebiliyor bir türlü aklım almıyor. Üstelik evlisiniz. Hani durup dururken bir huyunu eleştirsen, sürekli laf soksan, küçük görsen vs anlarım da, öpmek istedin geri çevirdi diye bozulmana bu lafı söylemesi olacak iş değil. Artık eşisin ya, ceptesin. Nasılsa öyle kolay boşanamazsın da. Her lafı söyleyebilir.

Bir insan sevdiğine nasıl, “ben böyleyim işine geliyorsa, beğenmiyorsan git” diyebiliyor bir türlü aklım almıyor. Üstelik evlisiniz. Hani durup dururken bir huyunu eleştirsen, sürekli laf soksan, küçük görsen vs anlarım da, öpmek istedin geri çevirdi diye bozulmana bu lafı söylemesi olacak iş değil. Artık eşisin ya, ceptesin. Nasılsa öyle kolay boşanamazsın da. Her lafı söyleyebilir.
Hayır bir de öyle dengesiz ki bir keresinde de artık sen işten gelince beni hiç öpmüyorsun demişti 🙃

genel anlamda huysuz aslında ama açken tavan yapıyor.
elinde sürekli telefon var habire mesela o an öpmek istesem yine sorun olur hemen dur canım bi saniye moduna girer.
değişik bir insan kısaca.
Siz bence bir aile terapistine gidin çok salmış kendini nasıl olsa benim artık gidemez cepte diye görüyor
terapide belki eski haline dönebilir
Olmuyorsa da Çocuk falan olmadan ayrıl gitsin ömür boyu çekilmez

bir de nasıl olacak bu boşanma işi 1 seneden önce olmuyor sanırım anlaşmalı,
nişanlıyken ev aldık o ev ne olacak eşimin üzerine alınmıştı.
o kadar çeyiz nasıl geri gidecek kafamda deli sorular.:110:

Siz bence bir aile terapistine gidin çok salmış kendini nasıl olsa benim artık gidemez cepte diye görüyor
terapide belki eski haline dönebilir
Olmuyorsa da Çocuk falan olmadan ayrıl gitsin ömür boyu çekilmez
terapiyle çözüleceğine inancım yok çünkü balayından döndüğümüz gibi böyle huysuz bir insana dönüştü.
kafası böyle değişmez ki resmen oyuna getirildim gibi hissediyorum.

Hayır bir de öyle dengesiz ki bir keresinde de artık sen işten gelince beni hiç öpmüyorsun demişti 🙃
O zaman biraz yokluğunla terbiye et bu şımarığı. Bi şey derse ben böyleyim işine geliyorsa de. Eşşek değilse anlar. Baktın olmuyor o zaman bakarsın çaresine.

bir de nasıl olacak bu boşanma işi 1 seneden önce olmuyor sanırım anlaşmalı,
nişanlıyken ev aldık o ev ne olacak eşimin üzerine alınmıştı.
o kadar çeyiz nasıl geri gidecek kafamda deli sorular.:110:
Keşke nikah olmadan ev alma işine girmeseydiniz. Sizin katkınız ne kadar oldu?

X