Her şeye çok çabuk sinirleniyorum ne yapmalıyım

Seviyorumonuben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
195
38
26
Ben herşeye çok çabuk sinirlenen biriyim. Bu yüzden eşimle çok tartışıyoruz. Sinirlendiğimde gözüm kimseyi görmüyor sevdiklerimin kalbini kırıyorum. Ben ne yapmalıyım akıl verin lütfen.

Ben herşeye çok çabuk sinirlenen biriyim. Bu yüzden eşimle çok tartışıyoruz. Sinirlendiğimde gözüm kimseyi görmüyor sevdiklerimin kalbini kırıyorum. Ben ne yapmalıyım akıl verin lütfen.

Ben de yıllardır öyleyim maalesef :KK43: Ama son zamanlarda biraz daha kontrollüyüm. Aslında bu biraz da alışma süreci. Nefis ile de ilgili bence. Nefsine hakim olup oto kontrolünü sağlamayı başardığında ve bunu zor da olsa devam ettirdiğinde, bir süre sonra alışıyorsun. Mesela bir kere yalan söyleyen insan bir daha söyler, sonra bir daha, bir daha.. ve bu alışkanlık haline gelir, gerek olmadığı zamanlarda da yalan söylemeye başlar. Bu da onun gibi, kendini alıştırmakla ilgili. Zaten sinirini yendiğinde hemen çevrenden olumlu geri dönüşleri görüp, ilişkilerinin düzene girdiğinin farkına varıp motive olabilirsin. Tabi ki psikolojik yardımı da atlamamak gerekir. Kişinin çoğu problemi kendi içinde gizlidir. Belki kendine duyduğun öfkedir aslında dışarı yansıttığın. Bunu tabi ki uzman ile görüşüp açığa çıkarabilirsin. Böylece kendin de rahatlarsın, çevrendekiler de. Bu sinir bünyeye fena zarar veriyor.:kızgın:

Bende öyleyim beni bu Halimle bile eskiden severlerdi. Ama Zaman'la çok arkadaş dost kaybettim. Sana tavsiyem bu huyunu bırakman yoksa yalnız kalırsın. Ben öfkeliyken kimseyi aramıyorum biraz sakinleşince konuşuyorum problemim olan kişiyle

X