Herkes babanın ismini koy diyor lütfen yardım?

Kayınvalidem oğlunuz olursa rahmetli babanızın (kayınpederimin) ismini koyun dedi, bende koyamam kimsenin ismini dedim biraz alındı gibi ama sonra üstelemedi zaten bebeğim kız olduğunu öğrendik bu sefer de şakayla karışık ismini ben koyiyim muhabbeti isim önermeler vs vs hiçbirini kabul etmedim eşimle istediğimiz ismi koyduk kimseye de o hakkı vermedik. Biraz dişli kararlı özgüvenli olun dediğim dedik olun nolur böyle arada kalıp baskıdan daralcak kadar insanlara çevreye bağlı olmayın, söyleyen herkesi biz biliriz bizim çocuğumuz diyip susturmanız lazım aksi halde bikere size sözünü dinleten bidaha her konuda karışır zaten. Çocuk doğar bu sefer bakımında söz sahibi olurlar büyürken karışırlar vs vs vs nolur çocuk konusunda net ve kararlı olun çünkü 9 ay hamileliği bi ömür endişesini biz çekiyoruz 🌿

Merhaba bir oğlum olacak ve çocuğumun ismini Ayaz koymak istiyorum fakat herkes tek çocuk olduğum için eşim tarafıda dahil biz razıyız babanın da ismini koy diyorlar.Bu konuda herkes baya ısrarcı.Fakat babamın ismi çok demode ve ağır geliyor bana.Babamın ismi mahmut.Eğer koyarsamda ayaz mahmut olacak.Ama içime hiç sinmiyor çünkü ben ayaz koysam bile herkes mahmut diyecek.Koymazsam herkes ileride pişman olursun diyor.Bu toplum baskısından çok sıkıldım.

Sizin sesleneceğiniz ve kullanacağınız isim neyse , o ismi koyun.

Ayaz Mahmut gerçekten cooook kötü bir isim.. yavrunu koru, hayata bir sıfır yenik başlamasın.
Yaşayan babanın adını koymadın diye de asla pişman olmazsın,ne alaka? O zaman ülkede kendi isminde çocuk kalmaması gerekir Mahmutoğlu Ali oğlu Mahmut oğlu Ali oğlu mahmut:)) mantıksız yani

Babanızın ismi Ayaz olsa bile koymanızı saçma bulurum. Sonuçta ailede bir tane o isimden biri var, neden ikinci bir kişi daha olsun, bu mantığı hiç anlamıyorum.

Merhaba bir oğlum olacak ve çocuğumun ismini Ayaz koymak istiyorum fakat herkes tek çocuk olduğum için eşim tarafıda dahil biz razıyız babanın da ismini koy diyorlar.Bu konuda herkes baya ısrarcı.Fakat babamın ismi çok demode ve ağır geliyor bana.Babamın ismi mahmut.Eğer koyarsamda ayaz mahmut olacak.Ama içime hiç sinmiyor çünkü ben ayaz koysam bile herkes mahmut diyecek.Koymazsam herkes ileride pişman olursun diyor.Bu toplum baskısından çok sıkıldım.
Çocuğu sen taşıyorsun tüm çilekeş sende.. karışmasınlar bi zahmet anne baba karar verir buna

Aslında siz ilk başta net bir şekilde hayır deseydiniz bu konu kapanırdı. siz arada kalıp hayır demeyince onlar evet algılamış.bir de torunuma kendi ismimle seslendiğimi düşünemiyorum.😐

Bu isim konusunda büyüklerin karışmasını çok saçma ve sığ buluyorum. Kimseye düşmez. İlk bebeğimde kayınpederimin adını koymam için o kadar baskı yapmışlardı ki eşim de bırak onlar öyle bilsin dediği için yorumda da bulunmadım. sadece soranlara adının ne olduğunu söylüyordum. Hatta bize hak bile tanımayacaklardı kendilerince kayınpederimin ismi Cemal o sıra Survivor da Cemalcan adlı yarışmacı meşhurdu Cemalcan diyordu herkes çocuğa hatta künye bile yaptırmışlardı🤦 ben de lohusa halimle gidip kimliğini kendim çıkarttım ve Aren Mert koydum iyi ki de öyle yapmışım. Cemal koysaydım çok pişman olurdum. Eşim de kulağına okuttuk deyip susturdu onları ki Cemali okutmadık aslında ben istemedim. Şimdi de kızım olacak bu sefer de Zeynep ismi üzerine baskı kuruldu ama o daha çok eşim tarafından olduğu için itiraz edemedim çünkü o hep rahmetli kardeşinin adını istermiş. Bana göre değil aslında aileden birinin adını vermek ama yine de yapacak bir şey yok en azından kötü bir isim değil ve yanına benim istediğimi koyacağız ve ben onu kullanacağım.

İlla olacaksa Mahmut Ayaz olsun bari😬 Ayaz Mahmut hiç olmuyor. Takmasanız ne olacak ki? Ayaz koyduk ismini dersiniz olur biter.

İlla olacaksa Mahmut Ayaz olsun bari😬 Ayaz Mahmut hiç olmuyor. Takmasanız ne olacak ki? Ayaz koyduk ismini dersiniz olur biter.
Bence de Mahmut ayaz daha guzel ama ıllakı koymak ıstemezsenız kararlı durun bırakırlar bir sure sonra dıye umuyorum. Eger koymak istiyorsanız da bence kımlige yazdırmayabilirsiniz kulagına okutup. Belirtirsiniz yazdırmak ıstemedıgınızı ki sonrasında da ıkıncı erkek cocukta kayınpederınızin ısmı için aynı baskıyı goreceksınız muhtemelen. Sıramızı verdik sizi dusunduk sımdı bızım dedıgımız olsun diyebilirler. En kötü ıkı baba ısmını de kimlige yazdırmamıs olursunuz yani.

Ne gerek var ayaz tek olarak güzel bence ikinci bir isim mahmut yani hiç yakışmıyor yanyana siZ herkesi boşverin içinize ne siniyorsa onu yapın herkes ne derse desin arkadaş 🤷‍♀️👍🏻Sağlıkla alın bebeğinizi kucağınıza inş 🙏🙏

X