Herkesin evladı kendisine kıymetli

3 yıl olacak eşimin memleketine geldik. Geldiğimizden bu yana ciddi hasta oldum,gebeliğim sıkıntılı geçti, gebeliğimin son haftaları hastanede yatmak zorunda kaldı bebeğin gelişimi geri kaldığından beslenemediğinden bu süreç boyunca hep yalnız kaldım. Herşeyi yalnız hallettim( eşimle birlikte) doğum oldu ailem kaldı 20 gün, sonrası4 yaş erkek çocuk ve bebekle kaldım. Bebeğim sürekli emdiğinden eşim işten gelene kadar aç kaldım. Pandemiden beri yine 2 çocukla evde ekransız büyüdüklerinden yine yalnızdım. Eşimin yoğun bir iş hayatı özellikle pandemiden beri yani bana pek de faydası yok.bunları neden anlayitıyorum aslında daha çok şey var da işte bu geçen Perşembe eşim nöbetçiydi kayınvalideme dedim kalmaya gel o gün gelecekti sonra tok virüs arttı o bu şu dedi vazgeçti ve hemen peşi cuma günü kızı, gelini maaile köye gittiler. Eeee hani virüs vardı ??? Neden bozuldum bu kadar derseniz sıkıntıdan stresten vücudumda 5-6 gündür kırmızı lekeler çıktı ve git gide yayılıuo şu anda boynuma bacaklarıma inmeye başladı( bu hafta eşim hep nöbetçi yorgun olduğundam daha da yoruldum)

Yoğunluktam eşim şu an ağır grip oldu aradı oğlunu ah çok üzüldüm onu iç,bunu ye peki ya ben???

Bu zamana kadar hiç birşeylerini demedim ama bu sefer çok kırıldım demeyi düşünyuyorum eşimse deme diyor. Sizce demelimiyim? Çünkü bu 1-2 gündür daha da arttı vücudumdakiler. Nasıl ne zaman demeliyim?haa büyüğümdürler severimde yani nasıl demeliyim bilsinler istiyorum

Not: haa onlara mı güvendiniz derseniz hayır kesinlikle çok şükür Rabbim sağlık versin ben bakarım yavrularıma. Ama aynı memlekette olduğundan mı nedir yılda 1-2 kere istediğin birşeyin de olmaması koyuyor.
Hiç yüzgöz olmaya gerek yok. Size işleri düşünce de siz gitmeyin, telefonda ah vah edin yeter.

Eğer doğru düzgün okuduysanız çok şükür kendim bakıyorum. Pandemiden beri ilk defa çağırdım yani 1 yıldır 1 kere. Biz bir aileyiZ, her zaman her koşulda yardıö ederiZ birbirimize.ya da etmeliyiZ böyle düşünyorum. Keyfime de çağırmadım.
Bakın yardımcı olsalar iyileşmiş ama olmamışlar. Siz de bir daha çağırmazsınız. Onların da size işi düşer o zaman da siz kapatırsınız kapıları.

Sizinkine benzer bi olay yaşadım. Oğlum 4 aylıkken . Birden aşırı ateşlendim. Ateşim düşmedi. Acilen hastaneye gitmem gerekiyordu. Eşim annemi ara gelirken alayım bi yarım saat baksın dedi. Annesini aradım bana söylediği şey “Bulaşık yıkadım yorgunum.” dedi. O an eşimde anladı herseyi.
Siz de takmayın. Eşiniz de anlamış olur böylelikle.

ben niye 20 gün aileniz kalıp gittikten sonra eşiniz gelene kadar ac kaldınız anlamadım.

Evde bebek ve 4 yasinda cocuk olabilir ama ne bileyim ben olsam bebegı puset gibi birseye koyar yanıma mutfaga alir ağzina emzik verir buyuk oğlanın önune oyuncak koyar hemen pratik birseyler hazirlarım gerekirse bebek emerken tek elimle yerim. oğlumunda onune koyarım kendi yesin. zaten hamilelik surecince alistirdim onu kendi yemesine.

5 yasinda oğlum var ve 26 haftalık hamileyim. Ayrica kardiyolojik problemlerim ve carpıntılarım var ona ragmen annem gelip evimi temizlemek istedi izin vermedim. hafta sonları evde esimle beraber yaptik. ben su hazirladım esim camlari sildi o arada ben kapiları sildim felan. her haftasonu bir oda yaptik.

Annemle kayinvalidemi neden istemedim. kayınvalidem cok bastan savma yapıyor icime sinmiyor (yapmak zorunda değil tabiki kadın) Annem deden asirı titiz bizim bir kere sildigimiz yeri 3 kere silip birde cok pisletmissiniz diye laf soyleyerek yapıyor. ikiside gelmesin bana daha iyi.

Dogümda da oglumda geldiler ama beni germekten baska bir is yapmadılar. gerekirse ev dağınık kalsın ben bes dk bir corba yapar icerim ama yine annemide kayınvalidemi de uzun sure gelip yatılı kalmalarinı istemiyorum. Esime de dedim haklısın dedi bebegi aksamlari beraber yikarız oğlumu zaten hep esim yıkar eve bol bol pratik pisirilen seylerden aliriz temizligide kafana takma olur biter dedi.

Bu arada benim esimde sabah 7 aksam 7 özel sektor calisanı gerekirse cumartesi oglene kadar uyuyor sonra kalkiyor beraber birseyler yapıyoruz erkek gucu var hızlı bitiyor.

Bende gelmesinler isime karısmasinlar diye dua ediyorum. gerekirse yemek dısarıdan soylenir temizliğe es yardım eder cocukları es yıkar ama annemle kayınvalidem bana karısmasin kafasındayım.

Bakın yardımcı olsalar iyileşmiş ama olmamışlar. Siz de bir daha çağırmazsınız. Onların da size işi düşer o zaman da siz kapatırsınız kapıları.

Sizinkine benzer bi olay yaşadım. Oğlum 4 aylıkken . Birden aşırı ateşlendim. Ateşim düşmedi. Acilen hastaneye gitmem gerekiyordu. Eşim annemi ara gelirken alayım bi yarım saat baksın dedi. Annesini aradım bana söylediği şey “Bulaşık yıkadım yorgunum.” dedi. O an eşimde anladı herseyi.
Siz de takmayın. Eşiniz de anlamış olur böylelikle.
Çok geçmiş olsun ne demek istediğimi malesef sizde tecrübe etmişiniz üzüldüm.

Aynen öyle daha çağırmam . Dediğim gibi Rabbim sağlıl versin seve seve bakarım yavrularıma

Çok geçmiş olsun ne demek istediğimi malesef sizde tecrübe etmişiniz üzüldüm.

Aynen öyle daha çağırmam . Dediğim gibi Rabbim sağlıl versin seve seve bakarım yavrularıma
Ben o gün Anladım . Ölsem aramam . Onlar da ölse beni arayamaz .

Boşverin yetişemiyorsanız da haftada bir yardımcı çağırın. En azından evi derler toplar.

ben niye 20 gün aileniz kalıp gittikten sonra eşiniz gelene kadar ac kaldınız anlamadım.

Evde bebek ve 4 yasinda cocuk olabilir ama ne bileyim ben olsam bebegı puset gibi birseye koyar yanıma mutfaga alir ağzina emzik verir buyuk oğlanın önune oyuncak koyar hemen pratik birseyler hazirlarım gerekirse bebek emerken tek elimle yerim. oğlumunda onune koyarım kendi yesin. zaten hamilelik surecince alistirdim onu kendi yemesine.

5 yasinda oğlum var ve 26 haftalık hamileyim. Ayrica kardiyolojik problemlerim ve carpıntılarım var ona ragmen annem gelip evimi temizlemek istedi izin vermedim. hafta sonları evde esimle beraber yaptik. ben su hazirladım esim camlari sildi o arada ben kapiları sildim felan. her haftasonu bir oda yaptik.

Annemle kayinvalidemi neden istemedim. kayınvalidem cok bastan savma yapıyor icime sinmiyor (yapmak zorunda değil tabiki kadın) Annem deden asirı titiz bizim bir kere sildigimiz yeri 3 kere silip birde cok pisletmissiniz diye laf soyleyerek yapıyor. ikiside gelmesin bana daha iyi.

Dogümda da oglumda geldiler ama beni germekten baska bir is yapmadılar. gerekirse ev dağınık kalsın ben bes dk bir corba yapar icerim ama yine annemide kayınvalidemi de uzun sure gelip yatılı kalmalarinı istemiyorum. Esime de dedim haklısın dedi bebegi aksamlari beraber yikarız oğlumu zaten hep esim yıkar eve bol bol pratik pisirilen seylerden aliriz temizligide kafana takma olur biter dedi.

Bu arada benim esimde sabah 7 aksam 7 özel sektor calisanı gerekirse cumartesi oglene kadar uyuyor sonra kalkiyor beraber birseyler yapıyoruz erkek gucu var hızlı bitiyor.

Bende gelmesinler isime karısmasinlar diye dua ediyorum. gerekirse yemek dısarıdan soylenir temizliğe es yardım eder cocukları es yıkar ama annemle kayınvalidem bana karısmasin kafasındayım.
Bebeğim emzik almadı ve 3 ay boyunca nerdeyse geceleri hariç gündüz hep göğsümdeydi. Olanı hazır olanı anca oğlum yerdi hatta bazen sadece ekmek yerdi gün boyu.yani pratikte denilen gibi olmuyor birde tabi 2 çocuğun vermiş olduğu adapte sorunu da vardı.
Çok şükür geçti o günler sağlıkla

SiZde sağlıkla yavrunuzu kucağınıza alırsınız inşallaj

Bebeğim emzik almadı ve 3 ay boyunca nerdeyse geceleri hariç gündüz hep göğsümdeydi. Olanı hazır olanı anca oğlum yerdi hatta bazen sadece ekmek yerdi gün boyu.yani pratikte denilen gibi olmuyor birde tabi 2 çocuğun vermiş olduğu adapte sorunu da vardı.
Çok şükür geçti o günler sağlıkla

SiZde sağlıkla yavrunuzu kucağınıza alırsınız inşallaj

ilk oglum benimde kolikte 2 saat susmadan ağladığımı bilirim evet benimde uzun sure yemek yiyemedigim zamanlar oldu ama bilmem ben kahvaltiyi cok severim ondan herhalde oglum kolumda peynir cikarir domates cikarir yerdim.

Tabiki iki cocuk zor olur. Allah yardımcınız olsun.

Eylul ayında buyuk oğlunuzu ana okuluna yazdirmanizi tavsiye ederim. bir nebze daha rahat edersiniz. (inşAllah pandemi hafifler okullar açılır diye ümit ediyorum eylule kadar)

Amin. Rabbim size de cocuklarınızi hayırlısiyla buyütmek nasip etsin.

3 yıl olacak eşimin memleketine geldik. Geldiğimizden bu yana ciddi hasta oldum,gebeliğim sıkıntılı geçti, gebeliğimin son haftaları hastanede yatmak zorunda kaldı bebeğin gelişimi geri kaldığından beslenemediğinden bu süreç boyunca hep yalnız kaldım. Herşeyi yalnız hallettim( eşimle birlikte) doğum oldu ailem kaldı 20 gün, sonrası4 yaş erkek çocuk ve bebekle kaldım. Bebeğim sürekli emdiğinden eşim işten gelene kadar aç kaldım. Pandemiden beri yine 2 çocukla evde ekransız büyüdüklerinden yine yalnızdım. Eşimin yoğun bir iş hayatı özellikle pandemiden beri yani bana pek de faydası yok.bunları neden anlayitıyorum aslında daha çok şey var da işte bu geçen Perşembe eşim nöbetçiydi kayınvalideme dedim kalmaya gel o gün gelecekti sonra tok virüs arttı o bu şu dedi vazgeçti ve hemen peşi cuma günü kızı, gelini maaile köye gittiler. Eeee hani virüs vardı ??? Neden bozuldum bu kadar derseniz sıkıntıdan stresten vücudumda 5-6 gündür kırmızı lekeler çıktı ve git gide yayılıuo şu anda boynuma bacaklarıma inmeye başladı( bu hafta eşim hep nöbetçi yorgun olduğundam daha da yoruldum)

Yoğunluktam eşim şu an ağır grip oldu aradı oğlunu ah çok üzüldüm onu iç,bunu ye peki ya ben???

Bu zamana kadar hiç birşeylerini demedim ama bu sefer çok kırıldım demeyi düşünyuyorum eşimse deme diyor. Sizce demelimiyim? Çünkü bu 1-2 gündür daha da arttı vücudumdakiler. Nasıl ne zaman demeliyim?haa büyüğümdürler severimde yani nasıl demeliyim bilsinler istiyorum

Not: haa onlara mı güvendiniz derseniz hayır kesinlikle çok şükür Rabbim sağlık versin ben bakarım yavrularıma. Ama aynı memlekette olduğundan mı nedir yılda 1-2 kere istediğin birşeyin de olmaması koyuyor.

Beklentilerinizi minimuma indirirseniz rahat edersiniz bence.
Çoğumuz yalnızız aslında. Bir de çalışıyoruz. Çocuklarımızı yabancılara bırakıp işe gitmek zorunda kalıyoruz üstelik.
Neden bu kadar sinirlendiğinizi tam anlayamadım ben.
Virüs arttı ve sizin çocuklarınız var belki o yüzden gelmek istememiştir kv. Bilemedim ama iki el bir baş için maalesef. 😞

Beklentilerinizi minimuma indirirseniz rahat edersiniz bence.
Çoğumuz yalnızız aslında. Bir de çalışıyoruz. Çocuklarımızı yabancılara bırakıp işe gitmek zorunda kalıyoruz üstelik.
Neden bu kadar sinirlendiğinizi tam anlayamadım ben.
Virüs arttı ve sizin çocuklarınız var belki o yüzden gelmek istememiştir kv. Bilemedim ama iki el bir baş için maalesef. 😞
Sinirlenme değil de alınma daha çok. Bilmiyorum ruhsal olarak iyi değilim. Yani pamdemi yasaklar iyiye gitmezken artık nedense bu zamanlar tükendiğimi hissediyorum. Tabi sizin için daha zor.çalışıyorsunuz birde. Allah yardımcınız olsun.

Sizler nasılsınız bilmiyorum ama pandemi ülkenin durumu yordu ve malesef karamsarlığa itti herhalde . Duygusalım bu aralar galiba

Normalde iyi insanlarmış sarmalar yapılıp buzluğunuza kadar atılıyormuş. Virüs var gelmek istememesi normal geldi. Bir şey olsa bebek var yani evde bebek varken size gelmesi ile köye gitmesi bir değil. Bu arada bana cidden tuhaf geldi eşiniz gelene kadar nasıl aç kalıyorsunuz? Akşama kadar her sanıye gögsünüzde mi bebek be ya kucağınızda olsun diyelim dolaptan peynir vs alıp yiyememek bana ilginç geldi.

Son düzenleme:
Sinirlenme değil de alınma daha çok. Bilmiyorum ruhsal olarak iyi değilim. Yani pamdemi yasaklar iyiye gitmezken artık nedense bu zamanlar tükendiğimi hissediyorum. Tabi sizin için daha zor.çalışıyorsunuz birde. Allah yardımcınız olsun.

Sizler nasılsınız bilmiyorum ama pandemi ülkenin durumu yordu ve malesef karamsarlığa itti herhalde . Duygusalım bu aralar galiba

Evet bence de esas problem bu şu an. Yani siz fazla bunalmışsınız. Evet bir desteğe ihtiyacınız var ama bu sanırım kayınvalideden görebileceğiniz bir şey değil. Yani kayınvalideniz sizin ruh halinizi anlayacak kişi değil. Yaptığı şeyden de alınacağınızı düşünmedi. Çünkü amaaan tek kalsa ne olacak ki dedi kendi kendine gelmedi. Biz de öyle düşünüyoruz tek kalsan ne olacak ki. Ama senin insana ihtiyacın var muhtemelen şu an sinirlerin bozuk olabilir. Ailenin yanına gitme şansın var mı biraz kafa dağıtmak dinlenmek için?

Kayınvalide ye birşey demeyin kötü olursunuz kızlarını kıskandığını zanneder olayın iç yüzü ile ilgilenemez.Ev ve çocuklar konusunda yetişmediğini düşünüyorsan maddi durumun varsa kesinlikle bir iki gün haftada yardımcı al.
Bebek uyuduğunda direk yemek yap her şeyi tek başına okadar yüklenmissinki kendini kaybetmişsin yarın birgün eşin bunları yaptığın için teşekkür etmecek yapmasaydın diyecek biraz sesiniz çıksın bu evde eşiniz nerede niye bütün sorumluluk sizde neden..

Bu kadar zorlanırken neden yardım edecek birini tutmuyorsunuz? Millete müdana edeceğinize verin parasını gelsin birisi

Evet kvnin sana pandemi deyip ertesi gun kalabalikla koye gitmesi hos olmamis ama dusununce kim koye gitmek yerine cocuk bakmayi tercih eder ki ? Belki esin ise gidip geldigi icin onin bulastirabilecegnden korkmustur ya da esin gripmis zaten belki esinn korona oldugunu dusundu ki bu yuksek bir ihtimal yani bu durumda cagirmaniz bile dogru degil, evet alinabilirsinz ama birsey demenize gerek yok sadece siz de mesafeli olun yeterli ya da ben icimde tutamam dersen soyle gitsin, bana pandemi deyip ertesi gun hep beraber koye gittinz insallah orda corona yoktur vs diyebilirsin istersen

Ben olsam söylemezdim bana işi dustuklerinde hastayım isim var virüs var gibi mazeret uydurur mesafeyi açar gorusmezdim

kv gelmedi diye kırılmak en son kırılacağım şey olurdu herhalde

Boşverin gelmesin kimse daha iyi değil mi

O kırmızı lekeler stresten çıkıyor.

Kimseye ihtiyacım yok deyin.

Sizi anladım,ama biraz geri çekilip bakın,aslında bu kadar bunalmaniz zamansizliktan degil.
Kendinizi de önemseyin,minimal de olsa minik zamanlar ayırın.
Ben arada derede kendime çay kahve zamanları yapardım,dergilere gozatardim,keyif verirdi.

Çocuğunuzu tutarken yemekte pişirilir iyi kötü,ya da uykuya daldiginda.
1 2 büyük tencere pişirip 3 3 gunde yenir yerine göre,ben küçüğü beslerken büyüğü yediriyordum,2 yaşındaydı.Kitaptan masal anlatıyordum bir yandan.
Siz de yaparsınız,yapıyorsunuz da mutlaka,ama kirilmissiniz,konu bu aslında.
Önce şunu kabullenin,işiniz kolaylaşır.
KİMSEDEN KİMSEYE FAYDA YOK.
Siz çok yardıma kosuyorsaniz da koşmayın,kıymet bilen çıkmadı şimdiye kadar...

X