Herkesin özel alanı olmalı mı

Bir konu olduğunda herkes ne kadar medeni olduğunu kanıtlamak için sıraya giriyor. Tamam medenisiniz, özel hayatlarınız var gerçekten anladık bunu. Güvenmek, medeni olmak; bunlar harika. Ama kadın bir şey yazmış, "her türlü muhabbetin açıkça konuşulduğunu" belirtmiş. Ve bu grupta adamın sadece arkadaşı ve arkadaşının sevgilisi varmış. Üstüne üstlük "bizim muhabbetimizi anlayacak seviyede değilsin, yanlış anlayabilirsin" yazmış (?!) Daha hala abartıyor, olamaz mı o mu bu mu diyorsunuz🤦🏻‍Arkadaşımın ve sevgilisinin olduğu bir grupta ne kadar özelimi paylaşabilirim ki
Sorma maşallah herkes çok medeni!Sevgilimin eşimin benden başka ne özeli olabilir orasida tuhaf
Erkeklerin coğu kadına bu kadar tolerans gostermiyor ama biz medeni!olmak zorundayiz

Herkesin özel alanı olmamaalı.Erkek erkeğe gruptur bakılmasını istemez anlarım.Ama kızlı erkekli grubun nesi gizleniyor
Şüphe ederim.

Bizde yok özel alan, ben istediğim şeye bakarim ama 9 yillik evliyiz bir defa bile böyle nedenlerden kavga yaşanmadi.
Bilip bilmeden her şeye olay yaratacaksaniz bakmasaniz daha iyi.
Aynen bunu demeye geldim ben de. Karaimdakine guvenim var ve takıntılı şüpheci degilim. Özel alan denen seyi de kabul etmiyorum. Dunyada herkese karsi ozel alanimiz olur, olmali ama eşe değil. Evlilik bence baska bi seviye. Biseyini okumam vs sorun olmamali olamaz. Hele de baska kadinlarin da olduğu bir whatsapp grubunu. Ama kurcalamak biseyler aramak icin telefonunu elime almadigimi da hep bilir, kucuk seylerden guven sorunu yasamayacagimi da

Aynen bunu demeye geldim ben de. Karaimdakine guvenim var ve takıntılı şüpheci degilim. Özel alan denen seyi de kabul etmiyorum. Dunyada herkese karsi ozel alanimiz olur, olmali ama eşe değil. Evlilik bence baska bi seviye. Biseyini okumam vs sorun olmamali olamaz. Hele de baska kadinlarin da olduğu bir whatsapp grubunu. Ama kurcalamak biseyler aramak icin telefonunu elime almadigimi da hep bilir, kucuk seylerden guven sorunu yasamayacagimi da

Kendi adima bizde de özel yok, olmasi gerektigini dusunmuyorum ama insanlarin wp gruplarinda baya degisik özel muhabbetler yaptigini hesaba katmamiştim. 😃
Onlarin okunmasi da hoş olmazdi diye dusunuyorum. O zaman kadinlarin özeli olur erkeklerin olmaz diyelim. 😃Onlar da özel fotosunu cekip atmiyordur gruba herhalde. 🫢🫢🫢

Bizim sohbetimizi anlayacak seviyede diilsin diyo adam nasıl bir sohbetse artk
Ya çok eski arkadaşlıklarda bir cümlenin bile farklı anısı olabiliyor bu çok normal.

Ben samimi bir arkadaşıma yanından geçerken tarçın desem kahkahalarla gülmeye başlarız mesela ama dışarıdan bakan deli der.

Hanım kızımız da görüldüğü üzere fazlasıyla takıntılı. Tutup adama o cümleyi niye dedin ne demek istedin diye dünyayı dar edecek biri. E adam da sen anlamazsın demiş.

Hakaret olarak düşünüyorsa da ayrılsın zaten daha beter üzerine gidip adamı eski arkadaşlarından etmeye uğraşmasın.

Benim whatsapp görüşmelerimde bir arkadaşımın memeleri bile var. Eşimin baktığını düşünemiyorum. Benim özelime saygısızlığı bir yana sohbet ettiğim insanların da özeline saygısızlık bu telefon karıştırma mevzusu.
Yahu grupta arkadaşı ve arkadaşının sevgilisi varmış neden anlamıyorsunuz🤣 arkadaşının sevgilisi memelerini atmıyordur herhalde. Atıyorsa da zaten görmesi gerekiyor konu sahibinin, çünkü böyle bir şey olmamalı🤣 Erkek erkeğe kadın kadına grubu değil ki bu. Adamın bir erkek bir kız arkadaşı var ve bunlar sevgili.

Yahu grupta arkadaşı ve arkadaşının sevgilisi varmış neden anlamıyorsunuz🤣 arkadaşının sevgilisi memelerini atmıyordur herhalde. Atıyorsa da zaten görmesi gerekiyor konu sahibinin, çünkü böyle bir şey olmamalı🤣 Erkek erkeğe kadın kadına grubu değil ki bu. Adamın bir erkek bir kız arkadaşı var ve bunlar sevgili.
O kadar gülecek ne vardı ki? Konudan bahseden kim? Alıntıladığım mesajı sonra benim mesajımı okuyun, akıl süzgecinden geçirin, algılayın, sonra isterseniz tekrar konuşalım. Hadi selametle.

Herkesin özel alanı tabi ki olmalı. Özel alan deyince benim mesajlarımi okuyamazsin anlamına da gelmez ama. Ben eşimin her mesajını vs okuyabilirim, o da benimkileri.. ama orada konuşulan bir geyikten tartışma çıkarmayız. İkimizin de arkadaş grupları var, her türlü goy goy makara dönüyor (evlilik ve ilişkimize zarar verebilecek şeyleri kast etmiyorum). Bundan rahatsız olmuyoruz. Mesajları beraber okuyup güldüğümuz de olur. Ama hiç bakmadigimiz da.
Bazen kız grubunda regl gecikmesi konuşuyoruz mesela. Ben istemem eşimin arkadaşımın regl durumunu görmesini. Okumaz da.. onlar da kendi aralarında bel altı şakalar yapabiliyorlar. Bana iğrenç geliyor ama onlar gülüyor. İlişkinin başında güven olusturma aşamasında mesaj okumaya hayır demem ama. Güven oluştuktan sonra özel alan çok önemli bence

Ben üzüldüm ya sizi niye aralarına almamışlar?
Bir de sen anlamazsın tavrı takınıyorlar.
Onlar çift olarak varsa, sizi de gruba dahil edebilirlerdi.
Aralarına girmek mi istersiniz, aralarına katılmak mı. Buna karar verin yeter.

Adamın tek bir yanlışı yok buna rağmen didik didik telefonunu karıştıriyorsunuz. Okuma dediği halde arkadaşlarıyla özel mesajlarını okuyup tek sevgilinize değil arkadaşlarına da ayıp ediyorsunuz (sizin Ayşe'ye yazdığınız özel bir seyi aysenin sevgilisinin okuduğunu düşünün) , hem takıntılısınız..
Ve adam hala sizinle evlenmek mi istiyor?
Bazı insanların toksik ilişki sevdası beni öldürecek. Ne diyim, kendi eder kendi bulur. En azından ne olduğunuzu saklamıyorsunuz

Şuraya 'tabii ki bakarim' yazan kadınların kocası tellerini karıştırsa,kk üyeliğini bulup özel mesajlarını didiklese acaba ne hissederler? Hatta adam konu sahibi gibi kavga cikartsa,.mesela sizin bir konuya yazdığınız es elestirisini 'beni millete Kötülemissin' falan dese
Hanginizin hoşuna gider?

Neden gruba alsınlar ki? Çiftler grubu değil orası, eski arkadaşların olduğu geçmişe dayanan bir grup. Muhabbeti anlamazsın demesi de demekki konu sahibi diğer kişilerle çok da samimi değil. Konu sahibi o gruba girerse bir şekilde alternatif grup açılır çok net. Bu daha mı iyi?

Şuraya 'tabii ki bakarim' yazan kadınların kocası tellerini karıştırsa,kk üyeliğini bulup özel mesajlarını didiklese acaba ne hissederler? Hatta adam konu sahibi gibi kavga cikartsa,.mesela sizin bir konuya yazdığınız es elestirisini 'beni millete Kötülemissin' falan dese
Hanginizin hoşuna gider?

Bulmasina gerek yok üyeligimi biliyor, sorun yoo bence ama kadin forumu okumak isteyecek biri değil. 😀 Ben olsam merak ederdim.
Bi de bakarim demek her gün her şeyi altini ustune getirerek bir sey aramak degil kendi adima.
Duzenli olarak telinde bir sey aramiyorum ama kafama esip elime alip.bir sey bakmak istediysem, bir sey okuyacaksam bu eşimi rahasiz etmez. Bunu da kendisine sormuştum bu yaptigim seni rahatsiz ediyor mu diye ve rahatsiz etmedigini soylemişti.

Aslinda çok kişisel meseleler. Yani ciftlere göre değişir.

İyi de bu kız adamın sadece sevgilisi. Adam bundan önce de biriyle sevgiliysi belki ayrılacaklar bundan sonrası da olacak. Her seferinde gruba birini alıp birini atacak mı? Diğer tarafın sevgililikten önce arkadaşlık bağı var.

Grupta kadın olunca ne oluyor? Erkekler hamamı mı orası?

X