Herkesin özel alanı olmalı mı

Evet herkesin özel alanı olmalı. Telefon karıştırmak benim kabul edebileceğim bir durum değil mesela. Bu kadar güvenmediğiniz biriyle zaten sevgili olmayın. Özel mesajlarını okumanız da yakışıksız. Arkadaşları sevgilinize yazdıklarını düşünüyorlar. Size yazmak isteseler zaten size yazarlardı. Her konuşulanı bilmenize gerek yok. Bazı şeyler gerçekten sizi ilgilendirmez. Sevgili olmak, evlenmek sizin kendi başınıza bir birey olmanıza engel olmamalı. Takıntılı bir insan olduğunuzun bilincindesiniz madem bunu çözmeye çalışın

ben şöyle düşünüyorum; yakın arkadaşlarımla herşeyi konuşuyorum regl seks kıl tüy falan filan ve karşının da özeli orda yazılmış oluyo bu da eş kişisini ya da sevgliyi ilgilendirmez o yüzden onun da bakma demesini anlarım ve zaten kendim de hiç sevmem başkasının mesajlarını okumayı. şüphe vs ayrı şeyler o zaman durum başka.

Telefon karıştırmak bir tek bana ayıp geliyor sanırım. Ne münasebet yani,karı kocayız diye her muhabbetin içinde olmamız mı gerekiyor? Hiç evlenmeyelim o zaman? Whatsapta da özgür olamayacaksak o adam beni camdan da baktırmaz şahsen ben öyle düşünüyorum. 9 yılı geçtik evliyiz,hiç eşimin telefonundaki gruplara,mesajlara bakma ihtiyacı duymadım. O da benimkilere bakmaz,niye baksın,ne arayacak?
Valla bazısı arıyor darkmore, özel konuşmalar deyince hemen akla cinsellik geliyor nedense 😵‍💫ama birinin eşiyle sevgilisiyle ettiği kavga da özeldir annesiyle yaşadığı sorun da özeldir, bizim kadın kuzenler ve annelerimizin olduğu bir grubumuz vardı kimi çocuklarının hasta olduğunu yazardı, kimi yumurtalıklarımda kist çıktı yazardı sıradan konular işte, aramızda boşananlarla dul kalanlar da vardı onlarla da şurada kaç kadınsınız çevrenizde yok mu bana bir koca bulamadınız geyiği de yapardık maksat geyik gülüp eğlenmeydi, bir gün kuzenlerden birinin eşi grupta yazdığımız her şeyi okumuş, kuzen eşim yazışmaları okuyor deyince sinirim bozuldu bütün yazışmaları sildim, annem ve teyzelerim de gruptaydı üzülürler diye gruptan çıkmadım ama o günden sonra ne haberden başka bir şey yazmadım, biz o grupta yeri geldi birimizin yumurtalık kistini, diğerinin ağzında çıkan yarayı, birinin oğlunun sünnetini, annelerimizin dünür çekiştirmelerini konuştuk damatları ne ilgilendirir, ki kuzenler anneler vb olmak zorunda da değil, arkadaşlarla da geyik de olur bir sorun hakkında konuşma da olur, kişisel sadece whatsapp sosyal medya hesabı da değildir, cüzdanınız da kişisel eşyanız, adınıza gelen kargo ptt vb hizmetler de kişisel, izinsiz ne cüzdana dokundum ne kargo açtım, geçenlerde kredi kartım yenilendi ben yokken eşime teslim etmişler adam açmadan sehpanın üzerine koymuş, başkasına göre abartı olabilir ama biz zaten eski usül yetişmiş bir nesiliz, yetişme tarzımızda cüzdan isme gelen evrak vs kişiye özel şeylerdir izinsiz ellenmez.

Telefon karıştırmayı normalleştiren olmuş. Çok şaşırdım doğrusu.

Kişilerin özel alanına kimse giremez. Siz ayrı bireysiniz, o ayrı. Eğer güven probleminiz varsa tedavinizi olursunuz, hayır kişiye karşı güvensizseniz ayrılmanız gerekir.

Şahsen benim kabul edebileceğim bir durum değil.

Valla bazısı arıyor darkmore, özel konuşmalar deyince hemen akla cinsellik geliyor nedense 😵‍💫ama birinin eşiyle sevgilisiyle ettiği kavga da özeldir annesiyle yaşadığı sorun da özeldir, bizim kadın kuzenler ve annelerimizin olduğu bir grubumuz vardı kimi çocuklarının hasta olduğunu yazardı, kimi yumurtalıklarımda kist çıktı yazardı sıradan konular işte, aramızda boşananlarla dul kalanlar da vardı onlarla da şurada kaç kadınsınız çevrenizde yok mu bana bir koca bulamadınız geyiği de yapardık maksat geyik gülüp eğlenmeydi, bir gün kuzenlerden birinin eşi grupta yazdığımız her şeyi okumuş, kuzen eşim yazışmaları okuyor deyince sinirim bozuldu bütün yazışmaları sildim, annem ve teyzelerim de gruptaydı üzülürler diye gruptan çıkmadım ama o günden sonra ne haberden başka bir şey yazmadım, biz o grupta yeri geldi birimizin yumurtalık kistini, diğerinin ağzında çıkan yarayı, birinin oğlunun sünnetini, annelerimizin dünür çekiştirmelerini konuştuk damatları ne ilgilendirir, ki kuzenler anneler vb olmak zorunda da değil, arkadaşlarla da geyik de olur bir sorun hakkında konuşma da olur, kişisel sadece whatsapp sosyal medya hesabı da değildir, cüzdanınız da kişisel eşyanız, adınıza gelen kargo ptt vb hizmetler de kişisel, izinsiz ne cüzdana dokundum ne kargo açtım, geçenlerde kredi kartım yenilendi ben yokken eşime teslim etmişler adam açmadan sehpanın üzerine koymuş, başkasına göre abartı olabilir ama biz zaten eski usül yetişmiş bir nesiliz, yetişme tarzımızda cüzdan isme gelen evrak vs kişiye özel şeylerdir izinsiz ellenmez.
Böyle düşünen kaç kişi kaldık acaba,ben gerçekten bazen merak ediyorum. Ben daha eşimin işten çıkacağı saati bilmiyorum değişken olduğu için ,kaldı ki whatsap goygoylarını takip edeyim 😂geçen birisi dedi ki dark kocan 12de çıkıyormuş pazar günü,valla şu anda senden duyuyorum dedim baya güldük 😂 sadece telefonu vssi de değil benim inan enerjim yok kocamın günlük yaşantısını takip etmeye. Bilmeyi gerekli görmüyorum,kendimi zor taşıyorum,benim de bir hayatım var yani. Bu hayatı kocamın whatsap grup mesajlarını okumaya harcayamayacağım deyip geçiyorum. Bize hayretle bakıyorlar bence böyle düşündüğümüz için.

Böyle düşünen kaç kişi kaldık acaba,ben gerçekten bazen merak ediyorum. Ben daha eşimin işten çıkacağı saati bilmiyorum değişken olduğu için ,kaldı ki whatsap goygoylarını takip edeyim 😂geçen birisi dedi ki dark kocan 12de çıkıyormuş pazar günü,valla şu anda senden duyuyorum dedim baya güldük 😂 sadece telefonu vssi de değil benim inan enerjim yok kocamın günlük yaşantısını takip etmeye. Bilmeyi gerekli görmüyorum,kendimi zor taşıyorum,benim de bir hayatım var yani. Bu hayatı kocamın whatsap grup mesajlarını okumaya harcayamayacağım deyip geçiyorum. Bize hayretle bakıyorlar bence böyle düşündüğümüz için.
Bilmiyorum kaç kişiyiz :))) herkesin ilişkisi farklı birbirimize doğru olan bu’dur diyemeyiz dayatamayız ama biz böyle gördük böyle yetiştik hiçbir sakıncasını da görmedim şahsen, pantolon cebi kurcalayayım ceket koklayayım da yapmadım, bir şey olacaksa veya olmuşsa kokusu çıkıyor zaten ekstra çabaya gerek kalmıyor.

Bilinmesi gereken mevzular zaten konuşuluyor ama dediğin gibi ister kardeşiyle annesiyle konuşmaları olsun ister arkadaşlarıyla yazışmaları olsun beni ilgilendirmiyor benim görüşmelerim de onun ilgisini çekmiyor, en fazla ne konuşabilirim, aileyle akrabalarla sülale mevzuları, arkadaşlarla gırgır şamata😂

Tabii ki herkesin kendine özel bir hayatı olmalı.
Nihayetinde ayrı bireyleriz, ayrı yaşamlarımız var.
Niye arkadaşalarıyla olan diyalogları okuyuyayım ki?
Aldatma şüpheniz var ve kanıt arıyorsanız mesele başka ama normal bir durumda sözü edilemez bile.
Herkesin telefonu da muhabbeti de ayrıdır.

Merhaba herkese,
Bir konu hakkında görüşlerinizi rica ediyorum
2 yıllık bir ilişkim var ve evlilik düşünüyoruz aile tanışmamız da oldu fakat bazı kendimce sorunlarım var
Erkek arkadaşımla genel olarak çok iyi anlaşıyoruz ve sorunumuz yok ama ben takıntılı bir insanım ve oda bunun farkında aramızda gizli saklı yok mesele şu ki telefonlarımıza da bakabiliyoruz erkek arkadaşımın çalıştığı yerden dolayı yıllardır süre gelen dostlukları var ve whatsap üzerinden bu arkadaşları ile grupları (kız erkek 3 kişiler ikisi sevgili) var ve her türlü makara muhabbetin döndüğü açıkça herşeyin konuşulduğu bu grupta bilmediğim bir konu gördüm ve bu konudan çok büyük kavga ettik şimdi erkek arkadaşım telefonuma benim yanımda istediğin gibi bakabilirsin fakat ben yanında olmadığımda karıştırma özellikle gruplarıma bakamazsın oralar seni ilgilendirmiyor benim kişisel hayatım ve sen arkadaşlarımla aramda olan muhabbeti anlayacak seviyede değilsin yanlış anlayabilirsin fakat ben yanlış bişey yapmıyorum arkandan iş çevirmiyorum sadece makara goy goy yapıyorum bazen özel bir konu oluyor onu konuşuyoruz diyor ama bana olan ilgisi sevgisi çok fazla ve şüphem yok güveniyorum fakat bu whatsap gruplarını çok kafama takıyorum ve bi şekilde bakıp karıştırasım geliyor sizce bu durumda ne yapmalıyım oda bende senin gruplarına bakmam belki arkadaşlarınla konuştuğun özel bir şey olabilir orası senin özelin sınırın diyor ben bunu takmalı mıyım yoksa yanlış bişey yapmayacağına inanıp rahat mı olmalıyım ben daha çok bana kesinlikle bakamazsın seni ilgilendirmez demesine takılıyorum
Çok uzun oldu hakkknızı helal edin
Haklı..

X