Hiç tanımadığım babamdan kalan miras

Bence hiç vakit kaybetmeden davayı açın. Amcalardan mamcalardan ziyade evlat olarak hakkınız. Onlar yemiş yiyiceği kadar sixi düşünen olmuş mu? Siz de düşünmeyin. Biraz acımasız ve bencil olmakta fayda var

Hemen açın davayı,

Onlar hiç tanımadığınız insanlar olarak kalmaya devam etsinler . Siz değil avukat uğraşsın.

ben sizleri tanımam etmem, iyi insanlarsaniz da kötü insanlarsanizda hak hukuk adalet ne diyorsa . Ben bilmem avukatım bilir . .

kafa rahat .
oh mis...

keşke en başından avukat konusunu yarım bırakmasaydınız
senelerdir sizi görmeyen bi amca ne kadar sizi düşünebilir ve ne kadar samimi olabilirki

bence bu gayet duygusal bi yorum olmuş
duygusal bakmamış olsanız mirasın yasal bir hak olduğunu gözardı etmezdiniz
gerekirse kendisine harcamaz o parayı ihtiyacı olan birilerine dağıtır ama yinede yasal hakkını korur yani bi insan

allahım darısı benim biyolojik babamın başına inşallah. hiiç uğraşmayın biran öne avukatla işinizi halledin ondan sonra herkes yoluna..

Ama dünyaya gelmesine vesile oldu üstünde hakkı yok diyorsun ama bu hak değilmi....millet baba sevgisi yaşarken arkadaş çocukken hicmi boynu bükülmedi üzülmedi alsın tabi

avukatla yol alirsaniz izalei şuyu idi sanirim adi o şekilde mahkeme yoluyla satilir mal mulk hiç olur, bence mahkeme yolu ile sattirmaktan ziyade varsa yöntemi mal paylasimi yapip kendi payinizi alip cekilin tertemiz

geriye dönük haklarınızı da talep edin mutlaka
sizin haberiniz yokken bu mallardan mülklerden kim tasarruf etti kim ne kadar kullandı
sizin hakkınız olan şeyden sizden haberiniz olana kadar geçenki sürede elde edilen kazançlarıda isteyebilirsiniz
bu kısmı da atlamayalım

Yo değil.
Babamla annemi bırakıp başkasıyla evlendiği için yıllarca görüşmedim.
Vefaat edincede tek kuruşunu almadım istemedim.
Boş savurmuyorum.
o anneniz belki sizi ne zorluklarla yetiştirdi

ben bana maneviyatı geçtim de
maddi yapmadığı babalığa sayar
hakkım neyse de alırdım
o amca ve akrabalara asla güvenmem
iyi bir avukatla hallederim idilbilgeasya

Özür dileyerek konunuza çok özendim. Benim babam da öldü. Arkasından bir sürü borç ödedim
Allah rahmet etsin babalarımıza.

Şahsen 1 dakika durmam acarim davayı... o kadar sene babalık yapmamış bari öldüğünde bir hayrını göreyim.o yaştan sonra gereksiz amcaya akrabaya da gerek yok zaten.

avukatla yol alirsaniz izalei şuyu idi sanirim adi o şekilde mahkeme yoluyla satilir mal mulk hiç olur, bence mahkeme yolu ile sattirmaktan ziyade varsa yöntemi mal paylasimi yapip kendi payinizi alip cekilin tertemiz

Dogru hatirliyorsunuz adi izaleyi şuyu.

Ama eskiden oldugu gibi 3 kurusa gitmiyor mallar. Artik belediye ve mahkemelerin belirledigi rayiç bedeller reel piyasaya yakin ve hatta bazen ustunde oluyor.

Bugun benim koyumde emsalleri 150-200 bin arasi olan bir tarla (imar yok, ekilebilir arazi, ustunde ekin yok) 1 milyona satildi.

Keza benimde birkac izaleyi suyu davam var, ayni sekilde reel piyasaya yakin satislar gerceklesiyor.

Bu koy kucuk bir sehirde. Sehir icindeki daire fiyatlari (ki fena halde luks daireler yapılıyor nedense) 2-2,5 milyon civari.

Bu davalar olmasa 80 tane mirasciyi ara bul, nazlarini cek, ikna et vs zor is. 3-5 kurus kayba deger, elalemin cenesiyle ugrasmaktansa.

Özür dileyerek konunuza çok özendim. Benim babam da öldü. Arkasından bir sürü borç ödedim
Allah rahmet etsin babalarımıza.
Allah rahmet eylesin.
Neden reddi miras yapmadiniz?

Toplumumuzda bile ölüm hak miras helal demişler hakkınızı asla bırakmayın. Babanızada helal olsun babalık yapmadı en azından dünyalık bıraksaydı kendi isteği ile

Bizim sülalede de benzer durum vardı. kardeşler gurbette olduğu için bi amca para topluyormuş. amca meğer daha fazla kira alıp, elden topluyormuş. sizin amcada güven vermiyor direkt avukata verin.

sen de zehir gibisin, kanmamışsın o manipülasyonlara. hadi hayırlısı, al ne hakkın varsa inşlh söke söke

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…