Hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden.

Merhaba arkadaşlar,
Uzun zamandır hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden. Oturduğum evden mi kaynaklı, yoksa sıkıntı mı bende anlayamıyorum. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Bazen büyük istekle evi temizleyip toparlıyorum. Bazen de günü kurtarayım diyerek evi sadece topluyorum.

Aslında ilk evlendiğimde her 2 günde bir evi süpürür temizlik yapardım. Ama eşim temizlemeyi unttuğum veya hiç aklıma gelmeyen yerleri kontrol ettiği için, kıyaslandığı ve canım istediği zaman temizlik yaptığım için sürekli sıkıntı çıkartıyor, surat asıyor, çocukla ilgilenmeme nasıl baktığıma bile karışıyor. Mesela alışveriş yapsak birşey almauo unutsam "senden de ev hanımı olacak da göreceğiz" çocukla ilgilenirken altını değiştirirken vs hareketli olduğunda zorlanıyorum "çok yavaşsın, hep yavaşsın" diyor, yemek yerken çok yavaşmışım, her konuda çok yavaşmışım, hızlı olamıyorum yapım bu hızlı olmaya şalılıyorum ama olmuyor, o böyle şeyler yaptıkça da ev işlerine vs olan istek daha da azaldı. Eşim gece çalışıyor gündüz uyuyor. Sürekli böyle. Öyle olunca düzen müzen olmuyor. Sabah kızımla kahvaltı yapıyorum öğlen kızımı uyutuyorum, 16.00-17.00 gibi eşim kalkıyor yine kahvaltı hazırlıyorum, üstüne birde yemek hazırlıyorum, kızımı doyuruyorum, beyefendi yemekten sonra tekrar çay istiyor çay demliyorum. Kızımı uyutup bulaşıkları toplayıp eşimin boğazını doyurmaya uğraşıyorum. Gece uyumuyor uyumadığo için dr tekrar atıştıracak tost veya yemek varsa yemek istiyor. Ben uyumuşsam da kendisi yapıyor ama ben de eşimle vakit geçirmek oturmak istiyorum. Kızımla birlikte erken yatmamı istiyor. Ama kızım yatana kadar işlerimi bitirmiş olsam yatarım ama bitmiyor. Ve çok yorulmuş oluyorum. Erken yatsam bile kızıma öğle uykusu yaptırırken uyuyakalıyorum. Yarın şöyle yapacağım evi temizleyeceğim diyorum ama başlayamıyorum, birini yapıp birini bırakıyorum.

Eşim de bana surat asıyor. 1 haftadır böyle. Neden astığını biliyorum, son zamanlarda temizliği ihmal etmem, sadece günü kurtaracak kadar yapmam onu rahatsız ediyor.

Yemek yiyorduk, eşim yemeğini bitirdi kızımda babası kalkınca kalkmak istedi. Kızım 1 yaşında elleriyle yiyor yemeğini, eşim sofradan kalktıpı halde kızın elini yıkayayım demedi bana kızın elini gidip yıkamadım elini her yere sürüyor diye tavır yaptı, balkona çıkarken kapıları çarpmalar vs. Kendisi yemeğini bitirmişken gidip yıkayabilirdi yani.

Havalarda sıcak olduğu için sürekli uykum geliyor, dinlenemiyorum, kızımla işlerimi rahat yapamıyorum, yapmaya çalışıyotum ama her fırsatta meme meme diye peşimde dolaştığı ve her gördüğünde emmek istediği için yoruluyorum. Onunla otururken veya onu uyutup kendim biraz kafa dinlemek istediğimde oturuyorum diye bile rahatsız oluyor içten içe.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Dışarıya çıkmak istiyorum ama bunun için bile üşeniyorum artık.

Birde bu zamana kadar çok kıyaslandım, hep eltimle veya eşimin iş arkadaşının hastalık derecesinde temizlik yapan eşiyle kıyaslandım.

Depresyonda mıyım neyim ne yapayım bilmiyorum kızlar.
Ataerkilliği dibine kadar yaşayan bir erkek ve ailesi.eee evlenmeden iyi gözlem yapmak lazım.bu saatten sonra adamı nasıl kadın erkek eşitliğine inandıracaksın ki.tavsiyem yok.en fazla alır karşına konuşursun.bu saatten sonra kültürel reform mu yapmaya çalışacaksın koskoca insanlara.

En sinir olduğum erkek tipi 1-benden daha titiz erkekler, 2-benden daha bakımlı erkekler. İnsanın sinirine oynuyolar ya. Hayır bir de çeneleri durmaz, sürekli eleştirirler her bku. Ben olsam zaruriyet kadar ev işi yapar, gerisini komple salarım. Bişey derse de yapsam da beğendiremiyorum zaten, kadın tut madem derim. Çocuğun elini bile yıkamaya erinmek nedir ya. Sanki boynunun borcu bu adama hizmet etmek. Bu zihniyet çok tehlikeli.
Ayyy aynen.aşırı temiz erkek benim de çok gıcığıma gidiyor.sanki erkekler biraz daha rahat olmalı gibi geliyor bana da.

Ataerkilliği dibine kadar yaşayan bir erkek ve ailesi.eee evlenmeden iyi gözlem yapmak lazım.bu saatten sonra adamı nasıl kadın erkek eşitliğine inandıracaksın ki.tavsiyem yok.en fazla alır karşına konuşursun.bu saatten sonra kültürel reform mu yapmaya çalışacaksın koskoca insanlara.
Sadece bana öyleler. Annesinşn beni ezmeye çalıştığını görmüyor. Cevap verince ben kötü oluyorun. İşlerine gelince çok modernler. Eltimle birlilte kvlere gittiğimizde filan onun çocuklarını oyalayıp yardımcı oluyordu bana gelince ettiği yardımı başıma kakıyo. Benim eksiğimi kapatıyornuş insanşar arkamdan laf etmesin diye uğraşıyormuş.
.

Ayyy aynen.aşırı temiz erkek benim de çok gıcığıma gidiyor.sanki erkekler biraz daha rahat olmalı gibi geliyor bana da.
Aynen yani lafını etme ya. Babamla da yalnız kaldığım oldu bekarken babam bulaşık yıkasa lafını etmezdi bana. Ki babamda ataerkil biri ama böyle değil

Varmış. Zaten çocuk doğduğundan beri her hafta sonu oraya kalmaya gidiyormuş. Hatta ilk bebek doğduğunda kırkı çıkana kadar eltimle aynı yatakta yatmış kv. İkinci çocukta da aynı şekilde kv şle uyumuş. Aynısını kv bana dedi, birlikte yatacağız bu ldada dimi filan, şaka zannettim başta, ama ciddi ciddi benimle yatacakmış, yok kesinlikle hayır dedim.
Eltim de rahat bir insan açıkçası, bebeği olan biri her hafta yatılı misafiri nasıl kabul eder anlamıyorum. Bazen kalmadığı da oluyormuş ama genelde kalırmış. Bana ters geliyor böyle şeyler.
Off kv ile mi uyumus her haftasonu yatili misafir evler piril… bence sizin elti de ilginc bi vaka. Bu ailede hic mi normal insan yok. Eltinizin bacisini alsaymis cok memnunlarsa. Allah sabirlar versin cok zor bu aile ile mutlu olmaniz

Varmış. Zaten çocuk doğduğundan beri her hafta sonu oraya kalmaya gidiyormuş. Hatta ilk bebek doğduğunda kırkı çıkana kadar eltimle aynı yatakta yatmış kv. İkinci çocukta da aynı şekilde kv şle uyumuş. Aynısını kv bana dedi, birlikte yatacağız bu ldada dimi filan, şaka zannettim başta, ama ciddi ciddi benimle yatacakmış, yok kesinlikle hayır dedim.
Eltim de rahat bir insan açıkçası, bebeği olan biri her hafta yatılı misafiri nasıl kabul eder anlamıyorum. Bazen kalmadığı da oluyormuş ama genelde kalırmış. Bana ters geliyor böyle şeyler.
bebek doğunca eşiyle yatak ayıranı çok duydum da
kayınvalide-gelin yatanı ilk defa duyuyorum. sebep ne ki? gece kayınvalideniz mi bakıyor bebeğe? birlikte yatılmadan yardım edilmiyor muymuş?

bebek doğunca eşiyle yatak ayıranı çok duydum da
kayınvalide-gelin yatanı ilk defa duyuyorum. sebep ne ki? gece kayınvalideniz mi bakıyor bebeğe? birlikte yatılmadan yardım edilmiyor muymuş?
Gece ben uyurken bebeğe bakacak ilgilenecekmiş. Eltim sezaryen doğum yapmış ikisinde de eğilemiyormuş beşiğe ondan dolayı kv yardım etmek için aynı yatakta yatmış. Onlarda adet öyleymiş. eşi salonda yatmış.

Off kv ile mi uyumus her haftasonu yatili misafir evler piril… bence sizin elti de ilginc bi vaka. Bu ailede hic mi normal insan yok. Eltinizin bacisini alsaymis cok memnunlarsa. Allah sabirlar versin cok zor bu aile ile mutlu olmaniz
Eltim en küçükleri ve en son evlenen, kardeşi yerine o alsaymıi tövbe tövbe yaa bazen kıyaslandığımda öyle diyesim geliyor. Evet eltim değişik ve rahat bir insan.

Depresyonunuz değil eşiniz var bence. Ondan bir kurtulsanız kendinize gelecek eski neşenizi bulacaksınız da işte...

X