Hiçbirşey olmamıs gibi davranmak

cokmuzor

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2020
1.202
2.522
iş arkadaşım saçma sapan bişey için bildiğiniz sinir krizi gecırdı ve bana olmadık laflar saydı
Bende o sinir krizi geçirirken sakin kaldım . Sakin olur musun yani iyi misin falan dedim
Şimdi hiçbirşey olmamıs gibi davranmak konuşmak istiyor. O olayı yok sayalım diye haber yollamış . Bende mesafe koydum .
Muhtemelen bir üstümüz beni çağırıp işte iş arkadaşısın konuşmak zorundasın vs diyecektir ona ne cevap vermeliyim . Bişe şu var , karşıdaki kişiye de , yardım almalısın tarzı konuşayım mu yoksa hiç muhatap olmayayım mı . Kendıme de kızıyorum o zehrini kusarken ben neden sakin kaldım ki ..

bir yandan iş arkadaşı olduğunuz için aranızdaki olayı işe yansıtmak profesyonel bir davranış olmaz. tabiki mesafeli olun ama muhatap olmak zorunda kalacaksınız, mesafenizi korursanız bir şeycik olmaz bence

Ben hiç yapamıyorum ya gerçekten konuşmak zorunda olduğumla konuşmuuorum bıtıyorsa bitiyor yapabılenlere hayret edıyorum.

Üstünüze benim bir sorunum yok yaşandı bitti mesajı verip arkadaşınızada aynı mesajı iletebilir ve mesafe koyabilirsiniz. Mesafe koyan birine ne laf konuşulur ne de üstesinden gelinebilir. Nötr çünkü birşey yapılamaz sizinde kafanız rahat eder. Tutumunuz çok güzel olmuş hiç pişman olmayın güçlü bi tutum sakinlik. Ben birine yapmıştım iyimisin su vereyim mi diye cinnet geçirmişti daha çok 😅 Bu arada insanları tek seferde silmeyi doğru bulmuyorum çekmece kuralını uyguluyorum. Durumlara göre yukarıdan aşağı iner ya da çıkar inmeye devam ederse ancak bitirilir.

Ben olsam sadece işle ilgili konuşur, iş dışında selam bile vermem. Yardım falan al konuaunu da hiç açmayın bence, bide ona çene mi yoracaksınız. Üstünüz konuyu açtığında da hıhı tamam tarzı geçiştirin. Konu uzadıkça sinirleriniz bozulur, en iyisi mesafe.

Sakin kalmaniz cok iyi olmis seviyesine inmemissiniz .artik is konusunda konusurm gerisi gelmez diyin.ustuniz birsey derse burasi isyeri is devam ediyor is ile ilgili konuşurum gerisi olmaz diyin onada kafi cvptir isime yansitmam dersiniz üstünüz derdi işin yurumesidir yansitmam diyin yeter oda yansitmasin bi zahmet dersiniz o hatali çünkü sessiz kalmaniz iyi olmuş

iş arkadaşım saçma sapan bişey için bildiğiniz sinir krizi gecırdı ve bana olmadık laflar saydı
Bende o sinir krizi geçirirken sakin kaldım . Sakin olur musun yani iyi misin falan dedim
Şimdi hiçbirşey olmamıs gibi davranmak konuşmak istiyor. O olayı yok sayalım diye haber yollamış . Bende mesafe koydum .
Muhtemelen bir üstümüz beni çağırıp işte iş arkadaşısın konuşmak zorundasın vs diyecektir ona ne cevap vermeliyim . Bişe şu var , karşıdaki kişiye de , yardım almalısın tarzı konuşayım mu yoksa hiç muhatap olmayayım mı . Kendıme de kızıyorum o zehrini kusarken ben neden sakin kaldım ki ..
Sizin aranızdaki meseleden amirinize ne? O dedi diye tekrar canciğer olacak değilsiniz ne münasebet. Aynı işyerinde çalıştığınız için asgari bir iletişim yeter. Fazlasını istemeye hakkı yok.

Aranızdaki mesafeyi koruyarak iş gereği muhattap olursunuz eskisi gibi samimiyet artık olmaz olmasin da zaten

İşle alakalı konuşar dışında konuşmanıza gerek yok. İş gereği bir konu varsa küstüm konuşmuyorum olmaz işin yapılması gerekiyor. Ama devamı gelmesin bu saatten sonra

İşle alakalı konuşar dışında konuşmanıza gerek yok. İş gereği bir konu varsa küstüm konuşmuyorum olmaz işin yapılması gerekiyor. Ama devamı gelmesin bu saatten sonra
Peki o gelip hiçbirşey olmamıs gibi konuşunca sen nasıl benim yüzüme bakıyorsun git tedavi ol tarzı konuşayım mı
Yani arsız biri
Yükünü attı gitti sanki üstüme
Yanş yaptığı şeyi de sindiremedim kabul edemiyorum aslında

Son düzenleme:
Bence en iyisini yapıp sakin kalmışsınız suçsuz iken suçlu durumuna dusmemissiniz mecburi konu olmadıkça konuşmayın

Bence en iyisini yapıp sakin kalmışsınız suçsuz iken suçlu durumuna dusmemissiniz mecburi konu olmadıkça konuşmayın
Yok o an yaptığımdan pişman değilim sakin kalarak
Ama sonradan hiçbirşey olmamıs gibi bana selam dediğinde hiç cevap vermedim
Acaba sen be yüzle konuşuyorsun dese miydim

Yok o an yaptığımdan pişman değilim sakin kalarak
Ama sonradan hiçbirşey olmamıs gibi bana selam dediğinde hiç cevap vermedim
Acaba sen be yüzle konuşuyorsun dese miydim
En güzel cevap görmezlikten gelmektir bence her ikisindede güzel yapmıssiniz

O zehir kusarken sustuğun için kızma kendine olayın saçmalığını anladığın için o an sen bir öfke krizine girmek yerine olgun ve aklıbaşında davranmışsın. Sana neler dedi bilmiyorum ama bence yardım alması gerektiğini ona söyleyebilirsin. İş çerçevesinde iletişime devam edersin samimi olmak zorunda değilsin sonuçta. Ama sana o saçma çıkışlardan sonra hiçbir şey olmamış sayalım deyip işin içinden çıkması saygısızlık kesinlikle. En azından gelir konuşur özür diler o gün stresliydim vs der yani. Yok sayalım diye haber yollanmaz. Dediğim gibi işinizin gerektirdiği noktalarda kibarca iletişime geçin ama öyle bişey olmamış gibi davranmak falan ne alaka yani

Is icin mecbur görüşeceksiniz. Is dışında size selam bile vermemesini söyleyebilirsiniz. Sakin kalmaniz sizin lehinize olmuş, seviyenizi korumussunuz.

X