Hidrosalpenks - Tüp Tıkanıklığı

bende size kendi hikayemi anlatayım. 1 tane oğlum var 6yıldır 2.çocuk için denemeler ilaçlar iğnler aşılama 2 tüp bebek yani bir sürü tedavi ve hepsi negatif.bu arada rahim filmi çektiryorum o zaman tüp bebek yapan dr hiçbirşey yok başlıyoruz tüp bebeğe diyor ve başlıyoruz ilkinde %70 olur dedi negatif.2.de %95 olur dedik çok güzel oldu dedi ve yine negatif artık alt üst olmuştum.bu arada ankarada bir kaç tane daha farklı profa gittim bir tanesi aydan biri,ahmet erdem ve hepsi olur diyo aydan hanım vitamin verdi gönderid ahmet erdem olur senin bişeyin yok dedi.bu arada bana tüp bebek yapan drye diyorumki hocam benden sürekli bir sıvı geliyor kot pantolandan bile çıkıyo kanama değil ama bir sıvı boşalıyor bir anda diye anlatıyorum birşey olmaz olsun diye bir kaç kez söyledi neyse sonra recai pabuccu yu önerdi bir arkadaşım. allah ondan razı olsun recai hoca rahim filmimi bir taktı 3 yıl önce çekilmiş olan ve onun üzerine 2 kez tüp bebek yapılmış. dediki recai hoca sana bu halde kim nasıl yapar tüp bebek.hemen muayeneye geç adam bakıyor şokta dev hidrosaloenk dedi anlamıyorum ne diyorum sonra anlattı tüplerin tıkalı acil ameliyat alınmassa normal yollada tüp bebeklede olmaz dedi istersen 100tane tüp bebek yap olmaz tüpten akan sıvı embriyoları zehirleyip atıyo ve asla tutunmaz dedi.acil ameliyat dedi ben biraz kaçtım bir kaç dr daha gezdim evet dediler böyle hiç birşey olamz rahminde alınmak zorunda kalır.3 ay önce ameliyat oldum tüplerim alındı ikiside rahmim bağırsaklarıma yapışmış bir sürü kist karın içi sıvı doluymuş hatta ameliayata başlayınca açık ameliayta dönsek mi diye düşünmüşler öyle berbatmış. neyse oldum bitti o kötü günler zor geçti çok zordu ama atlattım.şimdi 3.kez tüp bebek deniyoruz recai hocayla.olursa olur olmassa vardır Allahın bir bildiği diycem artık.
ama hidrosalpenks dedilerse mutlaka ameliyat kızlar lütfen ihmal etmeyin sonra benim gibi olursunuz. recai hoca dediki ameliyattan sonra çok zordu sen bu ağrılarla bu tüplerle nası durdun nasıl dayandın.şimdi adet olunca ağrım bile olmuyor.benim normalde sürekli kasık ağrılarım olurdu hele adet olunca ilk gün yerimden zor kalkardım ama şimdi adet olduğumu bile hissetmiyorum ve dediki recai hoca bir 2 yıl daha böyle dursaydın o zaman rahim yumurtalıklar hepsini lmak zorunda kalırdım.yani tek tüpünüzde falan hidrosalpenks varsa hiç düşünmeyin hemen ameliyat olun diğerinede sıçrıyor çünkü hiç bekletmeye gerek yok.ben bilemedim bunlar geldi başıma lütfen kızlar hiç bekletmeyin ihmal etmeyin.

X