Doğal Saç Bakım Kürleri Hindistan Cevizi Esansiyel Yağı İle Saç Bakımı

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

.ebru

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2009
209
93
Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı Hindistan cevizi yağında bulunan maddeler kökleri koruduğu için saç kırılmaları çok azalır ve saçın genel sağlığında düzelme olur. Hindistan cevizi yağını friksiyon şeklinde saçlara uygulanırsa saç derisini yumuşatır kan dolaşımını masaj yapıldığı için arttırır ve saç derisini nemlendirir. Ayrıca saç kökünde oksijen alımını hızlandırır. Saçlarınıza uyguladığınız kremin içine her kullanımda 2 – 3 damla Hindistan cevizi yağından ilave ederseniz nemin saçınızda kalmasını ve kurumamasını sağlarsınız. Hindistan cevizi yağı ile saç bakımı : Saçlarınızın sağlıklı olduğunu gösteren en önemli belirti saçların parlak olması ve hızlı uzamasıdır. Saçın hızlı uzaması genel sağlık durumunuz ve nasıl beslendiğiniz çok önemlidir. Saç kökleri saçın tüm yapısını etkilediği için saçlar donuk, saç derisi kuru, sağlıksız bir görünüm ve koparak dökülmeler ve zayıflamalar meydana gelebilir. Saç köklerinin zayıf olması saçların dökülmesi ve yavaş uzamasına neden olacaktır. Saçları beslemek için Hindistan cevizi yağı kullanılması saç derisinde nemlendirme sağlayacağı için kepek oluşumunu da engeller. Hindistan Cevizi Yağının Faydaları Hindistan cevizi yağının en büyük faydası saç derisini nemlendirme özelliğidir. Saç derisi pullanması, saç kuruması gibi sorunlara birebir fayda sağlayan Hindistan cevizi yağı ayrıca eksik beslenme sonucu demir eksikliğinden sebep kuruyan saçlarada iyi gelir. E ve K vitamini bol olan Hindistan cevizi yağı diğer vitaminler açısındanda oldukça zengindir bu sayede saça ihtiyacı olan vitaminleri verir. Kozmetik reyonlarında saç bakım ürünlerinde nemlendirici etkili birçok üründe Hindistan cevizi yağı kullanılmaktadır. Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Uygulanır? Hindistan cevizi yağını friksiyon yaparak saç derinize haftada 2 veya 3 gün sürebilirsiniz. 20 – 25 dakika bekletmeniz ve ardından bol ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Günlük kullandığınız saç kremleri ve saç tipinize uygun şampuanların içine Hindistan cevizi yağından belli bir ölçüde koyabilirsiniz. Yağı hafifçe cezvede ısıtarak saç diplerinize uygulayabilirsiniz Sıcaklıkla yağ deriye daha iyi nüfus eder. Yazın denize gitmeden önce saça sürebilirsiniz. Deniz suyunun tuzlu ve yıpratıcı etkisine karşı koruyucu olacaktır.

işte benim yagim:KK68: tadi, kokusu ve yaptigi bakim harika :KK68:
saçlarım adam olmak üzereler, ne rezil hallerden çıkıp:KK51:
gece boyu bekletiyorum, çok memnunum hindistan cevizi yagından :KK36:

Aktarda satılan çoğu şeye güvenemiyorum ben yaa:KK43:(
Çok teşekkürler faydalı bir yazı, ben de kendi deneyimimi paylaşmak isterim,
Bence bu kadar yorulmaya gerek kalmadan en güzel en etkili en doğal yağları içinde barındıran ve mis gibi de doğal bitki kokan aktarın birinden keratin dip bakım yağı aldım, (bir mesai arkadaşım da internetten almış o damemnun kalmış) ben de çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim. Sadece akşamları haftada bir iki defa yatarken sürüyorum, sabah yıkıyorum, çok çabuk etkisini görüyorum, hem de saçlarım daha güçlü ve parlak geliyor. Tabi saçınızı veya derinizi önce kurutma makinesiyle hatta keratin dip bakım yağını da az sıcakken sürün daha da güzel olur.

Çok teşekkürler faydalı bir yazı, ben de kendi deneyimimi paylaşmak isterim,
Bence bu kadar yorulmaya gerek kalmadan en güzel en etkili en doğal yağları içinde barındıran ve mis gibi de doğal bitki kokan aktarın birinden keratin dip bakım yağı aldım, (bir mesai arkadaşım da internetten almış o damemnun kalmış) ben de çok memnun kaldım, herkese tavsiye ederim. Sadece akşamları haftada bir iki defa yatarken sürüyorum, sabah yıkıyorum, çok çabuk etkisini görüyorum, hem de saçlarım daha güçlü ve parlak geliyor. Tabi saçınızı veya derinizi önce kurutma makinesiyle hatta keratin dip bakım yağını da az sıcakken sürün daha da güzel olur.
Teşekkür ederim. Hangi markaydı?bütün saça mı uyguluyorsun?

ben kullanıyorum kokusu çok güzel.

kuru saçlara denediydim, dün ilk kez duştan sonra nemli saçlara sürdüm ve saç diplerime iyi geldi gibi kuruluğunu aldı saç uçlarım nemlendi. ama saçlarım kurumadığı için sabah baş ağrısıyla uyandım :KK43: bi daha yapmıcam.

Teşekkür ederim. Hangi markaydı?bütün saça mı uyguluyorsun?
Hayır canım, genelde dip bakım ile yani saç derisi ve kökleri bakımı ile saç telleri ve saç boylarının bakımını pek çok kimse karıştırıyor. Bu keratin dip bakım yağını sadece yatarken saçın aralarından deriye sürüp biraz masaj yapıp bone içine alıp yaıyorsun, sabah da bir güzel yıkıyorsun. (sentetik şampuanla değil)

Hayır canım, genelde dip bakım ile yani saç derisi ve kökleri bakımı ile saç telleri ve saç boylarının bakımını pek çok kimse karıştırıyor. Bu keratin dip bakım yağını sadece yatarken saçın aralarından deriye sürüp biraz masaj yapıp bone içine alıp yaıyorsun, sabah da bir güzel yıkıyorsun. (sentetik şampuanla değil)
Zaten kuru saçlar için en güzeli katkısız keratin yağı var, ben onu kullandıktan sonra daha kuruluk problemi yaşamadım.

hangi şampuan kullanıyorsunuz ben otacının kimyasal olmayan şampuanını kullanıyorum

X