Dövme Hint Kınasıyla Geçici Dövme

Kalıcı Dövme, Geçici Dövme, Hint Kınası,
U

Ur$uLa

Ziyaretçi
İnternette geziyordum ve bi yazıya çarptı gözüm..Hint kınasıyla ilgiliydi..Çok basit bi tarifi var..Aynı tattoo yapıyomuş gibi dövme yapabiliyosunuz..İstediğiniz şekiller hemde. Hiçde zor değil :) ben uygulayacağım vaktim olursa..Belki hoşunuza gider diye düşündüm, paylaşmak istedim..İşte tarif ve dövmenin yapılışı ;

Hint kınası
Oksijen suyu
Koltuk altı stick
Aydınger kağıdı
Dövme deseni
Stabilo Kalem
Kürdan

Not : Bir çoğunu kırtasiyelerden temin edebilirsiniz.

Dövme deseni bulunur, aydınger kağıdı desenin üzerine konulur ve çizgiler stabilo kalem ile aynen aydınger kağıdına kopyalanır. Aydınger kağıdımız hazır.
Bir çay tabağına 1 2 çay kaşığı hint kınası koyulur ve üzerine, biraz oksijenli su koyulur. Kıvamın koyu olmasına dikkat edilmelidir. Kıvam gayet koyu ve az susuz olmalıdır. Karışımı da hazırladık.

Şimdi tattoo yu yapacağımız yere sticker sürülür, ve aydınger kağıdı üzerine yapıştırılır. Desen kola çiktiktan sonra, kürdan yardımıyla karışım desenin üstünden geçilir. Bu işlem bittikten sonra 2 3 saat dövmenin kuruması beklenilir, kuruduktan sonra su ile yıkanır ( kazımanıza gerek yok hafifce yıkayın) Ve işte dövmeniz hazır. Hadi yapın bakalım.

bide kına taşı denen bi olay var onuda ekliyorlar ya... cok iyi hatırlıyorum.. yazlık mekanlarda yapaılırken gördüm.. oksijenli su kına ve kına taşı 3ü karıştırılıyor...

ewet kına taşıda koyuyolar .. benimkuzen de bana yapmıştı ..güzel oluyo kızlar valla .. ama cabuk cıkıyoo

arkadaşlar, ben dün yaptırdım ama yapan kişi istediğim şeyin dışına çıktı ve toparlamak için kafasına göre bir şeyler yaptı, 2-3 haftayı beklemeden bunu çıkarmak için bir yöntem biliyor musunuz yardım edinn??

Güneş kremiyle silebilirsin,tamamen yoketmesede bayaa azaltıyor

ben dovmecıde yaptırmıstım bel kısmıma yazın bıkınıyle harıka duruyo evde yapmak bıraz zor olur herhalde dıkkat lazım

bende çok seviyorum dövme ama geçicilerde hemen çıkmaya başlıyo kendimi çocuk gibi hissediyorum üç beş gün sonra kir gibi oluyor hadi kazı babam kazı.6 aylık dövmeler varmış ama izmirde yapan birini bulamadım.

ben daha önce dövmecide çalştım tam tarif verilmez aslında ama:)
istiyosanız inceliğini söyleyim size:)

bende uzun suredır hınt kınası ıle dovme yapıyorum..arkadaslarıma ve kendıme cok hos duruyo gercekten. ben desenı dovme yapmak ıstedıgım yere cızerek yapıyorum...mesela ayak bılegıme kelebek desenı cızıyorum etek altında cok hos duruyo.hem gusulu gecırmeme gıbı bır durumda yok..:)tabı bırazda yetenek gerekıyo...

1 ay önce bende yaptırdım geçici dövme kolumun iç kısmına bileğiminin üstüne..
fakat tam bitti bi kaç saat yıkmayın, bi yere çarpmayın derken kocam geldi kolumu tuttu
tabi daha kurumayan dövme karıştı bulaştı
hemen müdahale ettiler yapanlar sildiler tekrar üstünden geçtiler ama!..
3 gün bile dayanmadı rengi açıldı kötü bir hal aldı
ben silip tekrar yapmasına bağladım bu durumu, yazlığa gittiğimde bir daha deneyeceğim şansımı:1rolleyes:

birincisi alman taşını dövüp koyun ikinciside bulabilrseniz eğer..taze cevizin dışındaki tabaka var ya yeil sulu..onun suyunu koyun:KK66:ve tabi gene klasik söylenenleride oksijen suyu hint kınası faln..
ha bide..
asetat kalemleri oluyor ya..onun ucunu çıkarıp yerine kürdanın kırdıınız ucunu sokun daha güzel çizersiniz..

o taze cevizin içindekini nerden bulucaz yaa ceviz yağı falan olmazmısırnaşık şey

ben de geçen yaz ne dövmeler yapardım bu 3 lü ile millet sıraya girerdi yaptırmak için =))
ama ceviz olayını hiç duymamıştım nerden tedarik edeceğiz biz o yeşil şeyi ???

birincisi alman taşını dövüp koyun ikinciside bulabilrseniz eğer..taze cevizin dışındaki tabaka var ya yeil sulu..onun suyunu koyun:KK66:ve tabi gene klasik söylenenleride oksijen suyu hint kınası faln..
ha bide..
asetat kalemleri oluyor ya..onun ucunu çıkarıp yerine kürdanın kırdıınız ucunu sokun daha güzel çizersiniz..

arkadaşım merakta koymasana insanı söyle artık yaaa:eek:klava:

arkadaslar bugun hınt kınası aldım yapcam da 1saat sora yıkasam problem olurmu?

denedım su kattım cok az macun gbı yaptm olmadı anlayamadım herlde oksıjenlı suyla tutuyo! yaptım cızemedım cok kotu oldu cızılmıo anlatın bana nolur

ha bide..
Cevizin yeşil kabuğu kolay,yazın annemlerin bahçeden hallederimsırnaşık şey
Evde hint kınasıda var,Anneciğim taaaaa Hindistandan getirdikaydirigubbakcemile3
Alman taşını bulamam amasenağlama
Desenide geçirebilirseeemmm,ohhhh süper olur:)gamyoncuiremsu

X