Hipotiroid ve adet duzensizligi

xDerinMavix

Nirvana
Pro Üye
5 Mayıs 2013
33.461
40.318
Kizlar hipotiroid ve adet olamama sorunu olup hamile kalabilen veya adetini duzene sokabilen var mi?
Eger varsa nasil basardiniz?

İnşallah hayırlısı ile hamile kalırsın canım.
Peki adet görebiliyor musun? Ben ilaçsız adet olamıyorum hipotiroit yüzünden :KK43:

Adet düzensizliğinin hipotiroididen kaynaklandığına emin misin. Bende de hipotiroidi var ama adetlerim düzenli. Hipotiroidi için ilaç kullanıyor musun?

Adet düzensizliğinin hipotiroididen kaynaklandığına emin misin. Bende de hipotiroidi var ama adetlerim düzenli. Hipotiroidi için ilaç kullanıyor musun?

Evet eminim çünkü başka hiçbir problem yok.
Dr da bundan kaynaklandığını söyledi.
Evet ilaç da kullanıyorum. Sen ne durumdasın?

Evet eminim çünkü başka hiçbir problem yok.
Dr da bundan kaynaklandığını söyledi.
Evet ilaç da kullanıyorum. Sen ne durumdasın?

Ben de 2 senedir Euthyrox 50 mg kullanıyorum. 2 - 3 ayda bir de kan tahlili yaptırıp tsh ımı kontrol ediyorum. İlaçlarımı düzenli kullandığım sürece bi sıkıntı yok çok şükür. Adetlerim de düzenli (idi. 3 aylık iğneden sonra bozuldu). Hamile de kaldım. Gerçi boş gebelikti ama dr onun hipotiroidi ile alakası yok demişti. Peki senin tsh ın normal seviyede değil mi?

Ben de 2 senedir Euthyrox 50 mg kullanıyorum. 2 - 3 ayda bir de kan tahlili yaptırıp tsh ımı kontrol ediyorum. İlaçlarımı düzenli kullandığım sürece bi sıkıntı yok çok şükür. Adetlerim de düzenli (idi. 3 aylık iğneden sonra bozuldu). Hamile de kaldım. Gerçi boş gebelikti ama dr onun hipotiroidi ile alakası yok demişti. Peki senin tsh ın normal seviyede değil mi?

Evet canim normal seviyede bende euthyrox 50 kullaniyorum ama adet duzensizligi yadiyorum bugun catlatma ignesi vuruldum hayirli...

Ben de Levotiron kullanıyorum 12.5 mg günde.
Testleri de düzenli yaptırıyorum.
TSH'ım normal alt sınıra yakın.
T3 ya da T4'ten birinde sorun var.
Ama ilaçsız adet olamıyorum :KK43:

kızlar ben size farklı 2 şey söylemek ıstıyorum,bı yakınımızın kızı hipotroid,o bı kac aydır dereotu yiyordu duzenlı,gecenlrde doktor troıdın baskılanmış demiş,cok mutluydu..o da bu yuzden kılo alıyordu cunku..salatada ve yogurdun ıne dograyıp dograyıp yemış
adet duzensızlıgı olan bı arkadaşım da bu hastalıgı hayıt cayı vesılesı ıle yendı..suan hamıle

kızlar ben size farklı 2 şey söylemek ıstıyorum,bı yakınımızın kızı hipotroid,o bı kac aydır dereotu yiyordu duzenlı,gecenlrde doktor troıdın baskılanmış demiş,cok mutluydu..o da bu yuzden kılo alıyordu cunku..salatada ve yogurdun ıne dograyıp dograyıp yemış
adet duzensızlıgı olan bı arkadaşım da bu hastalıgı hayıt cayı vesılesı ıle yendı..suan hamıle

Canım merhaba.
Dereotunu ben iştah kesici diye biliyorum. Belki iştahı kesildiğinden kilo vermiş ve kilo verince de hormonları düzene girmiş olabilir.
Ama bunu ben de deneyeceğim dereotunu severim nasılsa bir zararı yok.
Hayıt çayını ben de içtim çok düzenli kullanamamıştım pek yararını görmedim bu yüzden. Şuan bitkisel hayıt hapı kullanıyorum sabahları.
İnşallah bizde de işe yarar.

Şimdi internetten araştırdım ve hamilelik düşünenlerin dereotu yememesi gerektiğini okudum. Ayrıca hamilelerin yemesi de düşük riski yaratıyormus...

Canım merhaba.
Dereotunu ben iştah kesici diye biliyorum. Belki iştahı kesildiğinden kilo vermiş ve kilo verince de hormonları düzene girmiş olabilir.
Ama bunu ben de deneyeceğim dereotunu severim nasılsa bir zararı yok.
Hayıt çayını ben de içtim çok düzenli kullanamamıştım pek yararını görmedim bu yüzden. Şuan bitkisel hayıt hapı kullanıyorum sabahları.
İnşallah bizde de işe yarar.

evet canım ıstah kesıyor ama troıd hastaları ıcın de faydalı..evet cocuk dusununce de tabı herseyden suphe duyuyor ınsan,sana katılıyorum bız de 5 yıldır beklıyoruz cunku
ama hayıt cayını cok duzenlı ıctı arkadasım,hıc ara vermeden hergun ıctım demıştı
hayırlara vesıle olsun ınşallah

extrox 50 içtim 3 yıl geçti şimdi .. :nazar:
adet düzensizliğim yoktu onu da 3 ay yumos takibi ile düzene soktum cnm .. :KK31:

evet canım ıstah kesıyor ama troıd hastaları ıcın de faydalı..evet cocuk dusununce de tabı herseyden suphe duyuyor ınsan,sana katılıyorum bız de 5 yıldır beklıyoruz cunku
ama hayıt cayını cok duzenlı ıctı arkadasım,hıc ara vermeden hergun ıctım demıştı
hayırlara vesıle olsun ınşallah

Hemen hemen aynı zamanda evlenmişiz ama ben daha bu ay bebek istemeye başladım.
Asıl sorunum hipotiroit yüzünden kilo almak ve adet olamamak.
O düzene girse bebeğim de olur dr başka problemimin olmadığını söyledi.
Bu ay hayıt hapı ve bal-tarçın-çörekotu karışımı kullanıyorum.

X