Hızlı Kilo Verme, Sağlıklı Beslenme, Spor ve Takviye Edici Gıdalar

miyudeco

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2023
3
1
38
Hepimizin bitmez kabusu, kilo alıp verme durumu. Ben kabullendim evet hayatım boyunca dikkat etmek zorundayım :) Ama son yıllarda farkındalığımın yükseldiğini, bu işin sadece görsellikle ilgili olmadığını beden ve mental sağlıktan tutun da günlük motivasyona kadar her şeyde sağlıklı beslenme ve sporun önemi çok büyük.

Bugün burada, birkaç gündür kendimde uyguladığım kişisel programıma değinmek istiyorum. Öncelikle bir diyetisyenden destek aldığımı ve onun beslenme listesi dışına çıkmadığı belirteyim. Onun haricinde ise yıllar önce bir rahatsızlığım sebebiyle tanıdığım ve bilgi-birikimine son derece güvendiğim bir fonksiyonel tıp uzmanının da konu hakkındaki görüşlerini alarak bu beslenme listesine biraz hızlandırıcı ve destekleyici birkaç dokunuş yaptık. Şimdi o dokunuşlara değinelim;

Ofis işi yaptığım için günü çoğunlukla oturarak geçiriyorum. Bu sebeple akşamları muhakkak spor yapıyorum. Bu kimi zaman açık havada yürüyüş kimi zaman evde zumba videoları ile dans oluyor. Biraz canım o an ne isterse o durumu :)

Şimdi ise öncelikle bir günlük rutinimi paylaşacağım ve aralara kullandığım ürünleri serpiştireceğim, sonrasında tabi ki geniş bir şekilde ürünlere değineceğim.

Sabah kalkış (07.00)

- 2 su bardağı su

- 2 kapsül glucomannan*(1)

Kahvaltı (09.00)

- 2 dilim ananas

- 1 su bardağı kefir

- 1 çorba kaşığı chia tohumu

Kahvaltıdan 2 saat sonra (10.30-11.00)

- 1 kapsül yeşil çay ekstresi*(2)

(öğle yemeğine kadar 1 kupa bitkisel sütlü filtre kahve)

Öğle yemeği (13.00)

- 8-10 yemek kaşığı sebze yemeği (içinde pirinç, havuç, patates vb olabilir)

- 1 kase ev yoğurdu

(öğle yemeğinden 2 saat sonra da yine1 kupa bitkisel sütlü filtre kahve veya 1 fincan şekersiz Türk kahvesi)

Akşam yemeği (18.30-19.30)

- Peynirli veya ton balıklı salata

- Sade soda

Akşam sporu (21.00-22.00)

- Spordan 15 dakika önce termojenik içecek*(3)

Yatış (00.00)

Evet günlük rutinimiz içine yerleştirdiğimiz takviye edici ve hızlandırıcı ürünlere ise
bir sonraki yazımda değineceğim :)

Kilo verme sürecimizi hızlandıran ürünlerin ilki Glucomannan.
Nedir glucomannan, doğal bitkisel bir lif. Etkisi ise en çok istediğimiz şey yani tok tutuculuk.
Bunu nasıl sağlıyor? Su ile birleştiğinde şişiyor ve midede yemek için daha az yer kalacağından az porsiyonla çabuk doyuyorsunuz.
Doğal ve bitkisel lif olması sağlığınıza zarar vermesinin de önüne geçiyor.
Biraz literatür bilgisi de verelim;

•İlaç değildir.

•İçindekilerin ne olduğu belli olmayan, dünyada duyulmamış ve birbiriyle etkileşiminin ne olduğu belli olmayan yüzlerce bitkinin karışımı çaylardan, mamalardan değildir.

•Mide duvarına baskı oluşturmaz.

Günaydın sevgili hanımlar, bahsettiğim hızlandırıcı programa başlayalı henüz 1 hafta oldu ve regle rağmen buyrunuz güncel kilo durumum:

Başlangıç : 69,1
29.08.2023 : 65,7

Şimdi gelelim serinin 2. yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı takviyesi ise günde 1 kapsül yeşil çay ekstresi.

-
İçerisinde yer alan polifenoller arasında epigallokateşin gallat (EGCG) yeşil çayda en bol bulunan kateşin türüdür ve yeşil çayın temel etkinliğini sağlar.

-Ayrıca kafein de iştahınızı baskılar. Kahvaltıdan sonra tüketilmesi en faydalı olan tüketim şeklidir.

- Akşam tüketmeniz durumunda uykunuzu kaçırabilir.

X