Saç Uzatma Yöntemleri Hızlı saç uzatma günlüğüm :(

Bluerabbit

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2017
266
192
25
Merhaba kızlar bu sene 11 eylül günü pek bilmediğim bir kuaföre gittim boluda , saçlarım maviydi 3 kez boyadim bunların üstüne bir de gidip açtırdım saçımı ama sadece yıprandı ne yanma ne kopma hic bir sorunum yoktu . Kırıkları aldırmaya gittim çok az da şekil verin dedim gözlerim bozuk aynaya bakıyorum gözlüklerim yanımda değil neyse adam kesiyor da kesiyor soru sordum sürekli boyundan gidiyor mu lütfen kısa olmasin diye ve gösterdiğim ölçü en fazla 2 cm ama oyle bir sac kesti ki hem boyundan gitti hem de kat attı neredeyse 10 cm kesti çünkü kısacık katlar göz hizama geliyor saç bakımı yapıyorum kızlar şuan da saçım siyah ama dayanamiyorum psikolojim bozuldu hem bakım yapmaya hem para biriktirmeye basladim boncuk kaynak yaptırmayı düşünüyorum. Her ay düzenli buraya fotoğraf koyucam yaptığım maskeleri uyguladığım tarifleri yazıcam umarım saçı yavas uzayan arkadaslara da bir fikir olur. Saçımın ilk halini bugün yüklüyorum

Eklentiler

• IMG-20170912-WA0078.jpeg
    IMG-20170912-WA0078.jpeg
    24,2 KB · Görüntüleme: 3.521
Güzel görünüyor saçlarınız
Uzayinca daha da guzellesir
Sabirla yag bakimlari yaparsaniz 1 1 bucuk yilda belinize gelir
Dax kullanıyorum soğan suyu ve sirke ile duruluyorum ama henüz birşey yok maalesef elidor yeşil şampuanı kullanıyordum çam terebentin ve bemiks ampulleri katarak ama milim uzamış ve 1 ayı geçti nerdeyse pek umudum yok ama bakıma devam Bioblas sarmaşık özlü şampuan aldım ondan da memnun kalmadım sizin saçlarınız çok kısa sürede güzel bir şekilde uzamış okumuştum heveslendim açıkçası

Dax kullanıyorum soğan suyu ve sirke ile duruluyorum ama henüz birşey yok maalesef elidor yeşil şampuanı kullanıyordum çam terebentin ve bemiks ampulleri katarak ama milim uzamış ve 1 ayı geçti nerdeyse pek umudum yok ama bakıma devam Bioblas sarmaşık özlü şampuan aldım ondan da memnun kalmadım sizin saçlarınız çok kısa sürede güzel bir şekilde uzamış okumuştum heveslendim açıkçası
Yanlış bir günde kesim yapıldıysa saç küsmüş olabilir, ay takvimine göre kozmik bakım günlerini takip ederek bakım yapmaya çalışın; mesela bugün ve yarın ay aslan burcunda, bu iki günü yoğun saç bakımı yaparak değerlendirin. Çok faydasını göreceksiniz.

B
Yanlış bir günde kesim yapıldıysa saç küsmüş olabilir, ay takvimine göre kozmik bakım günlerini takip ederek bakım yapmaya çalışın; mesela bugün ve yarın ay aslan burcunda, bu iki günü yoğun saç bakımı yaparak değerlendirin. Çok faydasını göreceksiniz.
Bunu hiç düşünmemiştim teşekkür ederim :KK28:

Bunlar da ıslak ve kuru halleri milim milim uzuyor ek olarak lavanta yağı aldım bu ay restorexin saç bakım maskesini aldım ve gliss'in mor şampuanini aldim ek olarak her gece keciboynuzu özü yiyorum tirnaklari ve saçı uzattigina dair bir duyum almıştım umarim bunlar da fayda eder

Eklentiler

• IMG_20171016_135116_542.jpg
    IMG_20171016_135116_542.jpg
    32,3 KB · Görüntüleme: 2.414
  • 20171016_184824.jpg
    20171016_184824.jpg
    24,3 KB · Görüntüleme: 2.542
  • 20171016_184927.jpg
    20171016_184927.jpg
    14,4 KB · Görüntüleme: 2.454
En son revox aldım uzatıp uzatmayacağını bilmiyorum tabi deneyimleyip buraya yazmak istiyorum bugun kullanmaya başlıyorum

canım sana tavsiyem market şampuanı kullanacaksan bile dalin gibi biraz daha az kimyasal olanları seçmeye özen göster ben en son rossmandan bebek şampuanı aldım papatya özlü bakımlarıma da hindistancevizi yağı ve dax ile dönüşümlü kullanıyorum sanırım kafaya çok fazla taktıkça daha az uzuyor :)

canım sana tavsiyem market şampuanı kullanacaksan bile dalin gibi biraz daha az kimyasal olanları seçmeye özen göster ben en son rossmandan bebek şampuanı aldım papatya özlü bakımlarıma da hindistancevizi yağı ve dax ile dönüşümlü kullanıyorum sanırım kafaya çok fazla taktıkça daha az uzuyor :)
Inanin 1 cm bile uzamamis 1 bucuk ay oldu aktara gittim en hızlı uzatan şampuan dedim fiyto alacaktim onermedi hemen revoxu verdi bana kesinlikle uzatır dedi artik hic hic uzamazsa mecbur kaynak taktiricam cok ofkeliyim eski fotograflarimi buldum kuaförü şikayet etmeye gidicem elimde kanitlarim da var umarim yaptigi hatayi anlar ve size de tavsiyem küt saç kullaniyosaniz kuafore gitmeyin kendiniz kesin evde onceden öyle yapardim ama ne hikmetse kiriklari kuaforde aldirayim dedim şimdi fotograflari yuklerim tekrar bugun de soğan kürü yapıp tekrar revox ile yikicam saclarimda kuruluk hissediyorum bu sampuan biraz kurutuyor

Bu saçı yapan yine ayni kuaför gayet iyi boyadı kesti ama ikinci gidişimde ne hale geldim sizce sonuç ne olur şikayet ettigimde ?

Eklentiler

• IMG-20171026-WA0013.jpg
    IMG-20171026-WA0013.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 2.351
  • IMG-20171026-WA0014.jpg
    IMG-20171026-WA0014.jpg
    33,3 KB · Görüntüleme: 2.101
  • IMG-20170912-WA0075.jpeg
    IMG-20170912-WA0075.jpeg
    25,2 KB · Görüntüleme: 2.408
Bu saçı yapan yine ayni kuaför gayet iyi boyadı kesti ama ikinci gidişimde ne hale geldim sizce sonuç ne olur şikayet ettigimde ?
Hukuki sistem nasıl olur bilemiyorum canım :KK43:
Kozmik bakım günlerini takip edelim işe yarayan çok insan var sanırım ...
Kat olan yerleri nasıl hallederiz bilemiyorum bende pek
İnşallah kısa sürede uzatabiliriz
İnşallah doğru düzgün kuaför de bulabiliriz

canım öncelikle sakin ol. hepimizin başına bi çok kötü şey geliyor. bunlardan ders çıkaralım bi daha aynı hatayı apmayalım. saçının kesimine baktım sen taktığın için dahada kötü görüyorsun. aslında hiç de kötü değil. kuaför dalgalı kesmeye çalışmış olmamış. ama gerçekten kötü değil. birde profil fotondaki sen isen gayet güzerl bi kızsın. böle şeyler seni çirkinleştiremez..:))DEDİĞİM GİBİ ÖNCE SAKİN OL SAÇIN kötü değil ( not :BUNU ÖZELLİKle tekrar ediyorum).. saç öle çabucak uzayan birşey değil maalesef . ortalama normalde 28 günde 1 cm imiş. saç enterasan bi yapı birde kıvrışıveriyor . üzüntümüzden ölüyoruz aaaa uzamıyor diye. kahküllerini geniş kesmiş anladığım kadarı ile. ben bu güne kaadr kahkülleri hep geniş kestirdim. tek sıkıntı siyah boya saçı kalınlaştırmış bu dadüzleştirdiğinde saçına istediğin şekli veremzesin. bi kaç ay içinde boya aktıkça saçın sakinleşip kendini toplayacaktır canım

Hukuki sistem nasıl olur bilemiyorum canım :KK43:
Kozmik bakım günlerini takip edelim işe yarayan çok insan var sanırım ...
Kat olan yerleri nasıl hallederiz bilemiyorum bende pek
İnşallah kısa sürede uzatabiliriz
İnşallah doğru düzgün kuaför de bulabiliriz
Katlar göz hizamdan başlıyor valla çok fena 1 sene sonra kesim yapabilirim sadece

canım öncelikle sakin ol. hepimizin başına bi çok kötü şey geliyor. bunlardan ders çıkaralım bi daha aynı hatayı apmayalım. saçının kesimine baktım sen taktığın için dahada kötü görüyorsun. aslında hiç de kötü değil. kuaför dalgalı kesmeye çalışmış olmamış. ama gerçekten kötü değil. birde profil fotondaki sen isen gayet güzerl bi kızsın. böle şeyler seni çirkinleştiremez..:))DEDİĞİM GİBİ ÖNCE SAKİN OL SAÇIN kötü değil ( not :BUNU ÖZELLİKle tekrar ediyorum).. saç öle çabucak uzayan birşey değil maalesef . ortalama normalde 28 günde 1 cm imiş. saç enterasan bi yapı birde kıvrışıveriyor . üzüntümüzden ölüyoruz aaaa uzamıyor diye. kahküllerini geniş kesmiş anladığım kadarı ile. ben bu güne kaadr kahkülleri hep geniş kestirdim. tek sıkıntı siyah boya saçı kalınlaştırmış bu dadüzleştirdiğinde saçına istediğin şekli veremzesin. bi kaç ay içinde boya aktıkça saçın sakinleşip kendini toplayacaktır canım
Çok teşekkür ederim :) saçlarım ince telli zaten kat asla attirmazdim inanin kat attigini farketmedim ben miyopluk işte
:KK42: tekrar resim koyucam ama modeli göstermek için çünkü saçımda ayni şekilde milim uzama yok arkadaşlar..

Eklentiler

• IMG_20171029_002441_353.jpg
    IMG_20171029_002441_353.jpg
    27,2 KB · Görüntüleme: 600
  • 20171029_000816.jpg
    20171029_000816.jpg
    42,7 KB · Görüntüleme: 619
Bugün watsonstan superdrug markalı hindistan cevizi yağını aldım bir de restorex saç maskesini bu 2. Kullanışım olacak memnunum saçıma bakım yaptığı için ama uzatıcı etkisini daha görmedim bakalım 2 3 ay geçsin belki beklemeden solgarın biotin hapını alırım 1 ayda usandım ama o saçlar uzayacak :KK73:

Bu sabah diplere dax uçlara hindistan cevizi sürdüm ve revox ile yıkadım, sonra restorexin maskesini uygulayip duruladim. Saçlarımı havlu kurutsun diye bekletiyorum hemen kurutmaya çalışmıyorum acelem yoksa . Her gece de keçiboynuzu özü veya pekmezi yemeye çalışıyorum 1 çorba kaşığı , günde 5 bardak su içmeye çalışıyorum ve et süt ürünleri yumurta gibi proteinli besinler tüketiyorum. Maalesef saçlarımın önlerini düzleştiriyorum ama sadece 150 160 derece arasında. Saçımın uzadığı belli olmuyor çünkü anneme boyattirdim sanırım diplere biraz sürmüş ama boya aktıkça sanki 1 cm uzamış gibi duruyor ben de anlamadım bundan sonra zaten temmuza ağustosa kadar boyayacağimi düşünmüyorum sürekli bakım yapıcam ve 2 seneye belime getirmeye çalışıcam kızlar bu arada dax saçlarımı döküyor

O kadar mutsuzum ki rahatsizlanicam artik biri çıkıp şunu al kullan saçların 2 3 ayda uzayacak dese bile inanamıyorum hala ve hala saçım uzamıyor saçımı siyah yaptiktan sonra 1 gece beklemişim sadece kesim için böyle boyadan sonra kesim yapmayi sağlıklı görürdüm ama saçım yanık bile değildi inanın saçım kendi kendine kopsa da birdaha asla kestirmeyi düşünmüyorum tabi 1 kez hepsini eşit boyda kestiricem bildiğim bir kuaföre daha sonra da ne kadar uzarsa uzasin kendim kesicem zaten daha önce çıraklık yapmıştım kurslara gidip daha iyi şekilde kesim öğrenebilirim size de tavsiyem çok çok iyi bir kuaförünüz yoksa evde kesmeniz. Her şey bir kenara kuaför istediğinizi bir nebze yapsa bile hijyeni yoktur kullandığı ürün kalitesizdir bazen sizi bile dinlemeden müdahele edebilir yalan da söylüyorlar üstelik. Bunların hepsine tanık oldum , umarım tekrar mağdur olmayız.

Eklentiler

• IMG-20170829-WA0134.jpeg
    IMG-20170829-WA0134.jpeg
    27 KB · Görüntüleme: 528
  • IMG-20170829-WA0145.jpeg
    IMG-20170829-WA0145.jpeg
    34,2 KB · Görüntüleme: 557
  • IMG-20170910-WA0138.jpeg
    IMG-20170910-WA0138.jpeg
    27 KB · Görüntüleme: 632
  • IMG-20170910-WA0142.jpeg
    IMG-20170910-WA0142.jpeg
    39,8 KB · Görüntüleme: 584
O kadar mutsuzum ki rahatsizlanicam artik biri çıkıp şunu al kullan saçların 2 3 ayda uzayacak dese bile inanamıyorum hala ve hala saçım uzamıyor saçımı siyah yaptiktan sonra 1 gece beklemişim sadece kesim için böyle boyadan sonra kesim yapmayi sağlıklı görürdüm ama saçım yanık bile değildi inanın saçım kendi kendine kopsa da birdaha asla kestirmeyi düşünmüyorum tabi 1 kez hepsini eşit boyda kestiricem bildiğim bir kuaföre daha sonra da ne kadar uzarsa uzasin kendim kesicem zaten daha önce çıraklık yapmıştım kurslara gidip daha iyi şekilde kesim öğrenebilirim size de tavsiyem çok çok iyi bir kuaförünüz yoksa evde kesmeniz. Her şey bir kenara kuaför istediğinizi bir nebze yapsa bile hijyeni yoktur kullandığı ürün kalitesizdir bazen sizi bile dinlemeden müdahele edebilir yalan da söylüyorlar üstelik. Bunların hepsine tanık oldum , umarım tekrar mağdur olmayız.
fıstığım lütfen artık stres yapma . cidden saçların kötü değil. . bir iki ay sonra uçlardan 1 cm kadar bile değil küt kesime çevir kendin yaparsın bunu. sakın fazla kesme . küt sana çok yakışır.

X