Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben de cesur yeni dunyaya basladim. Biraz zor okuyorum acikcasi. Sessiz bir ortamda okunmali anlayabilmek icin :110:

Bende de yavaş ilerliyo henüz başındayım . Ama çok bi şey anladığımı söyleyemem ben de odaklanamiyorum saniyodum meğer ben mikemmelmisim sorun kitaptaymis icim rahatladı. İnşallah ilerledikçe akar
Başlarda biraz anlaması güç olabilir ama sonra gayet açılıyor kitap, bence 1984 ten daha akıcı ve olay örgüsü daha sade

Evet haklısın, ama benim 14 yaşındaki hevesim hala diri, hala çok istiyorum.
Bir meslek sahibi olmak, çalışmak, kendi ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum.
Ben bekarken çok zorluk çektim, çok şey istedim, hep önüme engeller çıktı.
Şu an elime ne imkan geçerse değerlendirmeye çalışıyorum.
Ölene kadar kocamın eline bakmak istemiyorum, eşimin de işi pek düzgün bir şey değil zaten.
En azından Allahın bana verdiği hevesi, isteği, zekayı, boş yere harcamak istemiyorum.
En basit örneği bir şey istediğimde eşimden isteyerek değil de, kendi param ile almak istiyorum. Onun tadı apayrı çünkü.

Teşekkür ederim ❤️
Ne güzel canım hala istekli olabilmek. Başaracağını düşünüyorum enerjin de isteğinde çok yüksek

Selam arkadaşlar
Üç ayın sonunda bir kitap bitirebildim çok şükür. 🙈 hedef listesinde olmasamda. Kitap için bi iki yorum yapacağım. İyi aile yoktur. Nihan Kaya. Kitap değişik geldi biraz. Aileleri yaklaşımları eleştiren yorumlayan bir kitap olmuş. Ama daha çok Alice Miller kitaplarından alıntı yapıp onları yorumlamış yazar. Ve bu benim pek hoşuma gitmedi. Yani alıp Alice miller okumak daha orjinal olurdu diye düşünüyorum. Başka yazarlarında kitaplarından alıntı var ve yorumlama şeklimde gitti hep. Belki bu durum benim için kitabı sıkıcı yaptı. Bilemiyorum. Okuyan başka kimse varmıydı yorumu neydi bilmiyorum. Olumsuz etkilemekte istemiyorum. 😊 umarım yeni yıla hedef koyup buralara gelebilirim.

Selam arkadaşlar
Üç ayın sonunda bir kitap bitirebildim çok şükür. 🙈 hedef listesinde olmasamda. Kitap için bi iki yorum yapacağım. İyi aile yoktur. Nihan Kaya. Kitap değişik geldi biraz. Aileleri yaklaşımları eleştiren yorumlayan bir kitap olmuş. Ama daha çok Alice Miller kitaplarından alıntı yapıp onları yorumlamış yazar. Ve bu benim pek hoşuma gitmedi. Yani alıp Alice miller okumak daha orjinal olurdu diye düşünüyorum. Başka yazarlarında kitaplarından alıntı var ve yorumlama şeklimde gitti hep. Belki bu durum benim için kitabı sıkıcı yaptı. Bilemiyorum. Okuyan başka kimse varmıydı yorumu neydi bilmiyorum. Olumsuz etkilemekte istemiyorum. 😊 umarım yeni yıla hedef koyup buralara gelebilirim.
Yeni yıl hedeflerine başladık canım ♥️

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X