Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi akşamlar kızlar.
Kaplan kaplanı severek okuyan var mı şuan
Ben elimdeki kitap bittiğinde gidip Kaplan Kaplan'ı açıyorum, "ben bunu anlayabilecek kapasitede değilim" diyerek geri kapatıyorum. Nedense çok zor geldi bana okuması ya isimlerden galiba

Ben elimdeki kitap bittiğinde gidip Kaplan Kaplan'ı açıyorum, "ben bunu anlayabilecek kapasitede değilim" diyerek geri kapatıyorum. Nedense çok zor geldi bana okuması ya isimlerden galiba
Ben de aynı seviyedeyim şuan. İsim değil de ne bileyim konusu çekmedi sanki beni

Zemzem-Ül Hassa Hatun - Siirt​

Doğum tarihi 1765 vefat tarihi ise 1852 yıllarıdır. Şeyh Mustafa Fani Hz.’nin kızıdır. Sultan Memduh Hz.’nin eşidir. Kendisine has divanı vardır. Yaşantısı ibadet ve zikir ile geçmiştir. Sultan Memduh Hz. Türbesi’nde metfundur. Tillo’nun yaklaşık üç kilometre dışında ve bir tepe üzerinde yapılan bu mekan yenilenerek bir külliye haline getirilmiştir.
1890 yılında Tillo’ya gelen Bediüzzaman, Kubbe-i Hasiye denilen bu kubbede tek başına kalarak Kamus-u Okyanus adlı lügatı babu’s-sin’e kadar (1.155 sahife) ezberlemiştir. Bu arada kardeşi Mehmet’in getirdigi yemeğin tanelerini karıncalara verip, suyuna da ekmeğini batırarak yermis. “Neden böyle yapıyorsun?” diyenlere Bediüzzaman: “Karıncaların içtimai hayatlarında malikiyet, çalışkanlık, yardımlaşma ve vazifeşinaslık var. Ben bunu gördüğüm için bunların Cumhuriyetperver oluşlarına mükafaaten kendilerine yardım etmek istiyorum.” diye cevap vermiştir.

Yeni bir haftadan herkese Günaydınlar

Bu akşam saat 21.00'da SARI ODANIN ESRARI yorumlaması vardır. Katılımlarınızı bekliyorum

Eleadora
Life light
Levaiz
Capanin Gururu Teyom
MrsDelfino
Orangegreysky
bir civciv annesi
Nowaybabe
Keira-
K Kitapkontesi
A Arrietty_
Disipline Girmis BirKadin
yet07
Limonsuzzcay
Istenmeyentuyy
Etkili Eleman
UcanSupurge
mimesis
-nemesis-
Jawlensky
sevayd
A Atalanteda
Kukrim
Less-is-More
choccywhoccydoodah
Natsume
Mrsay
YEKTA31
Aspasiaa
hande_buse
ahestebirbeste
T Tutunamayanlar777
Gelincik78
CipisS
rabbitgirl
Papatyays
O _okyanus
Feline

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…