Hpv 16 geri gelir mi? Acil yardım

Podcastvness

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2019
157
43
36
Selam kızlar,
Cumartesi farklı bir onkolog doktora gittim.Neyse adam çok iyiydi,başıma gelen herşeyi anlattım. Ben rahim ağzıma yakma dondurma yapmıştım ya aslında yapmayadabilirdim teoride yanlış olmadığını ama kendinin arkada bazı patolojileri atlayabileceğini tahribatınölü hücre yarattığını sonra 10 ay sonra yaptırdığım negatif sonucun yalnış olma ihtimaliolabileceğini kendisinin başka yerde yapılan hiç bir kolposkopiye güvenmediğini falan söyledi gerçi benim bu zamana kadar tedavi olarak yanlış yapmadığımı bu kdr sık smear yapmanın yararı olmadığını smear temiz olan ama kanser olan bi sürü kadıngördüğünü artık her kadının5 yılda 1 hpv testi ile takip edilmesi gerektiğini söyledi.
Hpv dna yaptım 2 yıl sonra tekrar
Kapadığım o defter tekrar açıldı çoooooook gerginim.
Böyle bişey yaşayan var mı aranızda?
Tekrar pozitife dönen’
? Bende hpv 16 cin 1 vardı

Selam kızlar,
Cumartesi farklı bir onkolog doktora gittim.Neyse adam çok iyiydi,başıma gelen herşeyi anlattım. Ben rahim ağzıma yakma dondurma yapmıştım ya aslında yapmayadabilirdim teoride yanlış olmadığını ama kendinin arkada bazı patolojileri atlayabileceğini tahribatınölü hücre yarattığını sonra 10 ay sonra yaptırdığım negatif sonucun yalnış olma ihtimaliolabileceğini kendisinin başka yerde yapılan hiç bir kolposkopiye güvenmediğini falan söyledi gerçi benim bu zamana kadar tedavi olarak yanlış yapmadığımı bu kdr sık smear yapmanın yararı olmadığını smear temiz olan ama kanser olan bi sürü kadıngördüğünü artık her kadının5 yılda 1 hpv testi ile takip edilmesi gerektiğini söyledi.
Hpv dna yaptım 2 yıl sonra tekrar
Kapadığım o defter tekrar açıldı çoooooook gerginim.
Böyle bişey yaşayan var mı aranızda?
Tekrar pozitife dönen’
? Bende hpv 16 cin 1 vardı
Evet geri geliyor maalesef ama bilmemiz gereken bir şey var ki vücut asla bu virüsü kendiliğinden üretmez. Yani siz hpv taşıyan başka biriyle korunmasız ilişkiye girmişseniz ya da siz tek eşli olup da partneriniz hpv taşıyan bir kadınla ilişkiye girmişse maalesef virüs size tekrar bulaşıyor.

Merhaba hangi türü pozitif geldi. Benim de smear temiz ama 56/59/66 pozitif geldi. Yarın jinekoloji onkoloji doktorundan randevum vardı. Aradılar doktorun ameliyatı çıkmış haftaya çarşamba gününe ertelendi. Ben bir de tüp bebek yaptırıyorum. Çok kafama takıyorum. Vulva da kaşıntı da var 3 aydır geçmiyor. Açıkçası çok korkuyorum.
Kıyamam smear temiz gelmiş korkmayın 16 ve 18 en riskli türleri kaşıntınızın sebebi mantar olabilir geçmiş olsun

Merhaba ben geçen ay smear yanında ilk defa hpv DNA baktırdım tam 3 tıp pozitif geldi yıllardır smear veriyordum hiç ama hiç birşey çıkmıyordu tamamen doktorumun onerisiyle öylesine yapıldı ve kolposkopi oldum çin 2 geldi pataloji sonucum demem o ki yıllardır smeari boşa vermişim hep mi yanılır 5-6 kere smear vermiştim hadi gecmistekiler yanıldı diyelim hpv DNA ile aynı alınan bile yanıldı 😲
Bende şiddetli akıntı kasık ağrısı vardı 6 ay içinde hem devlette hem özelde 2 hpv 3 smear verdim hepsi negatif geldi ama ben işin peşini bırakmadım akıntı için vajinal kültür yapıldı bişey çıkmadı o zaman neden neden diye diye bir onkolog buldum gittim herşeyin negatif ama için rahat etsin kolposkopi yapalım dedi ve cin 1 çıktı eğer bu testlere güvenseydik halimiz ne olurdu düşünmek bile istemiyorum Allah korusun

Bende şiddetli akıntı kasık ağrısı vardı 6 ay içinde hem devlette hem özelde 2 hpv 3 smear verdim hepsi negatif geldi ama ben işin peşini bırakmadım akıntı için vajinal kültür yapıldı bişey çıkmadı o zaman neden neden diye diye bir onkolog buldum gittim herşeyin negatif ama için rahat etsin kolposkopi yapalım dedi ve cin 1 çıktı eğer bu testlere güvenseydik halimiz ne olurdu düşünmek bile istemiyorum Allah korusun
Cin1 e genelde müdehale etmiyorlar geriler diye ...leep oldunuz mu ...
Akıntı sebebi için ne dedi doktorunuz ?

Cin1 e genelde müdehale etmiyorlar geriler diye ...leep oldunuz mu ...
Akıntı sebebi için ne dedi doktorunuz ?
Evet leep oldum akıntıyı tetikler dedi bekleme taraftarı idi geriler diye ama ben çok stres oldum ısrar ettim testler çok hüsrana uğrattı işimi şansa bırakmak istemedim akıntı için çoğu bayanda olur bir yerde kırıcaz bunu dedi 2 antibiyotik verdi aynı anda kullandım probiyotik takviyesi verdi şimdilik geçiyor gibi baya azaldı inşallah geri gelmez bu cin yeterince yıprattı zaten birde bununla uğraşmak istemiyorum

X