HPV ile ilgili bir soru

Leep yada Konizasyon işlemi ile o bölge temizleniyor..Konizasyon hakkında çok bir bilgim yok..Bana leep işlemi yapildı..Ordaki kanserojen lezyon salam dilimi gibi kesilip aliniyor.Alınan bölgenin kenarları temizmi diye bakılması için patolojiye gidiyor.Sonuç temizse belirli araliklarla yine kontrol altinda oluyoruz ..Temiz değilse lezyon kenarlardan devam ediyor tam temizlenmemiş demektir..Tekrar leep yapılması gerekiyor.Leep işlemi ile HpV negatif olmuyor ama çoğu doktor Leep ile ordaki virüs yükünün azaldığını negatif olmayı kolaylaştirdigini söylüyorlar..
Çocuk doğurmaya ve cinsel yasama engel mi

Çok geçmiş olsun çok sevindim sizin adınıza atlattığınıza. Bende tıp 16 taşıyorum 6 ay oldu test yaptırsam mı diye düşünüyorum. Siz ne kadar sürede test yaptırıp negatif oldunuz acaba ?
2017 yılında ilk öğrendim 2021 yılında bu ay temiz sonucu aldım canım tekrarla ama unutmayın propolis kullanın

Acaba neden sadece araştırma hastanesi
Araştırma hastanelerinde devlete bağlı olduğu için ücret talep edilmiyor sonucu 1 aya yakın geliyo ben ilk özelde yaptırdım 12 günde sonuç elime geldi tam olarak nedenini bende bilmiyorum doktorum ilk ketem e yolladı beni ve kimse bişey yapmadı cumhurbaşkanlığının koyduğu bi yaş sınırlaması olduğunu söylediler

Araştırma hastanelerinde devlete bağlı olduğu için ücret talep edilmiyor sonucu 1 aya yakın geliyo ben ilk özelde yaptırdım 12 günde sonuç elime geldi tam olarak nedenini bende bilmiyorum doktorum ilk ketem e yolladı beni ve kimse bişey yapmadı cumhurbaşkanlığının koyduğu bi yaş sınırlaması olduğunu söylediler
Yaşınız kaçtı acaba

Özel toplam ne kadar ücret alındı

Birde PAp smear testi ne yani sadece hpv teşhisi için ve kanser için mi yapılan özel bir test

Birde PAp smear testi ne yani sadece hpv teşhisi için ve kanser için mi yapılan özel bir test
Smear testini bi kadının 6, ayda yaptırması gerekiyor herhangi bişeyi teşhis ermek için değil ordan gelicek olan sonuca göre Tedavi oluyo başka testler isteniyor

Dün smear testi verdim rutin jinekolojik muayenede, ama önce smear testi aldı, sonrasında da biraz enfeksiyon gördü. eğer enfeksiyon smear sonucunu etkilerse daha uzunca süre rahat edemeyeceğim demektir.
Smear testini hpv için mi yaptirdiniz ??

Pap smear ile hpv tanısı konulamiyor .
HPV testi yapılması gerekiyordu ..
Aynı yöntem farklı testler ..

rutin olarak vermem gerektiği için verdim. virüse bağlı bir anormallik oluşmuşsa o da smear testinde çıkıyor diye biliyorum çoğunlukla, doktorum da 5 senelik mevzunun smearde de ipucu vereceğini söyledi. HPV'ye işaret eden bir belirti yoksa ve eğer eşinin ve kendijin sadakatinden eminsen HPV testini yaptırmana gerek 30 yaşından önce dedi. 30 yaşımı test ile kutlamayı düşünüyorum

Smear testini hpv için mi yaptirdiniz ??

Pap smear ile hpv tanısı konulamiyor .
HPV testi yapılması gerekiyordu ..
Aynı yöntem farklı
Bu pap smaer testinde enfeksiyon vs kanser hücresi mi algılıyor ben bu testi anlamadım umarım temiz gelir sadece bi enfeksiyondur enfeksiyon dan kasıtları ne onu da anlamadım 🤷🏻‍♀️

rutin olarak vermem gerektiği için verdim. virüse bağlı bir anormallik oluşmuşsa o da smear testinde çıkıyor diye biliyorum çoğunlukla, doktorum da 5 senelik mevzunun smearde de ipucu vereceğini söyledi. HPV'ye işaret eden bir belirti yoksa ve eğer eşinin ve kendijin sadakatinden eminsen HPV testini yaptırmana gerek 30 yaşından önce dedi. 30 yaşımı test ile kutlamayı düşünüyorum
Doktorları bazen anlamıyorum çünkü belki evlenmeden önce bir kaçamadığı oldu oldu ve belirti vermedi üstüne üstelik biliyoruz bile özel bir kullanımda dahi çıkabilen kapılabilen bir hastalık bu

X