HPV ile ilgili bir soru

Engnzynp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
403
113
Sence anormal giden bir durum var mı
Bunu ben bilemem ki canım doktor bilir. Senin test vermen gerektiği kesin ama sadece bunu söyleyebilirim. Küçük yer duyulur diyorsan da büyük yere git orda ver test. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama bence doktora git

Engnzynp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
403
113
Peki muhtemelen sizin söylediğiniz gibi bağışıklık sistemim güçlü acaba negatif olmuşmudur Mart 2019 bu yana
Olmus da olabilir olmamıs da olabilir. Bilemeyiz canım. Doktorlar bu virüsü vücudun iki yıl içinde attıgını söylüyorlar yuksek riskli olsa bile atılıyor vücuttan. Ama dediğim gibi herkes takipte kalıyor vitamin kullanıyorlar ekstra bağısıklık guclendirici falan. Vücut hemen atsın diye. Sen şu korkunu yen ve gidip test yaptır lütfen

Birbilinmezlik

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2020
336
94
Bunu ben bilemem ki canım doktor bilir. Senin test vermen gerektiği kesin ama sadece bunu söyleyebilirim. Küçük yer duyulur diyorsan da büyük yere git orda ver test. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama bence doktora git
Tamam gitçem ama sonuçlardan çok korkuyordum korkunun ecele faydası uok galiba bir an önce gitmem gerek 😢😢

Birbilinmezlik

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2020
336
94
Olmus da olabilir olmamıs da olabilir. Bilemeyiz canım. Doktorlar bu virüsü vücudun iki yıl içinde attıgını söylüyorlar yuksek riskli olsa bile atılıyor vücuttan. Ama dediğim gibi herkes takipte kalıyor vitamin kullanıyorlar ekstra bağısıklık guclendirici falan. Vücut hemen atsın diye. Sen şu korkunu yen ve gidip test yaptır lütfen
Ay KESK’e bilsem kullanırdım hicbirsey kullanmadım ek takviye vs son zamanlarda baya bi kılo verdim anksiyete bozukluğu olunca panik atakla yemeden de kesildim 8 kg verdim aç kaldım yemeden kesildim keşke kullansaydım ilaçlar ne kullanacağım ek vitamin vs

Engnzynp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
403
113
Tamam gitçem ama sonuçlardan çok korkuyordum korkunun ecele faydası uok galiba bir an önce gitmem gerek 😢😢
Bak şöyle düşün bir sey varsa da takipte kalacaksın ama korkup test vermezsen ilerleyecek belki de. Yani sen korkarak durumu daha da zorlaştıracaksın. Git hemen smear alır doktor cok korkulacak bir işlem değil iki dakikalık bir sey.

Birbilinmezlik

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2020
336
94
Bak şöyle düşün bir sey varsa da takipte kalacaksın ama korkup test vermezsen ilerleyecek belki de. Yani sen korkarak durumu daha da zorlaştıracaksın. Git hemen smear alır doktor cok korkulacak bir işlem değil iki dakikalık bir sey.
Bence de doğru söylüyorsun yoksa böyle kendi kendi mi yiyip bitircem okursa da tedavisini olurum ins negatiftir hayır bağışıklık sistemini güçlü tutardım bende kansızlık da var zaten hep üst üste geldi corona atlattım yakın zamanda of

Engnzynp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
403
113
Bence de doğru söylüyorsun yoksa böyle kendi kendi mi yiyip bitircem okursa da tedavisini olurum ins negatiftir hayır bağışıklık sistemini güçlü tutardım bende kansızlık da var zaten hep üst üste geldi corona atlattım yakın zamanda of
Evet kendi kendini yiyip bitireceğine test ver kurtul yani. Tedavisi de olan bir sey canını sıkma yani. Bak elimden geldiği kadar yardım etmeye calıstım sana en doğru sonucu doktor verecektir. Gecmis olsun tekrardan canım.

Birbilinmezlik

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2020
336
94
Evet kendi kendini yiyip bitireceğine test ver kurtul yani. Tedavisi de olan bir sey canını sıkma yani. Bak elimden geldiği kadar yardım etmeye calıstım sana en doğru sonucu doktor verecektir. Gecmis olsun tekrardan canım.
Çok teşekkür ederim anksiyetem tutarsa yazarsam yazarmısınız panik olunca ne yapacağımı şaşırıyorum açıkcası kendime zarar vermek istemiyorum 😔😔😔 birde çok sağol rabbim ne dileğin varsa versin

Engnzynp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2019
403
113
Çok teşekkür ederim anksiyetem tutarsa yazarsam yazarmısınız panik olunca ne yapacağımı şaşırıyorum açıkcası kendime zarar vermek istemiyorum 😔😔😔 birde çok sağol rabbim ne dileğin varsa versin
Yazarım özelden yaz bana konusuruz ordan canım. Amin cümlemizin🙏

xander

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
166
94
30
Teşekkür ederim, siz pozitifsiniz sanırım, öyleyse çok geçmiş olsun. İstanbul'da değilim, özel hastane 1.000 TL'ye yakın istiyor HPV için. Yıllık muayene için gittiğimde smear testi vereceğim. Bir yandan bunun çok muhtemel olmadığına inanmak istiyorum, ama her şeyi kafaya takmayı huy edinen yanım bana sürekli bunu hatırlatıyor.
Canım nerde olduğunu bilmiyorum ama ben ilk öğrendiğimde tip 16 idim son evresi dendi bi çok şey söylendi daha sonra İzmit araştırma da yaptırdım çok bi ücret ödemedim orda hpv 45 dendi veeee geçen Kartal Lütfi kırdar da yaptılar sonuç olarak tertemiz hiç bişey kalmamış ve ben şok oldum inanamadım araştırma hastanelerine gidersen ücret ödemeden yaptırırsın benden parça bile alındı parça nın sonunda tip16 olduğu kesinleşti ilaç olarak ise ne kullandınız derseniz de bol bol propolis canım bide genitsl bölgemi sebamed sabun ile yıkadım bu durumda çok sıkıntılar yaşadım ama kurtuldum🦋🙏

Birbilinmezlik

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2020
336
94
Canım nerde olduğunu bilmiyorum ama ben ilk öğrendiğimde tip 16 idim son evresi dendi bi çok şey söylendi daha sonra İzmit araştırma da yaptırdım çok bi ücret ödemedim orda hpv 45 dendi veeee geçen Kartal Lütfi kırdar da yaptılar sonuç olarak tertemiz hiç bişey kalmamış ve ben şok oldum inanamadım araştırma hastanelerine gidersen ücret ödemeden yaptırırsın benden parça bile alındı parça nın sonunda tip16 olduğu kesinleşti ilaç olarak ise ne kullandınız derseniz de bol bol propolis canım bide genitsl bölgemi sebamed sabun ile yıkadım bu durumda çok sıkıntılar yaşadım ama kurtuldum🦋🙏
Şimdi sağlıklı beslenir ve vücut direncini yüksek tutarsak en kötüsü bile olsa atlatıyor muyuz ?

Birbilinmezlik

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2020
336
94
Aynen de öyle karamsar olmayın sağlıklı beslenin 🙏
Çok korkuyorum psikolojim alt üst oldu test vermeye gitçem özlde sigortam yok ne kadar tutar ona göre paramı ayarlayıp gitmem gerek tedavisi tamamen düzgün beslenme diyorsunuz yanı vücut belkide atmış olma ihtimali var iğne aşı hap vs kullandınız mı

ohmy

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
198
157
Şimdi sağlıklı beslenir ve vücut direncini yüksek tutarsak en kötüsü bile olsa atlatıyor muyuz ?
endiselerinizi anlıyorum, ama burada böyle sorarak elinize hiç bir şey geçmez. evet, bağışıklık virüsü atıyor, kurtulmanin tek yolu bağışıklığı güçlendirmek ama beraber olduğunuz kişide sigil yapan tipiyle birlikte siğil yapmayan tipi de olabilir. hastaneye gidip en azından smear testi vermeniz gerek.

bir kaç yorum öncesinde birisi egitim araştırma hastaneleri ücretsiz yapıyor demiş, riskli durumunuzu söyleyin en azından smear testi verin. gerekirse büyük şehre gidip verin. bir de, elbette kimsenij hayatına karışmak haddime değil elbette, ahlaki ve toplumsal yargılara hiç değinmeden şunu söylemek istiyorum, belki ilerleyen zamanlarinizda size ışık olur. eğer böylesi bir şeyin teşhis ve tedavisinde bile elalem ne der diye hastaneye gitmeyecek kadar elalemciyseniz, nolur bu hastalıklara kapı açacak şeyler yapmayın. ben de normalde agdaya giden birisi değilim, çok çok pişman oldum, bir daha da asla gitmem ne ağdaya ne lazere. sevisiyorsaniz da lütfen korunun. mantardan, hpv'den, hsv'den, hiv'den ve tabi ki istenmeyen gebelikten korunmanın en iyi yolu prezervatif.