HPV sonucum ve süreç içerisinde yaşadıklarım

D dragonfly17 sizin neyiniz var? Baktım baktım ama hikayenizi göremedim? Hpv, siğil vb ? Tabiki dua edeceğim merak etme
Ben hpv şüphesi ile test için bugün doktora gittim geçen hafta da gitmiştim aynı şekilde ama normal hormon tetkileri yapılmıştı(regl olduğum için hpv testi yapılamadı)bu hafta da hpv testi ve smear testi verdim herhangi bir siğil belirtim yok bugün doktorum da siğil görmediğini ancak içimi rahatlatmak için test yapmak istediğini söyledi durum bu şekilde ayrıca 20 yaşındayım sizce varsa bile geçer mi ne düşünüyorsunuz ..

Ben hpv şüphesi ile test için bugün doktora gittim geçen hafta da gitmiştim aynı şekilde ama normal hormon tetkileri yapılmıştı(regl olduğum için hpv testi yapılamadı)bu hafta da hpv testi ve smear testi verdim herhangi bir siğil belirtim yok bugün doktorum da siğil görmediğini ancak içimi rahatlatmak için test yapmak istediğini söyledi durum bu şekilde ayrıca 20 yaşındayım sizce varsa bile geçer mi ne düşünüyorsunuz ..
Canım benim yaşın daha çok genç emin ol çok daha kolay atlarırsın bu süreci varsa bile 25 yaş öncesi hpv testi bile yapmıyorlar normalde bağışıklık sistemi atıyor vücuttan genç yaşta kolay kolay bir problem yaratmıyor merak etme istisnalar var ama emin ol hiç bir şeyin yok olmayacak❤️

Canım benim yaşın daha çok genç emin ol çok daha kolay atlarırsın bu süreci varsa bile 25 yaş öncesi hpv testi bile yapmıyorlar normalde bağışıklık sistemi atıyor vücuttan genç yaşta kolay kolay bir problem yaratmıyor merak etme istisnalar var ama emin ol hiç bir şeyin yok olmayacak❤️
İnşallah ablam çok teşekkür ederim,işin psikolojik boyutu da çok kötü abla ya ben hep Allah'ıma tövbeler ediyorum.Rabbim boşuna bazı şeyleri haram kılmıyor neler oluyor işte..Evet biliyorum tek eşli olsan da geçiyor ama benim gibi bu tarz yanlışlardan kaynaklı olduğunda cezaymış gibi algılıyor insan..Evlenmeyi minik bir kızım olmasını sağlıklı olmayı diliyorum Rabbimden herkes için de diliyorum bunu..Amin💘💙🙏🏻

İnşallah ablam çok teşekkür ederim,işin psikolojik boyutu da çok kötü abla ya ben hep Allah'ıma tövbeler ediyorum.Rabbim boşuna bazı şeyleri haram kılmıyor neler oluyor işte..Evet biliyorum tek eşli olsan da geçiyor ama benim gibi bu tarz yanlışlardan kaynaklı olduğunda cezaymış gibi algılıyor insan..Evlenmeyi minik bir kızım olmasını sağlıklı olmayı diliyorum Rabbimden herkes için de diliyorum bunu..Amin💘💙🙏🏻
Tek eşli olmayabilirsinde burda kimsenin kimseyi kınama hakkı yok.Hepimiz hatalar yapabiliriz insanız.Ben evliyim 38 yaşındayım 3 ay önce leep işlemi yapıldı sonuçlarım temiz şükür ama 6 ayda bir kontrol bizim yaşımızda hpv yi vücuttan atmak çok daha zor.Senin yaşında hemen hemen herkes bu virüsü alıyor ve sonra vücuttan gidiyor zaten.Hatta lezyon olusturmussa bile o yaşta cin 3 seviyesine gelmeden müdahale bile etmiyorlar.O yüzden bunu asla bir ceza olarak düşünme dikkat et mümkünse tek eşli olmakta fayda var kontollerinide ihmal etme ve korkma olurmu 🥰Allah kalbindeki bütün güzellikleri nasip etsin 🌹

Tek eşli olmayabilirsinde burda kimsenin kimseyi kınama hakkı yok.Hepimiz hatalar yapabiliriz insanız.Ben evliyim 38 yaşındayım 3 ay önce leep işlemi yapıldı sonuçlarım temiz şükür ama 6 ayda bir kontrol bizim yaşımızda hpv yi vücuttan atmak çok daha zor.Senin yaşında hemen hemen herkes bu virüsü alıyor ve sonra vücuttan gidiyor zaten.Hatta lezyon olusturmussa bile o yaşta cin 3 seviyesine gelmeden müdahale bile etmiyorlar.O yüzden bunu asla bir ceza olarak düşünme dikkat et mümkünse tek eşli olmakta fayda var kontollerinide ihmal etme ve korkma olurmu 🥰Allah kalbindeki bütün güzellikleri nasip etsin 🌹
Çok teşekkür ederim canım ablam,senin için dua edeceğim söz veriyorum tüm güzel enerjileri en güzel şeyleri yaşaman dileğiyle..💜

Rabbim tüm hastalara hepimize acil şifalar versin. Arkadaşlar inşallah geçer gider rahatsızlığımız. Geçtiğinde de iyi olduğumuzda lütfen buraya yazalım burayı okuyup bir şeyler araştıran insanlara güzel moral vermiş olalım. Evet biz de aynı süreçten geçtik korktuk geçmeyecek sandık ama şu an çok sağlıklıyız. Bu süreçte şunları yaptık gibi paylaşalım inşallah. Çünkü şu an burda öyle bir mesaj arıyorum ki diyorum aaa aynı benim yaşadığımı yaşamış ve geçmiş gitmiş bu o kadar iyi geliyor ki insana. İnşallah Rabbim geçti gitti diye yazabilmemizi nasip etsin.

aşılarımı yaptırdım öğrendiğim zaman 3.dozu mayısta olucam siğilleride aldırdım hpv testide yaptırmıştım 16-18 değildi ama yüksek riskli tiplerden biri olduğu yazıyordu 20 yasimdayim bu virüsü tam 1 yıl önce kaptım bu süreçte bir sey yapmaz diye rahatlatıyorum kendimi bazende karamsarlık yapıp korkuyorum gittiğim doktorlar umursamıyor senin yaşın daha küçük geçicek merak etme kendi kendine atıcaksın diyorlar ama işte fazla takıntı yaptım anneme keşke anlatabilsem o yanımda olur ama üzülmesini de istemiyorum böyle bir durumda olduğum için ve ilişkim olduğunu bilmiyor😔😔😔

aşılarımı yaptırdım öğrendiğim zaman 3.dozu mayısta olucam siğilleride aldırdım hpv testide yaptırmıştım 16-18 değildi ama yüksek riskli tiplerden biri olduğu yazıyordu 20 yasimdayim bu virüsü tam 1 yıl önce kaptım bu süreçte bir sey yapmaz diye rahatlatıyorum kendimi bazende karamsarlık yapıp korkuyorum gittiğim doktorlar umursamıyor senin yaşın daha küçük geçicek merak etme kendi kendine atıcaksın diyorlar ama işte fazla takıntı yaptım anneme keşke anlatabilsem o yanımda olur ama üzülmesini de istemiyorum böyle bir durumda olduğum için ve ilişkim olduğunu bilmiyor😔😔😔
Yaşıtız ve ben de hpv ve smear test sonucumu bekliyorum dilersen sosyal medyadan konuşabiliriz süreç hakkında destek olmak için

mart ayının 30 unda çıkması gereken sonucum hala cıkmadı :KK43: benim gibi gecikme yasayanlar var mıydı (kolposkopi)

Çok çok geçmiş olsun. Ama keşke diyen cümleleri yazdım ama devam etmiyorum. Daha da 20 yaşında o çatala yatmak çok zor senin için. Ben 40 yaşındayım.Bu kadar küçük yaşta bu kadar büyük dertleri omzunda taşımana çok üzüldüm. Sana birkaç tavsiye önericem tabi beni dinlersen. Öncelikle cinselliğe artık evlenene kadar ara ver. Ahcc yi ben de kullanıyorum; ne yap et ahcc ye devam et. Yeşil çay içmeye devam et,besinlerine dikkat et.B ve D vitamini al, kullan. Biyopsi de hastalık durumu çıkarsa tedavini ol. Sakın oral Sex yapma.
Ben hala bu hastalıkla savaş veriyorum; koskoca 12 yıl oldu ve 12 yıl sonra 2.kez leep oldum. Ben HPV den kadınların erkeklere göre daha fazla acı çektiği için çok üzgünüm.lütfen dikkat et kendine.
kolposkopi sonucum bu ayın 30'unda çıkması gerekirken çıkmadı halen daha :KK43: e nabızdan kontrol ettim ve sözde arayacaklardı, sms atacaklardı hiç haber yok

Merhabalar herkese,
yaşım 20 ve HPV (16, 52, 66, 6) tiplerini taşıyorum. ilk öncelikle partnerim sayesinde siğillerimi keşfettim, siğillerim vajina girişimin direkt iç kısmında yer alıyor ve biraz daha ilerisinde de vardı ama onları doktorum sayesinde öğrendim. siğilleri ilk keşfettiğimde oldukça miniklerdi ama hpv'ye yakalandığımı bile düşünmek istemiyordum fakat içimde garip bir his vardı acaba? gibi daha sonrasında tekrardan cinsel ilişki sonrası siğillerimde kanama oldu ve kaşıntı hissi oluştu ayna yardımıyla baktığımda siğillerimde büyüme ve yayılma olduğunu gözlemledim bu durumdan sonra devlet hastanesine gittim siğillerimi gösterdim fakat hpv taramasına girmem gerektiğini söyledi ve devlet hastaneleri yapmıyormuş "hpv tarama testi" bu sayede de özel hastaneye gittim smear+hpv tarama testi yapıldı ve aradan 2 hafta sonra öğrendim ki hpv nin 3 tane yüksek riskli tipini taşıyorum 1 tane de düşük riskli, smear sonucum da LSIL çıktı (kansere yol açan düşük dereceli ve kendi kendine 1-2 yıl içinde %60 gerilediğini duydum) doktorum, hpv 16 tipini taşıdığımdan dolayı endişesini dile getirdi çünkü rahim ağzı kanserine %70 yol açan bir tiplerin arasındaymış bunu duyduktan sonra bir ağlama seansım oldu 🥲😄. kolposkopi + biyopsi yaptırmamı önerdi ama fiyatlar deşhet yüksek olduğu için ve üstelik öğrenci olduğumdan dolayı bu duruma girişemedim ve çareyi tekrar devlet hastanesinde bulmaya kalkıştım ve orda da duyduğum kadarıyla (elim boş döndüm) 30 yaş altında olduğum için veeee de kolposkopi için yeterli alet teçhizat olmadığından dolayı yapamayacaklarını söylediler sonrasında da umudu kesmiştim (kolposkopi için) bende o sıralar ahcc ilacını 1 ay kullandım normalde aralıksız 6 ay boyunca kullanın diyorlar da aileme yük olmak istemedim ilacı kullanırken her gün yeşil çay içtim ve halen daha içmeye devam ediyorum ek olarak her gün de çörekotu yağı içiyorum 1 tatlı kaşığı, kısacasıyla yediğime içtiğime daha dikkat etmeye başladım, yakın arkadaşımın zoruyla, eğitim araştırma hastanesine gittim ( yinede git belki yaparlar kolposkopi, söylemesinden sonra) ve kolposkopi olabileceğimi öğrendim bu da sevindirici bir durumdu benim için 1 ay sonraya randevu vermişti yoğunluktan dolayı, her neyse dün kolposkopi oldum ilk başta çok rahaaat relax gittim bu arada acı eşiğim de yüksek, sabah 8:20 gibi orda olmam söylendi ve kan aldırdım o saatte nedeni ise gebelik gibi bir durum var mı yok mu gibisine işlem öncesi zorunlu olarak bakılıyor muş, sonrasındaa saat 14:00 kadar bekledim orda, oldukça kalabalıktı ve hiç yemek yemeden o saate kadar durdum... neyse sonrasında sıra bana geldi biyopsi esnasında vajina içini iğneyle uyusturdular o iğnenin hissiyatını unutamıyorum acısıyla birlikte buram buram hissettim resmen gerekse biyopsi içinde aynı şeyi söyleyebilirim 25 dakika boyunca can çekiştim, ağladım sürekli... rezalet bir deneyimdi benim için. internette arastırdığım kadarıyla acı cekmeyenler de elbet olmuş bu durum büyük ihtimalle stajyer doktordan kaynaklı kendi doktorum yapmamıştı stajyerliği yeni bitmiş bir doktor vardı ve yanında da 5 tane öğrenciler vardı onlara da görevler vermişti sanırsam bir kaç parçayı onlar da almıştı. şimdi sonucumu bekliyorum bu ayın 30 unda çıkacak mış umarım iyi bir sonuç olur, deneyimleriniz varsa yazarsanız sevinirim bu süreçte önerebileceğiniz bir şeyler de var mı?
Çok geçmiş olsun. 33 yaşındayım. 25 yaşında evlendim. İlk birlikteliğim evlendiğimde oldu. 30.yaşta ketemde smear testi olmam gerektiği söylendi. Hemen gidip yaptırdım. Hpv16 pozitif çıktı. Hemen jineonkolog bir doktor buldum biyopsi yapıldı sonuç kanser geldi 3 yıl her 6 ayda gittim. 2023 aralıkta kanser olduğumu öğrendim. Bu sürede takviye kullandım. Ama sonuç bu geldi. Yani kaptıktan 8 sene içinde kanser oldum. Aksatmayın lütfen. Şimdi radikal histeroktomi ile rahim yumurtalık lenflerim alındı. Evre 1 olduğu için kemoterapi almadım.

Çok geçmiş olsun. 33 yaşındayım. 25 yaşında evlendim. İlk birlikteliğim evlendiğimde oldu. 30.yaşta ketemde smear testi olmam gerektiği söylendi. Hemen gidip yaptırdım. Hpv16 pozitif çıktı. Hemen jineonkolog bir doktor buldum biyopsi yapıldı sonuç kanser geldi 3 yıl her 6 ayda gittim. 2023 aralıkta kanser olduğumu öğrendim. Bu sürede takviye kullandım. Ama sonuç bu geldi. Yani kaptıktan 8 sene içinde kanser oldum. Aksatmayın lütfen. Şimdi radikal histeroktomi ile rahim yumurtalık lenflerim alındı. Evre 1 olduğu için kemoterapi almadım.
hpv kapıp hemen kansere mi çeviriyor diyorsunuz ? maks 1 yıl oldu galiba bu virüsü kapalı direkt çevirebilir mi şu an çok korktum ve sonuçlarımı hala alamadım

kaptıktan 8 yıl sonra kanser olduğunuzu öğrenmişsiniz bu süre zarfında cinsel ilişkinize devam ettiniz mi ?

hpv kapıp hemen kansere mi çeviriyor diyorsunuz ? maks 1 yıl oldu galiba bu virüsü kapalı direkt çevirebilir mi şu an çok korktum ve sonuçlarımı hala alamadım
Cümle hatalı olmuş çok özü dilerim. İlk yaptırdığım biyopsi temiz geldi kanser gelmedi yazmak istedim

cinsel birlikteliğime ara verdim ve evlenene kadar düşünmüyorum takviyelerimi de alıyorum durup dururken bu süreçte bir şey olur mu ya ve kansere çevirdiğinde sizde bir belirti yaptı mı akıntınızın yoğunluğu filan

X