HPV ?

ayshemlkv

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2024
12
0
26
Merhaba. Aranızda HPV' ye yakalanan oldu mu? İrelilemeniz nasıl oldu? Bende HPV var, ne yapsamda tedirginliğimi yok edemiyorum.Ve Ağızda da HPV olduğu korkusuna giriyorum.Kendi kendimk daha da hasta yapıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum🙏🏻

Aşı olmadım çünkü hamile kalmayı çok istiyordum yaşım 32 bir ameliyat oldum zaten ya anne olamazsam diye endişelendim biraz doktorum da doğurduktan sonra aşı olabileceğimi zaten sürekli kontrol altında olduğum için şu anlık endişeleneceğim bir şey olmadığını söyledi . Çok şükür hamile kaldım inşallah süreç sağlıkla ilerler bebeğimi kucağıma aldıktan sonra tedaviye devam ederim🙏🏻❤️🧿
Çok güzel haber🙏🥰 Şimdiden sağlıklı doğumlar dilerim🙏❤️

Geçmiş olsun🙏

Siğil falan varsa lütfen jilet yapmayın, daha çok yayılmalarına neden oluyormuş.

Cinselliğe korunarak devam edin.

Hergün Yeşil Çay tüketin.

Ve D VİTAMİNİZİ değer olarak 50’ nin altına düşürmeyin.

En önemlisi AŞI nızı hemen olun, negatifliği hızlandırdığı kanıtlandı gibi bir şey.

Sigara kullanıyorsanız lütfen bırakın.

Yürüyüşler yapın.
aşımın ilk dozunu oldum.Evet jilet olayinida yeni öğrendim kullanmiyorum artik. Sadece şiçdi bağışıklık yükseltici ilaçlar kullaniyorum doktor yazdı.Ama D vitamini yazmamış.ben D arttırıcı olarak pekmez kullaniyorum oda iyi.Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim,yardimci oldunuz🙏🏻

Çok geçmiş olsun 🙏🏻 umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun 🙏🏻 ben geçen sene ilk defa smear testi verdim tip 16 çıktı daha sonra kolposkopi yapıldı ve onun sonucunda da cin 3 çıktı . Doktor hemen ameliyat olmalısın dedi apar topar 3 gün içinde ameliyat masasında buldum kendimi. Ameliyattan alınan parça tekrar değerlendirildi doktorum tam temizlenmemiş 6 ayda bir test alacağız beslenmene dikkat et dedi sonraki yaptığımız test temiz çıktı çok şükür 🙏🏻

Ben o dönemde kereviz,nane , maydonoz,zencefil,havuç , limon , yeşil elma ve salatalık suyunu çok içtim posasıyla onun çok etkili olduğunu düşünüyorum.

Ve asla ama asla moralimi bozmadım ❤️🙏🏻
Bende de 18 ve 66 çıktı. kolposkopide ve pap smearda hiç bir sorum çıkmadı.Tek sorun siğillerin olması ve pozitiv hpv.Bende aşının ilk dozunu oldum.Tedavi devam ediyor, bağışıklık yükseltici ilaçlar kullaniyorum.Ben daha mart gibi hpv oldugumu öğrendim.Bende yılda iki kere doktor kontrölüne gitmeliyim

Son düzenleme:
Çok geçmiş olsun 🙏🏻 umarım en kısa zamanda sağlığına kavuşursun 🙏🏻 ben geçen sene ilk defa smear testi verdim tip 16 çıktı daha sonra kolposkopi yapıldı ve onun sonucunda da cin 3 çıktı . Doktor hemen ameliyat olmalısın dedi apar topar 3 gün içinde ameliyat masasında buldum kendimi. Ameliyattan alınan parça tekrar değerlendirildi doktorum tam temizlenmemiş 6 ayda bir test alacağız beslenmene dikkat et dedi sonraki yaptığımız test temiz çıktı çok şükür 🙏🏻

Ben o dönemde kereviz,nane , maydonoz,zencefil,havuç , limon , yeşil elma ve salatalık suyunu çok içtim posasıyla onun çok etkili olduğunu düşünüyorum.

Ve asla ama asla moralimi bozmadım ❤️🙏🏻
Bende 18 ve 66 çıktı.Kolposkopi ve pap smearda hiç bir sorun çıkmadı.Tek sorun siğiller ve pozitiv çıkan hpv.Ama şu anda ilaç kullaniyorum bağışıklık artırıcı ve aşı ilk doz yaptırdım.Siğillerimide yaktilar ama yine de tekrarliyor.ben 1 buçuk aydır ki, öğrendim hpv oldugumu.Ama belirtiler kasım gibi başlamıştı, ben anlayamamıştım nedir diye.Sonra yalnış doktor yalnış tedavi derken zaman kaybettim 2-3 ay.Hepimiz için iyi olsun, kurtulalim bu illetden.

Kızlar selam bende hpv yüksek risk pozitifim sadece hacettepede farklı çıktı sonucum 42-53 ondan önceki yaptırdığım devlet ve özel bir klinik sonucu 16 çıkmıştı.Sürecim takiple devam ediyor.Leep işlemi yapıldı hacettepede 3 ay sonra 6.ayım doluyor kontrole gideceğim.Umut olması adına yazıyorum kuzenimde bundan 5 yıl kadar önce hpv 16 pozitif ve çok sık kanamaları vardı böyle devam ederse rahmi alabiliriz demişlerdi ama sonuçları kötü çıkmadı sigarayıda çok içiyordu ve çokta stresli bir hayatı vardı.3 yıl sonra sonuçları negatif gelmeye başladı ve yaklaşık iki yıldır negatif şimdi kontrolleri senede bire çıktı.O yüzden inanalım ve başaralım bizlerde döneceğiz inşallah ❤️

Kızlar selam bende hpv yüksek risk pozitifim sadece hacettepede farklı çıktı sonucum 42-53 ondan önceki yaptırdığım devlet ve özel bir klinik sonucu 16 çıkmıştı.Sürecim takiple devam ediyor.Leep işlemi yapıldı hacettepede 3 ay sonra 6.ayım doluyor kontrole gideceğim.Umut olması adına yazıyorum kuzenimde bundan 5 yıl kadar önce hpv 16 pozitif ve çok sık kanamaları vardı böyle devam ederse rahmi alabiliriz demişlerdi ama sonuçları kötü çıkmadı sigarayıda çok içiyordu ve çokta stresli bir hayatı vardı.3 yıl sonra sonuçları negatif gelmeye başladı ve yaklaşık iki yıldır negatif şimdi kontrolleri senede bire çıktı.O yüzden inanalım ve başaralım bizlerde döneceğiz inşallah ❤️
Canım kuzenin de leep oldu mu peki?
Ve kanamaların nedeni neymiş acaba?

Sende de ara kanama gibi bir durum oluyor mu? Bendde hpv16 pozitif ve Cin3 çıktı. Cerrahi sınırlarım belirsiz çıkmış o ne demek oluyor bilmiyorum cerrahi sinir nedir sizlerin nasıl çıktı?
Geçmiş olsun, benim kolposkopi temiz geldi canım.

Cerrahi sınırların belirsiz rapor edilmesi ile ilgili bilgiye maalesef hakim değilim, leep olan arkadaşlar yorum yapacaklardır elbet.

Sende de ara kanama gibi bir durum oluyor mu? Bendde hpv16 pozitif ve Cin3 çıktı. Cerrahi sınırlarım belirsiz çıkmış o ne demek oluyor bilmiyorum cerrahi sinir nedir sizlerin nasıl çıktı?
Cerrahi sınır şudur. Leep olduk ya. Rahim ağzında, alınan kısmın en altında kalan kısmı incelemeye alıyorlar. Çünkü önemli olan alınan kısmın en altındaki bölgede hastalığın devam etmemesidir. Belirsiz çıkması tam olarak anlayamamışlar sanırım. Dr una sordun mu bunu?

Cerrahi sınır şudur. Leep olduk ya. Rahim ağzında, alınan kısmın en altında kalan kısmı incelemeye alıyorlar. Çünkü önemli olan alınan kısmın en altındaki bölgede hastalığın devam etmemesidir. Belirsiz çıkması tam olarak anlayamamışlar sanırım. Dr una sordun mu bunu?
Yok hayır hiç doktora danışmadım bu konuyu peki önemli bir durum mu?

çok sevindim temiz çıkmasına. bana ek bir tetkike gerek duyulmadı, yaşınız kaç bu arada ahcc vs kullaniyor musunuz
Çook teşekkürler❤️
Hem benim doktorum, hemde diğer hocalar önermediği için Ahcc kullanmıyorum maalesef.

Doktorum çinko içeren bir takviye ürünü önerdi, bir de D vitaminini değer altının altına düşürmeyelim dedi.
Yeşil çay tüketiyorum, ballı çörek otu yiyorum, 5 kutu kadar da papivir kullandım, ama pek bir etkisi yokmuş sanırım onun da.

Aşılarımı oldum bir de.

Merhaba. Aranızda HPV' ye yakalanan oldu mu? İrelilemeniz nasıl oldu? Bende HPV var, ne yapsamda tedirginliğimi yok edemiyorum.Ve Ağızda da HPV olduğu korkusuna giriyorum.Kendi kendimk daha da hasta yapıyorum. Yorumlarınızı bekliyorum🙏🏻
Arkadaşlar bir soru daha sorayim, bu süreçte kaç ay cinsellikten uzak duruyorsunuz?

X