Hsg testi ve Sonuç T rahim lütfen yardım edin

sizi çok iyi anlıyorum evet maddi durum devlet hastanesi önerim de türkiyenin en iyi hastenelerinden biri olan medikalparkta başıma gelmeyen kalmadı hikayemi okuyun anlarsınız. şuandaki doktorumda çok fazla tavsiye üzerine gittim çok şükür iyi de sonuç aldım.eşimde asgari ücret alan biri başıma gelenlerden sonra çalışamadım.ama tedavim için de varımı yoğumu döktüm ortaya hala daha tedavim devam ediyor yeter ki sağlığım yerine gelsin.ama allah büyüktür hayatımızda bazen hiç olmaz dediğimiz şeyler olabiliyor ben önce tedavi sonrasını da tevekkül etmek gerektiğini düşünenlerdenim.
Evet öyle ne duayı ne de tedaviyi eksik etmemeliyiz. Ama önce Allah'a olan umudumuz duamoz eksik olmasin. Rabbim yardımciniz olsun hayırlı sağlıklı evlatlarinizi kucağıniza almayi nasip etsin.

Ben bugün daha üzücü bir durumla karşılaştım maalesef rahmim t şeklinde tüpün biri kapalı ve yapışıklık var ayrıca rahmim yarı rahimmiş artık gerçekten çok zor bir durumdayim yine de ayakta kalmaya çalışıyorum Rabbimiz isteyen tüm herkese eğer hayırlısıysa nasip etsin. 🙏
Hiç üzülme... histeroskopi ile yapışıklık ve t rahim düzelir.. tek tüple doğal gebelik bile olur sonrasında. Olmazsa tüp bebek yaparsın. Ben tüp bebekle ikiz yaptım kalpleri durdu. Kürtajla alındı, rahim içi yapışıklık oldu histeroskopi ameliyatı oldum. Bir sorun yok sanırken de sorunlar çıkabiliyor yani.. arkadaşım t rahim ameliyatı sonrası tüp bebekle hamile kaldı, sonrasında doğal 2 gebeliği de oldu ama düşük oldu onlar

Hiç üzülme... histeroskopi ile yapışıklık ve t rahim düzelir.. tek tüple doğal gebelik bile olur sonrasında. Olmazsa tüp bebek yaparsın. Ben tüp bebekle ikiz yaptım kalpleri durdu. Kürtajla alındı, rahim içi yapışıklık oldu histeroskopi ameliyatı oldum. Bir sorun yok sanırken de sorunlar çıkabiliyor yani.. arkadaşım t rahim ameliyatı sonrası tüp bebekle hamile kaldı, sonrasında doğal 2 gebeliği de oldu ama düşük oldu onlar
Üzülmemek elde değil ama duamiz hep dilimizde Rabbim hayırlı olani yaşatır her zaman. Evet bende düşük olmasından korkuyorum ve en başından beri yazanlar hep hamile kalmaktan zorlanmazsin diyor zaten hamile kalinabilir ama bebeğin yaşama tutunma olanağı az benim amacim rahmime bunun tedavisini yaptirmak.

Anestezis Hsg övmeyin. Sizin deneyiminiz öyle olabilir ama bir çoğu çok acı çekti.

Geçmiş olsun.

Anestezis Hsg övmeyin. Sizin deneyiminiz öyle olabilir ama bir çoğu çok acı çekti.

Geçmiş olsun.
Övmüyorum hanım efendi her sitede binlerce yorum var acının kişiden kişiye değişebileceğini belirtiyoruz. Ben acı çekmediğimi belirttim birde bazi doktorlar özelikle anestesi olmadan yapıyor ve o kişilere çok korkmamaları gerekmediklerini, korkuyla kendilerini daha çok kasmamalari gerekmemelerini öneriyoruz. Kimse bir kişinin lafıyla karar veremiyor anestezili yada anestezisiz olmasına.

merhaba arkadaslar benim T rahimimle doğan bir çocugum var tabi ozaman rahmimin T şeklinde olduğunu bilmiyordum
2. çocugu istemeye başladık 2 yıl olmayınca hsg çektirdim ve t rahim olduğumu öğrendim gittiğim üç doktorda dünyaya gelen bi çocugum olduğu için histereskopi tavsiye etmedi 1 yıl daha bekledim o sürede 2 kez aşılama denedim yine olmadı en sonunda histereskopiye karar verdim histereskopi oldum üzerinden 4 ay geçti ve hamileyim
yani hem t rahimle hemde histereskopi sonrası hamile kalınabileceğinin bi örneğiyim sanırım

merhaba arkadaslar benim T rahimimle doğan bir çocugum var tabi ozaman rahmimin T şeklinde olduğunu bilmiyordum
2. çocugu istemeye başladık 2 yıl olmayınca hsg çektirdim ve t rahim olduğumu öğrendim gittiğim üç doktorda dünyaya gelen bi çocugum olduğu için histereskopi tavsiye etmedi 1 yıl daha bekledim o sürede 2 kez aşılama denedim yine olmadı en sonunda histereskopiye karar verdim histereskopi oldum üzerinden 4 ay geçti ve hamileyim
yani hem t rahimle hemde histereskopi sonrası hamile kalınabileceğinin bi örneğiyim sanırım
Yazdığınız için teşekkür ederim sizin gibi olan çok fazla insan var. Umarım bende o kervana dahil olurum Rabbim hakkımızda hayırlı olanı yaşatsın inşallah. Evlatlarinizi sağ salim büyütürsunuz inşallah Rabbim acılarını göstermesin daim etsin mutluluğunuzu.

Merhaba öncelikle aynı konudan stresliyiz.
Ben de çok zor günler geçirdim. 1 yıl boyunca olmayınca gebelik doktorum hsg filmi önerdi, anestezili oldum ve t rahim çıktı. Araştırmalarım üzerine Adana da çok ama çok başarılı bir doktor ile tanışma fırsatım oldu. Diğer Doktorlar bana düşük olmadığı için histeroskopi yi Önermedi, çünkü düzgün yapılamaz ise yapısıklıkla uğraşmak zorunda kalınması daha can sıkıcı bir durum. Fakat Adana da ki doktorum kendi muayenesinde alttan kontrolünde bile t rahimi ekranda gösterdi, hsg filmi çekmeme aslında gerek yokmuş, doktorumun muayene ettiği makinesinasında gayet güzel göründü T rahim.
9 Haziran 2021 de T rahim düzeltilmesi için ameliyat oldum. Rahmim t olmasına ek çok dar bir Rahme sahipmişim.Çıktığımda ise ameliyatın iptal edildiğini sandım çünkü hiç bir şey anlamadım, zaten çok kısa sürmüş. Genelde max 10 dk diyorlar. İlişki 2 regl olana kadar yasaktı, ameliyat Üzerine 2 kez regl olup kontrole gittim herşey normal artık denemeye başlayın dedi doktorum. Fakat henüz bir gebelik yok. 1 yıl daha olmaz ise tüp bebek dediler.
Merhaba.Ben de histereskopi yaptıracağım uterin septum dan dolayı.anestezi öncesi ne tür işlemler yapılıyor ve iki ay gebelik yasak mı?

Merhaba.Benim de ilk çocuğum rahimde şekil bozukluğu ile doğmuş aynı durumdayız hiç haberimiz olmadı.ikinciyi isteyip 2yildir olmayınca rahim filmi sonrası uterin septum dan dolayı histereskopi istendi ama ben çok korkuyorum biraz bilgi verebilir misiniz,ne kadar sürdü işlem ve sonrasında ne kadar korunmak gerek

Merhaba.Ben de histereskopi yaptıracağım uterin septum dan dolayı.anestezi öncesi ne tür işlemler yapılıyor ve iki ay gebelik yasak mı?
Anestezi öncesi yapılacak birsey yok ama yapılacakları doktor yönlendirir. Anestezi için sorarlar size alerjınızı ne varsa söyleyin.
Son regl üzerine 10 gün ıcınde yapıyorlar histeroskopi ameliyatını ve ılıskı olmasını istemiyorlar. Ameliyat çok ama çok kolay. Bir diş dolgusundan bıle kolay gelmişti bana. Ameliyat a girip çıkana kadar; o kıyafeti giymek ameliyathaneye götürülmek basında 4-5 kişinin olması bunlar ınsanı geriyor. Ama anestezi verildiğinde 2 sn içinde gidiyorsun :) ve kalktığında ameliyat olmadı mı diyorsun. Ameliyat sonrası da hiç ağrım olmadı günlük hayatıma döndüm. Tabi kanaman oluyor. Sonra 2.regl ile tekrar doktora gidip muayene oluyorsun benım hikayem bu şekilde. Sormak istediğiniz başka ne varsa yardımcı olmak isterim. Korkulacak birşey yok rahat olun, Allah’ın izniyle sonu da bebişlerle güzel olsun

Anestezi öncesi yapılacak birsey yok ama yapılacakları doktor yönlendirir. Anestezi için sorarlar size alerjınızı ne varsa söyleyin.
Son regl üzerine 10 gün ıcınde yapıyorlar histeroskopi ameliyatını ve ılıskı olmasını istemiyorlar. Ameliyat çok ama çok kolay. Bir diş dolgusundan bıle kolay gelmişti bana. Ameliyat a girip çıkana kadar; o kıyafeti giymek ameliyathaneye götürülmek basında 4-5 kişinin olması bunlar ınsanı geriyor. Ama anestezi verildiğinde 2 sn içinde gidiyorsun :) ve kalktığında ameliyat olmadı mı diyorsun. Ameliyat sonrası da hiç ağrım olmadı günlük hayatıma döndüm. Tabi kanaman oluyor. Sonra 2.regl ile tekrar doktora gidip muayene oluyorsun benım hikayem bu şekilde. Sormak istediğiniz başka ne varsa yardımcı olmak isterim. Korkulacak birşey yok rahat olun, Allah’ın izniyle sonu da bebişlerle güzel olsun
Çok teşekkür ederim gayet güzel anlatmissiniz.Benim sorum bitmez ama🙈 operasyon kısa sürüyor galiba değil mi?Ben üniversite hastanesinde yaptıracağım.tekrar hormon testi vs istedi.Yarin gitmem lazım ama sanırım fena nezle oluyorum böyleyken yapilmiyor operasyon değil mi?Sonda takılması,hastanede yatma falan yok sanırım bir de.

Bende önümüzdeki günlerde Histeroskopi olucam anestezi için önceden gelin dediler orada ne yapılıyor özellikle belge istiyorlar mi ? Histeroskopi sonrasında ağrı kanama oluyor mu acaba? Birde adet bittikten sonraki 10 gün içinde mi oluyor?

Çok teşekkür ederim gayet güzel anlatmissiniz.Benim sorum bitmez ama🙈 operasyon kısa sürüyor galiba değil mi?Ben üniversite hastanesinde yaptıracağım.tekrar hormon testi vs istedi.Yarin gitmem lazım ama sanırım fena nezle oluyorum böyleyken yapilmiyor operasyon değil mi?Sonda takılması,hastanede yatma falan yok sanırım bir de.
Çok kısa sürüyor operasyon. Ben özel de yaptırdım Adana medline. Anestezi bilir nezleyken ne yapılır, zaten sizden 1gun önce den covid testi isteyecekler. Eğer yapılır negatif çıkarsanız derlerse yaptırın derim. Hayır ne sonda, ne balon ne de sprial takıldı. Hangi şehirde yaptıracaksınız

Bende önümüzdeki günlerde Histeroskopi olucam anestezi için önceden gelin dediler orada ne yapılıyor özellikle belge istiyorlar mi ? Histeroskopi sonrasında ağrı kanama oluyor mu acaba? Birde adet bittikten sonraki 10 gün içinde mi oluyor?
Ben aynı gün gittim anesteziye, alerjilerimi sordular cevapladım. İmzaladım. Sonra da sırayla ameliyata aldılar. Ameliyat öncesi covid isterler. Histeroskopi sonrası ağrım hiç olmadı hala derim ki acaba doktor bsy yapmadı mı, kanamam oldu ama ağrı olmadı. Ameliyat sonrası lohusa gibi kendinizi çok sıcak tutun ve kesınlıkle izin verilene kadar ilişkiye girmeyin, regl bıtımınde ise hem ameliyat öncesi hem sonrası korunun demişlerdi. 2regl bitti doktora gittim artık serbest devam dedi

Ben aynı gün gittim anesteziye, alerjilerimi sordular cevapladım. İmzaladım. Sonra da sırayla ameliyata aldılar. Ameliyat öncesi covid isterler. Histeroskopi sonrası ağrım hiç olmadı hala derim ki acaba doktor bsy yapmadı mı, kanamam oldu ama ağrı olmadı. Ameliyat sonrası lohusa gibi kendinizi çok sıcak tutun ve kesınlıkle izin verilene kadar ilişkiye girmeyin, regl bıtımınde ise hem ameliyat öncesi hem sonrası korunun demişlerdi. 2regl bitti doktora gittim artık serbest devam dedi
Anladım çok teşekkürler, covid testi olmasaymış iyiymiş 🥲

Çok kısa sürüyor operasyon. Ben özel de yaptırdım Adana medline. Anestezi bilir nezleyken ne yapılır, zaten sizden 1gun önce den covid testi isteyecekler. Eğer yapılır negatif çıkarsanız derlerse yaptırın derim. Hayır ne sonda, ne balon ne de sprial takıldı. Hangi şehirde yaptıracaksını

Çok kısa sürüyor operasyon. Ben özel de yaptırdım Adana medline. Anestezi bilir nezleyken ne yapılır, zaten sizden 1gun önce den covid testi isteyecekler. Eğer yapılır negatif çıkarsanız derlerse yaptırın derim. Hayır ne sonda, ne balon ne de sprial takıldı. Hangi şehirde yaptıracaksınıc

Valla çok teşekkür ederim bilgiler için.🙏Manisa'da yaptıracağım.Yalniz bir sürü de prosedür istediler hormon testi vs.esim de sperm vermeliymis ama o bu ara gidemicek sanırım onumuzdeki ay a kalacak.Ozelde bunları istiyorlar mi acaba?

Çok kısa sürüyor operasyon. Ben özel de yaptırdım Adana medline. Anestezi bilir nezleyken ne yapılır, zaten sizden 1gun önce den covid testi isteyecekler. Eğer yapılır negatif çıkarsanız derlerse yaptırın derim. Hayır ne sonda, ne balon ne de sprial takıldı. Hangi şehirde yaptıracaksınız
Ben bayağı karıştırdım mesajları bu arada kusuruma bakmayın lütfen 🤦yukarıya yazmışım size cevap olarak.Bu arada operatif histereskopi oldunuz değil mi?iki çeşit varmış benimki operatif .

X