hsg

bebek8787

Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2015
387
103
36
Kızlar benim 12.günüm 1 hafta önce hsg cekildim
Acaip derecede halszim sürekli uyumak istiyorum.çok çok erken saçma demeyin ama 1 buçuk yıldır olmuyor

Ara ara oldu bi Ped tkadar toplam ben anestezili oldum.ayilir ca hissettim azcik.ama malesef
Bir bnm adet olamayan sanrm. Hamilelik de yok adet de olamadm. Doktorda 1 hafta bekle dedi kan test sonucm 1.22 degern yukselebilir dedi ama cok umitlenme dedi adet belirtm de hc yok

canım anestezi çok fena birşey :) Kesin anesteziden kaynaklı ben aylarca o şekilde gezdim ayrıca unutkanlık falanda vardı ama sonrasında toplarladım kendimi . Keşke normal çektirseydin anestezinin yan etkileri oldukça fazla vücuttan atılmasıda zaman alıyor.

İnş hamissindir canim
Cnm inan hic adet belirtm yok once lekelenme olur bende yok akintm cok artti kasik agrimda var gobegm kocaman oldu sislik var adet olamdgmdan olabilir ama istahm inanilmz acik ve cok uykm gelior ins hamileymdr de bikemiorm hc umudm yok acikcasi

kızlar rahim fılmı gorutulerım anlayan varsa yardım edebılırmi birde bu yazıyor Uterus sola deplase, tubalar vizualize pasaj mevcut.

Eklentiler

• FERİDE EBRU YILMAZ (1).jpg
    FERİDE EBRU YILMAZ (1).jpg
    248,9 KB · Görüntüleme: 377
  • FERİDE EBRU YILMAZ (2).jpg
    FERİDE EBRU YILMAZ (2).jpg
    247,9 KB · Görüntüleme: 249
  • FERİDE EBRU YILMAZ.jpg
    FERİDE EBRU YILMAZ.jpg
    265,8 KB · Görüntüleme: 237
merhaba,
bende bu hafta içinde HSG rahim filmi çektirdim.
hamilelik isteği üzerine genel bir tarama için doktora gittiğimde (devlet) rahimde perde olduğunu söyledi. söylemleri beni aşırı derecede korkuttu. düşük yapabilirsin ölümlü doğum olabilir gibi şeyler söyledi. bunun üzerine Fatih üniversitesi hastanesi Şirinevler'e gittim. Doç. Dr. İlknur İnegöl Gümüşten randevu aldım. önce muayene etti. bir aksilik yada bir olumsuzluk gözlemlemediğini ama yine de rahim filminde her şeyin daha net ortaya çıkacağı için çekelim dedik. 2 saat sonra rahim filmi için tekrar hastaneye gittim. tansiyon düşme olasılığı olduğu için tok gel dedi. işlem için ilgili bölüme aldılar. bende biraz araştırma yaptığımda çok acılı ve sancılı bir işlem olduğunu okumuştum. evet biraz sancılı bir işlem ama abartıldığı gibi anestezi gerektirecek bir işlem değil. (işlemi yapan doktora ve kişinin bünyesine de bağlı tabi) benim bünyemde çok güçlü sayılmaz ama ben kolay geçirdim diyebilirim. HSG yaptıracak arkadaşlara Fatih üniversitesi hastanesi Şirinevler Doç. Dr. İlknur İnegöl Gümüş'ü mutlaka tavsiye ederim. çalışanlar çok ilgili. terapist gibi konuşup rahatlatıyorlar. içinde bulunduğunuz durumdan dolayı yaşadığınız stresi azaltmak için her şeyi yapıyorlar. bir kardeş ve anne de ancak bu kadar ilgilenebilir.
şimdiden herkese çok geçmiş olsun.
Allah acil şifalar versin. herkesin dileği isteği ne ise Rabbim hayırlısı ile ömrünüze versin. :)))))

Bugün bende ankara 19 mayıs hastanesinde hsg çektirdim, anestezisiz, çekim sırasında çok kısa ağrım oldu ama dayanılamayacak kadar değil, 5-10 sn. sürüyor hemen bitiyor işlem. Sizlere tavsiyem eğer ankarada yaşıyorsanız hsg ücretleri çok uçuk. 19 Mayıs hastanesini tavsiye ederim. 115,00 TL.

merhaba,
bende bu hafta içinde HSG rahim filmi çektirdim.
hamilelik isteği üzerine genel bir tarama için doktora gittiğimde (devlet) rahimde perde olduğunu söyledi. söylemleri beni aşırı derecede korkuttu. düşük yapabilirsin ölümlü doğum olabilir gibi şeyler söyledi. bunun üzerine Fatih üniversitesi hastanesi Şirinevler'e gittim. Doç. Dr. İlknur İnegöl Gümüşten randevu aldım. önce muayene etti. bir aksilik yada bir olumsuzluk gözlemlemediğini ama yine de rahim filminde her şeyin daha net ortaya çıkacağı için çekelim dedik. 2 saat sonra rahim filmi için tekrar hastaneye gittim. tansiyon düşme olasılığı olduğu için tok gel dedi. işlem için ilgili bölüme aldılar. bende biraz araştırma yaptığımda çok acılı ve sancılı bir işlem olduğunu okumuştum. evet biraz sancılı bir işlem ama abartıldığı gibi anestezi gerektirecek bir işlem değil. (işlemi yapan doktora ve kişinin bünyesine de bağlı tabi) benim bünyemde çok güçlü sayılmaz ama ben kolay geçirdim diyebilirim. HSG yaptıracak arkadaşlara Fatih üniversitesi hastanesi Şirinevler Doç. Dr. İlknur İnegöl Gümüş'ü mutlaka tavsiye ederim. çalışanlar çok ilgili. terapist gibi konuşup rahatlatıyorlar. içinde bulunduğunuz durumdan dolayı yaşadığınız stresi azaltmak için her şeyi yapıyorlar. bir kardeş ve anne de ancak bu kadar ilgilenebilir.
şimdiden herkese çok geçmiş olsun.
Allah acil şifalar versin. herkesin dileği isteği ne ise Rabbim hayırlısı ile ömrünüze versin. :)))))
Merhaba canım. Ben de fatih unv. hstanesine Jülide Akar a gidiyorum.Ancak kendisi beni şişli echomar a yönlendirdi. Fath uv. hast. de HSG filmi çekiliyor mu? :KK57::KK57:
Birde sormak istediğm birşey var sizlere kızlar. Bende adet düzensizliği var ve bugün 4. günüm. Normalde 7 gün sürüyor ancak çok nadir de olsa 3-4 gün sürdüğü veya bir gün ara verip tekrar devam edip 7 güne tamamladığı da oluyor :KK70:

hsg filmi için randevumu p.tesiye almıştım. sizce günümü beklemeli miyim? yoksa oncesine mi alayım? regl bitiminin hemen ardından hsg çekiyorlar.. brkaçgün geçse yani reglden sonra 4 gün sonra olsa çok mu sıkıntı olur? Rabbim her birinize şifalar versin. TEz vakitte yawrularınız kavuştursun..

Merhabalar kızlar.. Bugün sabah HSG filmi çektirdim: Şişli Echomar da. Ağrısız sancısız hemde.. Benim ağrı eşiğim düşüktür. ayrıca jinekolojik muaynede bile kendimi kasarım.. Buda da sordum kasılırsam söyleyin diye. Yok dedi doktor. gayet iyisin demesiyle işlemin btmesi arasında 1 dk vardı anca.. Demem o ki, korkmayın kızlar.. :)
Rabbim acil şifalar versin herbirimize :)

slm kızlar hsgden sonra kanamanız oldumu ne kadar sürdü.benim 3.gün hala devam ediyor :KK43:
Bence o kanama değil ya; içimize verdikleri boyalı sıvı. Çünkü ben masadan kalktığımda içimden kırkımız bordo birşeyler aktı bacaklarıma doğru. Sonra 4 gün damla damla geldi ama kan gibi değil, boya gibi. Bugün hsg çektireli 14 gün oldu; hala kasığımda çok hafif çekmeler var. Özellikle sol tarafımda, çok hafif adet sancısı gibi; adetime de 10 gün var. İçimize verdikleri boyanın mikrop kırıcı özelliği varmış; acaba içimi mi temizliyor anlamadım ki..

Bence o kanama değil ya; içimize verdikleri boyalı sıvı. Çünkü ben masadan kalktığımda içimden kırkımız bordo birşeyler aktı bacaklarıma doğru. Sonra 4 gün damla damla geldi ama kan gibi değil, boya gibi. Bugün hsg çektireli 14 gün oldu; hala kasığımda çok hafif çekmeler var. Özellikle sol tarafımda, çok hafif adet sancısı gibi; adetime de 10 gün var. İçimize verdikleri boyanın mikrop kırıcı özelliği varmış; acaba içimi mi temizliyor anlamadım ki..
bana verilen ilaç su gibi renksizdi canım

kızlar hsg olduğu gün ağrım oldu ama ertesi gün geçti
ama 1 hafta sonra sanki o gün olmuşum gibi karnımın içi acıyor öksüremiyorum bile
hsg den kaynaklanabilirmi sizce

Aynen bende cektireli 2hafta oldu ama kasiklarda agri ve sürekli bi kipirdama var filmle ilgili olabilir mi acaba?

Merhabalar kızlar.. Bugün sabah HSG filmi çektirdim: Şişli Echomar da. Ağrısız sancısız hemde.. Benim ağrı eşiğim düşüktür. ayrıca jinekolojik muaynede bile kendimi kasarım.. Buda da sordum kasılırsam söyleyin diye. Yok dedi doktor. gayet iyisin demesiyle işlemin btmesi arasında 1 dk vardı anca.. Demem o ki, korkmayın kızlar.. :)
Rabbim acil şifalar versin herbirimize :)

canım bende çektirmek istiyorum da orada fiyat hakkında bilgi verir misin acaba :)

X