Çorbalar Hünkar Çorbası

pearlshine

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
31 Ocak 2012
3.953
9.093
Hünkar Çorbası
Öncelikle, herkesin, onbir ayın sultanı, sabır, şükür, birlik ve beraberlik dolu yüce Ramazan ayını kutlar, ülkemizin ve tüm İslam aleminin hayırlı ve sağlıklı bir ramazan geçirmesini dilerim
Yemeklerin çoğuna yakışan Pınar Labne, süt, yoğurt ve krema ile yapılan hatta bunlar kullanılmadan yapılan diğer çorbaların da lezzetine lezzet katıyor, yemelere doyamadığımız köz patlıcanı bir de böyle deneyin, emin olun çok beğeneceksiniz
Köz patlıcanın verdiği lezzetle taçlanan, tarifi Osmanlı mutfağından gelen, adı gibi hünkarlara layık enfes bir lezzet

Malzemeler

• 1 ,2 adet közlenmiş patlıcan
• 150 g kuşbaşı et
• 1 litre su
• 2 yemek kaşığı tepeleme un
• 2 diş sarımsak
• 1 su bardağı yoğurt
• 1 adet yumurta sarısı
• 1 tatlı kaşığı tuz
• 1 tatlı kaşığı karabiber
• 1 yemek kaşığı tereyağı
• 1 yemek kaşığı Pınar Labne

Süslemek İçin
Nane, kırmızı toz biber , kroton ekmek...

Yapılışı

• Öncelikle patlıcanları közlüyoruz, kabuklarını soyup iyice eziyoruz. ( ben buzluğumdaki patlıcanları kullandım )
• Tencereye et ve 1 lt su koyup haşlıyoruz.
• Yoğurt, yumurta, labne ve unu ayrı bir kapta çırpıyoruz. 1 kepçe et suyundan ekliyoruz.
• Haşlanan etleri çıkarıp didikliyoruz ve tekrar suya atıp, terbiyesini de ekleyerek pişirmeye devam ediyoruz.
• Ayrı bir tencerede köz patlıcan, sarımsak ve tereyağını iyice pişirip çorbamıza ekliyoruz.
• Üzerini istediğimiz gibi süsleyip servis yapıyoruz. Ben nane ve kırmızı toz biberi yağda ayrı ayrı kızdıracak süsledim ,ayrıca kroton ekmekler ekledim. Afiyet olsun

Son düzenleyen: Moderatör:
Almayı istediğim ama sana kaptırdıgım canım corbam ellerine saglık canımm cok guzel olmus asırı begendım basarılar dılerım

Almayı istediğim ama sana kaptırdıgım canım corbam ellerine saglık canımm cok guzel olmus asırı begendım basarılar dılerım
Ya öyle mi ben de konu açıldıktan yarım saat sonra girdim, nevoş önerdi bunu, benim de hoşuma gitti ,tadı da çok güzeldi çok teşekkür ederim canım, beğenmene çok sevindim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…