Hurma Diyeti Yapmaya Başladım

Perimelegii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2017
10
13
Kizlar bildiğimiz medine hurmasi gunde 3 öğün yarim kase yağsız yoğurt ile 7 tane (her öğünde 7 tane) hurma ile birlikte yiyorum. Bugün üçüncü günüm başlangıç kilom 70. Boyum da 170 bakalım daha tartılmadım ama çok heyecanlıyım. Harfiyyen uyuyorum diyete ve gunde 2-3 litre su da içiyorum. Aynı zamanda biraz ağır oldu ama gunde 1 saat de spor yapıyorum. Malum yaz geliyor geç bile kaldım. Tartılmak için çok heyecan yaptım bu diyeti 7 gün yapmayı öneriyorlar. Hamileler emzirenler yapamaz! Benimle birlikte başlayanlar varsa paylaşımda bulunalim. Belli bi yaştan sonra kilolar zor gidiyor. Yaşım 30 bu arada. Tartılır tartılmaz sizinle paylaşacağım

Sonuç noldu acaba? aynı boy ve kilodayız ben dün başladım ve 69.1 'e düştüm -900

Kizlar bildiğimiz medine hurmasi gunde 3 öğün yarim kase yağsız yoğurt ile 7 tane (her öğünde 7 tane) hurma ile birlikte yiyorum. Bugün üçüncü günüm başlangıç kilom 70. Boyum da 170 bakalım daha tartılmadım ama çok heyecanlıyım. Harfiyyen uyuyorum diyete ve gunde 2-3 litre su da içiyorum. Aynı zamanda biraz ağır oldu ama gunde 1 saat de spor yapıyorum. Malum yaz geliyor geç bile kaldım. Tartılmak için çok heyecan yaptım bu diyeti 7 gün yapmayı öneriyorlar. Hamileler emzirenler yapamaz! Benimle birlikte başlayanlar varsa paylaşımda bulunalim. Belli bi yaştan sonra kilolar zor gidiyor. Yaşım 30 bu arada. Tartılır tartılmaz sizinle paylaşacağım

3 gün bitti sanırım sonuç ne 3 günde ?

Merhaba, ben de dün itibariyle hurma diyetine başladım. Gayet iyi gidiyor, neticeyi ben de buradan paylaşacağım. Kilomu net olarak bilmiyorum ama tartılıp yarın yazacağım. Yapan ya da yapmak isteyen arkadaşlara belki bir katkı sağlarım ben de. Çünkü benim başlamamda buradaki arkadaşların deneyimleri hayli etkili oldu.

Merhaba, bugün hurma diyetinde dördüncü günüm ve kendimi gayet iyi hissediyorum. İkinci gün öğleden sonra dört gibi ve gece saat ondan sonra bir hayli açlık hissettim ve biraz da başım ağrıdı.
üçüncü gün hayli rahat geçti. Hatta öğlen iki buçuğa kadar açlık hissetmedim. akşamsa sadece yoğurt yemek yeterli geldi.
Dördüncü gün, saat üç olmak üzere ve daha yeni acıktım.

Ne Yapıyorum?
21 adet hurmayı bıçakla yarıp geceden suya koyuyorum ve yaz günü olması dolayısıyla buzdolabında muhafaza ediyorum.

Yoğurt olarak evde mayalanmış yoğurt tercih ediyorum.

Sabah işe gitmeden önce hurmalarımı ve yoğurdumu yiyorum. Yanında yarım litre sıcağa yakın su içiyorum.

İş yerinde gün içine yayarak birer bardak granül kahve, Türk kahvesi, yeşil çay ve kayısılı erikli çay tüketiyorum.

Öğle öğününü açlık hissettiğimde yiyorum ve yanında yine yarım litre su içiyorum. Gün Boyu 3 litre suyu muhakkak tamamlıyorum.

Akşam saat sekize kadar yemeğimi yemiş oluyorum, yine yanında su ile birlikte.

Gece yatmadan önce yarım litre sıcağa yakın suya yarım çay bardağı doğal elma sirkesi ve 2 çay kaşığı kadar bal katıp içiyorum.

Nasıl Hissediyorum?

Gayet keyifli ve sağlıklı hissediyorum. Açlık hissi geldiğinde yaşadığım rahatsızlık dışında fiziki bir rahatsızlık yok.

Kahve ve sigara kullandığım için suçluluk duysam da vazgeçemiyorum :) (Geceleri de bir kupa Türk kahvesi içiyorum)

Bu arada diyete başladığımın üçüncü günü tartıldım ve 86 kg geldim. Diyet sonuna kadar bir daha da tartılmayacağım.

Hurma diyetini tamamladığımda sonucu da sizlerle paylaşacağım inşallah. 7 gün boyunca devam etmeyi planlıyorum.

Çok tehlikeli bıraktığınızda kısa bir süre sonra bu kiloyu geri alacaksınız. Glisemik indeksi yüksek bir meyve ile diyet yapıyorsunuz hadi yoğurt bunun kan sekerini yükseltme hızını yavaşlattı diyelim, ihtiyacınız olan tüm vitaminlerin hurma ve yoğurtta olduğunu mu düşünüyorsunuz. Kastan kayıp kaçınılmaz kaybedilen 1 kg kas,-100,50 kalori daha az almanız demek diyeti bıraktığınızda. Kas alınımına yönelik sporlar yapınız.

arkadaşlar ben karatay diyeti yapıp bırakanlardanım ve tabiki kilo aldım:) bu hurma diyetini de üç öğün yerine iki öğün yapsam olur mu çünkü canım istemiyor üç öğün iki öğüne alıştım

bu diyeti sürdürmek çok zor. ben 4. günde bırakmıştım çünkü sürekli hurma yemekten usanıyor insan. yemek istemiyorsunuz artık. bal yiyen baldan usanır misali :) 3 kilo vermiştim . birkaç kilo fazlası olanlar için kurtarıcı bi diet

Hurma diyeti nedir diye hiç bir bilgim yok. Daha önceden de böyle bir diyet görmedim. Ama yaptığım araştırmalar sonucu öğrendiğim bilgilerle ve uyguladığım tekniklerle size şöyle diyebilirim. Ekmek yemeyin ve bol meyve sebze tüketin, azda hareket ederseniz zaten kilo veriyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba
Ben de geçen yıl hurma diyeti yaptım 1 haftada 4-5 kilo verdim. 56 ile başlayıp 51.4 Kadar düştüm. Tabi bu gazla 1 hafta daha uzatıyım dediğim de sonraki hafta 1 gram bile veremedim.. şöyle bir durum oluyor ilk 2 gün bağırsak baya bi boşaldığı için otomatik 1.5 2 kilo gidiyor.. sonraki günlerde yağdan gidiyor. Hurmayı sevmememe rağmen zorladım kendimi ve yaptım. Ayrıca 7 taneyi zor yiyordum 3 e düşürüp bi kase yoğurt yedim 3 öğün.Tavsiye ediyorum

Hurmayı VE yoğurdu çok severim evde hep kendi mayaladığım yoğurdum hazırdır tam benlik aslında. Ama dişlerimde sorun var fazla taylı yemiyorum kestimö hurma cok tatlı onun yerine başka ne yiyebilirim?

X