Huysuz Kız Kardeş

Keske bu duruma gelmeden bastan prenses modunda yetistirmeseydiniz. Yemegine kadar ayagina gotirmek falan hep bunlara sebep olmus. Alisverise goturmek falan..bulundugu konumu hazmedememis. Mesafe koymaniz iyi olmus. Ancak anneniz ve babanizin da su simartma huyundan vazgecmesi gerekiyor. Koskoca kiz o. Cocuk degil.
Annemle babamın ona davranışına karışamam sadece beni arayıp şikayet edecekleri noktada anlatmayın diyeceğim.
Ancak ben gerçekten ne yaptıysam sevgimden yapmıştım. Onca sevgime karşılık bu yaptıkları bitirdi kendini bende... ne yaparsa yapsın bu saatten sonra umrum değil

Merhabalar Hanımlar,

Her yolu denedim ama bir çözüm bulamadım, belki farklı bir fikriniz olur ya da sadece dertleşiriz diye derdimi paylaşmak istiyorum.
Kız kardeşim benden 10 yaş küçük. Ben her zaman kendi başının çaresine bakan çocuktum ve aileme hiç yük olmadım maddi manevi...
Okurken bursum vardı her zaman, bir ara boşandığımda benle ilgili 35 senede bi kere üzülüp sıkıntı yapmışlardır o kadar...sonrasında zaten çok daha iyi bir evlilik yaptım ve o konuda da kalpleri ferahladı.

Ben onlara ne denli yük olmamaya üzmemeye çalıştıysam, kardeşim sürekli sıkıntı yarattı onlara. Başını derde sokmalar, gereksiz masraflar çıkartmalar, sürekli hoşnutsuz davranması, şehir dışında okudu üniversiteyi her eve geldiğinde evde kaos yaratmalar....
Bu coronada okulu Mart ayında kapandı ve tası tarağı topladı o zamandan beri annemlerde...
annemin de babamında sağlık soruları var, evdeki bu sürekli kaos ortamında iyice gerilmiş durumdalar. Babam 2 ay önce arayıp telefonda bize çok çektiyor evde ne olur okulu bitti bir an önce iş bulup evden gitmesine yardımcı ol diye adam resmen isyan etti...
Biraz ortamı yumuşatmak biraz da tatile başka bir yere gidemeyeceğimiz için tatilde ailemin yanına geldim eşimle.
Kardeşim şu an online part time çalışıyor.
Annemlerin evi müsait herkesin ayrı odası var, asla rahatsızlık vereceğimiz bir durum yok. İlk günler iyiydi en azından fena değildi, alışverişe çıkarttım genç kız heves ettiği olur diye, alakalı alakasız istediğini aldı eve geldik...
O günden sonra bir canavara dönüştü bize karşı da... yumurtanı nasıl yapalım diyorsun bağırmaya başlıyor sebepsiz yere ben kendim yaparım diye, sabah günaydın diyorsun çok sesli günaydın diyorsun diye bağırmaya başlıyor, Türk kahvesi içer misin diyorsun ben filtre kahve yapacaktım diye ağlamaya başlıyor....
Sürekli yaaa sabır diyorum....
Ve bana bunca telefonda şikayet eden annemle babam ne hikmetse aman ses çıkmasın onun istediği gibi olsun, aman üzülüyor düzenli işim yok diye diyeeee alttan alıyor. Onlar alttan aldıkça koz çılgın gibi istediğini yapar oldu...
En son dün kahvaltısını geç yapacaktı hazırladım ama masada bıraktım diye bana çılgınca bağırınca, o andan beridir o yokmuş gibi davranmaya başladım. Akşam bu durumu farketti, yüzüne bile bakmıyorum ve gerekli olmadıkça konuşmuyorum. En sonunda bağırtısı kesildi...
Biz cuma evimize dönüyoruz ama anneme babama bir yandan üzülüp bir yandan kızıyorum. O böyle çılgınlar gibi bağırırken 2 çift laf söylemiyorlar diye... bu elbet bir süreç bir günde böyle olmadı bu kız, maddi manevi her istediği verildi. Şimdide araba alacaklarmış kendini evde kısıtlı hissetmesin diye...
Ben böyle o yokmuş gibi davranacağım ama bi yandan da bazen ondan çok bağırmak istiyorum ama ne hikmetse bizimkiler onu melek olarak görüyor eşim benden daha şaşkın bu hallerine. ne yapayım?
Kovsunlar evden evlatsa evlatlığını bilsin

Kardeşiniz 15 16 yaşında olsa bu tavırları biraz olsun normal karşılaşabilirdi. Kız 25 yaşında eşek kadar tabiri caizse. Tam bir şımarık. Aileniz de ettiğini buluyor. Bir gün büyümeyi düşünürse siz de onunla normal olursunuz.

Şımarmis sizde simartanlardan olmayin size sesini yukseltemiycegini duzgun konusmasi gerektigini soyleyin ayrilana kadar haddini bilsin. Ailenizede uzulmeyin kendileri bu hale getirdi belki anlatirsiniz siz boyle yaptiginiz icin bu kiz bu hale geldi diye ama anlayacaklarini sanmiyorum. Bence takmayin kafaniza evinize donuncede sikayet ederlerse anlatirsiniz hatalarini

annenizin babanızın bileceği bir iş. şımartmaya devam ederlerse daha beter olur. 10 yaş az değil. o nesil genelde her isttdiği olsun isteyen tarzda büyütülüyor. çok pişman olacaklar ama geç olcak. karışmayın ne yaparlarsa yapsınlar. sonra siz kötü odlursunuz.

Valla benim şu hayatta öğrendiğim en önemli tecrübelerden biri, bu tarz insanları hiç bir şekilde önemsemeyip / yaptığı hareketin karşılığını misliyle verip / haddini bildireceksin.
İki rahmetten biri oluyor ya insan olmuyorlar devam ama size bulaşmıyorlar, yada herkese yaptığı olmayacak davranışları size yapamıyorlar...

Evde terör estiren insan, karşısındakini hayattan soğutuyor.
Ben böyle bı insan yüzünden sağlığını kaybeden anne tanıyorum.
Evden gitti ama annenin stres üzüntüden bir organı düzelmeyecek şekilde bozuldu.
Böyle bi insan için kendisinizi asla germeyin.

Ben konuşmuyorum, zaten 3 gün kaldı evine gitmeme... sonrasında da umursamam.
Annemle baban değişmez, 23 sene böyleydi. Dilerim olmaz ama son anlarında hasta yataklarında anlıyor insanlar hatalarını...

Kardeşinizin hareketleri iyi değil evet ama siz sanki araba alınmasına, şehir dışında okumasına falan bozulmuşsunuz gibi daha çok. Bir paragraf boyu kendinizi övmenize bakılacak olursa...

Eğer böyle olsaydı , geldiği günden itibaren onu alttan almazdı, kahvaltisiyla ilgilenmez, onu alışverişe cikarmazdi.

Ortada bir çekememezlik yok aksine fazla şımartıldığı için bu halde olduğunun farkında olan bir abla var.

Ben böyle agresif bir kardeş gördüğümde neden bilmiyorum ama sanki mutsuz olduğu bir hayat kurmuş izlenimi bırakır bende.

Yani hayatında biri var ve onunla mutsuz.

Çok şımartılmasının yanında böyle bir şeyde olabilir.

Ben böyle agresif bir kardeş gördüğümde neden bilmiyorum ama sanki mutsuz olduğu bir hayat kurmuş izlenimi bırakır bende.

Yani hayatında biri var ve onunla mutsuz.

Çok şımartılmasının yanında böyle bir şeyde olabilir.
Erkek arkadaşından kasım ayında ayrıldı, çocuğu terkeden kendiydi nazını çekmediği için. Yani sebebin özel hayatı olduğunu sanmıyorum. İşe gir diye sıkıştıran yok, ailemin durumu iyi, bunu dert ediyor olamaz. Kaldı ki dediğim gibi oldum olası böyle. Hep idare ediyoruz hanfendiyi.
istediği okulu okudu, iyi bir işe girecek...
doyumsuzluk belki...
Ama mutsuzluk diyemem

X