Icim daraliyor

Merhaba hanimlar. Iyiki varsiniz, oncelikle bunu soylemek istiyorum. Sizinle dertlesmek bana iyi geliyor. Esimle sorumlarimi en bastan beri hep paylastim sizlerle. Kotu yonlerinin yaninda cok iyi yonleride var tabiki. Ama kotulerini yaziyorum evlendim evleneli, ve benden bikanlariniz bile vardir artik:KK43: Simdiki sorunumda su..
Esimin borclari var. Ben altinlarimi zamaninda evlendikten sonra annemlerin kassalarina koydum bankaya, ozamanlar bana kassa vermemisti banka maasim yeterli olmadigi icin. Daha sonrada borclularla belaya girmiyelim diye orda biraktim. Esim simdi tutturdu gorecem altinlari, senin anan baban kullandi onlari felan diye basladi. Halbuki ben gidip gorebiliyorum ve duruyor hepsi. Kendisinede kac kere soyledim bunu ama anlamiyor. Ve tabikide derdi borclari var ve altinlari kullanmak istiyor. Ama esim cok pislik yasatti bana, ve bildim bileli surekli parasizlik yasiyoruz esimin yuzunden. Tabiki hayat musterek ve ben ona herzaman destik ciktim. Sevgiliykende butun parami neredeyse ona verdim. Kac kere borclardan kurtardim onu, hep severek yaptim, hesap sormadan. Ama evlendikten sonrada devam etti ve kumar oynadiginida yakaladim. Ve ben maasimdam tabiki veriyorum, yani maasim onunda parasi ama altin vermek istemiyorum. Giden gider yerine koymaz diye. Ve bu borclar tam olarak neden var onu bile bilmiyorum. Biseyler soyluyor herzaman ama ben artik inanmiyorum. Bence esim paralarin kiymetini bilmedi, kumar oynadi yedi ve odenecekleri odemedi borc yapti. Zaten diger yasattiklarida aklimda hep. Kisacasi altinlarla yardim etmek istemiyorum. Sizce haksizmiyim? Maasima bile el konulmustu bi sure kestiler odedim geride istemedim tabi. Yani yardimda cok bulundum evlenmeden once ve sonrada. Bilmiyorum artik icimden gelmiyor. Maasimi kullaniyoruz ve o yeter diyorum. Bende essek gibi calisiyorum ve biktim artik haksizlik gibi geliyor. Okudugunuz icin tesekur ederim simdiden hanimlar. Yanlis yazdigim seyler olduysa kusura bakmayin.
Kasaya gidip altınları elinize alıp fotoğraflarını çekin gösterim duruyor işte diyin ciddi aile için gerekli borç olda tamam ama nereye gittiği bile belli değilse vermeyin maaşdan veriyormuşsunuz zaten daha ne

Karısını seeven, değer veren bir erkek onun olan altınlarını ısrarla istemez zaten. Tabi ki ortaktır kötü günler in verilebilir ama üstüne üstlük çalışıyorum ve evime veriyorum zaten diyorsunuz. Altınlar medeni kanunda da dinde de sizindir. Dünyanın türlü hali var vermeyin yada Bi kısmını verin, maalesef hoş değil biliyorum ama bencillik yapmak yerine göre, zamanına göre doğru Bi davranış biçimiymiş.
evet calisiyorum ve ev giderlerinin hepsi benden kesiliyor ve esimden yarisini geri aliyorum. Ama tabi cogu zaman gec veriyor

Evet diyin, buda benim hatam olsun diyin.
30 bilezigimi kumarda kaybetti esim olacak .... , ailemi ziyarete gelmistim, haberim olmadan almis hepsini, ne kadar aptalmisim diyorum o zamanlarda tekmeyi bassaymisim keske.
Peki simdi araniz iyimi? Iyidir insallah. Bizim burda evde tutmuyorlar pek altinlari, bankada duruyor. Benimkiler annemlerlde olmasaydi kesin cogu gitmisti

Asa

Adamın yolu yol değil zaten onlar senin yeni bir hayat kurmak için sana lazım unutma
Bende bi yandan oyle dusunuyorum cidden. Bunun adam olacagi yok diyorum bazen, bari altinlarla birikimimle hayat kurarim. Ama daha sonra diyorum, ayrilirsam ya pisman olursam keske evliligimde kullansaydim benimde guzel bir yuvam cocuklarim olurdu belki diye dusunup pisman olursam diye korkuyorum. Ben bosanirsam bidaha evlenmeyi istemiyorum cunku.

Peki simdi araniz iyimi? Iyidir insallah. Bizim burda evde tutmuyorlar pek altinlari, bankada duruyor. Benimkiler annemlerlde olmasaydi kesin cogu gitmisti

Bende bankaya koyucaktim, firsat vermediki elimdeki kina solmamisti henuz :KK43: soz verdi bir daha da oynamadi yalan soyleyemem lakin farkli sorunlarimiz oldu ayriyim yeni bi hayat kurmaya calisiyorum.

Kasaya gidip altınları elinize alıp fotoğraflarını çekin gösterim duruyor işte diyin ciddi aile için gerekli borç olda tamam ama nereye gittiği bile belli değilse vermeyin maaşdan veriyormuşsunuz zaten daha ne
Evet maasimdan veriyorum ve kucuk bi kismini biriktiriyorum ama haberi yok bundan. Kumar felan oynadi bilmedigim isleri yapti borclari odemedi ve surekli zorda kaliyor. Bende bu yuzden vermek istemiyorum. Fotoraf yetmezmis, baskasinin altinini gosterirmisim, oyle soyluyor. Altinlar kasadan cikacakmis sayacakmis ama ben bunu yapmazmisim cunku altinlar yokmus, oyle dedi. Bende kendimi okadar kucuk dusurmem cikartmam altinlari dedim.

Cok yalvardi bilemiyorum. Guvenim eskisi gibi degil ama. Benim bu evlilik hic biseye benzemiycek galiba:KK43: arkadaslarimin cocuklari veya hamileler ama benim ugrastigim seylere bakin. Cok uzuluyorum
Boşanmayacaksın da anlaşılan.
Adam da bunu bildiği için seni üzmeye devam edecek maalesef.
Allahım yardımcın olsun inşallah.

Adam olumlu yönde hiç değişmemiş defalarca şans vermişsiniz, borçlarını kapatmışsınız altınlarını sakın verme ister boşanmaya gitsin. rest çekerse de geri adım atmayın sanki altınları verseniz ne olacak borçları kapatacak yeni yeni borçlar yapacak altınlar bari size yaşattığı olumsuz olayların teminatı olsun

Cok uzuldum, insallah yerine yenilerini koyarsiniz. Vermiycem galiba, zaten ona vermem dedim kesinlikle. Benim birikmisimde var biraz ama ondan haberi yok. Evlendigimin ilk yilinda birikimlerimi biliyordu ve onlarda gitti, o yuzden soylemiyordum artik. Onlardanda vermemekle haklimiyim sizce? off vicdanim rahat etmiyor
Kiz ne vicdani sen delimisun yahu verme geri falanda gelmiyor emin ol

Bende bankaya koyucaktim, firsat vermediki elimdeki kina solmamisti henuz :KK43: soz verdi bir daha da oynamadi yalan soyleyemem lakin farkli sorunlarimiz oldu ayriyim yeni bi hayat kurmaya calisiyorum.
Allah yardimcin olsun canim. Inan cok uzuldum. Insallah cok mutlu olursun. Kumar yuzundenmi gitti? Benimki iscilere maas odiyemiyor veya araba bozuluyor is arabasi, onu yaptirmak icin borc yapiyor vs.

Adam olumlu yönde hiç değişmemiş defalarca şans vermişsiniz, borçlarını kapatmışsınız altınlarını sakın verme ister boşanmaya gitsin. rest çekerse de geri adım atmayın sanki altınları verseniz ne olacak borçları kapatacak yeni yeni borçlar yapacak altınlar bari size yaşattığı olumsuz olayların teminatı olsun
Cidden aklimi okudunuz. Cok tesekur ederim yorumunuz icin. Bende bu sekilde dusunuyorum. Ailemlede konusamiyorum bunu cunku uzulecekler. Burda akil almak dertlesmek cok iyi geliyor

Bende bi yandan oyle dusunuyorum cidden. Bunun adam olacagi yok diyorum bazen, bari altinlarla birikimimle hayat kurarim. Ama daha sonra diyorum, ayrilirsam ya pisman olursam keske evliligimde kullansaydim benimde guzel bir yuvam cocuklarim olurdu belki diye dusunup pisman olursam diye korkuyorum. Ben bosanirsam bidaha evlenmeyi istemiyorum cunku.
Garanti veriyorum pişman olmazsın. Gözünü aç

Merhaba hanimlar. Iyiki varsiniz, oncelikle bunu soylemek istiyorum. Sizinle dertlesmek bana iyi geliyor. Esimle sorumlarimi en bastan beri hep paylastim sizlerle. Kotu yonlerinin yaninda cok iyi yonleride var tabiki. Ama kotulerini yaziyorum evlendim evleneli, ve benden bikanlariniz bile vardir artik:KK43: Simdiki sorunumda su..
Esimin borclari var. Ben altinlarimi zamaninda evlendikten sonra annemlerin kassalarina koydum bankaya, ozamanlar bana kassa vermemisti banka maasim yeterli olmadigi icin. Daha sonrada borclularla belaya girmiyelim diye orda biraktim. Esim simdi tutturdu gorecem altinlari, senin anan baban kullandi onlari felan diye basladi. Halbuki ben gidip gorebiliyorum ve duruyor hepsi. Kendisinede kac kere soyledim bunu ama anlamiyor. Ve tabikide derdi borclari var ve altinlari kullanmak istiyor. Ama esim cok pislik yasatti bana, ve bildim bileli surekli parasizlik yasiyoruz esimin yuzunden. Tabiki hayat musterek ve ben ona herzaman destik ciktim. Sevgiliykende butun parami neredeyse ona verdim. Kac kere borclardan kurtardim onu, hep severek yaptim, hesap sormadan. Ama evlendikten sonrada devam etti ve kumar oynadiginida yakaladim. Ve ben maasimdam tabiki veriyorum, yani maasim onunda parasi ama altin vermek istemiyorum. Giden gider yerine koymaz diye. Ve bu borclar tam olarak neden var onu bile bilmiyorum. Biseyler soyluyor herzaman ama ben artik inanmiyorum. Bence esim paralarin kiymetini bilmedi, kumar oynadi yedi ve odenecekleri odemedi borc yapti. Zaten diger yasattiklarida aklimda hep. Kisacasi altinlarla yardim etmek istemiyorum. Sizce haksizmiyim? Maasima bile el konulmustu bi sure kestiler odedim geride istemedim tabi. Yani yardimda cok bulundum evlenmeden once ve sonrada. Bilmiyorum artik icimden gelmiyor. Maasimi kullaniyoruz ve o yeter diyorum. Bende essek gibi calisiyorum ve biktim artik haksizlik gibi geliyor. Okudugunuz icin tesekur ederim simdiden hanimlar. Yanlis yazdigim seyler olduysa kusura bakmayin.

Sizin ki yardım etmek olmuyor artık çünkü nasılsa x öder diyip daha rahat borca giriyor. Nasılsa sürekli arkadan toplayan birileri var diye. Yazık değil mi size de. Kötü gün de tabiki eşlerimize yardım için elimizden geleni yaparız ama bu durum süreklilik arzediyorsa üstelik işin içinde kumarda varsa bu pek hoş durmuyor. Diğer sorunlarınızı bilmiyorum ama Boşanmak gibi bir düşünceniz var mı? Çünkü eşiniz altınlara da göz koymuş gibi geldi anlattıklarınızdan ve haklısınız gidenin yerine kolay konmuyor hatta hiç konmuyor şu devirde

Daha evlenmeden paranızı yemiş, evlenmişsiniz bekar birikiminizi yemiş, yıllarca maaşınızı sömürmüş, nereye gittiğini bilmediğiniz borçlarını ödemişsiniz...evet, altınlarımı da ana -babamı yedirdim, hep sana mı olacaktı. Helali hoş olsun ailemee diyin çıkın.

Takilarini alirsa bosanirken mahkeme ile takilarini geri veriyor hakim. Cunju takilar kadunin. Takilarda hak iddia edemez. Eger inanmiyorsa takilarin durduguna, kasanin fotografini cekersin. Ancak sakın kasadan cikarma.
Diger konu da kumar bosanma nedeni. Bence artik esine degil kendine yatirim yapmalisin. Esin nasilsa para geliyor diye kumara devam ediyor anladigim kadariyla. Para kaynagini kes, ya da bir miktar yardim et. Ornegin sadece mutfak masraflarini sen karsila, gerisini o. Ve para biriktir lutfen gizlice. Esinin sahsi borclarina karisma.

Bu arada esinin iyi yonleri olsa da esin o kadar da iyi degil. Bosanmayi dusunmuyor musun? Cunku senin evliliginde paylasmak yok adamin yukunu de omuzlarina almissin.

Cok uzuldum, insallah yerine yenilerini koyarsiniz. Vermiycem galiba, zaten ona vermem dedim kesinlikle. Benim birikmisimde var biraz ama ondan haberi yok. Evlendigimin ilk yilinda birikimlerimi biliyordu ve onlarda gitti, o yuzden soylemiyordum artik. Onlardanda vermemekle haklimiyim sizce? off vicdanim rahat etmiyor

Guzel arkadasim bak burda onlarca kadin olarak sana anlatmaya calisiyoruz ama cx sen hala vicdan diyosun, kumar oynarken onun vicdani nerdeydi ????
Maasindan zaten veriyosun, akilli ol sakim verme.

Hastalıklı bir evliliğin var ve bu evliliğe bir çocuk doğurmanın sonuçlarını sende çok iyi biliyorsun. Neden evlenmeyecekmişsin ? Doğru düzgün birini bulursan evlenirsin böyle düşünme

X