İçimde bir sızı kimseye anlatamıyorum

Astsubaymış. En fazla 7-8 bin alır.
1000 tl nafaka alsa da yetmez. Zaten ev kirası 1000 tl. Bunun faturaları, market harcaması, ısınma giderleri, kirası vs var.
Çalışsa çocuğa kim bakacak? Bakıcı tutmaya parası yetmez.
Bu durumda zor yani.
Böyle bi tane örnek gördünüz diye tüm nafaka davaları öyle sonuçlanır sanmanız çok hoş ama gerçekliği yok maalesef. Hadi 1000 tl alsın toplamda neye yetecek 1000 lira yahu? Ki hükmedilen nafakaların %50si de ödenmiyor icraya başvurup alana kadar neyle geçinecek konu sahibi var mı tavsiyeniz?

Hangi devlet memuru 20000 alıyor merak ettim onu da cumhurbaşkanının maaşı 20000 çünkü hani devletin en üst kademesi olarak.

Bilmediğimiz konularda çok uçmamak lazım çok da gaz vermemek lazım.

Ben görmemişim mesleğini. Çok iyi maddi durumu deyince benim aklıma devletin baya üst kademelerinde birisi geldi.

Bir de zaten şimdi 1000 alır demedim o 4 sene önceydi. Şimdi zaten nafaka artırımı ile 2500 alıyor o arkadaşım. Hani şuan en fazla 500 değil demek istedim.

Ama astsubaysa da bilemiyorum maaşı iyi mi kötü mü 7-8 bin se eğer tahminim 1500 2 bin civarı nafaka alır. Eğer ortaya güzel deliller de koyarsa. Eğer gözünü karartırsa kendisini şiddete uğruyormuş gibi gösterebilirse mahkemeler çok güzel tazminatlara nafakalara hükmediyorlar. Daha da yüksek bile alabilir.

Sadece o arkadaşım değil ki , yine olmuştur bi 6 7 sene belki, kocası avm de ayakkabı mağazasında asgari ücretle tezgahtar olan bi arkadaşım bile o kocadan o zamana göre adamın maaşının yarısı kadar nafaka almıştı. Yine tazminat da almıştı. Tabi kendisi vermedi icra yolu ile maaşına el koyarak almak zorunda kaldı ama aldı sonuçta. O yüzden korkutmayalım hanımefendiyi mahkemeler artık kadının yanında çok da güzel nafakalara hükmediyorlar hiç korkmasın. Hele memurmuş hiç hiç korkmasın.

Ben görmemişim mesleğini. Çok iyi maddi durumu deyince benim aklıma devletin baya üst kademelerinde birisi geldi.

Bir de zaten şimdi 1000 alır demedim o 4 sene önceydi. Şimdi zaten nafaka artırımı ile 2500 alıyor o arkadaşım. Hani şuan en fazla 500 değil demek istedim.

Ama astsubaysa da bilemiyorum maaşı iyi mi kötü mü 7-8 bin se eğer tahminim 1500 2 bin civarı nafaka alır. Eğer ortaya güzel deliller de koyarsa. Eğer gözünü karartırsa kendisini şiddete uğruyormuş gibi gösterebilirse mahkemeler çok güzel tazminatlara nafakalara hükmediyorlar. Daha da yüksek bile alabilir.

Sadece o arkadaşım değil ki , yine olmuştur bi 6 7 sene belki, kocası avm de ayakkabı mağazasında asgari ücretle tezgahtar olan bi arkadaşım bile o kocadan o zamana göre adamın maaşının yarısı kadar nafaka almıştı. Yine tazminat da almıştı. Tabi kendisi vermedi icra yolu ile maaşına el koyarak almak zorunda kaldı ama aldı sonuçta. O yüzden korkutmayalım hanımefendiyi mahkemeler artık kadının yanında çok da güzel nafakalara hükmediyorlar hiç korkmasın. Hele memurmuş hiç hiç korkmasın.
Yalan beyanla alsın diyorsunuz yani, iyiymiş o da. Neye dayanarak mahkemeler kadının yanında korkmasın diyorsunuz bilmiyorum ama ben size gerçek verilerden bahsediyorum değil, alamıyorlar, korksun yani. Öyle tedbirsiz arkasında kimse olmadan mesleği olmadan nafakaya güvenip yola çıkılmaz.

SİZ Olsaniz BIRAKIRMIYDINIZ....,,????
Bana ordan soru işaretleri çakma imalı imalı

Çocuğuma iyi bı hayat sunmak için bir işe tutunmak gerekiyorsa bırakır işe tutunur cocugumu alırım .

Bir kadinin atanmak için evde çocuğunu babannesine anneannesine emanet edip ders çalışması ile aynı vaka.ne farkı var noluyor yani

Merhaba sevgili kk hanımları çok uzatmadan konuya geçmek istiyorum. Ben 6 yıllık evli 21 aylık bebeği olan bir anneyim. Eşimle ailem sayesinde evlendim görücü usulü gibi birşeye. 2 sene nişanlı kaldık herşey çok güzeldi. Aslında bebeğimiz olana kadar herşey çok güzel gidiyordu bebeğimiz olunca esim çok değişti. Gün geçtikçe benden uzakkaştı. Sürekli azarlamalar küçük görmeler ne yapsam hakaretler saydırmaya başladı. Şimdi iyice zıvanadan çıktı. Eşim devlet memuru maddi durumu çok iyi biri. Ama gelin görün ki bana ayda 400 liradan fazla vermez bana karşı inanılmaz cimri başkalarına çok cömert. Her gün beni azarlamak için küsmek için bahaneler arar durur. Son 2 aydır boşanacağım deyip duruyor doğrusunu söylemek gerekirse bende artık dayanamıyorum boşanmak istiyorum ama ne yapacağım nasıl geçinceğimi bilmiyorum. Ben liseyi yarıda bıraktım. Evlendikten sonra ise hiç çalışmadım. Ailem ile görüşmüyorum o ayrı mesele. Yani boşandığımda gidecek hiç kimsem yok. Cinsellik desen ayda bir zar zor oluyordu. Yani bu evliliği ayakta tutan hiçbir şey yok. Cinsellik yok saygı yok sevgi yok maddi açıdan çok zor günler geçiriyorm. Çocuğum çok huysuz ağlak aşırı babacı beni çok yoruyor. Akşam eşim eve gelince biraz kendim ile kalabiliyorum. Şimdi düşünüyorum boşanırsam oğlum olmadan nefes alamam ama oğluma bakacak maddi gücüm yok psikolojimde çöktü tahammülümde kalmadı. Gidecek yerim yok gelirim yok. Ama bu şekilde de yaşayamıyorum eşim müthiş bir psikolojik şiddet uyguluyor. Amacı benim pes edip gitmem benden kurtulmak mı yoksa gidecek yerimin olmadığını bildiği için rahatça hayatı zindan etmek mi bilmiyorum. Eşim kredi çekip ev aldı ve ben bunu abisi ile konuşurlarken duydum. Bana söyleme gereği bile duymadı.oof gerçekten delirmek üzereyim. Önceden eşim için elimden gelen her şeyi yaptım ama hiç değişmeyince dahada kötüye gidince bende bıraktım. Şuan anlayacağınız evde çocuk bakan evin işlerini yapan Bi hizmetçiyim sadece. Kısmende olsa içimi dökmek istedim okuyan herkese sonsuz teşekkürler
Cinsellik olmazsa evlilik yürümez bence biraz cilveli olabilirsin sorunları konuşarak çözmeye çalış ve çoçuk oldu diye kendini salma bakımlı ol belki eşinin aklını biri çeldi belki hem durumu iyi iş dışarıda zengin koca avcısı çok var

Cinsellik olmazsa evlilik yürümez bence biraz cilveli olabilirsin sorunları konuşarak çözmeye çalış ve çoçuk oldu diye kendini salma bakımlı ol belki eşinin aklını biri çeldi belki hem durumu iyi iş dışarıda zengin koca avcısı çok var
Konu sahibi elimden gelen herşeyi yaptım demiş daha fazlası gurursuzluk olur.Bir erkek aldatıldığı Zaman aaa ben bakımsız olduğum için aldatıldım,daha bakımlı olayım da karıcığım beni beğensin başka erkeklere bakmasın demiyorsa kadınlarda dememeli

Konu sahini banlanmış ama burayı okuyabilir. Kanunlar açıktır, işine gelmeyen evlilik sözleşmesi yapsın. Evlilikte alınan ev ortaktır, çocuğun masrafları için de nafaka ödemek zorundadır. İyi bir avukat tuttuktan sonra dava uzun da sürse haklar alınır. Kesinlikle boş sözlere inanmayın. Hakkınızı alarak boşanın. Sizin evliliğinizde sevgi ve saygı kalmamış.

Söylemeden geçemedim. Kadın ne güzel fikir alışverişi yaparken banlandı. Hem de “aldığım para yetmiyor” dedi diye. Yetmeyebilir, sigara da içiyor olabilir, bize ne. Konu bu değil ki. Eğer bu polemik nedeniyle banlandıysa üzüldüm gerçekten. Halbuki konusu ile alakası bile olmayan bir durumdu bu. Israrla da konuma yazmayın demişti... Ne gerek vardı araya maydonoz etmeye başka konuları :KK43:

Insan bir cocuktan sonra mukemmelken nasil degisebilir ki?aranizi bozan neydi?Mesela bebk huysuzdur,kendine ve evine bakamazsin ariza cikarir,yada ailesiyle ilgili meseleler olur ailesi etkiler.Birden hersey bir bebegin dogmasiyla kulkedisi misali balkabagi gibi degismez.Sorun nerden basliyor onu anlayamadim,ikincisi sizden habersiz alinan evi nasil sectiniz burasi da karisik.Verdigi harcliga gelince,kisisel harcamalarinizla baglantili,calismiyorsaniz eger tabiki maddi olarak asiriya kacmadiginiz surece karsilamasi gerekir.Verebilecegim tavsiyem ise; ister bosanin ister bosanmayin kesinlikle disardan okulunuzu bitirin.Yazdiklariniza gore, gayet akli basinda bir kadinsiniz.Bu zaman da egitimin ve kendi ayaklarinin ustunde bir kadin olarak durmanin nasilda onemli oldugunu gordunuz.Aciktan okuyun,ne olursa olsun calisin,cabalayin kendiniz ve oglunuz icin birseyler yapin.Sunu adim gibi eminim calisan bir kadin olsaydiniz,suanki gibi ne bosanmakla tehtid ederdi,ne de guc gosterisinde bulunabilirdi.Sizi aklinca caresiz ona boyun egiceginizi saniyor,ondandir saldirislari.Hakkiniz da hayirlisi olsun...

Konu sahibi eşiniz tapuyu başkasının üzerine yapmak için davayı hemen açmıyor olabilir derim. Bence acele edip davayı bir an önce açmalısınız.

Söylemeden geçemedim. Kadın ne güzel fikir alışverişi yaparken banlandı. Hem de “aldığım para yetmiyor” dedi diye. Yetmeyebilir, sigara da içiyor olabilir, bize ne. Konu bu değil ki. Eğer bu polemik nedeniyle banlandıysa üzüldüm gerçekten. Halbuki konusu ile alakası bile olmayan bir durumdu bu. Israrla da konuma yazmayın demişti... Ne gerek vardı araya maydonoz etmeye başka konuları :KK43:
Evet bu sebepten ban yedim ve çok üzüldüm açıkçası. Çünkü polemik yaşamamak için hep kibarca saygımı bozmadan uyardım ısrarla konumu saptırmaya çalışan hanımefendiyi

Yorum yapan herkese sonsuz teşekkür ederim yazdıklarınız beni daha derin düşünmeye sevk etti. Nerede hata yaptım diye sordum kendime. Ben doğumdan sonra hemen normale döndüm. 155 boyunda boyuma uygun 52 kiloyum. Hem evde hem dışarıda çok bakımlıyım. Evime bebeğime çok düşkünüm herşeyi dört dörtlük yapıyorm sanıyordum amaa eşime eş olmayı unuttuğumu fark ettim. Hep ondan ilgi sevgi beklerken benim hiç sevgi ilgi göstermediğimi fark ettim. Hep ondan bekledim onun benden bekleyeceğini hep unuttum. Oysa eskiye dönüp baktığımda mükemmel bir evliliğim vardı evet ama bende hep ilgi sevgi gösteriyormuşum. Bebekten sonra ben eşimin yanında uyumuyorm cilve yapmıyorum sarılıp öpüyorum cinsellik için hiçbir adım atmıyorum. Ha sonumuz ne olur bilmiyorum ama sayenizde kendi eksiklerimi fark ettim hepiniz sağ olun. İyi ki varsınız♥️

Konu sahibi, ben de eşinin hayatında başka biri var gibi hissettim Hiç o taraklarda bezi yok falan diye bunu göz ardı etme
İkincisi herkes alınan evin yarısı senin demiş, doğru ama borcu devam eden evlerin durumu biraz farklı oluyor bildiğim kadarıyla Yani evin degerinin yarısını pat diye size vermiyor mahkeme

Hayır yani erkeğin bu kadar boşanma lafını ettiği evlilik nasıl rayına oturur bu andan sonra bilmiyorum

Sizi kovmasi ve sizin kovuldugunuz icin o evden gitmeniz her halukarda esinizi kusurlu yapar kendi gitti diyemez zaten sizin durumunuz belli. Bulunduğunuz ildeki baroya gidip danisin yardımcı olurlar mutlaka

Merhaba sevgili kk hanımları çok uzatmadan konuya geçmek istiyorum. Ben 6 yıllık evli 21 aylık bebeği olan bir anneyim. Eşimle ailem sayesinde evlendim görücü usulü gibi birşeye. 2 sene nişanlı kaldık herşey çok güzeldi. Aslında bebeğimiz olana kadar herşey çok güzel gidiyordu bebeğimiz olunca esim çok değişti. Gün geçtikçe benden uzakkaştı. Sürekli azarlamalar küçük görmeler ne yapsam hakaretler saydırmaya başladı. Şimdi iyice zıvanadan çıktı. Eşim devlet memuru maddi durumu çok iyi biri. Ama gelin görün ki bana ayda 400 liradan fazla vermez bana karşı inanılmaz cimri başkalarına çok cömert. Her gün beni azarlamak için küsmek için bahaneler arar durur. Son 2 aydır boşanacağım deyip duruyor doğrusunu söylemek gerekirse bende artık dayanamıyorum boşanmak istiyorum ama ne yapacağım nasıl geçinceğimi bilmiyorum. Ben liseyi yarıda bıraktım. Evlendikten sonra ise hiç çalışmadım. Ailem ile görüşmüyorum o ayrı mesele. Yani boşandığımda gidecek hiç kimsem yok. Cinsellik desen ayda bir zar zor oluyordu. Yani bu evliliği ayakta tutan hiçbir şey yok. Cinsellik yok saygı yok sevgi yok maddi açıdan çok zor günler geçiriyorm. Çocuğum çok huysuz ağlak aşırı babacı beni çok yoruyor. Akşam eşim eve gelince biraz kendim ile kalabiliyorum. Şimdi düşünüyorum boşanırsam oğlum olmadan nefes alamam ama oğluma bakacak maddi gücüm yok psikolojimde çöktü tahammülümde kalmadı. Gidecek yerim yok gelirim yok. Ama bu şekilde de yaşayamıyorum eşim müthiş bir psikolojik şiddet uyguluyor. Amacı benim pes edip gitmem benden kurtulmak mı yoksa gidecek yerimin olmadığını bildiği için rahatça hayatı zindan etmek mi bilmiyorum. Eşim kredi çekip ev aldı ve ben bunu abisi ile konuşurlarken duydum. Bana söyleme gereği bile duymadı.oof gerçekten delirmek üzereyim. Önceden eşim için elimden gelen her şeyi yaptım ama hiç değişmeyince dahada kötüye gidince bende bıraktım. Şuan anlayacağınız evde çocuk bakan evin işlerini yapan Bi hizmetçiyim sadece. Kısmende olsa içimi dökmek istedim okuyan herkese sonsuz teşekkürler
Eşim de ben de devlet memuruyum. Kartim eşimde geliri gideri o takip ediyor. Şimdi niye kartını verdin demesin kimse eşim bütün borçları halleder ev kredisi araba kredisi vs ödenirboşa harcamaz. Ama benim aylık keyfi 400 tl harçlığım olmadı hiç. Borçlar ödenir kalan pek olmazda varsa bankada kalır. Ben calismadiginiz halde 400 tl harçlık kısmına takıldım. Para kolay jazanilmiyor

Tum.mesajlari okumadım ama cok bilinçli ve güçlü bir kadin gördüm yazdıklarınıza bakarak
Tapuya gidip serh koydurabilirsiniz para ödenmiyor diye biliyorum ama varsa da ufak bir islem ücretidir diye düşünüyorum tapunun resmi varsa onunla daha kolay islem.yaptirabilirsiniz
Bu arada esinizin telefon kayıtları , whatsapp mesajları, maili falan hep özel bilgi oluyor o acidan suçlu sayılırsınız bilginiz olsun hakliyken haksiz duruma dusmeyin

X